היי , אשמח לעזרה בבחירת מצלמה ראשונה

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
היי
ברשותי מצלמה דיגיטלית canon sx500is והייתי רוצה לשדרג.
התקציב סביב ה1800-2000 למצלמה כולל עדשה, אין לי בעיה עם איביי אמאזון ומוצרים משומשים.

מטרת הצילום-צילומי נוף ,משפחה, פרחים, אולי קצת מקרו קליל- לא קרוב מידי.
לא אשתמש בוידאו, לא אשתמש בעינית בכל מקרה.

אני צריך עזרה בבחירת מצלמה וגם עדשה , כי אין לי מספיק ידע.
אני לא בטוח אם עדיף לי מצלמה עם מראה או ללא.

חשבתי על nikon d3400 בתקציב .. מצד שני ראיתי שיש מצלמות ללא מראה עם חיישן בגודל דומה שגם הן בתקציב הזה ,עם קצת מזל sony a6000 .

אשמח להצעות...

תודה רבה לכולם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
המחיר שלך מספיק רק לגוף מצלמה בסיסי עם עדשת קיט - הייתי ממליץ לך לעלות קצת בתקציב.

אם אתה לוקח מצלמת ניקון D3400 הייתי ממליץ על עדשת ניקון 18-140 או סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון - עדשות האלו עולות כ 1300 ש"ח - היות ועדשת הקיט ה 18-55 של ניקון מאוד בסיסית ובנונית.

המצב במצלמות קנון לא שונה למשל מצלמת קנון 1300D וז להוסיף לה עדשת קנון 18-135 או סיגמא 17-50 F2.8 והמחיר כן כ 1300 ש"ח - היות ועדשת הקיט 18-55 של קנון מאוד בסיסית ובנונית.

בהקשר של מצלמות ללא מראה ניתן לחשוב על פוג'י X-A10 עם עדשת קיט 16-50 - סט בסיסי, אבל לא רע כלל למצלמה אין עינית וזה הדגם הפשוט ביותר של מצלמות ללא מראה של פוג'י - דגמים מתקדמים יותר יש חיישן טוב יותר (זה מאוד חשוב) ועינית כן זה עוזר וכן יכולות שליטה נוחות יותר., עדשת הקיט מפתיעה לטובה.

בהקשר של מצלמת סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 שהיא מאוד בסיסית ובוננית עולה כ 24000 ש"ח ועדשות נוספות עבור מצלמה זו מאוד יקרות

אפשרות מעניינת יכול להיות מצלמות של אולימפוס כמו OM-D E-M10 II ועדיף סימן III עם עדשת קיט 14-42 שהיא לא רעה
כמו גם מצלמות פנסוניק G7 עם עדשת קיט 14-42 שכמו האולימוס היא עדשה לא רעה (דרך אגב ניתן להחליף עדשות בין אוליפוס ופנסוניק), זה אומנם דגם קצת ישן של פנסוניק, עדיין מאוד מוצלח (החדשים קצת יקרים עבורך)

סיפקתי לך רשימה וכעת כדי לך לבדוק אם יש מבצעים כמו יום חמישי השחור או לקראת הקריסמס (אמזון הוא מקום טוב לבדוק זאת) - בדרך כלל המחירים בחו"ל לא יותר טובים מחירים בארץ כך שכדי לבדוק.

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
המחיר שלך מספיק רק לגוף מצלמה בסיסי עם עדשת קיט - הייתי ממליץ לך לעלות קצת בתקציב.

אם אתה לוקח מצלמת ניקון D3400 הייתי ממליץ על עדשת ניקון 18-140 או סיגמא 17-50 F2.8 עבור ניקון - עדשות האלו עולות כ 1300 ש"ח - היות ועדשת הקיט ה 18-55 של ניקון מאוד בסיסית ובנונית.

המצב במצלמות קנון לא שונה למשל מצלמת קנון 1300D וז להוסיף לה עדשת קנון 18-135 או סיגמא 17-50 F2.8 והמחיר כן כ 1300 ש"ח - היות ועדשת הקיט 18-55 של קנון מאוד בסיסית ובנונית.

בהקשר של מצלמות ללא מראה ניתן לחשוב על פוג'י X-A10 עם עדשת קיט 16-50 - סט בסיסי, אבל לא רע כלל למצלמה אין עינית וזה הדגם הפשוט ביותר של מצלמות ללא מראה של פוג'י - דגמים מתקדמים יותר יש חיישן טוב יותר (זה מאוד חשוב) ועינית כן זה עוזר וכן יכולות שליטה נוחות יותר., עדשת הקיט מפתיעה לטובה.

בהקשר של מצלמת סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 שהיא מאוד בסיסית ובוננית עולה כ 24000 ש"ח ועדשות נוספות עבור מצלמה זו מאוד יקרות

אפשרות מעניינת יכול להיות מצלמות של אולימפוס כמו OM-D E-M10 II ועדיף סימן III עם עדשת קיט 14-42 שהיא לא רעה
כמו גם מצלמות פנסוניק G7 עם עדשת קיט 14-42 שכמו האולימוס היא עדשה לא רעה (דרך אגב ניתן להחליף עדשות בין אוליפוס ופנסוניק), זה אומנם דגם קצת ישן של פנסוניק, עדיין מאוד מוצלח (החדשים קצת יקרים עבורך)

סיפקתי לך רשימה וכעת כדי לך לבדוק אם יש מבצעים כמו יום חמישי השחור או לקראת הקריסמס (אמזון הוא מקום טוב לבדוק זאת) - בדרך כלל המחירים בחו"ל לא יותר טובים מחירים בארץ כך שכדי לבדוק.
תודה רבה על התשובה המפורטת, אשמח לכמה הבהרות .
לגבי הניקון , למה דווקא העדשות האלה? כל השאר לא באיכות טובה מספיק? איך קובעים כמה איכותית העדשה?

לגבי מצלמות ללא מראה מול dslr , מה כדאי לשקול לפני שאחליט?
חשבתי שאני סגור על רפלקס אבל עכשיו אני מתחיל לחשוב שאולי יהיה נחמד אם המצלמה תהיה בגודל נוח ליציאות ספונטניות מהבית שלאו דווקא תוכננו לצילום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מבין לחלוטין את החלק שמצלמה גדולה זה פחות נוח לקחת ואתה צודק זה באמת שיקול.
באמת אחת היתרונות של מצלמות ללא מראה זה הגדול שלהן - לכן גם אולימפוס ופנסוניק מייצרות את המצלמות לשהן עם חיישן קצת יותר קטן כדי לספק גם עדשות יותר קטנות ועדיין עם איכות תמונה טובה.

מעבר לכך למצלמות ללא מראה יש יתרונות נוספים בהקשר של מערכת פוקוס עם כיסוי טוב יותר וטובה יותר בדגמים הבכירים וכן יכולות לראות את התמונה בדיוק כמו שהמצלמה רואה אתה עוד לפני שמצלמים.
אבל לצערי בתקציב שלך היכולת די מוגבלת וכוללת את המצלמות הבסיסיות ביותר כמו שציינתי.

בהקשר של עדשות חשוב להבין ששם אין קיצורי דרך, אופטיקה טובה לא זולה ואלו עדשות הזום שמספקות מצד אחת איכות טובה מאוד ומצד שני לא ממש יקרות.

עדשת ניקון עדשת 18-140 מספקת כאומר אופטיקה טובה והיא כאמור גם יחסית זולה והיא באה עם טווח זום מאוד מוצלח 18 עד 140 שזה זום כפול 7.8 (חושב להבין שעדשות טובות מגיעות עם זום כפול 3 או 4).

עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 מספקת צמצם גדול לאורך כל טווח העדשה וזה דבר מעולה, היות וצמצם גדול מאפשר לצלם טוב יותר בתאורה חלשה - מכניס יותר אור, מאפשר לצלם בחשיפה מהירה יותר - מכניס יותר אור ומאפשר לקבל עומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס בולט מול הרקע שכבר לא בפוקוס בגלל עומק שדה רדוד). כאמור היא מחיר נהדר היות והמקבילה שלה מבית ניקון עולה כ 5000 ש"ח.

אם יש לך ספק עדשות טובות זה הסיפור היקר במצלמה ולא רק הגוף :)

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אני מבין לחלוטין את החלק שמצלמה גדולה זה פחות נוח לקחת ואתה צודק זה באמת שיקול.
באמת אחת היתרונות של מצלמות ללא מראה זה הגדול שלהן - לכן גם אולימפוס ופנסוניק מייצרות את המצלמות לשהן עם חיישן קצת יותר קטן כדי לספק גם עדשות יותר קטנות ועדיין עם איכות תמונה טובה.

מעבר לכך למצלמות ללא מראה יש יתרונות נוספים בהקשר של מערכת פוקוס עם כיסוי טוב יותר וטובה יותר בדגמים הבכירים וכן יכולות לראות את התמונה בדיוק כמו שהמצלמה רואה אתה עוד לפני שמצלמים.
אבל לצערי בתקציב שלך היכולת די מוגבלת וכוללת את המצלמות הבסיסיות ביותר כמו שציינתי.

בהקשר של עדשות חשוב להבין ששם אין קיצורי דרך, אופטיקה טובה לא זולה ואלו עדשות הזום שמספקות מצד אחת איכות טובה מאוד ומצד שני לא ממש יקרות.

עדשת ניקון עדשת 18-140 מספקת כאומר אופטיקה טובה והיא כאמור גם יחסית זולה והיא באה עם טווח זום מאוד מוצלח 18 עד 140 שזה זום כפול 7.8 (חושב להבין שעדשות טובות מגיעות עם זום כפול 3 או 4).

עדשת סיגמא 17-50 עם צמצם F2.8 מספקת צמצם גדול לאורך כל טווח העדשה וזה דבר מעולה, היות וצמצם גדול מאפשר לצלם טוב יותר בתאורה חלשה - מכניס יותר אור, מאפשר לצלם בחשיפה מהירה יותר - מכניס יותר אור ומאפשר לקבל עומק שדה רדוד (שבו האוביקט בפוקוס בולט מול הרקע שכבר לא בפוקוס בגלל עומק שדה רדוד). כאמור היא מחיר נהדר היות והמקבילה שלה מבית ניקון עולה כ 5000 ש"ח.

אם יש לך ספק עדשות טובות זה הסיפור היקר במצלמה ולא רק הגוף :)
דיכאון :)
כמה עולה עדשה מקבילה לסוני ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה יכול לעלות בתקציב ל 2600 ש"י
אפשר לבדוק את פוג'י X-T100 עם עדשת קיט 15-45 - סט מאוד מעניין

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אם אתה יכול לעלות בתקציב ל 2600 ש"י
אפשר לבדוק את פוג'י X-T100 עם עדשת קיט 15-45 - סט מאוד מעניין
כבד כרגע... מה לגבי fujifilm x-a5 לעומתה?
או אולי canon m100...
ובהמשך העדשות של פוג'י במחירים סבירים?

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ה X-A5 לא יותר זולה ואין לה עינית - כך שאני לא רואה יתרון
https://cameradecision.com/compare/Fujifilm-X-A5-vs-Fujifilm-X-T100

מבחר העדשות של פוג'י הינו סביר (לא גדול מאוד, אבל בדרך כלל מספק), הן לא הכי זולות, אבל אפשר לחיות עם זה.

לדעתי לא להתקרב לסדרת CANON EOS M הן תמורה רעה לכסף ולא סדרה מוצלחת

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3

מבחר העדשות של פוג'י הינו סביר (לא גדול מאוד, אבל בדרך כלל מספק), הן לא הכי זולות, אבל אפשר לחיות עם זה.

שאלה קטנה- יש הבדל בגודל עדשה בין מצלמה חסרת מראה לרפלקס? כי אם ההבדל מינורי ובכל מקרה אני משתמש בעדשה של 18-140 לחסרת מראה או לרפלקס- כל יתרון הגודל הולך לאיבוד.

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3

למה העינית כל כך חשובה ? אני אישית לא אוכל להשתמש בה בכל מקרה , יש לי מגבלת ראייה :)

ה x-a5 נמכרת כקיט עם 15-45 בארץ ב2350 ובאיביי אפילו בפחות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שאלה קטנה- יש הבדל בגודל עדשה בין מצלמה חסרת מראה לרפלקס? כי אם ההבדל מינורי ובכל מקרה אני משתמש בעדשה של 18-140 לחסרת מראה או לרפלקס- כל יתרון הגודל הולך לאיבוד.

כנס לאתר camerasize ותוכל לראות גדלים של מצלמות גם עם עדשות אחד ליד השנייה
https://camerasize.com/compact/

אין לך עדשת 18-140 לחסרות מראה - לא כל עדשה יש לה מקבילה בחברה אחרת.

דוגמא של ניקון D3400 מול פוג'י X-T100 עם עדשות קיט
https://camerasize.com/compact/#785.706,681.36,ha,t

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
למה העינית כל כך חשובה ? אני אישית לא אוכל להשתמש בה בכל מקרה , יש לי מגבלת ראייה :)

ה x-a5 נמכרת כקיט עם 15-45 בארץ ב2350 ובאיביי אפילו בפחות.

שבחוץ יש הרבה מאוד שמש, אז בכלל קשה לצלם לא דרך העינית - בצילום רציני הינו בדרך כלל דרך העינית ובכלל ב DSLR מצלמים רק דרך העינית צילום דרך המסך הוא לוידאו (ש DSLR פחות טובה לכך) או שמצלמים על חצובה.

לעינית של מצלמה יש אפשרות להתאים לעיין וניתן גם לצלם עם משקפיים - אם אתה לא חושב לצלם דרך עינית, אז
א) רד מ DSLR בכלל
ב) תחשוב על כך שוב :)

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שבחוץ יש הרבה מאוד שמש, אז בכלל קשה לצלם לא דרך העינית - בצילום רציני הינו בדרך כלל דרך העינית ובכלל ב DSLR מצלמים רק דרך העינית צילום דרך המסך הוא לוידאו (ש DSLR פחות טובה לכך) או שמצלמים על חצובה.

לעינית של מצלמה יש אפשרות להתאים לעיין וניתן גם לצלם עם משקפיים - אם אתה לא חושב לצלם דרך עינית, אז
א) רד מ DSLR בכלל
ב) תחשוב על כך שוב :)
אוקי נחשוב שוב ונוריד אותה מהפרק.
נשארתי עם הD3400 ועם הסוני A6000 שאני ממשיך לראות תמונות מדהימות שהיא מפיקה....

אשמח אם תוכל לנסות ולמצוא איתי אופציה לעדשה סבירה, אם למשל ניקח טווח של 1300-1500 לעדשה .
בינתיים ראיתי המלצות על זו :
https://www.ebay.com/itm/F-S-NEW-SI...729481&hash=item4670671c51:g:ynQAAOSwAC1aC9HP

או אולי את זו:
http://camera.co.il/p26333/sony e 55-210mm f/4.5-6.3 oss e-mount lens

אשמח אם תוכל להאיר את עיני :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לפי שאתה ננעל על סוני - כדי להבין שעדשות טובות עבורה עולות הרבה כסף.
אין הגיון לחפש עדשות זולות רק בגלל שהן זולות - אם אתה מחפש עדשה זולה ל A6000 אז קח את הקיט. יחד איתה המצלמה מאוד זולה ומאוד קטנה.

להסיר ספק זה אתה רואה תמונות מעולות לדומגא מהמצלמה זה לא אומר כלום - באמת כלום, אני יכול לצלם תמונות מדהימות עם עריכה מטלפון שהן יהיו מעולות.

אני חושש שאתה נכנס כאן לסחרור מיותר, חושב להבין
א) כדי לצלם תמונות מעולות צריך ידע וניסיון - להסיר ספק, זה שתקבל מצלמה מעולה עם עדשה הרמת על זה לא מבטיח לתצליח לצלם תמונות פגז, אני לא אומר שלא תצליח ברור שכן אבל יהיה צורך ללמוד לעשות זאת.
ב) זה שיש מצלמה מעולה, זה לא אומר שמצלמה ברמה קצת יותר נמוחה לא תספק אותך ויכול להיות שעם עדשה טובה וידע תצליח להציא ממנה תמונות מעולות. - זה שיש את ההר הגבוהה בעולם זה לא אומר שאתה חייב להגיע לפסגה שלו (אני מכיר כמה שכן, אבל הם .... :) )
ג) לדעתי שעדשה טובה חשובה יותר מגוף המצלמה כדי לספק איכות תמונה מעולה.

אם לאחר כל האמור לעיל אתה עדיין נעול על סוני A6000 נסה להסיג ביד שנייה את עדשת סוני 18-105

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
לפי שאתה ננעל על סוני - כדי להבין שעדשות טובות עבורה עולות הרבה כסף.
אין הגיון לחפש עדשות זולות רק בגלל שהן זולות - אם אתה מחפש עדשה זולה ל A6000 אז קח את הקיט. יחד איתה המצלמה מאוד זולה ומאוד קטנה.

להסיר ספק זה אתה רואה תמונות מעולות לדומגא מהמצלמה זה לא אומר כלום - באמת כלום, אני יכול לצלם תמונות מדהימות עם עריכה מטלפון שהן יהיו מעולות.

אני חושש שאתה נכנס כאן לסחרור מיותר, חושב להבין
א) כדי לצלם תמונות מעולות צריך ידע וניסיון - להסיר ספק, זה שתקבל מצלמה מעולה עם עדשה הרמת על זה לא מבטיח לתצליח לצלם תמונות פגז, אני לא אומר שלא תצליח ברור שכן אבל יהיה צורך ללמוד לעשות זאת.
ב) זה שיש מצלמה מעולה, זה לא אומר שמצלמה ברמה קצת יותר נמוחה לא תספק אותך ויכול להיות שעם עדשה טובה וידע תצליח להציא ממנה תמונות מעולות. - זה שיש את ההר הגבוהה בעולם זה לא אומר שאתה חייב להגיע לפסגה שלו (אני מכיר כמה שכן, אבל הם .... :) )
ג) לדעתי שעדשה טובה חשובה יותר מגוף המצלמה כדי לספק איכות תמונה מעולה.

אם לאחר כל האמור לעיל אתה עדיין נעול על סוני A6000 נסה להסיג ביד שנייה את עדשת סוני 18-105
תודה רבה על התשובות.
כן אני מבין שאני קצת מסוחרר בשלב הזה :)
זה נובע בעיקר מחוסר ידע וחוסר יכולת להבין איך להשוות בין 2 עדשות בגודל זהה...

בוא נסכם קצת את הדברים.
אם הולכים על רפלקס אז אני די סגור על d3400 18-140.
אם אני מעדיף מצלמה ללא מראה ומתעקש על חיישן aps-c , מה האופציות שלי ? בוא נרחיב את התקציב ל3000 ונחפש הנחות אחר כך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הערה קטנה וממשיך:
למה אתה מעקש על חיישן APS-C? יש חיישנים גדולים יותר - אז למה אתה עוצר כאן, אתה בטוח שאתה חייב חיישן בגדול הזה? אני לא בטוח יש לי מספר חברים שבחרו בחיישן קטן יותר כדי לקבל מצלמה קטנה יותר ועדשות קטנות וקלות יותר, כן יש הבדל הצילום בתאורה חלשה, אבל זה לא שזה חיישן רע.

פוג'י X-T100 עם עדשת קיט 15-45 נכנסת לך בתקציב
http://www.j-sale.co.il/Product.aspx?ProductID=8142

סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 נכנסת בתקציב (אם אתה מוצא עדשת 18-105 ביד שנייה זו אופציה מעולה)

סט אני מאוד אוהב וממליץ רבות זה אולימפוס OM-D E-M10 III עם עדשת קיט 14-42 יופי של מצלמה (גם יפה :) )וגם מספקת גוף קטן וקל עדשה לא רעה ואפשרויות להתקדם בעתיד (נכון חיישן קצת יותר קטן מה APS-C)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=966124

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
הערה קטנה וממשיך:
למה אתה מעקש על חיישן APS-C? יש חיישנים גדולים יותר - אז למה אתה עוצר כאן, אתה בטוח שאתה חייב חיישן בגדול הזה? אני לא בטוח יש לי מספר חברים שבחרו בחיישן קטן יותר כדי לקבל מצלמה קטנה יותר ועדשות קטנות וקלות יותר, כן יש הבדל הצילום בתאורה חלשה, אבל זה לא שזה חיישן רע.

פוג'י X-T100 עם עדשת קיט 15-45 נכנסת לך בתקציב
http://www.j-sale.co.il/Product.aspx?ProductID=8142

סוני A6000 עם עדשת קיט 16-50 נכנסת בתקציב (אם אתה מוצא עדשת 18-105 ביד שנייה זו אופציה מעולה)

סט אני מאוד אוהב וממליץ רבות זה אולימפוס OM-D E-M10 III עם עדשת קיט 14-42 יופי של מצלמה (גם יפה :) )וגם מספקת גוף קטן וקל עדשה לא רעה ואפשרויות להתקדם בעתיד (נכון חיישן קצת יותר קטן מה APS-C)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=966124

תגיד, אותה עדשה של סוני , מה הרמה שלה?
לעומת זו של ניקון 18-140/105 מעניין אותי אם היא יקרה כי היא טובה מאוד , או שהיא יקרה כי אין היצע למצלמה הזו.
איך בכלל משווים איכות עדשות?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
זו בעיה לעשות השוואה בין עדשות היות וכל אחת עובדת על גוף אחר של חברה אחרת.
אבל קודם כול עדשות סוני 18-105 עם צמצם F4 לכול האורך הטווח
ואילו עדשת ניקון 18-140 היא בין F3.5 ל F5.6 כך שקל להבין שבנושא הצמצם סוני עדיפה
לדעתי היא גם בעלת איכות תמונה טובה יותר למרות שלפי אתר שמודד עדשות (DXOMARK) הן בערך בעלות נתונים דומים

https://www.dxomark.com/Lenses/Nikon/Nikon-AF-S-DX-NIKKOR-18-140mm-F35-56G-ED-VR

https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Sony-E-PZ-18-105mm-F4-G-OSS

אבל כל זה יותר מידי הקפדה על הפרטים הקטנים - לא הבנתי מה רע בפוג'י X-T100, מה אני מפספס?

AmitAmit

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
זו בעיה לעשות השוואה בין עדשות היות וכל אחת עובדת על גוף אחר של חברה אחרת.
אבל קודם כול עדשות סוני 18-105 עם צמצם F4 לכול האורך הטווח
ואילו עדשת ניקון 18-140 היא בין F3.5 ל F5.6 כך שקל להבין שבנושא הצמצם סוני עדיפה
לדעתי היא גם בעלת איכות תמונה טובה יותר למרות שלפי אתר שמודד עדשות (DXOMARK) הן בערך בעלות נתונים דומים

https://www.dxomark.com/Lenses/Nikon/Nikon-AF-S-DX-NIKKOR-18-140mm-F35-56G-ED-VR

https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Sony-E-PZ-18-105mm-F4-G-OSS

אבל כל זה יותר מידי הקפדה על הפרטים הקטנים - לא הבנתי מה רע בפוג'י X-T100, מה אני מפספס?
שום דבר לא רע ,מבחינת נתונים הן די זהות.
פשוט היא חדשה יותר ,ככה שאת הסוני אפשר להשיג הרבה יותר בזול ביד שניה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור