המלצה למצלמה רפלקסית למתחילים

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
היי חברים,

קראתי את שני השרשורים האחרונים לגבי רכישת מצלמה רפלקסית למתחילים, אני מכיוון שאני מתעניין בצילום כבר תקופה ארוכה ובזמן הקרוב אני מטייל במקומות עם נופים מדהימים החלטתי שהגיע הזמן לקנות לי מצלמה רפלקסית למתחילים על מנת שאתחיל להשתפשף ואוכל לצלם באיכות טובה ופשוט ליהנות מהצילום.

ראיתי שהמליצו על הניקון d3200 ועדשות טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 לכל האורך.

השאלות שלי הינם כדלהלן:

1. האם אני אוכל לצלם גם בסוג של מצב אוטומטי או שאהיה חייב ללמוד את הכל לפני שאני בכלל מתחיל לצלם.

2. אני לא רוצה לקנות את העדשות הפשוטות כי הבנתי שהן לא מנצלות את היכולות של המצלמה וסתם חבל לקנות אותם עכשיו עדיף כבר מראש לקנות טובות יותר אז האם העדשות שהמליצו הן הטובות ביותר לחובבן מתחיל? אם יש הצעות נוספות ומה היתרונות שלהם? (האם מדובר בעדשות האלו- http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=737730 )

3. האם בתקציב של כ-3000 ש"ח זה המירב שאוכל להשיג או שיש משו יותר מומלץ.

בתודה מראש לעונים

נ.ב. בבקשה אם מישהו ממליץ על מצלמה/עדשה מסויימת שינסה לשים קישור כי איבדתי את הראש קצת מרוב שמות ונתונים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הבחירה שלך מאוד הגיונית עבור מצלמת כניסה לתחום ה DSLR וברור שניתן לצלם עם מצלמות DSLR במצב אוטומטי
אני אישית אוהב לצלם במצבים חצי אוטומטיים כמו עדיפות צמצם A או עדיפות זמן חשיפה T

בעדיפות צמצם אני יכול בחור את גודל הצמצם כדי לקבל את ההפקט שאני רוצה מבחינת עומק שדה וגם השפעה על מהירות החשפיה והמצלמה משלימה את שאר הערכים כדי לקבל תמונה עם חשיפה נכונה.

בעדיפות זמן חשיפה אני יכול לבחור זמן חשיפה קצר לצילומי מהירים של ילדים וספורט או זמן ארוך לצילום נוף ... והמצלמה כמובן לבד משלימה את שאת הפרמטים.

לאחר שאמרתי זאת אני חייב לציין שמצלמה כזאת עם עדשה זה עדיין לא ציוד קל לטיול וכדי לשקול גם כיוון של מצלמה ללא מראה כמו פנסוניק GX1 (ראה סיקור על האחות היקרה שלה http://www.dtown.co.il/articles/3017.html) או אולי לעלות קצת בתקצציב ל G6 (סקירה http://www.dtown.co.il/articles/3066.html) , או סוני NEX 3 או NEX 5 (ראה סיקור קצת ישן http://www.dtown.co.il/articles/1678.html)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ה3200 אכן מצלמה מעולה.
מה שאמרת על עדשות הוא נכון, באמת מומלצת עדשה טובה תמיד.

אני אישית חושב שעדשה עם זום היא טעות למתחיל. זה מכיוון שלצלם נכון עם עדשת זום זה יותר מסובך ממה שחושבים.

אני דווקא הייתי מתחיל עם עדשה קבועה, בלי זום 50MM ומשם לומד לצלם ברגליים.

לגבי האוטומט, כל המצלמות הללו בעלות מצב AUTO, חצי AUTO, וידני לגמריי.

אופציה טובה נוספת היא קניה של 60D שהיא אמנם מצלמה ישנה כבר(בת 3) אבל היא עדיין מלצלמה מעולה, להתרגל מהתחלה לגוף מאוד מאוד איכותי, ולשים עליה עדשה קבועה של 50mm/1.8f של קנון.

זה עולה בארץ ביחד בערך 3000 ש"ח +/- תלוי בחנות .

ככה אני התחלתי בגדול (רק עם מצלמה מאותה רמה אבל ישנה יותר).

כמו כן אני מאוד אוהב להמליץ להתחיל דווקא ביד שניה. יש הרבה ציוד טוב ביד 2 ותוכל לחסוך איזה 1000 ש"ח בקלות.
אחרי שתראה אם בכלל אתה אוהב לצלם (הכרתי הרבה שהוציאו אלפים ואחרי חודשיים שלושה המצלמה יושבת בתיק ללא מגע) ואז תוכל להשתדרג.

למשל:
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=320297
לא מצלמה חדשה, אבל מבחינת יכולות לא הרבה פחות ממה שה D3200 שהיא מצלמת כניסה מציעה.
והמחיר הזה הוא כמובן לפני מקח.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אגב, עכשיו ראיתי שאתה מתכנן את זה לטיול.
אם כך, בתור אחד שעשה טיול עם שני סוגים של DSLR הייתי ממליץ על המצלמה שסקרתי:
http://www.dtown.co.il/articles/2839.html
שהיום עולה 2100 ש"ח בארץ.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חייב לציין שאני אישית לא אוהב את המצלמה הזאת :)
היות והיא קטנה מידי ביד עם עדשות שבנויות למצלמות DSLR, מעדיף DSLR קצת יותר גדולה כמו ניקון D3200 או קנון 600D שמוצלחות ממנה וזולות יותר, או מצלמה ללא מראה למי שהגדול חשוב לו, אז גם העדשות קטנות יותר.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כרמי, זה לא לעניין לכתוב דברים כאלו.
אתה יכול לכתוב "לי היא לא מתאימה כי היא קטנה לי ליד"
לא לכולנו אותו גודל יד.
כמו כן אתה מגיע מ COMPACT SLR .
אני למשל כשסקרתי אותה זה היה מ MID SLR ל SUPER COMPACT SLR. ההבדלים עצומים.

כמו כן לטיול אין לה מתחרה לדעתי, לא רק בעניין גודל, אלא משקל גם.

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
המצלמה לא מיועדת רק לטיולים

הבחירה שלך מאוד הגיונית עבור מצלמת כניסה לתחום ה DSLR וברור שניתן לצלם עם מצלמות DSLR במצב אוטומטי
אני אישית אוהב לצלם במצבים חצי אוטומטיים כמו עדיפות צמצם A או עדיפות זמן חשיפה T

בעדיפות צמצם אני יכול בחור את גודל הצמצם כדי לקבל את ההפקט שאני רוצה מבחינת עומק שדה וגם השפעה על מהירות החשפיה והמצלמה משלימה את שאר הערכים כדי לקבל תמונה עם חשיפה נכונה.

בעדיפות זמן חשיפה אני יכול לבחור זמן חשיפה קצר לצילומי מהירים של ילדים וספורט או זמן ארוך לצילום נוף ... והמצלמה כמובן לבד משלימה את שאת הפרמטים.

לאחר שאמרתי זאת אני חייב לציין שמצלמה כזאת עם עדשה זה עדיין לא ציוד קל לטיול וכדי לשקול גם כיוון של מצלמה ללא מראה כמו פנסוניק GX1 (ראה סיקור על האחות היקרה שלה http://www.dtown.co.il/articles/3017.html) או אולי לעלות קצת בתקצציב ל G6 (סקירה http://www.dtown.co.il/articles/3066.html) , או סוני NEX 3 או NEX 5 (ראה סיקור קצת ישן http://www.dtown.co.il/articles/1678.html)

היי,

תודה לכל העונים,

המצלמה לא מיועדת רק לטיולים אני רוצה לדעת לצלם זה מעניין אותי..

בנוסף אני ארצה לצאת לטיול צילומים ואני רלא רוצה מצלמה ללא מראה כי אני לא רוצה פשרה אני רוצה מצלמה הכי קרובה למקצועית ואני רוצה לשלוט בעצמי על כל הפונקציות.

ומה לגבי העדשות שרשמתי האם הם מתאימות האם יש במחיר שלהם עדשות טובות יותר?

תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כרמי, זה לא לעניין לכתוב דברים כאלו.
אתה יכול לכתוב "לי היא לא מתאימה כי היא קטנה לי ליד"
לא לכולנו אותו גודל יד.
כמו כן אתה מגיע מ COMPACT SLR .
אני למשל כשסקרתי אותה זה היה מ MID SLR ל SUPER COMPACT SLR. ההבדלים עצומים.

כמו כן לטיול אין לה מתחרה לדעתי, לא רק בעניין גודל, אלא משקל גם.

רשמתי:

אני חייב לציין שאני אישית לא אוהב את המצלמה הזאת :)

שים לב רשמתי "שאני אישית" למה זה לא לעניין לכתוב את דעתי האישית - אתה גם כותב את דעתך האישית ששונה משלי

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ה3200 אכן מצלמה מעולה.
מה שאמרת על עדשות הוא נכון, באמת מומלצת עדשה טובה תמיד.

אני אישית חושב שעדשה עם זום היא טעות למתחיל. זה מכיוון שלצלם נכון עם עדשת זום זה יותר מסובך ממה שחושבים.

אני דווקא הייתי מתחיל עם עדשה קבועה, בלי זום 50MM ומשם לומד לצלם ברגליים.

לגבי האוטומט, כל המצלמות הללו בעלות מצב AUTO, חצי AUTO, וידני לגמריי.

אופציה טובה נוספת היא קניה של 60D שהיא אמנם מצלמה ישנה כבר(בת 3) אבל היא עדיין מלצלמה מעולה, להתרגל מהתחלה לגוף מאוד מאוד איכותי, ולשים עליה עדשה קבועה של 50mm/1.8f של קנון.

זה עולה בארץ ביחד בערך 3000 ש"ח +/- תלוי בחנות .

ככה אני התחלתי בגדול (רק עם מצלמה מאותה רמה אבל ישנה יותר).

כמו כן אני מאוד אוהב להמליץ להתחיל דווקא ביד שניה. יש הרבה ציוד טוב ביד 2 ותוכל לחסוך איזה 1000 ש"ח בקלות.
אחרי שתראה אם בכלל אתה אוהב לצלם (הכרתי הרבה שהוציאו אלפים ואחרי חודשיים שלושה המצלמה יושבת בתיק ללא מגע) ואז תוכל להשתדרג.

למשל:
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=320297
לא מצלמה חדשה, אבל מבחינת יכולות לא הרבה פחות ממה שה D3200 שהיא מצלמת כניסה מציעה.
והמחיר הזה הוא כמובן לפני מקח.

אורי אני יודע שאני לא אקנה עדשה חדשה עם זום כל כך מהר אז אני אצטרך לקלוט מהר איך מצלמים עם זום ובהתחשב בזה שאני בעל חוש טכני וגם אעבור קורס קטן בצילום אני מניח שאצליח להסתדר עם זה.

לגבי המצלמה שהמלצת העובדה שהיא קטנה לא כזאת מוצאת חן בעיני כי זה מידי קטן לפי מה שקראתי בסיקורים ותגובות שהיו ואני רוצה מצלמה מקצועית נורמלית ופחות מזיז לי אם היא ממש קטנה או רגילה יותר (וכמו שכתבתי לעיל היא לא מיועדת רק לטיולים)

האם הבחירה שרשמתי למעלה נחשבת לבחירה האופטימלית??

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש לקחת בחשבון שה D3200 שהינה מצלמה מעולה, היא דגם הכניסה של ניקון לתחום ה DSLR וה D5200 היא דגם בכיר ומוצלח יותר מבחינת גוף עם יכולות שליטה טובות יותר - הנקודה שהיא יקרה יותר :)

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני לא אשלם מעבר ל-3000 ש"ח נכון לכרגע... אני צריך מצלמה למתחילים וכל ההמלצות היו על זאתי.

יש מישהו כאן שיוכל לענות לי בנוגע לעדשות?

בתודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושב שהבחירה שלך ב 17-50 של טמרון היא בחירה מוצלחת עדשה עם טווח זום סביר וצמצם גדול לכל אורך הטווח עם חדות טובה ברוב טווח הצמצם והזום של העדשה במחיר שהוא היום תמורה טובה לכסף.

מצד שני יש כאלו שלא מוכנים להתפשר על הטווח עם נכונות להתפשר על גדול הצמצם (אני לא בדעה הזאת - אבל אני מבין שזה חשוב לאחדים), אז ניקון 18-140 יכולה להיות אופציה אפשרית

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לדעתי, ה mm 50 ממש ממש לא מומלצת כעדשה ראשונה לאנשים שעוברים ל DSLR.
במצלמות קרופ זה יוצא 75-80 מ"מ, עדשה סגורה, לא שימושית ביום יום.
ביחוד למי שרגיל לעדשת זום כללית במצלמה הקומפקטית שלו.
לקרופ העדשה הנורמלית היא משהו באזור ה 30 מ"מ.

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לדעתי, ה mm 50 ממש ממש לא מומלצת כעדשה ראשונה לאנשים שעוברים ל DSLR.
במצלמות קרופ זה יוצא 75-80 מ"מ, עדשה סגורה, לא שימושית ביום יום.
ביחוד למי שרגיל לעדשת זום כללית במצלמה הקומפקטית שלו.
לקרופ העדשה הנורמלית היא משהו באזור ה 30 מ"מ.

כפי שציינתי אני לא אקנה כרגע עדשה פשוטה ורגילה בשביל לקנות עוד חצי שנה עדשה חדשה, אני מעדיף להתרגל להשתמש בעדשה קצת יותר למרות שב-3 חודשים הראשונים יהיה לי קשה יותר לצלם- פשוט כי אין לי כסף לקנות עכשיו עדשה למתחילים ואז לקנות עוד עדשה חדשה..

השאלות שלי הם כאלה:

1. היא האם העדשה הזאת מומלצת לשימוש עם המצלמה שבחרתי?
2. האם היא תתן לי את היכולת לנצל את היכולות של המצלמה?
3. האם היא שימושית ביום יום או רק בנופים מיוחדים?
4. במידה והתקציב שלי לעדשה לא עובר את ה-1500 ש"ח האם ישנה עדשה יותר מומלצת מהעדשה שבחרתי?

תודה מראש לעונים

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפמי כמה שנים טובות כאשר נכנסתי לתחום ה DSLR רכשתי מצלמה (אני עם קנון, אבל זה לא משנה כלל) עם עדשת קיט ומהר מאוד הבנתי שהיא עוצרת אותי מלנצל את המצלמה ורכשתי גם את ה 50 ממ F1.8 כדי לקבל שדה רדוד והייתי מרוצה והיכולות שהיא סיפקה, אך עדיין הרגשתי מוגבל. כך שמאוד מהר רכשתי עדשה 17-55 F2.8 של קנון (לניקן יש מקבילה כזאת, אבל העדשות של קנון או ניקון בסביבות ה 5000 ש"ח) ומאז עדשת הקיט וכן עדשות ה 50 מ"מ לא בשימוש כבר כמה שנים טובות :) רכשתי עדשות נוספות עם טווח זום גדול יותר, אבל העדשה העיקרית שלי נשארה ה 17-55.

העדשה של טמרון 17-50 F2.8 מאוד מוצלחת ועולה פחות מחצי מחיר מעדשות הקנון או הניקון ואני יכול להגיד שאני ממליץ עליה רבות כעדשה ראשונה לצלמים חדשים - כאמור לפעמים אנשים מחפשים עדשה עם טווח זום גדול על חשבות החדות ועל חשבון הצמצם הפתוח (אני מבין את הגישה שלהם, אך לא מסכים איתה)

לאחר שאמרתי זאת אני משאיר לצלמים לקבל את ההחלטה לבד בהתאם לצרכים שלהם.

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לפמי כמה שנים טובות כאשר נכנסתי לתחום ה DSLR רכשתי מצלמה (אני עם קנון, אבל זה לא משנה כלל) עם עדשת קיט ומהר מאוד הבנתי שהיא עוצרת אותי מלנצל את המצלמה ורכשתי גם את ה 50 ממ F1.8 כדי לקבל שדה רדוד והייתי מרוצה והיכולות שהיא סיפקה, אך עדיין הרגשתי מוגבל. כך שמאוד מהר רכשתי עדשה 17-55 F2.8 של קנון (לניקן יש מקבילה כזאת, אבל העדשות של קנון או ניקון בסביבות ה 5000 ש"ח) ומאז עדשת הקיט וכן עדשות ה 50 מ"מ לא בשימוש כבר כמה שנים טובות :) רכשתי עדשות נוספות עם טווח זום גדול יותר, אבל העדשה העיקרית שלי נשארה ה 17-55.

העדשה של טמרון 17-50 F2.8 מאוד מוצלחת ועולה פחות מחצי מחיר מעדשות הקנון או הניקון ואני יכול להגיד שאני ממליץ עליה רבות כעדשה ראשונה לצלמים חדשים - כאמור לפעמים אנשים מחפשים עדשה עם טווח זום גדול על חשבות החדות ועל חשבון הצמצם הפתוח (אני מבין את הגישה שלהם, אך לא מסכים איתה)

לאחר שאמרתי זאת אני משאיר לצלמים לקבל את ההחלטה לבד בהתאם לצרכים שלהם.

כרמי ממש ממש ממש תודה על כל העזרה - עכשיו בדרך לחנות....

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
כפי שציינתי אני לא אקנה כרגע עדשה פשוטה ורגילה בשביל לקנות עוד חצי שנה עדשה חדשה, אני מעדיף להתרגל להשתמש בעדשה קצת יותר למרות שב-3 חודשים הראשונים יהיה לי קשה יותר לצלם- פשוט כי אין לי כסף לקנות עכשיו עדשה למתחילים ואז לקנות עוד עדשה חדשה..

השאלות שלי הם כאלה:

1. היא האם העדשה הזאת מומלצת לשימוש עם המצלמה שבחרתי?
2. האם היא תתן לי את היכולת לנצל את היכולות של המצלמה?
3. האם היא שימושית ביום יום או רק בנופים מיוחדים?
4. במידה והתקציב שלי לעדשה לא עובר את ה-1500 ש"ח האם ישנה עדשה יותר מומלצת מהעדשה שבחרתי?

תודה מראש לעונים
1 על איזה עדשה אתה מדבר? על ה 50? ועל איזה מצלמה? כאמור לדעתי ה 50 לא טובה למצלמת קרופ. השימוש מאד מוגבל.
2. כן
3. 50 ממ על קרופ לא שימושית ביום יום אלא אם כן אתה מצלם כל היום פורטרטים כשהרקע מטושטש...
4. זום כללי.

לדעתי, בניגוד לחברים פה, זום 18-55, 18-85, 18-105 כלשהו זה אחלה עדשה ליום יום על מצלמת קרופ.
זה לא מגביל אותך בכלום, זה מנצל יפה מאד את המצלמה, זה אמנם לא איכות מקסימלית אבל תצטרך מיקרוסקופ כדי להבחין בהבדלי איכות בינה לעדשות יקרות.
בשלב הלימוד שווה לא לבזבז הרבה כסף, ולקנות ציוד לא יקר, ופשוט לצלם, להנות, וללמוד מזה הלאה.
ה 17-50 2.8 שכרמי ממליץ מעולה, הרבה צלמים משתמשים בשילוב הזה, רק הטווח קצת קטן לעדשה כללית.
אופצייה נוספת זה לקנות זום 18-105 או משהו כזה ליום, ובלילה אם ממש לחוץ לצלם (בלילה אני מעדיף לעזוב את המצלמה...) לקנות עדשה כגון 28 מ"מ, 1.8f, בלי זום, ולהנות מצמצם פתוח ללילה.

yoni1989

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
1 על איזה עדשה אתה מדבר? על ה 50? ועל איזה מצלמה? כאמור לדעתי ה 50 לא טובה למצלמת קרופ. השימוש מאד מוגבל.
2. כן
3. 50 ממ על קרופ לא שימושית ביום יום אלא אם כן אתה מצלם כל היום פורטרטים כשהרקע מטושטש...
4. זום כללי.

לדעתי, בניגוד לחברים פה, זום 18-55, 18-85, 18-105 כלשהו זה אחלה עדשה ליום יום על מצלמת קרופ.
זה לא מגביל אותך בכלום, זה מנצל יפה מאד את המצלמה, זה אמנם לא איכות מקסימלית אבל תצטרך מיקרוסקופ כדי להבחין בהבדלי איכות בינה לעדשות יקרות.
בשלב הלימוד שווה לא לבזבז הרבה כסף, ולקנות ציוד לא יקר, ופשוט לצלם, להנות, וללמוד מזה הלאה.
ה 17-50 2.8 שכרמי ממליץ מעולה, הרבה צלמים משתמשים בשילוב הזה, רק הטווח קצת קטן לעדשה כללית.
אופצייה נוספת זה לקנות זום 18-105 או משהו כזה ליום, ובלילה אם ממש לחוץ לצלם (בלילה אני מעדיף לעזוב את המצלמה...) לקנות עדשה כגון 28 מ"מ, 1.8f, בלי זום, ולהנות מצמצם פתוח ללילה.

איתי ממש תודה, לגבי המצלמה החלטתי על ניקון d3200 ואני מההתחלה דיברתי על העדשה שכרמי המליץ עליה ה-17-50 2.8 והייתי בטוח שעליה אתה רשמת בתגובה הקודמת שלך לפוסט שהיא ממש לא מומלצת (ואתה בכלל רשמת את זה על ה-50 mm). עכשיו שראיתי שגם אתה ממליץ עליה אני בכלל רגוע...

תודה לכל המגיבים והמסייעים עזרתם לי מאד.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור