המלצות על הגברה יתקבלו בברכה

• פותח הנושא carmi
  • פורסם בתאריך

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אמיר.

אתה יותר ממוזמן אלי לשבור לי את מיתוס ההגברות בעלות עשרות וואטים בודדים על רמקול כמו שלי.

בכל מקרה אם כבר מדברים יוניסון ריסרצ' כל אלא ישמעו אנמים על יד היוניקו 200 שיניע אותם על אמת ולא יזיע. עם כל הכבוד המגברים המוצעים המדוברים של יוניסון אכן יזיעו.

אם אשמע ואבין שטעיתי אני הראשון שיכתוב על כך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
היממוטו שאני מתכוון אליו עולה בסביבות ה-3000 או 3500 דולר.
הKR עולה בסביבות ה-12000 דולר והוא הרבה יותר טוב מהיממוטו כמובן.

נמר הוא דיבר על כך שהוא צריך מגבר לא חזק אז יש ל KR את ה A50 שהוא POWER של 40 ואט ועולה כמה אלפי דולרים בודדים- אם אתה מדבר על המגברים החזקים שלהם אתה צודק במחיר :)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
גידי.

אם אתה רציני שמע את המגבר של יממוטו שאצל יגאל לסרי, הוא לא פחות ממדהים.

יממוטו?
זה מגבר שפופרות. שמעתי אותו בסטאפ אחר,אני אשמח לשמוע את הדגם 300B שלו(שעולה פי 3)

אני שאלתי את עצתכם על מגבר טרנזיסטורי שיתן צליל צלול וחלק(ולא" גרעיני") מפורט על 3D כל אילו ברמת SET----וזה לרמקול מאוד נציל.
ממה ששמעתי עד היום-לא נתקלתי בכזה.

לגבי המגבר CHIP שיש ברשותי והשוואתו מול SET -אכתוב על זה שיתאפשר לי ולאחר עוד השוואה קטנה עם סוג שפופרות חדשות שרצות עכשיו בבריק אין.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
לא מבין למה תמיד המערכת של נמר תופסת מקום כבל שרשור...

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
" אמש בכיכר הזאת עמד שחקן צעיר, מה שמו? דודו? דודו, טו פז, דודו טופז, כאן הוא אמר את הדברים הבאים, עכשיו דממה, שלא נשמע זבוב, דממה מוחלטת, שמעו, דודו טופז, באוזני מאה אלף אנשי המערך, הוא אומר את הדברים הבאים: "הטשחטשחים, הם במצודת זאב, הם בקושי שין גימלים... כאן...נמצאים החיילים ומפקדי היחידות הקרביות".

אודה ואתוודה לפניכם, עד הבוקר לא שמעתי את המלה ´´טשחטשחים´´ ולא ידעתי מה פירושה. במחתרת, בימי תנועת המרי, שאל אותי גלילי, אחרי התייעצות עם נתן ילין מור, זכרונו לברכה, מטעם הלח´´י, כשתכננו יחד פעולות נגד השלטון הבריטי, ואמר לי כהאי לישנא, גלילי, אמר לי: איך אתם פתרתם את הבעיה של עדות המזרח באצ"ל? ואני מסתכל בו בתמיהה, ואומר לו, ישראל, מה אתה שואל? איזו בעיה? והוא אומר: נו, אינך יודע, לא שמעת? הבעיה של עדות המזרח.
אז אני אומר לו: איזו בעיה? אין לנו! כולנו אחים, כולנו יהודים, כולנו שווים, כולנו! ... מפקד הגדול במחוזות — תימני! עוזי היה ספרדי. גידי, שעשה את הפעולה ההיסטורית של מלון המלך דויד היה ספרדי. הממונה על כל האסירים בלטרון היה תימני וכל הבחורים שלנו עמדו דום לפניו! איזו בעיה? אין לנו!
כולנו יהודים! כולנו אחים! כולנו לוחמים!
אבל שמעו, כאשר אותו, מה שמו, דו דו טו פז, אמר את האיוולת, את דברי ההבל ורעות הרוח שלו, כל הקהל שעמד אמש פה, הריע. עכשיו אני אספר לדודו טופז, למי הוא התכוון.

בני עדות המזרח שלנו, היו לוחמים גיבורים, גם במחתרת, יש ביניהם עולי גרדום, אשר עד הרגע האחרון לחייהם שרו את שיר התקווה, והפליאו עולם ומלואו בגבורתם המופתית. והם הלכו לבתי סוהר, למחנות ריכוז, הם נלחמו ולא נשברו, הם זעקו בפני השופטים הבריטיים את המלים: אנחנו לא מכירים כלל בשלטונכם. עליהם להסתלק מכאן מארץ ישראל! פיינשטיין היה ממוצא אירופאי, איך קוראים לזה, אשכנאזי. משה ברזני היה ספרדי מעיראק.
בלילה לאחר שנידונו למוות, והיו צריכים בבוקר בבוקר להוריד אותם מן התליה, והרב היה איש זקן הוא אמר שיבוא להוריד אותם, ולא רצו לפגוע ברב, הם פתחו בלבותיהם רימון יד: לחמו! אשכנזים? עיראקים? יהודים! אחים! לוחמים!

היעמוד כל שחקן שכיר של המערך ויתעלל ויחלל את השם? בני עדות המזרח הם מטובי הלוחמים של צה"ל, הם יחד עם אריק שרון חצו את תעלת סואץ ועברו לצד השני. הוא פקד עליהם, מטובי הלוחמים בישראל! ועתה נגיד בפני עם ועדה ובפני הקהל הפרוע של המערך המשמיע תרועות, איך אמר שם? טשחטשחים, טשחטשחים, כך הוא קורא להם, "הטשחטשחים הם רק ראויים להיות שין גימלים", מה זה שין גימל? שוטר גדודי, נכון? זה כמו ג´ובניקים? ג´ובניקים לא נלחמים בכלל. כן! חילול השם! וכל הקהל הריע, והיכן הייתה הגברת שושנה ארבלי? העומדת במקום השני ברשימת המערך, והיכן היו האחרים? למה לא עזבו מתוך מחאה את האסיפה הזאת?

עדיין איש לא חילל את השם במידה כזו, עדיין איש לא פגע בכבודו של שבט שלם בישראל, כמו שהמערך פגע אמש במקום הזה.
מה שאני מבקש מכם הוא, מחר, מן הבוקר ועד הערב, ערכו מפעל שיחות טלפוניות. מה שצריך, שחשוב הוא לעשות, זה לטלפן לכל מכריכם בירושלים ובחיפה ובראשון לציון ובנס ציונה, וברחובות ובבאר שבע. רק תספרו להם מה שאמר פה דודו טופז, כל העם בישראל חייב לדעת את זאת, משפט אחד בסך הכל: "הטשחטשחים כולם במצודת זאב". אשרינו שהם במצודת זאב..."

צ'חצ'חים / מנחם בגין

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
תיקון קל

היממוטו שאני מתכוון אליו עולה בסביבות ה-3000 או 3500 דולר.
הKR עולה בסביבות ה-12000 דולר והוא הרבה יותר טוב מהיממוטו כמובן.

הKR A50 הטרנזיסטורי עולה 1500 אירו

ולDIZ , קנה T-AMP ... :)

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יאללה בית"ר יאללה ...

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הKR A50 הטרנזיסטורי עולה 1500 אירו

ולDIZ , קנה T-AMP ... :)

למה נראה לי שיתברר שהמגבר צ'יפ שלו קורע את כול הSET ואת כול הSS ?(lol)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
" אמש בכיכר הזאת עמד שחקן צעיר, מה שמו? דודו? דודו, טו פז, דודו טופז, כאן הוא אמר את הדברים הבאים, עכשיו דממה, שלא נשמע זבוב, דממה מוחלטת, שמעו, דודו טופז, באוזני מאה אלף אנשי המערך, הוא אומר את הדברים הבאים: "הטשחטשחים, הם במצודת זאב, הם בקושי שין גימלים... כאן...נמצאים החיילים ומפקדי היחידות הקרביות".

אודה ואתוודה לפניכם, עד הבוקר לא שמעתי את המלה ´´טשחטשחים´´ ולא ידעתי מה פירושה. במחתרת, בימי תנועת המרי, שאל אותי גלילי, אחרי התייעצות עם נתן ילין מור, זכרונו לברכה, מטעם הלח´´י, כשתכננו יחד פעולות נגד השלטון הבריטי, ואמר לי כהאי לישנא, גלילי, אמר לי: איך אתם פתרתם את הבעיה של עדות המזרח באצ"ל? ואני מסתכל בו בתמיהה, ואומר לו, ישראל, מה אתה שואל? איזו בעיה? והוא אומר: נו, אינך יודע, לא שמעת? הבעיה של עדות המזרח.
אז אני אומר לו: איזו בעיה? אין לנו! כולנו אחים, כולנו יהודים, כולנו שווים, כולנו! ... מפקד הגדול במחוזות — תימני! עוזי היה ספרדי. גידי, שעשה את הפעולה ההיסטורית של מלון המלך דויד היה ספרדי. הממונה על כל האסירים בלטרון היה תימני וכל הבחורים שלנו עמדו דום לפניו! איזו בעיה? אין לנו!
כולנו יהודים! כולנו אחים! כולנו לוחמים!
אבל שמעו, כאשר אותו, מה שמו, דו דו טו פז, אמר את האיוולת, את דברי ההבל ורעות הרוח שלו, כל הקהל שעמד אמש פה, הריע. עכשיו אני אספר לדודו טופז, למי הוא התכוון.

בני עדות המזרח שלנו, היו לוחמים גיבורים, גם במחתרת, יש ביניהם עולי גרדום, אשר עד הרגע האחרון לחייהם שרו את שיר התקווה, והפליאו עולם ומלואו בגבורתם המופתית. והם הלכו לבתי סוהר, למחנות ריכוז, הם נלחמו ולא נשברו, הם זעקו בפני השופטים הבריטיים את המלים: אנחנו לא מכירים כלל בשלטונכם. עליהם להסתלק מכאן מארץ ישראל! פיינשטיין היה ממוצא אירופאי, איך קוראים לזה, אשכנאזי. משה ברזני היה ספרדי מעיראק.
בלילה לאחר שנידונו למוות, והיו צריכים בבוקר בבוקר להוריד אותם מן התליה, והרב היה איש זקן הוא אמר שיבוא להוריד אותם, ולא רצו לפגוע ברב, הם פתחו בלבותיהם רימון יד: לחמו! אשכנזים? עיראקים? יהודים! אחים! לוחמים!

היעמוד כל שחקן שכיר של המערך ויתעלל ויחלל את השם? בני עדות המזרח הם מטובי הלוחמים של צה"ל, הם יחד עם אריק שרון חצו את תעלת סואץ ועברו לצד השני. הוא פקד עליהם, מטובי הלוחמים בישראל! ועתה נגיד בפני עם ועדה ובפני הקהל הפרוע של המערך המשמיע תרועות, איך אמר שם? טשחטשחים, טשחטשחים, כך הוא קורא להם, "הטשחטשחים הם רק ראויים להיות שין גימלים", מה זה שין גימל? שוטר גדודי, נכון? זה כמו ג´ובניקים? ג´ובניקים לא נלחמים בכלל. כן! חילול השם! וכל הקהל הריע, והיכן הייתה הגברת שושנה ארבלי? העומדת במקום השני ברשימת המערך, והיכן היו האחרים? למה לא עזבו מתוך מחאה את האסיפה הזאת?

עדיין איש לא חילל את השם במידה כזו, עדיין איש לא פגע בכבודו של שבט שלם בישראל, כמו שהמערך פגע אמש במקום הזה.
מה שאני מבקש מכם הוא, מחר, מן הבוקר ועד הערב, ערכו מפעל שיחות טלפוניות. מה שצריך, שחשוב הוא לעשות, זה לטלפן לכל מכריכם בירושלים ובחיפה ובראשון לציון ובנס ציונה, וברחובות ובבאר שבע. רק תספרו להם מה שאמר פה דודו טופז, כל העם בישראל חייב לדעת את זאת, משפט אחד בסך הכל: "הטשחטשחים כולם במצודת זאב". אשרינו שהם במצודת זאב..."

צ'חצ'חים / מנחם בגין
יש סיכוי שתסביר לנו בשביל מה בדיוק הבאת ציטוט של הנאום הזה ? לא שיש לי בעיה עם הנאום ,כי אני חושב שהוא צדק , אבל מה הקשר לשרשור זה דבר שאני לא תופס?
ואופטופיק קטן , היום המצב שלנו יותר ירוד , היום זה לא אשכנזים נגד ספרדים , היום זה כול אחד לעצמו ועשירים נגד עניים

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הי אורי

אז אני מוכן להמר שמגבר טרנזיסטורי בחצי מחיר ישמע כ"כ אבל כ"כ טוב אם אתה אומר שהמחירים כ"כ בשמיים שאין סיבה שמנורות כמה יקרות שיהיו ישמעו יותר טוב.

אגב 8500 דולר למגבר זה הרבה? למונו בלוק?

אני מדבר על מגבר טרנזיסטורי ב 16500 דולר למשל ה ayre MX-R .

תן דגם מנורות שעומד פי שתיים במחיר מולו, אני אומר לך שעל כל רמקול הוא ינצח.

עם הרמקול הנכון, אני מבטיח לך שאפשר להפיל מגבר טרנזיסטורי יקר עם מגבר מנורות בחצי מחיר גם. אך אינני עושה הכללות- הכל נקודתי.
באודיו, כמו בחיים, הכל עניין של מיקס'נ'מאץ'! חוסר ההבנה הבסיסית הזו,מראה על חוסר נסיון מעמיק בתחום, הקביעות שלך הן מקסימום אוברדואז של קריאת ירחונים.
אני מאמין לך שלא שמעת בחיים מגברי מנורות ב30K$-40K$ , זה בסדר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ומגבר מנורות בפחות הוא שמע?
אולי בעמידה, בפינה מאחורי הויטרינה....

בחיאאת אורי, לך לשמוע ותפסיק לקרוא.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מגברי מנורות

אני חושב שיש כאן אי הבנה במטריה שנקראת הספק, שליטה ומגברי מנורות.

בלי להתייחס לאיכות הצליל של מנורות מול טרנזיסטורים על רמקולים נצילים, ובלי להביא דוגמאות של מגברים שאני מייבא, שני דברים שכדאי להבין לגבי הספק הם אלה:

1) בניגוד למגברים טרנזיסטוריים, הספק במגברי מנורות אומר הרבה. 25 וואט במגבר טרנזיסטורי יכול להיות מפלץ נוראי ששולט בקלות על כל רמקול. 25 וואט במגבר מנורות זה מעט ודורש התאמה וחשיבנ רצינית לאיזה רמקול לחבר אותו.

2) כנ"ל לגבי 70-80 וואט, בדרך כלל הדרגה הבאה מבחינת הספק במגברי מנורות. הספק כזה במגבר טרנזיסטורי יכול להיות הרבה מאוד (או לא) במגבר מנורות זה הספק סביר שלא יעבוד עם רמקול קשה לדחיפה.

3) הכח האמיתי של מגבר מנורות תלוי כמובן בטופולוגיה שלו, סוג המנורות ועוד. יכולים להיות שני מגברי מנורות עם הספק דומה והבדל משמעותי בכח שלהם, זה נכון. אבל עדיין, המספרים לא משקרים: שום מגבר מנורות של עשרות וואטים בודדים לא ידחוף רמקול קשה באמת.

4) כמובן שתלוי גם איך מגדירים "דחיפה". יש אנשים שמגדירים את זה כהגעה לעוצמת קול גבוהה, או כשליטה על הרמקול במוזיקה פשוטה מאוד ועם מעט באס. זה לא ממש איך שאני הייתי מגדיר את המושג של "שליטה" על רמקול.

כל מה שכתבתי נובע מניסיון בשטח עם מגברי מנורות שונים ורמקולים קשים יותר או פחות.

לוז

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה זה רמקול "קשה"

אייל,

מה זה לדעתך "רמקול קשה"? נתון ה DB אומר מעט מאד.

LiveSound

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
Heavy Load: How Loudspeakers Torture Amplifiers

כתבה נחמדה בנושא:

http://www.stereophile.com/reference/707heavy/

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
רמקול קשה

היי לוז,

הנתונים הטכניים שמספק היצרן אכן לא אומרים הרבה.

הפתרון היחיד הוא קצת הגיון וקצת נסיון.

לדוגמא, המגבר של כרמי דוחף הרבה מאוד רמקולים בלי שום בעיה. אם הוא לא מצליח לדחוף את הרמקול החדש שלו אפשר להסיק שזה רמקול קשה מהממוצע.

אם תחבר את הרמקול למגבר אחר, שמנסיונך הוא דוחף רמקולים קשים למדי (כלומר רמקולים שמגברים סבירים כאלה ואחרים התקשו איתם) וגם הוא לא ידחוף אותו, אתה יכול להסיק שזה רמקול קשה מאוד.

וכן הלאה.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אומנם קשה לתאר במילים אופי או חוויה של צליל..אבל עבור חסרי ניסיון שכמותי אולי המומחים והמנוסים ממני יבהירו מושגים השגורים בפי כל ומוזכרים כאן כל הזמן -

מה זה "מגבר שדוחף את הרמקולים" - אני לתומי חשבתי שמי שדוחף אצלי בכל יום שני את הרמקולים זה המנקה..הבן בליעל הזה אפילו מחק לי עם הספונז'ה שלו את סימוני המיקום על הרצפה...מסתבר שחשדתי בכשרים..המגבר הוא זה שדחף לי אותם..

מה זה "מגבר ששולט על הרמקול" - אותו מגבר רשע שדוחף לי הרמקולים ממשיך ובנוסף מצליף בהם בשוטים כדי לשלוט בהם ?? מערכת יחסי סאדו מאזו בין המגבר לרמקולים...ממש פורנו אצלי בבית...מגבר שגם דוחף וגם שולט...פשייי...

שלמה

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
היה פה אחלה עד שהיבואנים התחילו לדחוף את האף שלהם איפה שהם לא צריכים.

רוזי1 הפוסל במומו פוסל... מי אתה בדיוק שתגיד עלי או לי כזה דבר? פגשת אותי פעם? אתה יודע מי אני?

יבבן קטן שעושה הרבה רעש בפורום ובחיים לא נתן המלצה כמו בנאדם טרול מארץ הטרולים.

כרמי שיהיה לך בהצלחה תאמין לי, רק חבל שאתה תקוע פה בארץ עם יבואנים כאלו.

אני מאוד מקווה שהרמקול הבא שלי אקנה בחו"ל , גם אני אפסיד, בקצב הזה הדבר האחרון שאני רוצה זה שהם ירוויחו. מצטער עליתם על כל העצבים האפשרים.
מה שבטוח שגם אם זה יהיה לשם התפרשות ברצון חד וחלק היבואנים שכותבים בפורומים פשוט מתגלים מיום ליום כאנשים קטנים עם כבוד אבוד.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אורי, לא הבנתי מה אתה רוצה מהיבואנים בדיוק יא מנקה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת שעברתי אחורה בשירשור וגם אני לא הבנתי למה אורי מתעצבן.

אולי טעית בשירשור?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור