המלצה למצלמה

Kobibon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי....
אני מעוניין להתחיל לצלם (אין לי נסיון עם מצלמות DSLR. כרגע מצלם במצלמות דיגיטליות ומהנייד)
אני מחפש מצלמה טובה של ניקון למתחילים אך עם אופציה להתקדם איתה הלאה כי אני רוצה מאד להתפתח בתחום.
אני מאד אוהב צילום ומצלם הכל מהכל.

אשמח להמלצות כי כבר חפרתי המון בפורומים ובאתרים

תודה מראש לעונים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קשה להמליץ ללא תקציב
כמו כן האם יד שנייה זו אופציה

Kobibon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
צודק.
עדיפות לחדש
תקציב כ3000 שח

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ראה בסוף השרשור הזה - יש שם קישור לסט מצלמה ועדשה אני חושב שזה יתאים גם לך
http://www.dtown.co.il/forum/threads/בחירת-מצלמה.46015/

Kobibon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה קראתי את השרשור
הייתי רוצה להתחיל בעדשת זום בטווח של 18-55
ואז בהמשך לצרף עדשה נוספת
יש משהו בטווח הנ"ל שמומלץ?
האם הדגם d5300/d5500 שונה בהרבה מהd3400?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כאשר רוכשים מצלמה חדשה באמת יש דילמה איזה עדשה לבחור
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

אני אישית לא רואה הגיון לרכוש מצלמה מעולה ותחבר לה עדשה לא מוצלחת שלא מאפשרת לאור להגיע תקין לחיישן ותספק איכות תמונה לא טובה. חשוב להבין שעדשות זה לא סיפור זול וככול שהעדשה טובה יותר היא תספק איכות תמונה טובה יותר, לדעתי לאיכות התמונה עדשה חשובה יותר מגוף המצלמה ולכן אני ממליץ על עדשות טובות יותר עם גוף קצת יותר פשוט.

זו גם הסיבה שאני ממליץ על ה d5300 שהיא דגם קצת יותר ישן מה d5500 עם עדשה טובה יותר. אומנם ההפרש במחיר בין המצלמות הינו קטן אבל גם השיפור בין הדגמים הינו קטן.
בהשוואה לדגמים יותר הפשוטים ה d3300, d3400 מקבלים גוף יותר נוח לפעול מתקדם, יותר נקודות פוקוס ... אבל איכות התמונה עצמה תיהיה דומה.

אם אתה חושב להתקדם יש סיכוי שתחליף גוף בעתיד עדשות ישארו ואם תרכוש עדשת קיט היא בטח מהר מאוד תהפוך להיות חסרת שימוש. אם אתה לא חושב להתקדם כבר בזמן הקרוב אני לא רואה סיבה להשתמש בעדשת 18-55 שהיא בעלת טווח קצר יותר איכות אופטית פחות טובהמה 18-140. היתרון הגדול של עדשת 18-55 זו שהיא עדשת הזום הזולה ביותר וכל היא שווה.

Kobibon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי תודה רבה על המענה המהיר ועל התשובות הענייניות. נושא הגוף והעדשות הרבה יותר מובן לי עכשיו.
תמיד חשבתי שעדיף מספר עדשות בעלות טווח קצר מאשר אחת בעלת טווח ארוך.

Kobibon

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שאלה אחרונה בנושא עדשות.
איזו עדשה תתאים יותר בתור התחלה ולצורכי הצילום שלי (אני מזכיר שאין לי כרגע כיוון ספציפי ואני אוהב לצלם הכל מהכל)
של ניקון 18-140mm או סיגמא/טמרון 17-55?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אתה צודק בדרך כלל עדשות עם טווח זום קצר יותר יהיו טובות יותר מאלו עם טווח זום גדול יותר
עדשת הקיט 18-55 באומנם בטווח זום יחיסית קטן מדגימה שניתן ליצר גם עדשת עם טווח זום קטן שהיא בנונית ביותר.

לכן עדשת 17-50 של סיגמא או טמרון באמת מוצלחות יותר מעדשות בעלות טווח זום גדול יותר ויהיו טובות יותר מעדשת ניקון 18-140 הן גם מספקות צמצם גדול שמביא יכולת להכנסת יותר אור (צמצם גדול מכניס יותר אור :) ) שמאפשרת צילום בזמן חשיפה מהיר יותר מעדשה עם צמצם קטן יותר באותו מצב נתון. כמו כן צמצם גדול מאפשר צילום בעומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס) שהעין מאוד אוהב ונותן הרבה עומק לתמונה.

אני בהחלט ממליץ על עדשת 17-50 עם צמצם F2.8, אבל לא כל אחד יכול לחיות עם הטווח זום הקצר הזה - יותר מכך עדשות פריים לא טווח זום כלל לדוגמא עדשות 50 ממ F1.8 או 35ממ F1.8 יכולות לספק יכולות נהדרות, אבל כאמור לא כל אחד יכול להחיות עם עדשה עם זום קבוע ולכן אני לא רץ להמליץ למתחילים על כך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור