מגבר היי לכולם

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
קודם כל, חייב לומר שמאוד שמחתי לגלות שיש מקום חי ופעיל כזה, מחוץ לכותלי הפייסבוק.

אז...החלפתי את הרמקולים שלי לא מזמן, וכרגע אני חושב להחליף את המגבר, כי אני מרגיש שהמגבר הנוכחי חלש עבור הרמקולים האלו.

העניין הוא שאני רוצה להיות בטוח שאקנה מגבר מספיק חזק, {הבנתי שיש חישובים שמתייחסים ל-אוהם מול וואט} ולכן הייתי שמח לקבל המלצות, או דגשים לשידוך מגבר מתאים לרמקולים הספציפיים האלו.
מדובר ב-JBL ES80, הנה המפרט הטכני מהאתר.

Crossover Frequencies700Hz, 3.6kHz – 24dB/octave;
12kHz – 18dB/octave
Maximum Recommended Amplifier Power200W
Power Handling (Recommended)100W
Sensitivity(2.83V@1m) 91dB
Power Handling (Peak)400W
Nominal Impedance8 ohms
Frequency Response45Hz – 40kHz

אשמח לעזרתכם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ברוך הבא לפורום גיזמו.

עזוב לרגע את הנתונים הטכנים.
ספר לנו מה התקציב שלך, מימדי החלל והמוסיקה שאתה שומע.
איזה מגבר יש לך כרגע?
האם יצא לך לשמוע מגברים נוספים על הרמקול?

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה נמר :)

אז ככה..נראה לי שאני מכוון לכיוון ה- 2,500 - 2,000 ש'ח, פלוס מינוס.

מימדי החלל - המערכת נמצאת באיזור של משהו כמו 5 מטר מרובע, פלוס מינוס גם..

לגבי המוזיקה שאני שומע - אף פעם לא קל לי לענות על השאלה הזו, אני מאזין להמון דברים וסגנונות..אפשר להגיד שהזרם העיקרי שלי הוא רוק, אבל גם לא מעט symphonic rock עם תזמורות מלאות , וגם מוזיקה אלקטרונית {tangerine dream , dead can dance וכו', בלוז, ג'אז...קיבלת תשובה לא פשוטה, לשאלה לא פשוטה...:) }

כרגע יש לי מגבר Onkyo tx sr 308, העניין הוא שהמגבר הזה מוציא 100 RMS ל-6 אוהם, ואני מרגיש שהמגבר חלש, וכדי לשמוע בווליום סביר, אני צריך להרים את הסקאלה לגבהים שאני לא מכיר..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שיש לך זה רסיבר קולנוע ביתי. האם אתה מחפש המלצה למגבר רב ערוצי או דו ערוצי?

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן...העניין הוא שמעבר לדיסקים, יש לי גם אוסף של הופעות חיות ב - DVD,
ואני גם מנגן קבצי FLAC ו WAV, דרך נגן ה BLU RAY, ולכן העדיפות היא למגבר עם HDMI
הייתי מוכן לנסות בשמחה מגבר סטאריו, אם יתאפשר לי להמשיך לנגן הכל דרך ה - BLU RAY, וללא פגיעה באיכות הסאונד. {בחוברת הנגן ממליצים להשתמש בכבל HDMI לאיכות מקסימלית}
אגב, איכות התמונה פחות מעניינת אותי, ואין לי בעיה שהיא תיפגע במידה ואחליף למגבר סטאריו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שכתוב על הנגן ״לאיכות מקסימלית״ זו התמונה ולא הסאונד.

אתה יכול לחבר את הנגן למסך ב-hdmi ולמגבר באנלוגי.
השאלה היא האם אתה מחפש מגבר שיודע להגביר רמקולים אחוריים וסנטר או שאתה מחפש דו ערוצי.

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מעדיף לשמוע בדו ערוצי. 2 רמקולים קדמים בלבד.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
בתקציב שלך רק יד שניה. קח בחשבון שהמגבר חייב ליהיות מינימום 100 וואט ר.מ.ס. ולא בהיר מידי כי הטוויטר טיטניום שלהם לדעתי קצת צורם. את hdmi עדיף להזניח לטובת איכות השמע דו-ערוצי.

נערך לאחרונה ב:

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כן..גם מגבר יד שניה בא בחשבון.
אגב, בתור "חבר מתחיל" בפורום ובכלל, רק רוצה לוודא שהבנתי מה שנמר כתב קודם,
לגבי החיבור האנלוגי למגבר סטאריו - האם הכוונה היא לחיבור באמצעות הכבל אדום לבן פשוט...?

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
אגב יש מצב של סי-די רגילים כדאי ליקנות נגן יד שניה כי לך תדע איזו איכות תקבל מהדאק של הנגן בלו-ראי שלך. לגבי המגבר: צריך לחרוש לעומק שוק יד שניה. אני הייתי הולך על משהו בסגנון נאד 370.

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הדאק של הנגן שלי מספק
192 kHz/24-bit Audio
עד כמה זה נחשב חלש יחסית לנגן דיסקים...?
ועוד שאלה קטנה לגבי חיבור אנלוגי- כרגע המגבר מנגן את קבצי ה FLAC ו WAV כפורמט - PCM -
האם מעבר למגבר סטאריו יבטל את פורמט ה - PCM..? ז'א, קבצי FLAC ו WAV לא חייבים להיות מועברים בצורה דיגיטלית, כדי להישאר loss·less..?

ותודה על ההמלצה של הנאד - אנסה לחפש.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
קשה למצוא מגבר בתקציב הזה שיתן יותר מ100 ואט וישמע סביר ואם תמצא אז מהר מאוד תגלה שהרמקולים שלך יהפכו להיות צוואר בקבוק (יש באס טוב אבל המיד מעוגל מדי והגבוהים לא מדויקים במוזיקה, הם מתאימים יותר לק"ב). מדוע לא הלכתה על רמקולים סרווין וגה?

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה,

באיזה מחיר לדעתך אפשר למצוא מגבר נחמד...?
אם זה יהיה מחוץ לטווח התכנונים שלי, אני מוכן ללכת לאופציית מגבר יד שניה,
הכל תלוי בפערים בין התקציב שלי למחיר בפועל.

ולגבי הרמקולים - דווקא קניתי אותם אחרי שקראתי עליהם ביקורות די טובות לגבי סאונד ומוזיקה.

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
באתר המקביל יש את המגבר המדובר של נאד. תנסה לשכנע את המוכר לתת אותו אפילו ליום אחד תמורת פיקדון לבדיקה בבית עם הנגן ורמקולים שלך.http://www.hifimusic.co.il/NAD-C370-integrated-amplifierבהזדמנות-לקניה-ירידת-מחירל2500-t28445.html

תודה רבה, מעריך את זה מאוד
לפני שאני מתחיל לדבר עם המוכר שם, אני אשמח אם תהיה לך המלצה למגבר חדש, בחריגה סבירה מהסכום שציינתי קודם. ז'א, אם אצטרך להוסיף 1000 - 1500 ש'ח ולהביא מגבר חדש, אולי אעשה את זה.

למה

חבר משקיען
מעורבות
782
נקודות
113
Yamaha as-701 אמור להספיק. מחירו 4000₪.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
לא הייתי הולך על הנאד מסיבה פשוטה, המגברים ברמות הכניסה/בייניים שלהם מעגלים בתדרים הגבוהים, משהו שהוא הדבר האחרון שאתה צריך מהסיבה שציינתי, המגבר שעשויי להתאים למרות המידות והנתונים הצנועים על הנייר מדובר במגבר "חי" עם ביצועים לא רעים בכלל בהתחשב במחיר:

http://www.stereoscope.co.il/מגבר-סטריאו-ROTEL-RA-06-SE-יד-שניה.html

Gizmo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא הייתי הולך על הנאד מסיבה פשוטה, המגברים ברמות הכניסה/בייניים שלהם מעגלים בתדרים הגבוהים, משהו שהוא הדבר האחרון שאתה צריך מהסיבה שציינתי, המגבר שעשויי להתאים למרות המידות והנתונים הצנועים על הנייר מדובר במגבר "חי" עם ביצועים לא רעים בכלל בהתחשב במחיר:

http://www.stereoscope.co.il/מגבר-סטריאו-ROTEL-RA-06-SE-יד-שניה.html

תודה רבה, בהחלט הבאתם לי קצת שיעורי בית :)
אני אבדוק גם את ההמלצה שלך,
תודה רבה !

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור