המלצה לרסיבר

orku

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
ראשית בוקר אור לכולם ומועדים לשמחה!, ברשותי כיום רסיבר של Harman Kardon מדגם AVR142 אליו משודכים זוג קדמיים של חברת Epos מדגם Epic5, זוג אחוריים של חברת Tannoy מדגם Mercury MX2 וכמובן סאב של חברת SVS מדגם PC12+. מה שבאמת חסר לי ברסיבר הנוכחי שלי זה בעיקר עוצמה ודיוק כאשר אני שומע מוסיקה בסטריאו, תוסיפו לזה את הרצון לראות סרטים בפורמטים החדשים (שכרגע כרטיס הקול במחשב (כרגע המחשב הוא המקור העיקרי אצלי בחדר) לא תומך בהם והמחשב מחובר בצורה אנאלוגית אבל גם זה ישודרג בהקדם) ותקבלו משוואה יפה שמשכה אותי לפיתרון לשידרוג הרסיבר. מבחינת תקציב? האמת שלא חשבתי על תקציב אבל אני מאמין שעד עשרת אלפים ש"ח זה תקציב ראוי, אומנם לא גבוהה אבל אם יהיה צורך אוכל לחרוג מעט. קראתי לא מעט על ה 7010 של מרנץ, שמשך אותי מעבר לתמיכה שלו בכל הפורמטים החדשניים קישוריות ה wifi&bluetooth שעובדות נהדר ובצורה נוחה - בביקורות השונות אפשר לשים לב שרובם נותנים דגש על היכולות הפנטסטיות שלו במצב סטריאו גם בעוצמות הגבוהות וזה בעצם מה שחשוב אצלי נכון להיום. השאלה אם יש רסיברים שיוכלו להתחרות בו בתקציב מעט נמוך יותר, אשמח לשמוע את דעותיכם. תודה מראש לעוזרים וסליחה על החפירה. אור :)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ראשית בוקר אור לכולם ומועדים לשמחה!, ברשותי כיום רסיבר של Harman Kardon מדגם AVR142 אליו משודכים זוג קדמיים של חברת Epos מדגם Epic5, זוג אחוריים של חברת Tannoy מדגם Mercury MX2 וכמובן סאב של חברת SVS מדגם PC12+. מה שבאמת חסר לי ברסיבר הנוכחי שלי זה בעיקר עוצמה ודיוק כאשר אני שומע מוסיקה בסטריאו, תוסיפו לזה את הרצון לראות סרטים בפורמטים החדשים (שכרגע כרטיס הקול במחשב (כרגע המחשב הוא המקור העיקרי אצלי בחדר) לא תומך בהם והמחשב מחובר בצורה אנאלוגית אבל גם זה ישודרג בהקדם) ותקבלו משוואה יפה שמשכה אותי לפיתרון לשידרוג הרסיבר. מבחינת תקציב? האמת שלא חשבתי על תקציב אבל אני מאמין שעד עשרת אלפים ש"ח זה תקציב ראוי, אומנם לא גבוהה אבל אם יהיה צורך אוכל לחרוג מעט. קראתי לא מעט על ה 7010 של מרנץ, שמשך אותי מעבר לתמיכה שלו בכל הפורמטים החדשניים קישוריות ה wifi&bluetooth שעובדות נהדר ובצורה נוחה - בביקורות השונות אפשר לשים לב שרובם נותנים דגש על היכולות הפנטסטיות שלו במצב סטריאו גם בעוצמות הגבוהות וזה בעצם מה שחשוב אצלי נכון להיום. השאלה אם יש רסיברים שיוכלו להתחרות בו בתקציב מעט נמוך יותר, אשמח לשמוע את דעותיכם. תודה מראש לעוזרים וסליחה על החפירה. אור :)

ה 7010 עומד בראש הפרמידה בקטגוריית הרסיברים של מרנץ. רמת התמכור שלו סבירה מול שאר המותגים המתחרים בקטגוריית ספינות הדגל.
במידה ומסגרת התקציב שלך מתאימה לרכוש את ה 7010 ... לא הייתי ממליץ לך להתפשר על דגם זול יותר מליין החברה.

orku

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
תודה על התגובה איציק, ניחשתי שהתגובות יהיו כאלה פחות או יותר, אם אחליט ללכת על ה 7010 אצטרך להמתין מעט מבחינה כלכלית ולכן חשבתי אולי ללכת על רסיבר אחר (לאוו דווקא של מרנץ) שהמחיר שלו לא יהיה בחריגה גבוהה כל כך, כמובן שאם אין אופציות אחרות-אמתין אבל העדפה היא לנסות למצוא את הפשרה באם יש כזו..

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יש לך את סידרת הLX המוצלחת של פיוניר וגם לאונקיו יש רסיברים שהצד החזק שלהם (בהשוואה למתחרים) הוא הדינמיות. תבדוק מהם האופציות בתקציב שלך ואל תפסול רסיברים שהיצור שלהם הופסק לא מזמן, תוכל להשיג רמת סאונד גבוהה יותר במחיר נמוך יחסית.

orku

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
תודה על התשובה זיו, השאלה אם רסיברים שיצאו מפס יצור לא מזמן חדישים מספיק כדי לתמוך בכל הטכנולוגיות החדשניות כמו Wifi&Bluetooth כניסת usb וכמובן תמיכה בפורמטים החדשניים כי המטרה היא לא להחליף את הרסיבר בעוד שנתיים כי "נשארתי מאחורה", אם אני טועה בעניין הזה אני אשמח לשמוע דגמים כדי שאוכל להתרשם מעט מהנתונים באינטרנט. תודה מראש

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תודה על התגובה איציק, ניחשתי שהתגובות יהיו כאלה פחות או יותר, אם אחליט ללכת על ה 7010 אצטרך להמתין מעט מבחינה כלכלית ולכן חשבתי אולי ללכת על רסיבר אחר (לאוו דווקא של מרנץ) שהמחיר שלו לא יהיה בחריגה גבוהה כל כך, כמובן שאם אין אופציות אחרות-אמתין אבל העדפה היא לנסות למצוא את הפשרה באם יש כזו..

יש לך את סידרת הLX המוצלחת של פיוניר וגם לאונקיו יש רסיברים שהצד החזק שלהם (בהשוואה למתחרים) הוא הדינמיות. תבדוק מהם האופציות בתקציב שלך ואל תפסול רסיברים שהיצור שלהם הופסק לא מזמן, תוכל להשיג רמת סאונד גבוהה יותר במחיר נמוך יחסית.

תודה על התשובה זיו, השאלה אם רסיברים שיצאו מפס יצור לא מזמן חדישים מספיק כדי לתמוך בכל הטכנולוגיות החדשניות כמו Wifi&Bluetooth כניסת usb וכמובן תמיכה בפורמטים החדשניים כי המטרה היא לא להחליף את הרסיבר בעוד שנתיים כי "נשארתי מאחורה", אם אני טועה בעניין הזה אני אשמח לשמוע דגמים כדי שאוכל להתרשם מעט מהנתונים באינטרנט. תודה מראש

שלום וחג שמח,
ברשותכם אני רוצה להתייחס לנושא "החדשנות" של המכשיר.
לדעתי, לחסוך כסף לרסיבר שיצא לפני כמה שנים זו טעות קשה.
רסיבר בן 3-4 שנים משול לגרוטאה מבחינה טכנולוגית.
אם תרצה ניתן יהיה להשוות חיו של רסיבר לחיי טלפון סלולארי. נכון באייפון 4 תוכל לקבל שיחות ולגלוש (עם מסך זעיר ולאט) אבל אני בטוח שלא תרצה כזה בחיי היום-יום.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
"מבחינה טכנולוגית"
לא בטוח שמישהו צריך בכלל את הטכנולוגי הזה...

"שוק הרסיברים" בהחלט נמדדים לפי הביקוש שצריך בחיבורים / תמיכות למינהם.

מבחינת איכות ברמות האילו
כולם אותו דבר עם ניואנס לפה או לשם.

לגבי פותח השרשור בוודאות הוא רשם שהוא מחפש רסיבר עדכני עם כל החידושים והמצאות.

אם רסיבר לפני שנה שנתיים שלוש תומך בהם - אין צורך להביא את האחד שיצא לפני שעתיים למדף.
כי בעוד שלוש שעות לאחר הקנייה כבר יצא מחליף שיציע עוד חידושים והמצאות.

צריך להצליב נתונים.
ורשימת קניות.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יכול להיות שאני טועה כי הפרמטר העיקרי מבחינתי הוא הסאונד ואם מדובר ב"מרצדס" חדשה מודל 2015 או מאזדה 2016/7 אז הבחירה שלי תהיה אוטומטית בדבר הכי איכותי, הפערים בסאונד בין רמות הביניים להיי אנד (אפילו אם מדובר בשולי ההיי אנד) גדולים. בכל הקשור לטכנלוגיה הכוונה שלי הייתה לא ללכת על רסיבר שיצא לפני עשור, היום כל שנה שנתיים חברות האודיו מוציאות רסיברים חדשים כאילו אין מחר (כנראה בגלל התחרות) ורסיבר שהיצור שלו הופסק לפני שנה לא בהכרח יהיה לא עדכני היום (בטוח שלא אם מדובר בדגם בכיר).

orku

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
תודה על התגובות וההסברים, אם כך אני מבין שאין צורך לכוון על רסיבר חדיש ביותר ואפשר "להתפשר" (זה בכוונה בגרשיים כי כמו שאני מבין מלבד שנת הייצור אין באמת התפשרות לא מבחינת הטכנולוגיה ולא מבחינת התכנים) וללכת על רסיבר פחות חדיש, הצצתי קצת על סדרת ה lx של פיוניר כמו שזיו המליץ, ממה שאני קראתי זו בהחלט אופציה מעניינת (קראתי באופן כללי על הסדרה ולא התמקדתי ברסיבר מסויים) יש רסיברים מהסדרה הנ"ל שמומלצים יותר או פחות?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
איציק, הבמה שלך.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
החל
מ LX 5x
וחל ב (LX 7x וב LX 8x)
ה - ספרה זה ההיררכיה
ה - x זה מספר הסדרה.

תכוון ל סדרה 7 ומעלה של פיוניר.
לדעתי יספק את צרכיך מעל ומעבר.

orku

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אוקי תודה חברים, קראתי הבנתי את הראש שלכם אני אעשה מעט חושבים עם עצמי במהלך הסופ"ש בתקווה לקבל החלטה עד תחילת השבוע. סופ"ש מהנה ושבת שלום!

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
החל
מ LX 5x
וחל ב (LX 7x וב LX 8x)
ה - ספרה זה ההיררכיה
ה - x זה מספר הסדרה.

תכוון ל סדרה 7 ומעלה של פיוניר.
לדעתי יספק את צרכיך מעל ומעבר.

האם הדגמים של פיוניר שהצעת הם ברמה של המרנץ המדובר מבחינת האזנה למוסיקה??

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
עניין של טעם וריח בסופו של יום.

רסיבר זה "פתרון" וחבילה.
הקדם האנאלוגי, תכנון החשמל וה Digital Volume לא להיט.

נסכם שהרמה היא סבירה אצל שני היצרנים המדוברים.
(לא מיועד למשתמש הקצה).

☆בכל הקשור לעיבוד קולנוע - מעדיף את הפיוניר (מתוך שני היצרנים הנל).

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
האם המרנץ שווה ערך למגבר סטריאו יעודי במחיר שלו? בטוח שיש פשרה, אבוי לענף האודיו הדו ערוצי שיגיע היום שבו הרסיברים יתחילו לעשות את זה ברמה אודיופילית. דרך אגב יצא לי לשמוע מוזיקה עם הLX70, הופתעתי לטובה (ובכל זאת בחרתי באונקיו 875 בגלל היתרונות בק"ב).

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
האם המרנץ שווה ערך למגבר סטריאו יעודי במחיר שלו? בטוח שיש פשרה, אבוי לענף האודיו הדו ערוצי שיגיע היום שבו הרסיברים יתחילו לעשות את זה ברמה אודיופילית. דרך אגב יצא לי לשמוע מוזיקה עם הLX70, הופתעתי לטובה (ובכל זאת בחרתי באונקיו 875 בגלל היתרונות בק"ב).

המרנץ 7010 עומד בגאון מול מגברי סטריאו יעודייםו ובחלק מהמקרים נשמע טוב יותר. שמתי דגש חזק לגבי הפרמטר הזה שסקרתי את ה 7010.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לא שמעתי אותו לצערי אבל אם אתה אומר שהוא איכותי בתחום הדו ערוצי אני מאמין לך (אבל הכל יחסי, גם בסטריאו יש מגברים טובים יותר וטובים פחות) . איך המרנץ בק"ב בהשוואה לאונקיו 875 בק"ב (סאונד נטו, בלי קשר לפורמטים חדשים), האם יש לו את אותו הנפח והדינמיות?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לא שמעתי אותו לצערי אבל אם אתה אומר שהוא איכותי בתחום הדו ערוצי אני מאמין לך (אבל הכל יחסי, גם בסטריאו יש מגברים טובים יותר וטובים פחות) . איך המרנץ בק"ב בהשוואה לאונקיו 875 בק"ב (סאונד נטו, בלי קשר לפורמטים חדשים), האם יש לו את אותו הנפח והדינמיות?

אונקיו... אינו רסיבר בעל דינאמיות מופלאה.
המרנץ איכותי יותר גם ברב ערוצי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,431
נקודות
113
מצאתי את המארנטז אנמי מאוד
הרב ערוצי שלו לא להיט.

איציק חושב אחרת .שיבושם לו
מציע לו שישמע עם רמקולים full Range ולא סאטליטים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור