LCD המדריך לגיור - עברית לטלוויזיה Samsung סדרה H משנת 2014.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
קניתם מכשיר מיבוא מקביל? ייבאתם מכשיר מחו"ל? מזל טוב. רוב הסיכויים שהמכשיר שלכם לא "מדבר" עברית. אתם מקבלים ג'יבריש בתרגום, אין אופציה לתפריטים בעברית, המקלדת בעברית בסמארט לא קיימת והאפליקציות שבסמארט לא תואמות לישראל? רוצים לראות את לוח השידורים EPG של עידן בעברית ולא מצליחים? לא נורא הכול פתיר. חמש דקות של עבודה והמכשיר שלכם ידבר עברית כאילו נרכש אצל היבואן הרשמי בישראל. אל תתקינו שום קושחה, העברית כבר בפנים ורק צריך מפתח קטן כדי לחלץ אותה.
ראשית, חשוב להבהיר שכל פעולה שתבצעו היא על אחריותכם בלבד. אחרי שגיירתי עשרות מכשירים מעולם לא נתקלתי בבעיה, אבל... חוסר הבנה, חוסר תשומת לב ואי מילוי ההוראות יכול לגרום לנזק, כך שמי שלא בטוח שלא יגע! ומי שנוגע.... על אחריותו.

המדריך הקודם שכתבתי (לינק) עוסק בגיור הסדרות C-D-E-F קרי שנתונים 2010-2013
הסדרה החדשה של שנת 2014, לא ניתנת לגיור בדרך הרגילה של Factory and 3speed אותם הכפתורים שהיו נחלת שלט הטכנאים ואותם "דימיינו" דרך שלט-מחשב או דרך השלטים החכמים של לוגיטק.
בשנת 2014 החליטו בסאמסונג לעדכן את השיטה ולשם כך נוצרה פקודה חדשה של Factory לשלט הטכנאים, אותה יש לשלוח לטלוויזיה.

בכדי ליצר את הפקודה, הדרך היחידה הידועה לי כרגע היא שימוש בטלפון חכם או טאבלט של סאמסונג כמו Samsung Galaxy S4 / S5 / Note3 בהם יש משדר IR, אבל כל מכשיר אנדרואיד עם פורט IR יספק. למי שאין, אין מנוס מלשאול אחד שכזה מחבר או בן משפחה.

אחרי ששמתם ידכם על מכשיר שכזה, יש להתקין את אפליקציית השלט הבאה.
https://play.google.com/store/apps/details?id=remote.control.samsung
התוכנה היא חינמית ואין צורך לרכוש את הגרסה המלאה.

יש לבחור בשלט לטלוויזיה חכמה של סאמסונג, אני ממליץ בשלב זה לבדוק שאכן התוכנה שולטת לכם על הטלוויזיה.
לאחר מכן ללכת למסך ההגדרות (אני אצרף תמונות מאוחר יותר) יש להכנס להגדרת הלחיצים ולבחור לחיץ אקראי לדוגמא Mute, תוכלו לראות את הפרמטרים של הלחיץ. למעשה מדובר ברצף של מספרים שמתורגמים אח"כ לאות IR.

90fa7b350a9e6589f0c092d7a82b1257_screen_384x640.png

יש למחוק את המספרים מהלחיץ שהחלטנו להשתמש בו (Mute לדוגמא) ולהעתיק את הרצף הבא:

0000 006D 0000 0022 00AC 00AB 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0041 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0016 0015 0016 0015 0016 0015 0041 0015 0041 0015 0689

במידה ונוצרו רווחים בתהליך העתקה, יש לתקן אותם ידנית בדיוק כפי שמופיע למעלה. אין להכניס פסיקים, נקודות או מספרים אחרים, רק מה שמופיע למעלה.
לאחר מכן לא לשכוח ללחוץ על SAVE בתחתית המסך, לחזור למסך השלט ואתם כמעט מוכנים.
הדליקו את הטלוויזיה.
לחצו בשלט הרגיל על INFO
לחצו על הכפתור החדש שיצרתם בטלפון/שלט.
הופה... נפתח תפריט טכנאים.

לא נוגעים בכלום!
הולכים עם החצים לאופציה הראשונה בשם Option

111.jpg
בוחרים את אופציית ה local set

222.jpg

משנים עם החצים ל ED_ISRAEL
יוצאים החוצה לתפריט הראשי עם כפתור ה Return בשלט ומכבים את הטלוויזיה.

בשלב זה הטלוויזיה שלכם כבר בעברית, אבל חנות האפליקציות עדיין מוגדרת למדינה אחרת.

השלב הבא הוא אופציה למי שרוצה לשנות את ארץ חנות האפליקציות. אפשר לישראל כדי לקבל אפליקציות ישראליות (מבחר דל מאוד) או לארה"ב להתקנת שרותי תוכן כמו Netflix.

עדכון החנות (אופציה) - מדליקים את המכשיר ומעבירים לטיונר TV (שימו לב שחייבים להעביר לטיונר)
הולכים ל MENU --> System --> SETTING
עוברים מחדש על כל ההגדרות של הטלוויזיה, כולל השפה העברית שנוספה לכם.
כאשר מגיעים לדף ה - Smart Hub Terms & Conditions, Privacy Policy, עוצרים!
לוחצים על השלט הרגיל את הרצף הבא:

F-series-samsung-change-region-guide.jpg

זה לא תמיד מצליח על הפעם הראשונה, אז פשוט לנסות שוב עד שנפתח תפריט סודי של ארצות.
לבחור את ישראל או כל ארץ אחרת שתחפצו ולסיים את ההגדרות הראשוניות של הטלוויזיה.
זהו... אתם כמעט שם.

נשאר להוסיף רק מקלדת עברית ל SMART, עדכון המקלדת לא קשור לעדכון חנות האפליקציות. ז"א שגם אם לא עשיתם את השלב השני או בחרתם בשלב השני ארץ שונה מישראל, עדיין בגלל שבשלב הראשון הגדרתם ל ED_ISRAEL יש לכם אפשרות להפעיל מקלדת דו לשונית עם עברית.

כנסו לדפדפן, לכו לשורת החיפוש ונסו "להקליד", תיפתח מקלדת אנגלית וכפתור המעבר לשפות אחרות מוחשך. לכו ל SETTING (אייקון עם גלגל שיניים), בחרו בעברית וסיימתם.

העדכון לED_ISRAEL מאפשר גם לקבל תפריט ותמיכה ברוסית, ערבית, אנגלית ועוד מספר שפות מלבד העברית. אני מניח שהמדריך הנ"ל יאפשר למשתמשים בשפות הללו שימוש מהנה בטלוויזיה בהתאם לשפה שיבחרו.

שיהיה בהצלחה.
שאלות בבקשה בשרשור ולא במייל או הודעות פרטיות, כי אני לא קורא אותם.

תמונות מצורפות

• F-series-samsung-change-region-guide.jpg
    F-series-samsung-change-region-guide.jpg
    KB 8.2 · צפיות: 1,184
  • 111.jpg
    111.jpg
    KB 26.4 · צפיות: 1,256
  • 222.jpg
    222.jpg
    KB 11.8 · צפיות: 1,307
נערך לאחרונה ב:

URUR

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על המדריך!!!! יש לי שאלה ,בשלב האחרון של עדכון החנות ,
נתת רצף של לחיצות על השלט ולא ברור לי אם הרצף הינו משמאל לימין
או להיפך, ושוב תודה..

sti

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
חווית הניסיון שלי בשימוש במדריך

ראשית תודה על המדריך המעולה!
נעזרתי בו בסוף השבוע להחלפת השפה בטלוויזיה שלי UE55?6400 לא יודע האם H או F ומה ההבדל בניהם?
אצלי זה עבד כך:
לאחר תכנות השלט בסמסונג S4 הכניסה לתפריט הטכנאים נעשית ע"י INFO בשלט הרגיל והלחצן החדש שיצרתי בסמסונג.
בשלב זה אין עדין אפשרות לשנות את ה- LocalSet!
בכדי שיופיע התפריט יש ללחוץ שוב INFO ועל הכפתור החדש.
לאחר מכן התפריט נפתח וניתן לשנות ל- ED_ISRAEL סגירת הטלוויזיה בשלב זה לא מספיקה ובכדי שתפריטי הסמארט יעבדו יש לבצע FACTORY RESET. רק אז הסמארט עובד!
ציפיתי שהפעולה תפתח עוד אפליקציות שלא היו אצלי (YNET, מאקו?) כאשר היה מוגדר איזור EU אך בפועל זה לא קרה.
גם שינוי המיקום בחנות האפליקציות לא הוסיף אפליקציות חדשות!
מה שכן קרה וקצת מוזר הוא ש- HDMI1 ו- HDMI2 התחלפו ולעיתים בעת הדלקה הטלוויזיה עלתה וראו מסך מכווץ בחלק העליון שתוקן רק לאחר שינוי המקור לטלויזיה וחזרה ל- HDMI2 - מה שנקרא DEAL BREAKER כשהילדים והאישה משתמשים בטלוויזיה.
בשל כך ומכיוון שאני מזרים מדיה בכל מקרה דרך הסטרימר ואין לי בעיה עם אנגלית החלטתי לוותר על הגיור ולחזור למצב EU.
אם מישהו פתר את הבעיה בה נתקלתי אשמח על עדכון.
דבר נוסף - המשחקים בהגדרות ו - FACTORY RESET גרמו אצלי לאיבוד הקשר של השלט החכם עם הטלוויזיה. ניתן לחדש את הקשר ע"י לחיצה על GUIDE ו- RETURN בשלט ממרחק קרוב לטלוויזיה (רשום בספר).
בהצלחה,
גלעד

sti

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על המדריך!!!! יש לי שאלה ,בשלב האחרון של עדכון החנות ,
נתת רצף של לחיצות על השלט ולא ברור לי אם הרצף הינו משמאל לימין
או להיפך, ושוב תודה..

משמאל לימין.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
URUR - אני לא זוכר את הרצף, נסה את שניהם בסוף זה יצליח.

STI - אתה לא יודע מה הסדרה שלך ואתה מנסה... מהמלל שכתבת לדעתי לא עבדת בצורה מסודרת. אין קשר בין הסארט לשינוי השפה, אין צורך בפאקטורי ריסט, התהליך הוא די פשוט אבל חשוב מאוד להקפיד על הסדר. שים לב שיתכן ויש יותר מאופציה אחת לישראל למשל ED או EA וכד. אם אחת מהן לא עבדה, נסה אחרת, אין סיבה שזה לא יעבוד. תתחיל מהתחלה ותעבוד מסודר.

DAVID - בהחלט, לאחר החלפת ה"ארץ" לישראל תוכל תהפעיל מקלדת בעברית. את התוכנה בוודאי תוכל למצוא גם במקומות אחרים, מפתיע מאוד שהיא נעלמה... אני אבדוק אח"כ בעצמי.

נערך לאחרונה ב:

sti

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
UE55H6400 זה הדגם שלי.
האם ניסית להתקין עברית על דגם זה או שהניסיון שלך הוא מדגמים אחרים?
אני מבין גם שהניסיונות שלך לא בוצעו בארץ - יתכן וזה גם משפיע בחיבור לסמארט.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לא ניסיתי על הדגם הספציפי שלך, ניסיתי על סדרה 7 ו 8
אכן הגיור לא בוצע בארץ, אבל בדיוק על אותם דגמים שמגיעים לארץ ביבוא אפור.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני מעדכן את השרשור מעת לעת.

שימו לב שלא ניתן להיכנס לתפריט הטכנאים דרך השיטה הישנה, של info menue mute power
גם אם הצלחתם להיכנס דרכה לא תוכלו לשנות את הארץ...אז חבל על המאמץ.

במכשירים שמגיעים עם עיינית IR חיצונית, ניתן לחבר את העיינית ליציאת האוזניות במחשב/מחשב נייד/טלפון ולנגן קבצי שמע שמייצרים אותות IR
להורדת הקבצים : http://wiki.samygo.tv/index.php5/Change_region_(Local_Set)_on_F_series
בפנים יש קבצי WAV של INFO + FACTORY זה אמור לעבוד.

דגשים.
ע"מ שזה יעבוד יש להגביר את הווליום למקסימום, לכן רצוי מחשב שיש לו עוצמה גבוהה יותר.
את העיינית יש להצמיד לעיינית בטלביזיה!
יש לנסות לנגן עם מספר תוכנות - למשל ידוע שעם נגן VLC זה עובד פחות טוב.

מצד אחד הדרך הזאת הרבה יותר פשוטה ונגישה, מצד שני אני באופן אישי לא ניסית אותה!
כמה אזהרות - לפחות מקרה אחד שידוע לי על משהו שניסה ואח"כ המכשיר נתקע, אני לא יודע אם זה קשור, אבל הכל יכול לקרות ויש סיכון.
אתר SAMYGO ממליץ לא לעדכן קושחה במכשיר ואפילו לבטל את העדכון האוטומטי כפי שמוגדר בתפריט הטכנאים. יש הסבר איך לעשות את זה באתר שלהם. אם אתם כבר בתפריט הטכנאים זה ממש לא בעיה.

בפעם המליון, תעבדו מסודר, בדיוק לפי ההוראות בלי קיצורי דרך וכמובן האחריות היא עליכם.

נערך לאחרונה ב:

רון מ

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום הרגע הצטרפתי לאתר. רכשתי לפני שבועיים EU55H6400 מיבואן מקבילי (תמוז). אין עיברית באפשרויות שפה.
הורדתי את האפליקציה ל S5 ולא מצאתי כיצד ניתן לתכנת את המקשים. בהסבר אמרת שתעלה תמונות בנושא. אפשרי לבקש להעלות את צילומי המסך שדיברת? אני רוצה להוסיף רק את העיברית מבלי לאבד יכולות אחרות.
תודה רון.

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
רון שלום.
אכן הבטחתי אבל לצערי המכשיר לא ברשותי ולא אוכל כרגע לעזור.
הדרך להזין את הקודים היא אכן פתלתלה וגם לי לקח כמה דקות טובות להבין איך.
פשוט תנסה את כל האפשרויות בסוף תצליח.
הפתרון של השימוש בכבל מאריך ה IR ונגן מדיה (רצוי מחשב נייד או מקור בעל עוצמת שמע גבוהה - לעיתים טלפון נייד לא מספק). לדעתי מבלי שהתנסתי בכך זה פיתרון מהיר ונגיש לכולם.
אנא עדכן.

Nivmemi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לך ותודה על המדריך הכל עבד כמו שצריך רק שיש לי בעיה אחת לאחר ההמרה לעברית
תפריט הsmart hub לא פועל הטלוויזיה מתכבה בכל פעם לא משנה מאיפה אני ניגש לתפריט מה שאומר שאין לי גישה לאפליקציות בכלל יש דרך לתקן זאת.?
טלוויזיה מדגם ue50h6400
תודה רבה מראש

ahersko

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
לא נתקלתי בבעיה,
קודם כל האם עדכנת גם את "ארץ הסמארט" או רק תפריט הטכנאים? - למרות שלדעתי אין חשיבות, אבל סתם להבין את הרקע.
העצה שלי היא לחזור לתפריט הטכנאים ולעשות Factory Reset. זה יאפס את כל הגדרות המכשיר (אל דאגה העברית תישאר), אנא עדכן האם נפתר?

טלססי

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
הקישור לא עובד
מאיפה אני יכול להוריד את האפליקציה?

DavidAflalo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הגיור של הטלויזיה היה מוצלח בעזרת המחשב והעינית . לפני חצי שנה . היום ניתקתי את הוט ואני מבין שיש טיונר מובנה בטלויזיה .

היום פעם ראשונה ניסיתי להפעיל את הטיונר לקלוט שידורים עידן + . ולא קלטתי כלום ולא משנה מה עשיתי . יש אנטנה מרכזית בבניין .

האם יכול להיות שהשינוי לישראל בתפריט טנכאים גרם לכך שהטיונר לא עובד , ואם אני ישנה חזרה האם זה כן יעבוד לאיזה מדינה עליי לשנות כי אני לא זוכר איזו מדינה זו היתה בהתחלה

תודה רבה

הדגם שלי זה UA55HU8500

hbs

חבר משקיען
מעורבות
9
נקודות
18
השכנים שלך בבניין כן מצליחים לקלוט ? לא בכל מקום בארץ יש קליטה של עידן+ .

DavidAflalo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן הם בטח מצליחים . זה מה שמוזר לי . הנה תמונות של פרטי המסך שלי :

איך אני אמור לדעת בכלל שהטיונר תקין ? האם הוא עובד וניתן לקלוט ערוצים ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור