המלצות למצלמה חדשה

trakl95

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכם,
המצלמה הקומפקטית החביה עליי, SX50 של סוני התקלקלה,והתיקון לא משתלם
(1500 שקלים...), התעניינתי בקאמרה (היכן שקניתי בזמנו את המצלמה הנ"ל), אם יש לסוני דגם עדכני יותר שיחליף את הדגם הישן הזה (המצלמה המקולקלת נקנתה בדצמבר 2013),ואמרו לי שאין לסוני משהו דומה (כלומר קטן וקמפקטי,אבל משוכלל יחסית לז'אנר) שיכולים להציע לי, והמליצו לי על שני מצלמות אחרות,שאמורות להיות דומות למדי לסוני הנ"ל.
שני המצלמות שהזכירו- פנסוניק TZ80, וניקון A900.
מה אתם אומרים על שתי המצלמות האלה?
הפנסוניק מושך אותי יותר,מישהו מכיר את הדגם הנ"ל?
ראיתי עכשיו שקיימת מצלמת ניקון A900 וכן גם P900, יש איזשהו הבדל משמעותי?
אז כאמור, איך הפנסוניק הנ"ל?
הייתם ממליצים על משהו אחר שדומה לסוני הנ"ל ( כאמור- HX50)?
ואני יודע שיש סוני A6000,שהיא טובה,אבל היא קצת יקרה לי...

בתודה.... :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מאוד חשוב להבין איזה סוג צילומים מדובר ומה התקציב למצלמה?
האם מצלמה עם טווח זום קטן, אבל איכותית יכולה להתאים כמו קנון G7 X II?
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=924966

למצלמה חיישן גדול ועדשה טובה מה שמספק איכות תמונה טובה

trakl95

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התגובה,שכחתי לציין כי המצלמה העיקרית שלי היא SLR
פשוט,קנון 1200D,והסוני הקומפקטית המקולקלת היא המצלמה המשנית
(אם כי,בעבר,היא היתה מצלמה שאיתה חזרתי לצם אחרי הרבה שנים),כך
שמה שהיא שימשה לי מאז שקניתי את הקנון הוא במצבים שבהם קצת לא נוח להיסחב עם SLR או כשיש לא פעם מצבים ,שאתה רוצה למשוך פחות תשומת-לב,ואין ספק שמצלמה קומפקטית פחות מושכת תשומת לב,שלא לדבר על כך שהטווח המינימלי שיש לי בקנון,ללא זוןם,הוא 18 MM,ובסוני- 4MM,כך שאין ספק שהיו מצבים שזה היה יתרון עם זווית רחבה יותר,כשצילמתי אובייקט קרוב ולא היתה לי אפשרות להתרחק פיזית.
הסוני שימשה לי גם כגיבוי,אם נניח שבקנון התרוקנה הסוללה,או כשהעדשה של הקנון היתה בתיקון.
כך שזה מה שאני מחפש משהו שמצבים (בעיקר של צילומי רחוב),פחות ימשוך תשומת לב,ושיהיה לפעמים אופציה יותר ניידת מה-SLR,כמו גם כגיבוי לקנון.
העניין הוא שהסוני הנ"ל היתה יחסית לסוגה די משוכללת ועם אפשרויות שונות וגם איכות צילום לא רעה, אז אני לא מחפש משהו ממש פשוט ובסיסי,שאתה רק לוחץ ומצלם,אלא משהו קצת יותר משוכלל ועם אפשרויות.
המצלמה שהצעת לי,קצת יקרה בשבילי,בוודאי שהיא לא מיועדת המצלמה העיקרית, הפנסוניק TZ80 שהציעו לי,הוא בסביבות ה-1400,
מה שיותר מתאים לי.
ובאותו עניין-מה אתה חושב על הפנסוניק הנ"ל?
מצלמה טובה? כדאי?
אגב,באתר של קאמרה,מצאתי דווקא כמה מצלמות של סוני שעל פני נראות דווקא קצת דומות לסוני הישנה שלי.
HX300 (שעד כמה שאני מבין היא דמויית SLR,כלומר קצת יותר גדולה פיזית,אבל שהבנתי שיש לה צמצם של 2.8) ו-HX60.
יש איזו בעייה עם המצלמות האלה,לדעתך,שבקאמרה בכלל לא הציעו לי אותן כאופציה?

בתודה.. :)

trakl95

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן,אני גם,בניגוד לימי הצילום הראשונים שלי,כשחיפשתי זום כמה שיותר גדול,זה פחות קריטי בשבילי עכשיו ואני מחפש יותר קומפקטית עם מפתח צמצם כמה שיותר גדול..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
פנסוניק TZ80 היא מצלמה מעולה לתקציב שלה,
אבל בתוספת מחיר קטנה קנון G9 X II יותר טובה ממנה בגלל חיישן גדול יותר
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=939975

הכול עניין של תקציב וצרכים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור