הכבלים הטובים בעולם!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,473
נקודות
113
מדובר בכבליjorma design ,יצא לי ולניל מ"ליב סאונד" לפגוש את היצרן בתערוכה ,
איש שוודי חביב שאוהב לשתות בירה ולקשקש , הוא סיפר לנו על שיטות היצור שלו ועל המאמצים ליצר כבלים אולטימטיבים , הבן אדם מופרע לגמרי ,בדיוק כמו שאני אוהב,
כשחזרנו לארץ שמעתי את אחד האינטרקונקטים שלו על המערכת שלי לפני שניל החרים לי אותו בכדי לספק ללקוח המאושר ,
אני טרם שמעתי דבר שכזה , זה היה הכבל המהיר ונטול הצבע ששמעתי , לידו חלק ממבחר הכבלים שיש לי בבית נשמעים כעשויים מברזל חלוד, הבמה גדלה לגודל כפול עם עומק שלא הכרתי קודם ,
בקיצור כבל מדהים ,האמת היא שאינני יודע איזה מודל שמעתי מכיוון שלא הסרתי הכיסויים של האריזה מכיוון שאיננו שלי ,כששאלתי את ניל ,ענה לי ששמעתי את ה-origo ,שהוא כנראה אחד מתחת לטופ אוף דה ליין,באם כך מחירו כ-5000$ למטר ,פשוט מטורף ,
הכבלים שהשוויתי אליו היו סהרה של ניאוטק ,spm של נורדוסט , wier world platinum , והטלוריום גרפיט ,

האמת היא שבהשוואה הקצרה בזמן שהיה לי עד שהכבל הוחזר די התבאסתי ,ליד ה jorma הכבלים שלי נשמעים ממש לא טוב למעט הטלוריום ,וגם הוא עדיין רחוק שנות אור מהג"ורמה ,אני חשבתי שהווירוורלד יתן פייט והתבדתי ,
יצא לי לדבר עם הזוכה המאושר שהזמין סט קומפלט למערכת שלו , הבחור תולש שערות ולא הולך לעבודה כבר כמה ימים , טוען שהמערכת שלו התחלפה לגמרי ,
בקיצור חברים ,כבלים מטורפים לאנשים עשירים או למשוגעים לדבר,
והנה אני בניגוד לרוברט שומע ועוד איך את ההבדלים, ואומר לכם שהגורמה הזה ,אינטרקונקט בודד ,מסוגל לעשות לבדו מהפכה במערכת ענקית כמו שלי,עכשיו חזרתי לשממת הכבלים הרגילה שלי וזה מאוד עצוב.
origo_rca_2.jpg

תמונות מצורפות

• origo_rca_2.jpg
    origo_rca_2.jpg
    KB 8.1 · צפיות: 619

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מדובר בכבליjorma design ,יצא לי ולניל מ"ליב סאונד" לפגוש את היצרן בתערוכה ,
איש שוודי חביב שאוהב לשתות בירה ולקשקש , הוא סיפר לנו על שיטות היצור שלו ועל המאמצים ליצר כבלים אולטימטיבים , הבן אדם מופרע לגמרי ,בדיוק כמו שאני אוהב,
כשחזרנו לארץ שמעתי את אחד האינטרקונקטים שלו על המערכת שלי לפני שניל החרים לי אותו בכדי לספק ללקוח המאושר ,
אני טרם שמעתי דבר שכזה , זה היה הכבל המהיר ונטול הצבע ששמעתי , לידו חלק ממבחר הכבלים שיש לי בבית נשמעים כעשויים מברזל חלוד, הבמה גדלה לגודל כפול עם עומק שלא הכרתי קודם ,
בקיצור כבל מדהים ,האמת היא שאינני יודע איזה מודל שמעתי מכיוון שלא הסרתי הכיסויים של האריזה מכיוון שאיננו שלי ,כששאלתי את ניל ,ענה לי ששמעתי את ה-origo ,שהוא כנראה אחד מתחת לטופ אוף דה ליין,באם כך מחירו כ-5000$ למטר ,פשוט מטורף ,
הכבלים שהשוויתי אליו היו סהרה של ניאוטק ,spm של נורדוסט , wier world platinum , והטלוריום גרפיט ,

האמת היא שבהשוואה הקצרה בזמן שהיה לי עד שהכבל הוחזר די התבאסתי ,ליד ה jorma הכבלים שלי נשמעים ממש לא טוב למעט הטלוריום ,וגם הוא עדיין רחוק שנות אור מהג"ורמה ,אני חשבתי שהווירוורלד יתן פייט והתבדתי ,
יצא לי לדבר עם הזוכה המאושר שהזמין סט קומפלט למערכת שלו , הבחור תולש שערות ולא הולך לעבודה כבר כמה ימים , טוען שהמערכת שלו התחלפה לגמרי ,
בקיצור חברים ,כבלים מטורפים לאנשים עשירים או למשוגעים לדבר,
והנה אני בניגוד לרוברט שומע ועוד איך את ההבדלים, ואומר לכם שהגורמה הזה ,אינטרקונקט בודד ,מסוגל לעשות לבדו מהפכה במערכת ענקית כמו שלי,עכשיו חזרתי לשממת הכבלים הרגילה שלי וזה מאוד עצוב.
צפה בקובץ המצורף 10816

נושא האינטרקונקטים קרוב לליבי ;) ..........והדברים הבאים יאמרו ללא התלהמות כלל:

אפשר להביא כבל זה למבחן ה-BT ביני לבין מתנוש - והוא יושווה כמובן לכבל "תחנה מרכזית"

אני מקווה שכבל זה לא "הונדס " כלומר אין לו פילטרים שאמורים "לשנות את ה-Sound "
אני רואה שלכבל זה מחוברת קופסא .....ואני מקווה שהיא לא סוג של פילטר.
בהנחה ולכבל זה מצורף פילטר אזי הכבל הזה לא באמת מוגדר כאינטרקונקט אלה הוא סוג של אקווילייזר .

במקרה שכזה , ההשוואה היא בין איטרקונקט (תחנה המרכזית ) לבין אינטרקונקט + אקווליזר - וכמובן שזה לא מצב קביל .

במידה וזה המצב , כמובן שלא תתבצע בדיקת ה-BT כי אקווליזרים הם דבר שמיע בהחלט (וכמובן ניתן גם למדוד ולכמת אותם ) .

בכל מקרה אני יכול למדוד אינטרקונקט זה ולהחליט האם הוא קביל לבדיקה באם לאו .
בהנחה שהאינטרקונקט קביל - המבחן שיתבצע בין אינטרקונקט זה ל"תחנה מרכזית" יכול להיות מעניין מאוד :)

יום טוב- רוברט

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,727
נקודות
113
נושא האינטרקונקטים קרוב לליבי ;) ..........והדברים הבאים יאמרו ללא התלהמות כלל:

אפשר להביא כבל זה למבחן ה-BT ביני לבין מתנוש - והוא יושווה כמובן לכבל "תחנה מרכזית"

אני מקווה שכבל זה לא "הונדס " כלומר אין לו פילטרים שאמורים "לשנות את ה-Sound "
אני רואה שלכבל זה מחוברת קופסא .....ואני מקווה שהיא לא סוג של פילטר.
בהנחה ולכבל זה מצורף פילטר אזי הכבל הזה לא באמת מוגדר כאינטרקונקט אלה הוא סוג של אקווילייזר .

במקרה שכזה , ההשוואה היא בין איטרקונקט (תחנה המרכזית ) לבין אינטרקונקט + אקווליזר - וכמובן שזה לא מצב קביל .

במידה וזה המצב , כמובן שלא תתבצע בדיקת ה-BT כי אקווליזרים הם דבר שמיע בהחלט (וכמובן ניתן גם למדוד ולכמת אותם ) .

בכל מקרה אני יכול למדוד אינטרקונקט זה ולהחליט האם הוא קביל לבדיקה באם לאו .
בהנחה שהאינטרקונקט קביל - המבחן שיתבצע בין אינטרקונקט זה ל"תחנה מרכזית" יכול להיות מעניין מאוד :)

יום טוב- רוברט
צמא דם שלי
...
ההתנהגות שלך היא מחפירה !!! - והבעיה המרכזית שלי בפרט ושל הפורום בכלל , שאתה בכלל לא מבין זאת !!!
רוברט,

הגזמת שוב.

אפילו הגעלת, בצימאון הדם/הלהיות-צודק שלך.
נראה לי שאתה זקוק להשתלת לב דחופה -- אין לך לב!

יש לנו בנאדם מאושר -- "לא הולך לעבודה כבר כמה ימים , טוען שהמערכת שלו התחלפה לגמרי" -- ואתה מציע לו עסקה נהדרת:
  • הוד רוממותו רוברט יואיל לבדוק אם האינטרקונקט, שנקנה באיזה $7000 לפחות, בכלל קביל מבחינתו. תחשוב לרגע איך הבנאדם ירגיש אם לא
  • את הוד רוממותו רוברט מאוד מעניין להשוות בין הכבל הזה לכבל תחנה-מרכזית.
  • באמת יוסיף לבנאדם משהו מהותי לאושרו אם בבדיקה של הוד רוממותו רוברט ייצא האינטרקונקט האמור טוב יותר מהתחנה-מרכזית...
  • תחשוב לרגע איך הבנאדם ירגיש אם לא
  • שים את מה שאין לך -- לב -- לכך שאני לא מנסה לבקש ממך לדמיין איך הוא ירגיש ו/או לנסות להזדהות ריגשית, רק לחשוב על זה
  • שלא לדבר על הנזק הכספי שייגרם לבנאדם -- יהייה לו הרבה יותר קשה למכור את האינטרקונקט אחרי זה
וגם בדרך אתה דורך על הייבלת של שניצל, שמתאבל על כך שהאינטרקונקט לא אצלו, שאז אפילו אם הייה רוצה להיענות להצעתך או להגיד לך לא גדול -- אין לו עם מה.

כל זה חל גם לגבי כל השאר כאן שהשקיעו באינטרקונקטים ובדומיהם, אבל אתה אוטם את עצמך מכל ההשפעה של "שליחותך" על אנשים כאן.

והכל כדי שכולם ייראו כמה הוד רוממותו רוברט צודק???

הגעלת!

עמיר

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
לא אתפלא אם רוברט הוא בכלל מיודענו מיכאל לנג.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,473
נקודות
113
מה אתה קופץ?מר רוברט היקר?
הרי ממה שכתבתי שאני משווה הכבל הזה לכבלים יקרים באלפי מונים מכבל תחנה מרכזית אני שומע את ההבדל , אז על אחת כמה וכמה מאיזה כבל מעפן שלך ,
מה? בכל שרשור תכנס עם ענינך ? תמיד איך שהוא תקשר? האם לנצח תזנב בנו עם האגנדה שלך?
עזוב אותי בשקט ! הדיבורים הללו שלי מיועדים לחושבים אחרת !
האמת היא שלא נעים לי לפנות אליך ככה ,אבל יש גבול לכל תעלול , כבר נראה כאילו אתה חי לצורך המבחן העוור שברצונך לבצע,
תעשה לי טובה, תרגע כבר לעזזאל , לא יכול להיות ששבועות נושא השיחה כאן הוא האגנדה שלך , והתשובות הנזעמות מעמיר ,ארז ומתן , חלאססססססס!!!!!!!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,109
נקודות
113
:כל-הכבוד::בעד:
מה אתה קופץ?מר רוברט היקר?
הרי ממה שכתבתי שאני משווה הכבל הזה לכבלים יקרים באלפי מונים מכבל תחנה מרכזית אני שומע את ההבדל , אז על אחת כמה וכמה מאיזה כבל מעפן שלך ,
מה? בכל שרשור תכנס עם ענינך ? תמיד איך שהוא תקשר? האם לנצח תזנב בנו עם האגנדה שלך?
עזוב אותי בשקט ! הדיבורים הללו שלי מיועדים לחושבים אחרת !
האמת היא שלא נעים לי לפנות אליך ככה ,אבל יש גבול לכל תעלול , כבר נראה כאילו אתה חי לצורך המבחן העוור שברצונך לבצע,
תעשה לי טובה, תרגע כבר לעזזאל , לא יכול להיות ששבועות נושא השיחה כאן הוא האגנדה שלך , והתשובות הנזעמות מעמיר ,ארז ומתן , חלאססססססס!!!!!!!

:כל-הכבוד::בעד::כל-הכבוד:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מצוין שנכנסה עוד חברת כבלים מהליגה הראשונה למדינתנו.

רק משום שלדעתי , חסרונם של כבלים טובים במערכת- הוא עקב האכילס של רוב המערכות בארץ (לא שרוב בעליהם מודעים או מודים בכך).

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
באמת בלי קשר למחלוקת הזו שמאחור, קצת מבלבל לקרוא אחת למספר שבועות, על הכבל הבא, זה שההתפעלות ממנו היא כה מטלטלת, עד שאני לפחות משתכנע שזהו זה, הגענו לקצה השפיץ של האיכות. ועד שאני שואל את עצמי מאיפה נתחיל לגייס את כמות הלירות הדרושה להפוך את החוייה הנחמדה שאצלי למשהו עם נגיעה אלוהית, פתאום שוב מגיע לו כבל חדש, ושוב יש לנו ענין עם קצהו של השפיץ. וכל שאני שואל הוא היש סיכוי שיש לענין הזה בכלל סוף איפה שהוא, או שאני נדון למין ואריאציה אודיופילית לעונשו של סיזיפוס.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,585
נקודות
113
מצוין שנכנסה עוד חברת כבלים מהליגה הראשונה למדינתנו.

רק משום שלדעתי , חסרונם של כבלים טובים במערכת- הוא עקב האכילס של רוב המערכות בארץ (לא שרוב בעליהם מודעים או מודים בכך).

רוזי ,אין לי ספק שאתה צודק.אממה,
המחיר ראבק המחיר.
כשאני שומע מחיר כזה ,בעצם ניגמר לי החשק.
לא מקנא בשניצל שהישווה.מצד אחד שמע וחווה את מה ששמע.
מצד שני,מרגיש שהוא לא צריך להדליק את המע' שבוע ע"מ להיתאפס.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
רוזי ,אין לי ספק שאתה צודק.אממה,
המחיר ראבק המחיר.
כשאני שומע מחיר כזה ,בעצם ניגמר לי החשק.
לא מקנא בשניצל שהישווה.מצד אחד שמע וחווה את מה ששמע.
מצד שני,מרגיש שהוא לא צריך להדליק את המע' שבוע ע"מ להיתאפס.
גם אתה צודק.
אבל זה גורלנו בתחביב הזה.
גם לקנות מטרונום או אקיופייז במחירים שלהם זה מבאס.
מבחינתי כבל חשוב כמו כל קופסה אחרת במערכת
ולכן אם אני בולע את הרוק וקונה מגבר במחיק של 10 אל״ ד
אז אפשר מבחינתי גם לשלם את המחירים המופרכים של כבלים טובים.
אחרת...... מבחינתי לא תוכל למצות את הקופסאות.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הכל יחסי ולכן תשמע לבד ואל תיפול לפח של מתלהבים או מתלהבים סידרתיים.

yanivrsi

מושעה
מעורבות
27
נקודות
28
הייתי רוצה לראות איך הJORMA מתמודד מול הכבלים של SILTECH גם חברה ברמה מטורפת שמסתתר מאחוריה המון מדע ומתומחרת במחירים מטורפים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,727
נקודות
113
באמת בלי קשר למחלוקת הזו שמאחור, קצת מבלבל לקרוא אחת למספר שבועות, על הכבל הבא, זה שההתפעלות ממנו היא כה מטלטלת, עד שאני לפחות משתכנע שזהו זה, הגענו לקצה השפיץ של האיכות. ועד שאני שואל את עצמי מאיפה נתחיל לגייס את כמות הלירות הדרושה להפוך את החוייה הנחמדה שאצלי למשהו עם נגיעה אלוהית, פתאום שוב מגיע לו כבל חדש, ושוב יש לנו ענין עם קצהו של השפיץ. וכל שאני שואל הוא היש סיכוי שיש לענין הזה בכלל סוף איפה שהוא, או שאני נדון למין ואריאציה אודיופילית לעונשו של סיזיפוס.
  • סביר שהקצה של השפיץ נע עם הזמן, וגם תשומת הלב והמודעות מגיעים למקומות שהיו ניסתרים קודם
  • אם אתה צריך לחשוב מאיפה להתחיל לאסוף לירות, כנראה שמעולם לא היית באיזור הקצה של השפיץ, אפילו לא קרוב לשם, לא רק מבחינת הכבלים אלא בכלל
  • אני מעריך שמשמעותם של כבלים, במהיותם מתווכים, תלוייה ברכיבים שאותם הם מחברים -- כבל נתון לאו דווקא יהייה ה"טוב ביותר" לחיבור בין כל שני רכיבים בעולם, כלומר איכותו של כבל אינה אבסולוטית
  • וייש כמובן עניין של מחיר. אני לא בטוח שכבלים בתימחור מטורף הם ההשקעה האופטימאלית -- אם יש לך רכיבים של $3000 האחד, אולי במקום כבל ב-$7000 למטר עדיף להשקיע למשל בכבל ב-$1000 למטר ו-$6000 ברכיבים אחרים. אבל ייתכן שאם כל רכיב שלך הוא ב-$30000, ייתכן שכבל מטורף כזה כן סביר. אבל כנראה כל מקרה לגופו
  • כנראה שכבלים זה הדבר שהכי כדאי לשמוע אצלך במערכת לפני שקונים, לראות האם וכמה ואיזה הבדל הם עושים -- זה יכול להיות שונה עד הפוך ממערכת למערכת, ויכול גם להיות זניח.
בברכה,
עמיר

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
הגבת ברצינות יתרה למה שכלל לא התכוון להיות כזה. כמובן שאני אשם בכך שלא צרפתי אומטיקון של פרצוף חורץ לשון או משהו דומה, וגררתי אותך למין הסבר מפורט ומאלף שכזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,727
נקודות
113
הגבת ברצינות יתרה למה שכלל לא התכוון להיות כזה. כמובן שאני אשם בכך שלא צרפתי אומטיקון של פרצוף חורץ לשון או משהו דומה, וגררתי אותך למין הסבר מפורט ומאלף שכזה.
אין כאן אשמה :)
ואין מה להתעלף מה"הסבר" :)
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,727
נקודות
113
הייתי רוצה לראות איך הJORMA מתמודד מול הכבלים של SILTECH גם חברה ברמה מטורפת שמסתתר מאחוריה המון מדע ומתומחרת במחירים מטורפים
יש לך, או אתה מתכוון לקנות, Siltech?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור