המערכת של AK1

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
עמיר,
תן להם פרוט קטן על הדלת שבכניסה לחדר.. שהחברה יתעלפו:eek:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
ווליום גבוה מדי באוזניות = נזק בלתי הפיך לאוזניים.
גם ברמקולים :(

יש לי ירידה ניכרת בשמיעה :(
בלי אוזניות :)

לא יודע אם זה בעיקר בגלל שדפקתי אותה עם ווליומים גבוהים, או שזה הייה קורה ממילא עם הגיל (מתקרב ל-61, אוקטובר).
גם לאבא שלי ז"ל הייתה ירידה בשמיעה, אבל אני לא יודע מאיזה גיל. בדי-הרבה משנותיו האחרונות הייה לו מכשיר שמיעה.

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113

לא יודע אם זה בעיקר בגלל שדפקתי אותה עם ווליומים גבוהים, או שזה הייה קורה ממילא עם הגיל (מתקרב ל-61, אוקטובר).
גם לאבא שלי ז"ל הייתה ירידה בשמיעה, אבל אני לא יודע מאיזה גיל. בדי-הרבה משנותיו האחרונות הייה לו מכשיר שמיעה.

עמיר
אתה לא היחידי בעניין :בכי:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
איזה יופי של סטאפ :אצבע מורמת ואיזו השקעה מדהימה :כל-הכבוד:
בטוח שאתה מבסוט עד הגג ובצדק...

תוכל לפרט לגבי "השקעים המיועדים למערכת == 32 אמפר (תקניים לחלוטין -- אין בעייה ביטוחית)"?
באילו שקעים מדובר ?
תודה
ארז

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
לא שומעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע
מייייייייייייייייייייייי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
תוכל לפרט לגבי "השקעים המיועדים למערכת == 32 אמפר (תקניים לחלוטין -- אין בעייה ביטוחית)"?
באילו שקעים מדובר ?
שמעתי על הרבה מקרים של אנשים שמתקינים שקעים אמריקאיים או אירופאיים (גרמניים -- שוקו) בקיר.

השקעים האלה אינם עונים לתקן הישראלי, ולפיכך יש חשש (לא יודע עד כמה מבוסס) שזה עלול להיות תירוץ עבור חברת הביטוח שלא לפצות במקרי ביטוח שנובעים מבעיות עם השקעים האלה.

עם זאת, יש שקעים תקניים לחלוטין, שאני מניח שמשמשים בתעשייה, שמתאימים להספקים גבוהים, של 32 ואפילו 64 אמפר.
אני מניח ששקעים כאלה גם יענו לדרישות הסאונד של רוב האודיופילים.

לא בדקתי את הסאונד שלהם, אבל בטוח שלהוליך זרם בלי התנגדות הם יודעים לא פחות טוב מאף שקע אחר :)

אני השתמשתי בשקע שמותקן על הקיר, לא בתוכו, כי התקנה בתוך הקיר הייתה גורמת להקטנת עוביו ולפגיעה בבידוד האקוסטי, מה שלא היווה אופצייה בכלל :)

השקע נראה כך:
3504556.jpg

והתקע המתאים לו נראה כך:
SA30595_large.jpg

מצטער, לא מצאתי תמונות באותו קנה מידה :(

דומני שהם נקראים שקע/תקע סיקון.

אולי בניגוד לשקעים האמריקאים/האירופאים של 16 או 20 אמפר, או מה שנוהגים להתקין, לשקעים האלה אין בעייה להתחבר לחוטי 6 ממ"ר מהלוח הראשי :)

בברכה!
עמיר

BooBoo

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
28

עמיר

באוזניות, להערכתי במיוחד מסוג In ear כמו שלי יש, ההשפעה השלילית של ווליום גבוה מדי, עבורי, גדולה בהרבה מההשפעה השלילית של ווליום גבוה מדי עם רמקולים.

גם לי יש ירידה בשמיעה לאורך השנים.
לא חושב שזה קשור לווליומים גבוהים.
את רוב ההאזנה שלי לאורך השנים ביצעתי בווליום סביר מאוד, תוך התחשבות בשאר בני הבית.
כנראה גנטיקה בלבד, מכיוון שגם חלק מאחיי סובלים מאותה תסמונת בדיוק :(

בקצב הזה בעוד 5 שנים אתחיל לחפש רמקולים בלי טוויטר :)

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
באוזניות, להערכתי במיוחד מסוג In ear כמו שלי יש, ההשפעה השלילית של ווליום גבוה מדי, עבורי, גדולה בהרבה מההשפעה השלילית של ווליום גבוה מדי עם רמקולים.

גם לי יש ירידה בשמיעה לאורך השנים.
לא חושב שזה קשור לווליומים גבוהים.
את רוב ההאזנה שלי לאורך השנים ביצעתי בווליום סביר מאוד, תוך התחשבות בשאר בני הבית.
כנראה גנטיקה בלבד, מכיוון שגם חלק מאחיי סובלים מאותה תסמונת בדיוק :(

בקצב הזה בעוד 5 שנים אתחיל לחפש רמקולים בלי טוויטר :)

אני אחרי גיל 65 מחפש תחביב אחר

" בחורות ערומים זה חולירא"

{מתוך אלכם חולה אהבה}

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אני מכיר אודיופילים של ממש, ובטח חובבי מוסיקה, עם מכשירי שמיעה.

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אני מכיר אודיופילים של ממש, ובטח חובבי מוסיקה, עם מכשירי שמיעה.

עמיר
איך בדיוק שומעים את המכשיר בתוך האוזן ??בצורה אודיופילית יש כאלה מכשירים סופר ?\{שואל ברצינות רבה }
למשל מנצח גורג פרארט שניצח על קונצרט ראש השנה של וינה 2008/2010
יש לו מכשירי שמיעה בתוך האוזניים

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
עמיר,
תן להם פרוט קטן על הדלת שבכניסה לחדר.. שהחברה יתעלפו:eek:

מי זה "להם" כאן? איבדתי את ההקשר...

עמיר

אתה צודק, ניסוח לא טוב מצידי..
הניסוח צריך להיות "תן פרוט קטן על הדלת שבכניסה......

אני פשוט מכיר אבל חשבתי שחברי הפורום יכולים ללמוד דבר או שניים אודות דלתות אקוסטיות שלא מהעולם הזה..

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
גרתי בדירה שכורה ברמת גן לפני 12 שנים עשיתי לי שם דלת אקוסטית משאריות שטחים וספוגים
ו"לבד" צפוף
כולל איטום החללים בגומיות וכו

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אתה צודק, ניסוח לא טוב מצידי..
הניסוח צריך להיות "תן פרוט קטן על הדלת שבכניסה......

אני פשוט מכיר אבל חשבתי שחברי הפורום יכולים ללמוד דבר או שניים אודות דלתות אקוסטיות שלא מהעולם הזה..
אני עדיין לא מבין -- מצטער -- אז אנסה לפרט מה לא מובן לי :)
  1. את מה צריך לפרט? רכיבי המערכת? המפרט הטכני של הדלת האקוסטית? משהו אחר?
  2. עבור מי צריך לפרט את זה?
  3. על איזו דלת? האם הפירוט אמור להופיע בדלת הכניסה הראשית לבית, או רק בדלת האקוסטית של חדר המוסיקה?
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
איך בדיוק שומעים את המכשיר בתוך האוזן ??בצורה אודיופילית יש כאלה מכשירים סופר ?\{שואל ברצינות רבה }
למשל מנצח גורג פרארט שניצח על קונצרט ראש השנה של וינה 2008/2010
יש לו מכשירי שמיעה בתוך האוזניים
אני לא יודע -- ייתכן שאאלץ לברר. בינתיים מבאס אותי לחשוב על זה.
אם מעניין אותך, תוכל אולי לחפש בגוגל דברים כמו audiophile hearing aids, אבל אל תדווח לנו על זה כאן בבקשה! בעסה!

ההיגוי הוא ז'ורז' פְּרֶטְר (Georges Prêtre), והייתי מאוד מופתע אם היו לו מכשירי שמיעה בתוך האף :)

עמיר

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אני לא יודע -- ייתכן שאאלץ לברר. בינתיים מבאס אותי לחשוב על זה.
אם מעניין אותך, תוכל אולי לחפש בגוגל דברים כמו audiophile hearing aids, אבל אל תדווח לנו על זה כאן בבקשה! בעסה!

ההיגוי הוא ז'ורז' פְּרֶטְר (Georges Prêtre), והייתי מאוד מופתע אם היו לו מכשירי שמיעה בתוך האף :)

עמיר

בסדר אבדוק באמת
אתה יודע כי נגן הפגוט /בסוף של הפילהרמונית ברלין יש לו אטמי אוזניים כי הטרומבונים וחצוצרות מאחריו
איך בדיוק לא יהיו חרשים עם עוצמה כזו מאחורי האוזניים
תודה על התיקון לא היה לי זמן לחפש בגוגל איך קוראים לו ולאיית בדיוק

כן בעסה כי כולנו אוהבים את התחום ופתאום השמיעה יורדת והולכת ושריקות וזימזומים באוזניים וכו
זה כמו טוב לא רוצה להרחיב ......

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אזניות טובות זה חובה להחזיק בבית...
כיום גם שאני דופק מסמר אני מרכיב אותם.
http://www.magenopticshop.co.il/Product/3m-peltor-x-series-x4a-ear-muffs-xa007706931
תענוג.
התכוונת אוזניות מגן, לא סתם אוזניות.
אני לא מוצא שזה חובה, לא מגן ולא רגילות, בטח לא לבית.

יש לי עבור טיסות JVC HA-NC250, כבר קצת מרופטות, עם noise cancellation, ועם סאונד לא רע,
שאם ללחוש בשקט, שאף אחד לא ישמע, כולל אלה עם השמיעה המושלמת,
הוא יותר כייפי לי לסתם שמיעה מזדמנת (לא להאזנה קריטית) מהיובש האיכותי/אודיופילי של Sennheiser HD800 שהיו לי ונפטרתי מהן בחוסר סימפאתיה עמוק -- לא אוהב להאזין דרך אוזניות -- איש של רמקולים.
jvc-ha-nc250_2.jpg

עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אני לא רופא א.א.ג אבל להבנתי יש שני סוגי ירידה בשמיעה :
ידידה בשמיעת תדרים גבוהים שקוריית עם הגיל באופן טבעי. בפעם אחרונה שבדקתי לעצמי הגעתי עד 15 קילוהרץ אבל זה במגמת ירידה.
ירידה בשמיעה בכל התדרים ובעיקר בתדרי הדיבור (4:עד 8 קילו) שקורית בגלל נזקים של ווליום גבוה, מחלות וכו. נבדקתי לאחרונה ואני תקין בתחום הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור