המלצה למצלמה למתחיל בתקציב של 1300-2000 לשימושים יומיומיים / טיולים / ארועים של משפחה חברים וכד'

בני ריזגן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

אני אוהב לצלם אבל לא מגדיר את עצמי חובבן ברמת הידע וההבנה בתחום הצילום. (ומצד שני אני יודע להפעיל מצלמה במצב ידני ולהשתמש בחלק מהתוכנות כאשר אני צריך)

בשנים האחרונות אני רגיל רק לצלם בסמרטפון (בעבר הרחוק הייתה לי מצלמה פשוטה מאוד דמויית SLR) אבל היום אני מחפש משהו מעבר לסמרטפון כדי שאוכל לצלם תמונות איכותיות במהירות ובאמצעות זום (דגש על מהירות), נראה לי שמצלמה דמויית SLR זה מה שאני מחפש..

כרגע אני גם לפני טיול לחול ומוכן להשקיע בין 1300 ל2000 לכל היותר (2000 כולל תיק ואביזרים נלווים שחייבים לקנות)

השימוש העיקרי יהיה לכל מיני אירועים שאני מעוניין להשתמש במצלמה במקום בסמרטפון, אם זה בגלל שאני רוצה תמונות יותר איכותיות, אפשרות לצלם במהרות ותוך כדי תנועה כולל פלאש (שונשא שאני מנסה לתפוס רגע והמצלמה מפספסת את השניה הנכונה) זום שיאפשר צילום ממרחק והתמקדות על אוביקטים (בעיקר אנשים) צילום בתוך מבנה וגם צילומי חוץ של נופים, אתרים מענינים וכד'.
לא אכפת לי להשקיע את כל הסכום במידה והגדלת התקציב נותנת תמורה ראויה ומתאימה לדרישות שלי, במקרה קיצוני אפשר גם לחרוג קצת מ2000 במידה וזה הכרחי או ממש כדאי.
הרזולוציה לא חשובה לי, הסיכוי שאפתח תמונה מעבר לגודל סטנסרדטי שואף לאפס וזה גם בספק אם אפתח הרבה תמונות בגודל סטנדרטי, אני נוהג גם לצלם תמונות רבות, כדי לתפוס את הטובה ביותר ולכן מבזבז הרבה מקום אחסון מעצלנות למחוק אז אין לי שאיפה שהתמונות יהיו גדולות מידי.
גם מבחינת משקל לא קריטי לי כל כך, אני לא מחפש מצלמה קומפקטית אלא כזו שתתן לי זום טוב, ויכולות מתקדמות שאלמד לנצל עם הזמן..
אני מעוניין גם בתיק שיתאם למצלמה, מטען, וכד..
אני פתוח גם לרכישה באינטרנט ואפילו בחול אם זה כדאי (יש לי עוד חודשים לטיול אז סביר להניח שהזמן לא דוחק מידי)

בהיותי עוסק במחשבים אז חשוב לי גם כל היתרונות הקשורות לטכנולוגיה, חיבור למחשב, אלחוטי, קישור לענן, וגם GPS.

אשמח לקבל המלצה/המלצות עדיף המלצות ליותר ממצלמה אחת כדי שאוכל להבין מה ההבדלים ולהחליט מה באמת חשוב לי וכמה כדאי לי להשקיע.

חיפשתי הרבה מידע באינטרנט לפני שביקשתי המלצות פה אבל יש אוקינוס של מידע והבעיה הכי גדולה שקשה למצוא מידע מעודכן והמלצות מהתקופה האחרונה, מן הסתם כל הזמן יוצאים דגמים חדשים ולכן חשוב לי לקבל המלצות מעודכנות נכון להיום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איכות התמונוה של מצלמה נמדדת לםי כמה נקודותף גודל החיישן, איכות העדשה ואיכות הפוקוס
ככול שהחיישן גדול יותר כל הוא מסוגל לקלוט יותר אור ולספק תמונה טובה יותר
ככול שהעדשה טובה יותר היא מעבירה את התמונה טוב יותר לחיישן
ככול שמערכת הפוקוס מסוגלת לפקס מהר יותר ומדויק יותר כך המצלמה מסוגלת לתפוס את הרגע
יש עוד נקודות נוספות, אבל לא נכנס לזה כעת.

במצלמות דמוי SLR יש חיישן מאוד קטן (לא גדול ברבה מזה שיש בטלפונים החדשים), העדשות של מצלמות אלו בעלות טווח זום ענק (שברובו לא שמיש כלל) ומגיעות עם איכות אופטית בנונות ביותר, מערכת הפוקוס בדרך כלל לא רעה ועשוה את העבודה.

אני מאוד לא אוהב להמליץ על מצלמות סופר זום, מה שהעם נוהג לקרוא להם דמוי SLR, בגלל, כאמור, חיישן קטן ועדשה לא מוצלחת, כל זה ארוז בגוף שמזכיר DSLR ובמחיר לא משתלם. להסיר ספק יש מצלמות סופרזום מוצלחות מאוד, אבל הן יקרות - בבקשה דוגמא זולה פנסוניק FZ1000 בכ 2700 ש"ח עם זום כפול 16 וחיישן 1 אינצ' (אולי כפול 16 נראה לך לא הרבה, אבל זה מספיק מעל הראש - יותר מכך ממש לא שמיש), אבל כאמור לאא בתקציב שלך.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=878396

בתקציב שלך ניתן למצוא מצלמה כמו קנון G9 X עם חיישן 1 אינצ' וזום כפול 3
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=909111

או ללכת על מצלמה כמו קנון SX720 עם חיישן לא גדול 1/2.3 אינצ' וזום כפול 40
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=918020

אפשר לחשוב על מצלמת DSLR אמיתי כמו קנון EOS1300D, אבל גוף לבד עולה כ 1000 ש"ח ועדשות זה לא דבר זול, עם עדשת קיט זה נכנס לתקציב שלך (1400 ש"ח), אבל מדובר על עדשה בנונית עם זום כפול 3
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735

לדעתי פוג'י X-A10 עם עדשת קיט (גם כפול 3) יכולה להיות גם אופציה היות החיישן שלה בגוסל זהה לזה של קנוטן ומוצלח יותר וגם עדשת הקיט שלה טובה.
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938055

איזה כיוון נראה לך?

בני ריזגן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל שבת שלום ותודה על התשובה המהירה.
אמנם מהירה אבל בחוסר סבלנותי כבר הצלחתי לחפור קצת בפורום ולהבין שמצלמת סופר זום זו השקעה לא כדאית, ולכן אני שוקל להגדיל את התקציב.
מצד שני יש לי מצלמה כזו מלפני 10 שנים עם זום כפול 12 (שבהחלט הספיק לי) ומאוד נהניתי להשתמש בה לצילומים מרחוק כשהייתי צריך.. כשאני חלק מקהל ומצלם במה, בצילום של נוף מרוחק וכד'.. בחלק מהמקרים אפשר לאמר שזו עצלנות להתקרב ובחלק מהמקרים זה לא אפשרי.
עם השנים זנחתי אותה ובמקביל מצלמות הסמרטפון השתפרו אז הסתפקתי בצילום בסמרטפון (בדרך כלל עם מכשיר דגל) אבל בצילום בסמרטפון תמיד היה חסר לי הזום האופטי,למרות זאת לא חזרתי אל המצלמה הישנה בגלל איכות הצילום שאינה מגיעה לרמה של הסמרטפון שלי.
לכן חיפשתי תחליף דומה וכעת הבנתי שבתקציב שלי זו תהיה קצת בעיה כי לא בהכרח שמצלמה חדשה תהיה הרבה יותר טובה מהמצלמה הישנה שלי.
אם אני מבין נכון נשאר לי להחליט האם להסתפק במצלמה קומפקטית טובה עם זום כפול 3 או לעבור למצלמה קצת יותר מקצועית ואז להשקיע בעדשות.
אני בטוח שבמצלמה מקצועית כפי שהצעת יש יתרונות מול מצלמה קומפקטית (מעבר לכך שהעדשה מתפרקת) ניסיתי להבין את ההבדל בסוג החיישן ולא הצלחתי להבין.. אשמח לקבל הסבר נוסף.
אני נוטה ללכת למצלמה מקצועית יותר מאשר למצלמה קומפקטית איכותית כי נראה לי שאפשרות שידרוג עתידית של עדשה זו משהו שיתכן ויתאים לי השאלה אם קניית מצלמה מקצועית בסיסית ביותר תתן לי בנתיים תמורה טובה ושידרוג עדשה יהיה כדאי בעתיד או שזה כבר יצריך להחליף גם את המצלמה?
כמו כן מכיון שאני לא בטוח שאסתפק בזום כפול 3 (שזה מה שנכנס בתקציב שלי למצלמה מקצועית בסיסית ביותר) תהיתי האם כדאי ללכת על המצלמה הקומפקטית g1x mii של קנון:
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=878268
אם אני כבר מגדיל את התקציב בלית ברירה.. על הנייר נראה שזו מצלמה טובה, חיישן גדול, זום סביר (כפול 5) ואם אני מבין נכון העדשה גם קצת יותר רחבה?
האם זו השקעה כדאית או שבמחיר שכזה כבר עדיף להשקיע ברפלקס?
אני קצת אובד עצות.. לא חשבתי להגיע לתקציב של 3000 אבל ממש לא בא לי להשקיע כסף ולא להרגיש שקניתי מצלמה טובה שאהיה מרוצה מהיכולות ואיכות התמונה שלה.
תוכל לעזור לי ולכוון אותי?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
שבת קצת לחוצה, וזה טוב, יהיה לי זמן לענות לת רק בערב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה מוכן לרכוש DSLR - כאמור גדול לא מפריע לך:
אפשר לרכוש קנון EOS1300D
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735
עם עדשת קנון 18-135
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=834670
זה יוצא קצת יותר מ 2300 ש"ח ואתה מקבל גוף התחלתי של DSLR עם עדשה טובה שזו אפשרות הטובה להתחיל בה

מצד שני בתוספת קטנה ניתן לרכוש ניקון D3400
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=929688
עם עדשצ ניקון 18-140
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191
זו מצלמת הכניסה של ניקון, מקבילה ל 1300D של קנון, אבל חיישן יותר טוב ואיכות תמונה טובה יותר בתנאי תאורה קשים

עם שני המצלמות האלו ניתן להתקדם בעתיד עם עדשות נוספות וציוד משלים רב - החיסרון של כיון זה שאתה יכול לשכוח מאוטופוקוס בוידאו - אם זה חושב יהיה צורך לעשות חושבים מחדש:
לדגומא לרכוש במקום הקנון 1300D את 750D שמאפשרת אוטופוקוס בוידאו והעדשת קנוןו 18-135 STM תתאים גם לכך.
בניקון לא תקבל יכולת זאת בכל מקרה של DSLR.
או לרכוש מצלמה ללא מראה ואז המחיר יהיה קצת יותר גבוהה ואני לא רוצה למשוך אותך לכיוון כזה.

לדוגמא מצלמת אולימפוס OMD-EM-10 II עם עדשת 12-42 בכ 2700 ש"ח - אבל לדעתי תרגיש צורך לעדשה/עדשות נוסםות בהמשך היות וטווח הזום שלה, בטח לא יספק אותך
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938024

בני ריזגן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מבין מהתשובה שלך שהdslr של ניקיון וקנון מומלצת יותר מה g1x הקומפקטית של קנון .. זה יוצא יותר זול ונותן יותר תמורה ואפילו עדשה יותר רחבה ועם זום יותר גדול.. רק בווידאו יש חסרון..
אתה יכול להסביר קצת יותר על החיסרון והאם הוא קיים גם הg1x ?
כמו כן איזה יתרונות מהותיים יש מול הg1x?
תודה מראש?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
G1X זו מצלמה קומפקטית עם חישן גדול, אבל עדיין מצלמה קומפקטית כלומר ללא יכולת להחליף עדשות וכן ללא יכולת להתקדם. למי שרוצה מצלמה לא גדולה במיוחד (היא בפרוש לא מצלמה קטנה) ולא חושב להתקדם ורוצה רק מצלמה טובה, אז בהחלט זה פתרון אפשרי ומומלץ, בעיקר כאשר צורת התפעול והשימוש יהיו לך מוכרים יותר (כולל וידאו) מול התפעול שונה של מצלמת DSLR שבה הצילום הוא דרך העינית.
דרך אגב כעת ניתן למצוא בארץ את דגם MARK II כאשר יש בחול כבר את MARK III אבל הוא באמת יקר.

1300D זו מצלמת DSLR עם עינית אופטית (יש שרואים בכך יתרון) ועם יכולת להחלפת עדשות ועם יכולת להתקדם עם ציוד נוסף, זה אומנם דגם כניסה לתחום של קנון, אבל עדיין DSLR עם הרבה יתרונות כמו יכולת לחבר לה עדשה סופר מעולה ולקבל תמונות ברמה מאוד מאוד גבוהה (כן עדשה טובה זה מאוד חשוב, אבל עדשות טובות לא זולות), יכולות תפעול ונוחות (גוף גדול נוח יותר לשימוש, אבל כבד יותר וגדול יותר), ועוד יתרונות. כמו כן יש לה עם מערכת פוקוס מהירה מסבוססת פזה שאין במצלמות קומפקטיות ומערכת פוקוס מוצלחת זו פשוט לא עובדת עבור וידאו, עבור וידאו או צילום דרך המסך יש מערכת פוקוס חליפית שהיא פשוט איטית ברמה מאוד לא הגיונית וממש לא ניתן לעבוד איתה.

בני ריזגן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
G1X זו מצלמה קומפקטית עם חישן גדול, אבל עדיין מצלמה קומפקטית כלומר ללא יכולת להחליף עדשות וכן ללא יכולת להתקדם. למי שרוצה מצלמה לא גדולה במיוחד (היא בפרוש לא מצלמה קטנה) ולא חושב להתקדם ורוצה רק מצלמה טובה, אז בהחלט זה פתרון אפשרי ומומלץ, בעיקר כאשר צורת התפעול והשימוש יהיו לך מוכרים יותר (כולל וידאו) מול התפעול שונה של מצלמת DSLR שבה הצילום הוא דרך העינית.
דרך אגב כעת ניתן למצוא בארץ את דגם MARK II כאשר יש בחול כבר את MARK III אבל הוא באמת יקר.
מבחינת תפעול אני מעדיף משהו קל יותר ורוב הצילומים שלי ובטח של מי שאתן לו את המצלמה לצלם אותי הם במסך ולא בעינית אז זה בסדר מבחינתי. כמו כן אם תפעול המצלמה הזו בווידאו פשוט יותר אז היא עדיפה בשבילי. אמנם אני לא משתמש בווידאו הרבה אבל עדיין משתמש ולא הייתי רוצה להזדקק לשימוש בטלפון נייד לצילום וידאו אם אני כבר משתמש במצלמה מקצועית.
אגב, בכל מצב דיברתי על הmark 2 ולא 3.. ה3 יקרה מידי בשבילי :)
שאלה חשובה, אם אני מבין נכון הg1x לא כולל עינית אבל ניתן להוסיף אותה בתוספת תשלום, אני צודק ?

1300D זו מצלמת DSLR עם עינית אופטית (יש שרואים בכך יתרון) ועם יכולת להחלפת עדשות ועם יכולת להתקדם עם ציוד נוסף, זה אומנם דגם כניסה לתחום של קנון, אבל עדיין DSLR עם הרבה יתרונות כמו יכולת לחבר לה עדשה סופר מעולה ולקבל תמונות ברמה מאוד מאוד גבוהה (כן עדשה טובה זה מאוד חשוב, אבל עדשות טובות לא זולות), יכולות תפעול ונוחות (גוף גדול נוח יותר לשימוש, אבל כבד יותר וגדול יותר), ועוד יתרונות. כמו כן יש לה עם מערכת פוקוס מהירה מסבוססת פזה שאין במצלמות קומפקטיות ומערכת פוקוס מוצלחת זו פשוט לא עובדת עבור וידאו, עבור וידאו או צילום דרך המסך יש מערכת פוקוס חליפית שהיא פשוט איטית ברמה מאוד לא הגיונית וממש לא ניתן לעבוד איתה.
בגלל בעיית הוידאו (שעדיין לא ממש הבנתי אותה כי לא ממש הבנתי מה המשעות של האוטופוקוס) נראה לי שה1300D לא באה בחשבון אצלי והאופציה החלופית היא ה750D
הבעיה היא שה750D יותר יקרה ולא בתקציב שלי.. לכן אני בודק אפשרות לרכישה ביד 2 של המצלמה הזו.
לגבי להתקדם כמובן שהייתי שמח שתהיה אפשרות.. אני מבין שלהתקדם זה גם לשלם הרבה ולא רואה את זה בקרוב אבל תמיד נחמד שיש את האופציה אבל אותי יותר משך שיש לי אפשרות כבר בבסיס לקבל מצלמה עם עדשה יותר טובה וזום יותר גדול לכן אני עדיין משאיר את האופציה ל750D אם אמצא בזול ביד 2.
כתבת שצילום במצלמת DSLR דרך המסך גם לא כולל אופציה נוחה של מערכת פוקוס מוצלחת. האם זה אומר התעסקות עם פוקוס ואיטיות בכל צילום סטילס שאינו דרך העינית ?

שורה תחתונה, נשארתי עם שאלה אחת אחרונה נוספת..
בהנחה שלא אמצא 750D במחיר סביר ביד 2 נראה שאתפשר דווקא על הזום והתוספות שיש בDSLR ואסתפק בקומפקטית המוצלחת g1x (אני מניח שביחס למה שיש לי היום האיכות תספק אותי ואני מקווה שלא אתחרט על הזום המצומצם יותר)
אבל אם כן אמצא את ה750D בפער מחיר לא גדול מהg1x (שגם ככה לא הייתה מלכתחילה בתקציב) כתבת שכן אוכל לקבל אוטופוקוס בוידאו שזה מצויין, אבל האם אוכל לקבל גם פוקוס נוח בצילום במסך ולא בעינית ? שזה יהיה חלק ניכר מהצילומים שלי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אתה נותן לאחרים לצלם, אז בטוח ש DSLR זה לא הכיוון שלך.
מצלמת DSLR בנויה לצילום דרך העינית עם מערכת פוקוס (שמצלמים רוצים שהתמונה תיהיה בפוקוס על האוביקט וזה תפקיד של מערכת הפוקוס) מוצלחת ונהדרת עבור כך.
מצלמות DSLR היום מאפשרות גם לצלם דרך המסך, אבל אז יש מערכת פוקוס שונה, איטית בהרבה וכן לא נוח להחזיק גוף גדול וכבד ביד ולצלם כך - יותר מכך מערכת הפוקוס הזו כל כך איטית ולא מומלצת שזה גורם לבעיה עם פוקוס בוידאו (רוב הצלמים המקצועיים מצלמים וידאו עם פוקוס ידני, לכן האיטיות הזו של אוטופוקס בוידאו פחות חשובה להם).

כן המצלמה מגיעה ללא עינית כלל וניתן להוסיף לה אחת אלקטרונית, אבל היא עולה כ 300 דולר :) קשה לי לראות זאת כאופציה שאתה יכול לחשוב עליה
evf.jpeg

כך שאתה יכול להבין שזו מצלמה מוצלחת, אבל לא הייתי חושב על שידוג שלה בעתיד, כך בחשבון שמה שאתה רוכש זה מה שיש בעתיד לא תוכל להתקדם איתה.

עוד אפציות שיכולת להתאים לך בתקציב הזה
אולימפוס EP-L8 עם עדשת קיט 12-42 (שהיא עדשה לא רעה בכלל, אבל זום כפול 3) כ 2000 ש"ח
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=937083

או פוג'י X-A10 עם עדשת קיט 18-55 (שוב עדשת קיט לא רעה בכלל, אבל זום כפול 3) בפחות מ 2000 ש"ח
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938055

בני ריזגן

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הבנתי.. תודה.
כנראה שהשידרוג הבא יהיה כבר תקציב חדש ומצלמה מקצועית חדשה
לרדת שוב לזום כפול 3 מבעס אותי לגמרי.. ולהתפשר על מצלמת סופר זום זה לא בא בחשבון
לכן נראה לי שאשאר למרות המחיר הגבוה עם הקנון g1x לפחות אני יודע שזו מצלמה איכותית אני מקווה שתהיה נוחה ומקווה לא להתאכזב מהזום X5 הנמוך יחסית.. (הבנתי כבר שאיכות גבוהה וגם זום גבוה מצריך מצלמה מקצועית ויקרה שרק אני אוכל להשתמש בה ולא יהיו לי תמונות שבהם אני נמצא אז נשאיר את זה לגיל שיהיו לי קצת יותר שערות לבנות ואחרי שאזכה בלוטו :D)

אלא אם כן יש לך עוד מצלמה איכותית להמליץ לי עם זום כפול 5 לפחות וכמובן שתהיה איכותית?
גם אם לא, בכל מצב תודה על העזרה..:אצבע מורמת

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
את האמת נראה לי לא הגיוני לשלם מחיר כזה למצלמה שאתה חושב בעתיד לרכוש אחת אחרת.

אישית הייתי בוחר מצלמה שניתן להחליף בה עדשות ובוחר בשלב ראשון עדשה עם טווח זום קטן - חושב להבין שכל העדשות הטובות מגיעות עם טווח זום קטן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור