המלצה למצלמה חובב + עדשות (עד 5K שקלים)

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
שלום לכולם,

בימים אלו אני רוצה לרכוש מצלמה DSLR כתחביב, אשר תשמש אותי בעיקר לצילומי משפחה וטיולים
אודה לעזרה בנושא

1. שימוש המצלמה ? משפחה, טיולים (מתוכננים לחודשים הקרובים טיולים לארה"ב וטיול ספארי בדרום אפריקה)
א. רמה : חובב
ב. רמת שימוש : תדיר
2.מהו התקציב המקסימאלי : כ 4.5K ניתן לחרוג עד 5K
3. איכות התמונה : חשוב
4. האם יש צורך בציוד היקפי (לדוגמא: פלאש חיצוני, חצובה, תיק, זיכרונות ועוד)? לא
5. האם יש ברשותך עדשות אשר תרצה להתאימן למצלמה? איזו? לא

גוף המצלמה :
חשבתי ללכת על Nikon D3400 על מנת להשאיר כמה שיותר תקציב עבור העדשות (2 עדשות) ובשל כמות התמונות שניתן לצלם בין טעינות

דרישה לעדשות :
1. עדשה בטווחים של כ 18-140 על מנת שיהיה מספיק טווח בטיולים המשפחתיים (דבר שיחסוך לי החלפת עדשות באמצע הטיול)
2. עדשת telephoto בטווחים של כ 70-300 (מאמין שתשמש בעיקר בטיול הספארי)

אודה לעזרה/דעה בנוגע ל :
1. התאמת גוף המצלמה לאופי/צורך הצילום
2. המלצה על עדשות מתאימות

אשמח לקבל המלצות גם למצלמה אחרת במידה ולדעתכם מתאימה יותר לדרישות וכמובן המלצה לעדשות
תודה מראש,

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הסט שבחרת נראה בחירה מוצלחת הניקון יחסית קטנה ובעלות איכות תמונה טובה וכן שתי העדשות יכולות לספק את הדרישות כמו שרשמת.

נקודה למחשבה אף אחת העדשות לא מספקת צמצם גדול שחשוב לקבלת עומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס מובלט מהרקע שלא בפוקוס) , אפשר לבדוק להוסיף עדשת פריים (כלומר עם זום קבוע) כמו ניקון 35 ממ או 50 ממ עם צמצם F1.8 אבל להקפיד שהיא מסדרת G (סדרת D לא תתאים למצלמה שלך)

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אם אתה בענין של יד שניה גם יש לי מה להציע דבר איתי בפרטי

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
תודה רבה על המענה המהיר
האם העדשות הבאות מספיק טובות או שעדיף ללכת על חלופות אחרות ?
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR
Nikon AF-S VR Zoom-NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED
Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
חוץ מה35מ"מ המצויינת אין כאן עדשה עם איכות יוצאת דופן.

הן לא רעות בכלל אבל לא מהרף העליון. לטעמי אתה צריך לוותר על ה18-140 ובמקומה לקנות 17-55 2.8 (יש כמה חברות טובות)כך תהיה לך עדשה טובה משמעותית לטווח הנורמל והרחב ועם צמצם פתוח. ועם ה70-300 תשלים את טווח הטלה.

(במאמר מוסגר עם עדשת ה17-55 של ניקון מצאתי את עצמי משתמש פחות עם ה35מ"מ לכן כדאי להתחיל עם עדשה אחת ואז לראות מה חסר לך במקום לקנות הכל ואז יתברר לך שהציוד סתם שוכב בבית.)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בהקשר של עדשת הפריים השאלה באמת אם ה 35 או ה 50 יותר יתאימו לדעתי לפורטרטים ה 50 עדיפה,
העדשות האחרות לא רעות כלל ויספרו בסיס טוב עם המצלמה שניתן להתקדם משם.

הניקון 17-55 מאוד יקרה.
הטמרון או סיגמא 17-50 יותר זולות ומספקות צמצם גדול, אבל לא באותה איכות, להסיר ספק הן עדשות נהדרות למחיר שלהן ואני מאוד אוהב להמליץ עליהן.

השאלה אם אתה יכול לחיות עם טווח זום הקצר יותר?
לדעתי אפשר ואני גם חושב שהן אופציה טובה במקום ה 18-140

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
מחיר עדשת הניקון 17-55 עולה על כלל התקציב שלי

נראה לי שאשמע לעצתך ואלך על ה D3400 עם עדשות
Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
Nikon AF-S VR Zoom-Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED

לגבי עדשת הפריים, נראה לי שארכוש בהמשך על מנת לא לחרוג מהתקציב
אבקר בחנות (ארליך) על מנת לקבל החלטה סופית בהתאם למה שהם מחזיקים בחנות

תודה רבה על העזרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה הולך על 17-50 לא חייבים עדשת פריים, היות וה 17-50 בעלת צמצם גדול

kobi_n

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
קיבלתי המלצה מחבר להשקיע את מלא התקציב ב מצלמת Canon 80D + עדשת סיגמה 17-50
מעבר למשקל הגוף שמפריע לי עד כמה עדיפה ההשקעה בקנון עם העדשה במקום הניקון עם שתי העדשות ?
אני מודע לכך שמדובר בקטגוריות שונות לחלוטין, השאלה כמה פער באיכות התמונה יכול להיות אם שתי המצלמות עם עדשה זהה (Sigma 17-50mm f/2.8) ?
אני נוטה להישאר עם ה D3400 אך אשמח לדעה בנושא
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יש קהל מעריצים גדול למצלמות קנון, אבל כבר כמה שניים שמצלמות קנון מפגרות אחרי ניקון והמתחרים האחרים במצלמות המקבילות באיכות החיישן ומספר נקודות הפוקוס.
לקנון יש יתרון אחד במצלמות החדשות יש פוקוס מהיר בצילום דרך מסך ובווידאו, במצלמות Dslr מצלמים רוב הזמן דרך העיניים, ודרך המסך בדרך כלל על חצובה ומהירות התגובה שם קצת חשובה שם.
אוטו פוקוס מהיר בוידאו בניקון היא לא אופציה רצינית וכן אפשרית בקנון, אבל אם יש צורך בוידאו יש פתרונות מוצלחים יותר כמו מצלמות סוני שמספקות גם וידאו וגם סטילס ברמה גבוהה, אבל זה כבר סיפור אחר... אם יתרונות וחסרונות אחרים.

הקנון 80D היא דגם בכיר יותר גדול יותר וכבד יותר שיש לו ניקון מקבילה, עדיין איכות התמונה של הקנון תהייה פחות טובה מזו ה D3400 כאמור בגלל חיישן פחות מוצלח בקנון.

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
קראתי את כל השרשור שוב. ולא מצאתי התייחסות לחסרת מראה. יש סיבה? לשימוש משפחתי וטיולים היא אמורה להיות אופציה עדיפה.
(אם כי תצטרך לבנות סט בשלבים/יד 2 בתקציב שלך)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם כל הכבוד למצלמות ללא מראה - קצת קשה לי להמליץ למצלמה כתחביב על ללא מראה שברובן הגוף יקר וגם העדשות יקרות - כך מיש רוצה להתקדם בתחום יהיה צריך להשקיע יותר כסף

לאחר שאמרתי זאת מצלמה ללא מראה אפשרית לדעתי זו אולימפוס OMD-EM10 II עם עדשת קיט 14-42
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938024
בקרוב ל 2000 ש"ח ולזה להוסיף עדשת זום נוספת כמו אולימפוס 40-150 בכ 1000 ש"ח
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938024

ועדיין אין לנו כאן צמצם גדול

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור