המלצות למוסיקה קלאסית?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
טוב, זו העגלה הנוכחית שלי אחרי קצת שינויים והאזנות, המלצות לשינויים/תוספות?
חסר לי עוד אבל, וילדי באך, אבל נראה לי שאני נסחף גם ככה במחיר:

Warner Classics
2564696136
Clementi - Keyboard Sonatas₪41.00₪41.00
Cypres
CYP1651
History of the Requiem Volume 2₪70.00₪70.00
Regis
RRC1346
Music for Viola da Gamba₪30.00₪30.00
Naxos
8550761
John Field: Piano Music, Vol. 1₪34.00₪34.00
Naxos
8550762
John Field: Piano Music, Vol. 2₪34.00₪34.00
Naive
NC40012
Boccherini - Piano Quintets₪53.82₪53.82
Sony
SK89926
Boccherini: Stabat Mater & String Quintet₪39.00₪39.00
Virgin
0963392
Boccherini: String & Guitar Quintets & Minuet in A₪46.00₪46.00
Deutsche HM
88697576302
C.P.E. Bach: Sonatas & Fantasies₪27.00₪27.00

תודה...

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני חושב שהאחרון נמצא גם כאן:
http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/art/Andreas-Staier-DHM-Edition/hnum/9906773

אבל לא בטוח ולא מכיר את כל ההקלטות בסט...

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה רמקול, לפי הפירוט זה לפחות מאד דומה :), נראה לי שאקח אותו במקום.
אמנם אני לא זקוק לעוד קטעים של JS BACH ושל סקרלטי (למרות שאף פעם לא מזיק), ונדמה לי שיש לי את AX מנגן את ההיידנים (בפסנתר, דווקא יהיה מעניין להשוות), אבל יש גם לי פה את דוסק וטלמן, אז זו יופי של חגיגה.

(האוסף השני גדול עלי :))

מישהו יודע מה המגבלה לקניה בלי לשלם מס כיום? אני זוכר שאמרו שזה כבר לא 50 דולר. שאדע לכמה חלקים לחלק את ההזמנה...

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
בין שני אלה - יש המלצה? (או אחר, גם אם הוא חלקי, אין לי בהכרח צורך בכולם)
כרוביני 1
כרוביני 2

תודה

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
אני חושב שהאחרון נמצא גם כאן:
http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/art/Andreas-Staier-DHM-Edition/hnum/9906773

אבל לא בטוח ולא מכיר את כל ההקלטות בסט...
יופי של סט והוא אכן כולל את הדיסק הבודד שברשימה. תקופה מצויינת של שטאייר, והליווי של "לז אדייה" בקאמרי מעולה כתמיד. במחיר כזה קנייה יותר ממצויינת.

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
שניהם טובים.. הראשון בכלי התקופה (HAUSMUSIK הרכב עם גוון צליל נהדר ופרשנות מעניינת)
בשני, זאת למיטב זיכרוני ההקלטה הראשונה במלואה של הרביעיות ע"י רביעיית מלוס בDG, מההרכבים האהובים עלי גם כן.
לטעמי אין צורך ביותר מביצוע אחד, כי המוסיקה די בסיסית מבחינת נושא ופיתוח, אז הייתי בוחר בשני.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
שניהם טובים.. הראשון בכלי התקופה (HAUSMUSIK הרכב עם גוון צליל נהדר ופרשנות מעניינת)
בשני, זאת למיטב זיכרוני ההקלטה הראשונה במלואה של הרביעיות ע"י רביעיית מלוס בDG, מההרכבים האהובים עלי גם כן.
לטעמי אין צורך ביותר מביצוע אחד, כי המוסיקה די בסיסית מבחינת נושא ופיתוח, אז הייתי בוחר בשני.
תודה.
ההיסוס היחיד שלי הוא שבאחת הביקורות מתלוננים על איכות סאונד שאינה מהמשובחות (כפי שציינת - הקלטה ישנה).

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
תודה.
ההיסוס היחיד שלי הוא שבאחת הביקורות מתלוננים על איכות סאונד שאינה מהמשובחות (כפי שציינת - הקלטה ישנה).
שומע אותו ברגע זה, איכות הקלטה דווקא טובה (דוייטשה גרמופון קאמרי מ1976)

ועל הדרך, עוד אופצייה לסטאבאת מטר (המצויין) שהציע עמיר:
http://www.prestoclassical.co.uk/r/Ricercar/RIC244

נערך לאחרונה ב:

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
נהדר תודה, לקחתי.
ההמלצה של עמיר זולה כמעט פי 2, אז כששניהם מצוינים - המחיר לוקח :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
אם הייתי קורא המלצה כזו ב"גראמופון" או במקום "מכובד" אחר כלשהו, הייתי שם לב במיוחד ל"אין צורך ביותר מביצוע אחד, כי המוסיקה די בסיסית מבחינת נושא ופיתוח", ותוהה אם יש צורך אפילו בביצוע אחד... :)

גם ההמלצה באמאזון על "כרוביני1" טוענת שהשני טוב יותר.

אני לא יודע עד כמה חשוב לך גוון הצליל ואופי הנגינה -- "אותנטי" או "מודרני" -- מלוס הם "מודרניים" והאוסמוזיק "אותנטיים", כשהכנרת הראשית שלהם היא נפלאה -- Monica Huggett.

עמיר

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
את המיכאל היידן שמעתי בימים האחרונים גם בביצוע של זכריה וגם של קינג. שניהם לא מושלמים. ההקלטה של הזכריס טובה מבחינת הרזולוציה ותפיסת הקולות והכלים אבל נותנת דגש דווקא לכלים, מה שיכול להפריע. זכריס מדגיש מאוד את הקצב דבר שפוגע בליריות של היצירה.
קינג מנסה למצוא את הליריות אבל לא ממש מצליח. הוא הרבה יותר אטי מהזכריס אבל כנראה זה לא מספיק. חבל כי היצירה ראויה לביצוע מושלם...
יש לי כפי שהזכרתי עוד בצוע והוא בתקליט, ומזמן לא הקשבתי לו. למיטב זיכרוני הוא היה מעולה. מקווה שאגמור במהרה את שיפוץ הפטפון ואחזור להקשיב לו...

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הקשבתי גם שוב, בגלל שהזכרנו אותו כאן בשרשור, לדיסקים של הופמן. המיזררה לא מוצלח גם לא בביצוע, אבל אני חושב שהיצירה עצמה לא מספיק מוצלחת. לגבי השאר ששמעתי דווקא נהניתי מאוד, קטעי בלט יפים ושלישיה מוצלחת. אז למי ששמע כבר הכול אפשר בהחלט גם להנות מזה.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר,

שמעת כבר את ההידן?
מה דעתך?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אמנם שאלת את עמיר ולא אותי, אבל אחרי האזנה חודרת לדיסק History of the Requiem II (אני מניח שאליו אתה מתכוון) אני יכול להגיד שהביצוע שם נהדר. אחד הדיסקים היותר מוצלחים שקניתי. ההפתעה הגדולה שלי היתה שלמרות שההיידן מצוין, גם אני וגם אשתי הופתענו התלהבנו הרבה יותר דווקא מה-Campra. לא הכרתי אותו קודם; גם הביצוע וגם המוסיקה נפלאים.

(ובלי קשר, רכשתי את כל "האוסף של פילד" אצל נקסוס - בפסנתר ולא פורטפיאנו, זה הרבה יותר זורם - והוא נפלא. גם הקונצ'רטי לפסנתר וגם יצירות הסולו. לא מתוחכם מדי, ומצד שני לא סתמי. לטעמי, כמובן. באמת מין קלאסי-מאוחר שנוגע קצת ברומנטיקה. נפלא לאוזניי הפשוטות. הכי אהבתי כשחבר שנכנס אליי הביתה וקרא מייד: "אה, התחלת להאזין לשופן?" - הקונצ'רטי דווקא מזכירים מוסיקה יותר מוקדמת)

אדר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
עמיר,

שמעת כבר את ההידן?
מה דעתך?
שמוע שמעתי את "History of the Requiem II" האמור, כמה וכמה פעמים, ו- -- עובדה -- לא כתבתי עליו הבייתה :)...

אולי זה כמו תה אנגלי משובח, אבל זה לא כוס התה שלי -- אני לא אוהב תה -- אני בכלל אוהב קפה -- וגם בעניין קפה אינני נחשב "אנין טעם": אני אוהב קפוצ'ינו, לא אספרסו, כמו "המבינים", וגם שם עיקר הנאתי נשאב יותר מאכילת חלב מוקצף מעורב בקפה בעזרת כפית מאשר משתיית הקפה שקדושתו וכבודו חוללו בחלב. לפעמים, כשאני ממש חולה, אני מוכן לנסות לשתות תה על-תקן תרופת סבתא, אבל כשהאף סתום והכל דולף, גם תה פשוט ורגיל מספיק טוב.

כנראה שאני גם לא "מבין במוסיקה" אם מוצארט התלהב מזה עד כדי להיות מושפע מזה ברקוויאם שכתב, בעוד שאני לא מתלהב מהמקור, אלא רק אחרי הטראנספורמאצייה האלכימיאית כמעט שמוצארט העביר מבהרזל החלוד הזה ליצירת זהב אלמוותי על מוות.

מבחינתי, אכן נתקלתי בלא מעט קטעים -- אפילו די הרבה/המון -- שעניינו אותי פחות, אבל גם בלא מעט שעניינו אותי הרבה יותר.

בזמן האחרון אני עוסק בלהרחיב מעט את אופקי המוסיקה שאני מאזין לה, כך שהזמן והכסף שהשקעתי בקניית הדיסק הזה ובהאזנה לו כנראה הצדיקו את עצמם בכך שחיזקו אותי בכך שזה לא כיוון שארצה להמשיך להתעמק בו.

נראה לי שאפילו לפינק פלויד (שבינתיים עדיין לא הצלחתי להתחבר אליהם :() יש יותר פוטנציאל הנאה עבורי מאשר למלחינים/יצירות שנשכחו, כנראה די בצדק מבחינתי...

עמיר

נערך לאחרונה ב:

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
וזה לא בגלל ביצוע חלש?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור