המלצה למצלמה לחובבן מתחיל שתתאים לנסיעות לחו״ל

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם!

אשמח להמלצה על מצלמה בעיקר לטיולים ואירועים משפחתיים. עד עכשיו הסתפקתי באייפון 5 לצילום בטיולים.
אני מחפש מצלמה שתפיק תמונות עשירות בצבע ובפרטים, שתתאים גם לפורטרטים ותקריבים (אפקט הבוקה וכו׳).
אני מתלבט בנוגע למצלמת dslr, חושש בעיקר בגלל הכובד והחולשה בוידאו (הוידאו לא חשוב כל כך, אלא רק לסרטונים קצרים למשל צילום של מפלים וכו׳).
אני טס בעוד שבוע וחצי ואני חושב שהמחירים בדיוטי אטרקטביים יותר ממה שראיתי בזאפ ומגיעים עם אחריות יבואן
http://dutyfree.alm.co.il/dutyfree/Category.aspx?cid=4&vmenu=12
תקציב- 2500-4000 ₪

תודה מראש

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
סוני RX100 IV, סקרנו אותה באתר: http://www.dtown.co.il/articles/3659.html
יש גם דגם V חדש ויקר יותר.
לחילופין, מצלמה זולה יותר וגם איכותית, פנסוניק LX100.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
דגם -ה V לא טוב בצילומי סטילס, אלא רק בעקיבה במיוחד תוך כדי וידאו

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
סוני RX100 IV, סקרנו אותה באתר: http://www.dtown.co.il/articles/3659.html
יש גם דגם V חדש ויקר יותר.
לחילופין, מצלמה זולה יותר וגם איכותית, פנסוניק LX100.

המחיר בcamera mia הוא 3400₪ עם שנה אחריות של החנות, זה לא יקר למצלמה קומפקטית?

במחיר כזה לא עדיפה canon 760D? עם 3 שנים של קארט?
http://dutyfree.alm.co.il/dutyfree/Items.aspx?ItemId=1199&vmenu=12

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ומאיפה אתה מביא את זה?

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
איפה אפשר להשיג את הrx100v4 במחיר הטוב ביותר? בזאפ המחיר נע בסביבות 3400 אבל עם אחריות של שנה של החנות. כמה היא עולה עם אחריות 3 שנים של ישפר?
ה-canon 760D עם עדשה 18-135mm f/3.5-5.6 is STM לא טובה יותר אם אקנה אותה מהדיוטי פרי ב3400 עם אחריות של קארט?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אלו שתי חיות שונות לגמרי ופונות לדרישות שונות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושש שמצלמות ה dslr של קנון הן לא אופציה מדהימה כל כך ובטח לא עם עדשת הקיט.
עדיף כבר לרכוש מצלמת ניקון d3300 עם עדשת ניקון 18-140 מקבלים מצלמה עם גוף יחסית קטן ל dslr עדשה טובה עם טווח זום יפה, אבל ללא פוקוס אוטומטי בוידאו ועדיין זה מצלמה גדולה וכבדה יחסית לסוני.

עבור הצרכים המדוברים מצלמת סוני גם דור קודם יספקו מעל הראש, אפשרות נוספת זו מצלמת פנסוניק lx100 אם אתה מחפש מחיר קצת יותר זול.

אם בכל אופן אתה רוצה מצלמה עם חיישן גדול וידאו טוב קטנה יחסית ועם עדשת קיט סטנדרטית סוני A6000 או A5100 עם עדשת קיט 16-50 יהיו יחסית קטנות וקלות ואופציה אפשרית

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש עוד אופציות ואפשרויות וכדי לתת תשובה יותר ממוקדת דרישות מפורטות יעזרו

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני בעיקר רוצה מצלמה שתוציא תמונות באיכות גבוהה (חדות וצבעים עשירים, טווח דימני מצויין) לאירועים משפחתיים ולטיולים וגם שיהיו בה אופציות לצילום יותר אומנותי כמו אפקט הבוקה. החלטתי שהוידאו, המשקל הנמוך והפשטות בrx100v4 יתאימו לי יותר, פשוט המחיר הגבוהה שלה יחסית למצלמה קומפקטית הרתיע אותי.
בכמה אפשר להשיג אותה ואיפה? בזאפ אני רואה שכל החנויות נותנות שנת אחריות אחת שלהם ולא 3 שנים של ישפאר.

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המצלמה הזו יקרה מה לעשות משלמים הרבה כסף היום על מצלמות איכותיות - הייתה רעידת אדמה לפני שנה ביפון והרבה מפעלי מצלמות נפגעו קשה ומאד מחירי המצלמות קפצו קצת

כמו ברבה דברים אחרים גם כאן מה שאתה משלם עבורו זה מה שאתה מקבל - סוני RX100 היא מצלמה מעולה בכול הדורות שלה ואפשר לרכוש דור או שתיים אחורה לחסוך עליות

גם מצלמה עם חיישן גדול כמו של DSLR ללא עדשה בעלת צמצם גדול לא תאפשר לקבל עומק שדה רדוד שבו באוביקט מובלט המרקע שלא בפוקוס (לכך צריך חיישן גדול ועדשה עם צמצם גדול)

כך שמצלמת DSLR עם עדשת קיט זה לא מספיק עדשת הסיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8 תעשה את העבודה עבור מצלמות קנון או ניקון (צריך עדשה מתאימה או לקנון או לניקון) - עדיין מדובר על פתרון גדול יחסית וכבד יחסית מול מצלמות קופקטיות.

יש אפשרות של פנסוניק LX100 בעלת חיישן גדול (מאוד קרוב לזה של DSLR) עם עדשה בעלת צמצם גדול, כך שיכולה גם לספק עומר שדה רדוד במידה לא רעה עם וידאו 4K ואיכות תמונה טובה (אני חושב שגם במחיר, גם ביכולות וגם בגדול ובנוחות שימוש זו בחירה שיכולה להתאים לך)

סוני RX100 עם חיישן קצת יותר קטן מזה של פנסוניק ועם עדשת בעלת צמצם גדול - תיהיה קצת פחות טובה בעמוק שדה רדוד, אבל עדיין יכולה לספק זאת.

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה, מאיפה כדאי לרכוש אותן? יש המלצה על חנויות מסויימות? מה בנוגע לאחריות? לא ראיתי בזאפ אף חנות שמציעה את הסוני עם אחריות של ישפאר אלא רק שנה אחת.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ארליך מספק אחריות טובה - יש להם מעבדה טובה שלהם
כמו כן קמרה מיה וסטודיו לנד - גם נחשבות למקום טוב לרכישה
רואים עולם בפתח תקווה בדרך כלל מקום טוב לרכשיה של מצלמות במחיר טוב עם אחריות יבואן רשמי

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
סתם הערה- עדשת הקיט של הסוני A6000 בינונית מאוד והתמונות שהיא מפיקה עלובות יחסית, בניגוד ל RX100 שהעדשה פינומנלית ממש. בכל התמונות בולט מאוד החדות המדהימה

(כרמי קראתי הרבה ובעקרון דורות 3 4 5 של הסוני נותנות את אותה התמונה, דור 1 2 קצת פחות אבל ממש קצת פחות)

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שאלה נוספת: איזה כרטיס זיכרון כדאי לרכוש עם המצלמות האלו?
יש לי כרטיסים ישנים (kingston 16gb 100x) הם בטוח לא מתאימים.
יש לי כרטיס מיקרו sd שמתאים לסמארטפונים sandisk ultra microsdxc uhs 80mb/s 533x עם מתאם:
https://76.my/Malaysia/sandisk-ultr...d-adapter-born2bfast-1601-03-born2Bfast@8.jpg

זה יכול להתאים לבינתיים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סתם הערה- עדשת הקיט של הסוני A6000 בינונית מאוד והתמונות שהיא מפיקה עלובות יחסית, בניגוד ל RX100 שהעדשה פינומנלית ממש. בכל התמונות בולט מאוד החדות המדהימה

(כרמי קראתי הרבה ובעקרון דורות 3 4 5 של הסוני נותנות את אותה התמונה, דור 1 2 קצת פחות אבל ממש קצת פחות)

איכות התמונה זו רק נקודה אחת במכולל דברים כמו איכות וידאו, כמו קצב צילום ויכולות פוקוס טובות יותר שמאפשרות לתפוס תמונות חדות במצבים שדגמים אחרים לא יצליחו - עד זה חושב ועד כמה מוכנים להשקיע זו נקדוה למחשבה, בעקיר שמערכת הפוקוס ושאר היכולות של הדגמים הקודמים גם לא רעות.

כך שאני לא בטוח שרכישת הדגם החדיש והאחרון באמת זו התמורה הטובה לכסף - בדרך כלל זה לא כך :)

בקשר לעדשת הקיט של סוני A6000 וכן לדגמים החדשים שלה מצלמה זו - באמת לדעתי עדשת הקיט היא חוליה חלשה כאן ועם עדשות טובות יותר ניתן להקפיץ את איכות התמונה, אבל עדיין גם עם עדשת קיט ניתן לקבל יופי של תמונות ויש לי חברים עם עדשת קיט זו עם ה A6000 ואפילו גם עם A6500 והם מצליחים להוציא עם עדשה הזו יופי של תמונות.
הבעיה עם המצלמות האלו הזו שמי שרוצה עדשת זום אחרת המחירים ממש לא זולים

Aharon.Lev

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
רכשתי בסוף את הסוני rx100m4. קלה לתפעול ונראת איכותית. הסוללה קטנה אז אצטרך לרכוש כמה להחלפה, אבל אפשר גם להטעין אותה ממטען נייד שזה נחמד.
אני טס עוד יומיים ואני רוצה ללמוד איך להוציא ממנה תמונות טובות.
אני רוצה ללמוד בעיקר צילומי נוף (פשוט להשתמש במצב האוטומטי?)
לדעת לעבוד עם מהירות התריס (לצילום של מפלים)
וצילומי לילה ללא פלאש.

יש מדריכים מתאימים ברשת?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם אין לך בעיה אם אנגלית - חפש YOUTUBE הסברים על המצלמה
אם יש לך רק יומים, לך על אוטומט טיול מוצלח והרבה תמונות

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור