הם פה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
הם הגיעו היום מארה"ב, ה Rogers LS/6a. שני אחי היקרים הביאו אותם כמטען, שאפו לשניהם.

אספתי אותם מהמוכר בניו ג'רזי לפני כמה שבועות אבל כשחזרתי היה עלי יותר מדי ציוד אחר (http://www.dtown.co.il/forum/12776-%D7%A1%D7%95%D7%A3-%D7%A1%D7%95%D7%A3.html) אז השארתי את המצווה לאחיי.

בכל אופן, הבחור שקניתי את הרוג'רס ממנו הוא סוחר בזעיר אנפין של ציוד ווינטאג' "תחילת או אמצע הדרך", נוסח רסיברים של פיוניר ומרנץ (תחילת או אמצע הדרך מתייחסת לכך שהוא לא סוחר בציוד הטוב יותר מאותה תקופה, סוף שנות השבעים תחילת השמונים, אלא בציוד הבסיסי והאמצעי).

הבחור לא מתפרנס מזה, אלא עושה את זה כתחביב שהוא גם הכנסה צדדית קטנה. הוא קונה את הדברים שהוא מוצא בסביבה שלו (די הרבה ב craigslist למי שמכיר) והשאר ב garage sales ומודעות בעיתון המקומי. ועכשיו - כמה מילים על הזור בו הוא נמצא: הבחור גר בניו ג'רזי ליד עיר שנקראת אליזבת', כמו המלכה. אבל כאן בעצם נגמר כל קשר או דימיון למלכה.

העיר הזו נראית כמו דטרויט מהסרטים של שנות ה '70. כולם, אבל כולם - ללא יוצא מהכלל, נראים שם עבריינים. העיר הזו מתפוררת, ואין בה שום דבר חדש: לא מכוניות, לא בניינים, לא כלום. אפילו לא שום דבר משופץ. הכל אפור. וכל זה קשור לסיפור שלנו כי נאלצתי ה GPS שלי התחרפן ולקח אותי בדר שחצתה את המקום הדוחה הזה כדי להגיע לבחור. כדי להוסיף לדרמה, נהגתי שם ברכב די בולט, ובכל רמזור רצו לי סרטים בראש.

בקיצור, הגעתי לבחור ונכנסתי אליו לסלון - חטפתי התקפת צחוק. אשתו ישבה שם עם פרצוף מיואש, מוקפת בכמות בלתי נתפסתשל רסיברים, טיונרים, רמקולים, פטיפונים, מה לא. אני חושב שבסלון שלהם היו לא פחות מ 20 רסיברים וטיונרים, ולא פחות מ 20 זוגות רמקולים, חלקם עצומים (ואני מתכוון - עצומים. ה "קבוקי" שכל אחד מהם מחזיק 4 או 5 דרייברים לפחות, עם דרייברים 15 אינצ' לבאס), וכל כולה אומרת ללא מילים: "מה נפל עלי עם המטורף הזה שהשתלט לי על הסלון עם הג'אנק שלו".

בקיצור - הרוג'רס. רק היום הגיעו, והבחור אומר שהם צריכים תיקון. הטוויטרים לא עובדים והדרייבר של הבאס באחד הרמקולים מגמגם. לגבי הגמגום זה נשמע לי כמו מגע רופף, אבל הטוויטרים קצת מדאיגים אותי. אין לי מושג מה יכולה להיות הבעיה, אבל יש לי עוד זוג של רוג'רס, ה LS4a שהם גרסה קטנה יותר, שקניתי בלי הטוויטרים בכלל - ואי אפשר למצוא אותם!

הרוג'רס האלה מיועדים לעת עתה למערכת שבחדר העבודה, אותה חיברתי רק השבוע:

זה כמובן, אחרי שיתוקנו.

קצת תמונות כמובן...:D

מישהו יודע איך מסתדרים עם שלושת הכניסות שמאחור? אני מכיר 4 כניסות לביי אמפ, אבל 3 זה חדש לי.

תמונות קצת יותר טובות ועם פחות אבק יגיעו בהמשך, ובבוא העת גם התרשמות.

למי יש היכרות אינטימית ם רוג'רס לחלוק?

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תתחדש!! (יותר נכון תתיישן :) )
מתוך סקרנות: היה שווה את המאמץ?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
יאיר, עוד אין לי מושג. עוד לא חיברתי אותם ועוד לא שמעתי צליל אחד מהם. הסקרנות, כרגיל, מעבירה אותי על דעתי.

מה שכן, אני אוהב את המראה שלהם. מאוד נקי מאוד קלאסי אנגלי.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מישהו יודע איך מסתדרים עם שלושת הכניסות שמאחור? אני מכיר 4 כניסות לביי אמפ, אבל 3 זה חדש לי.

כן, זה השיטה שהם בחרו,וריאציה לBI WIRING,
מה שאני אוהב לכנות HALF BI WIRE בהעדר מונח רשמי.

אתה מחבר 2 כבלים לפלוסים, אחד לטוויטר ואחד לוופר, ומינוס אחד , בכבל משותף.

אינני יודע ספציפית מה משנתם של ROGERS בנושא,
אך בגדול הרעיון הוא לקבל את ההפרדה של BI WIRING, בלי לאבד את הביחד, התזמון של חיווט רגיל, תלונה פופולרית על BI WIRING של ארבעה כבלים.

למרות שזה לא פופולרי או ידוע כל כך, הופתעתי שזה עבד יפה על רמקולים שנשמעו מפוזרים בBI WIRE רגיל כשניסיתי את זה, בהחלט שווה נסיון.

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תתחדש,
רק אנא תקטין את התמונות ותעלה אותם שוב, לא ברזולוציה המטורפת שהעלת.
יש לך אפשרות לצרף תמונות לכל הודעה (נקרא "צירוף תמונות" מתחת לחלון הטקסט של ההודעה).

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
את הרוג'ר שמעתי בעבר אצל גנאדי מחוברים לאלקטרוניקה משובחת. הם אכן הפתיעו אותי מאוד.

אני אישית לא כל כך מתלהב מוינטאג' באופן כללי {הרבה סיבות} אך אני חושב שהרוג'ר הם בין הרמקולים שמאוד קל להתאהב בהם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש

רגע, כמה מערכות יש לך?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
את הרוג'ר שמעתי בעבר אצל גנאדי מחוברים לאלקטרוניקה משובחת. הם אכן הפתיעו אותי מאוד.

אני אישית לא כל כך מתלהב מוינטאג' באופן כללי {הרבה סיבות} אך אני חושב שהרוג'ר הם בין הרמקולים שמאוד קל להתאהב בהם.

?

Explain the vintage attitude...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא כל כך לשירשור הזה. אגיב בשירשור שיותר מתאים למשהו שבטוח יתפתח ל"ויכוח".

את ההיתחדשתי שלך עדיף להשאיר נקי מויכוחים.(ורד)

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
לא כל כך לשירשור הזה. אגיב בשירשור שיותר מתאים למשהו שבטוח יתפתח ל"ויכוח".

את ההיתחדשתי שלך עדיף להשאיר נקי מויכוחים.(ורד)

הסכמתי. הרי במחוזותינו כל דבר הופך לוויכוח עקוב מדם (lol).

קדימה, תתחיל שרשור נוגד ווינטאג', אני סקרן.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
אגב, ואל תצחקו לי בקול רם - במסעותי קניתי גם צמד KEF Reference102 עם טוויטרים בעייתיים (לפי המוכר). המחיר היה מאוד נכון, אז WTF. מצאתי זוג טוויטרים, ואפילו את ה KEF Kube (הקיוב הוא מין איקולייזר כזה שמתחבר לרמקולים ואמור להוציא מהם באס מרשים). ה KEF האלה לא היו ברשימת ההעברות שהשארתי מאחורי, כי בכל זאת, כמות הציוד שהמשפחה הביאה איתה בעת האחרונה באמת עוברת כל גבול, וממילא יש לי על הצלחת יותר רמקולים מזמן לשמוע מוזיקה, אז...

בקיצור - אחי זה עתה הודיע לי שיש לו עיסקה להציע לי. כמובן שמייד סירבתי מבלי לשמוע מהם פרטי העיסקה ולמה בכלל היא נוגעת, כי הוא נוכל ועושק זקנות :cool:. אבל כמובן שהסקרנות הכריעה אותי מהר מאוד והתברר שהמחיר שהוא דורש ממני (וזאת טרם שאני יודע מה הצד השני של העיסקה) איננו כבד ונוגע לחלוקת התפקידים בסדר פסח. נו, שוין, גם ככה האוכל הולך להיות מתחת לכל ביקורת, אז לקלקל את הערב זה לא יכול.

כמו שאמרתי, אחי נוכל. מסתבר שהוא ואחי השני הביאו איתם את ה KEF ללא ידיעתי ובעצם המתינו להזדמנות לעשות איתי עיסקה. מה שנקרא חוסר תום לב קיצוני. מחר בבוקר אני מקבל את הרמקולים :p.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כמו שאמרתי, אחי נוכל. מסתבר שהוא ואחי השני הביאו איתם את ה KEF ללא ידיעתי ובעצם המתינו להזדמנות לעשות איתי עיסקה. מה שנקרא חוסר תום לב קיצוני. מחר בבוקר אני מקבל את הרמקולים :p.
"תחזיר" להם על זה בליל הסדר :D

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תגנוב להם את האפיקומן..

בכל אופן אחלה סיפור ותתרגש (וריאציה על תתחדש מיוחדת לוינטאג')

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ובכן - אספתי הבוקר את הכבודה. ברגע שראיתי את הארגז היה ברור לי שאחי היקרים הביאו את הארגז הלא נכון מבחינת סדר החשיבות (השארתי מספרים על הארגזים...) - אבל הם לא ייענשו על כך (הפעם, לרגל החג).

הם הביאו את הטיונר (Kenwood KT-6550) שתואם את ה Kenwood KA-8150 סוס העבודה האהוב שלי,

אבל עכשיו אני צריך למצוא ידיות לטיונר :p. תמונה של הטיונר (אנלוגי לגמרי כמובן) אח"כ. כמה שבורר התחנות בטיונר הזה חלק - זה על גבול הפורנו. כפתור גדול וכבד, אלומיניום מגולף...תענוג.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
וה Kenwood KA-8150 סוס העבודה האהוב שלי,

מגבר מצויין, יצא לי להתוודע מקרוב ל-KA-9100 והוא ללא ספק חיה מיוחדת, אני מניח שה-8150 לא פחות טוב.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
תתחדש!! (יותר נכון תתיישן :) )
מתוך סקרנות: היה שווה את המאמץ?

כן, היה שווה את המאמץ ללא צל של ספק. מסרתי אותם לרפי האוזמן שגילה שהיתה גם בעיה כלשהי עם הוופר בצד אחד. לדעתו הנזקים לוופר ולטוויטרים נגרמו מווליום גבוה מדי - כנראה מסיבה. תחילה כשהוא אמר לי את זה כמעת התחלתי לייבב לו שם בעסק כי אני מנסה להשיג טוויטרים מקוריים לרוג'רס נוספים שיש לי ונקנו ללא טוויטרים (ה LS4a' האחים הקטנים של ה LS6a) כבר עוד מעט שנה ללא הצלחה - אז הסברתי לו שחייבים להציל את הטוויטרים הקיימים בתיקון, יעלה כמה שיעלה ובלבד שלא יעלה יותר מדי. הוא לא התרגש ומיד אמר לי שזו לא צריכה להיות בעיה גדולה.

המחיר לתיקון היה נכון, והתיקון היה מוכן לפני הזמן שהוא נקב. העבודה נקייה ויפה וכשהרוג'רס וה KEF102 יגיעו אני מפקיד אותם אצלו בעיניים עצומות.

הרמקולים מחוברים אצלי למערכת הראשית בסלון כבר כמה שבועות, ויש להם רק חולשה אחת: באס. הרמקולים האלה לא מחזיקים באס בווליום גבוה, וכנראה שככה נגרמה הבעיה שלהם שאיתה קיבלתי אותם. בווליום נמוך עד בינוני גבוה הבאס מצויין, הדוק, ויפה. בכל שאר הפראמטרים הם מסתנכרנים ומדברים יותר יפה עם המערכת מאשר ה KEF 103.2 שהיו שם קודם. המיד הרבה יותר קדמי ברוג'רס מאשר ב KEF, והטרבל יפים יותר.

בקיצור, אני מבסוט, ובבוא העת נראה לי שגם אעשה להם ציפוי עץ טרי כי הציפוי הנוכחי יתחיל להראות סימני גיל בעוד שנתיים שלוש. להפתעתי דרך אגב, הרווח מההחלפה בין הרוג'רס ל KEF כפול. את הKEF העליתי למערכת המשרד הביתי שם הם שודכו למערכת לקסמן רפרנס, סוני אספרי ויאמהה ועובדים ב stack עם KEF Cresta 2

ה KEF נשמעים בחדר הזה ועם המערכת הזו טוב בהרבה מאשר הם נשמעו למטה במערכת הסלון. הם פשוט נשמעים כמו רמקולים אחרים.

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תהרוג אותי אבל אין לי מסך 32"...

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
תהרוג אותי אבל אין לי מסך 32"...

תקנה, לא רוצים להרוג אותך :p

(My bad, תיקנתי)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור