היום נדבר על תמורה לכסף - VFM

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום,
פעם "מדור" זה היה שייך לנמר לוי.. ולא שיש לי כוונה לקחת את הקרדיט אלא שהרבה זמן כבר לא היה פוסט שכזה אז החלטתי לקחת יוזמה...
מטרת הפוסט הוא לשמוע/לקרוא מהו המוצר - ולעניין זה יכול להיות ממש כל מוצר (מקור,קדם,מגבר,רמקול,כבל חשמל,אינטרקונרט,כבל רמקול,רמקול,מגבר,סטנד,משכחי ויברציות,אקוסטיקה,פיוז חשמל,שקע וכד') שנותן לדעתך את התמורה לכסף הטובה ביותר.

אני יודע שיש כאלה שיגידו תראה המערכת זה ערבוב של מוצרים שיש בינהם סינרגיה והתאמה ובלי זה המערכת לא קיימת ובכל זאת אני מדבר על VFM אמיתי. משהו שאפילו אם עלה 20 אלף דולר יהיה משהו שיגיד זה VFM מטורף. ומאידך יכול להיות שמשהו יגיד שה- SRA "הפך לו את המערכת".:מה??????????:

מקווה שיהיה מעניין.
מיותר לציין שזה סוביקטיבי באוזני המאזין..
חג שמח

איתי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איזה קטע.

התכוונתי לכתוב היום "על מה נדבר" אחד. לא חשבתי על הנושא הזה. יש לי תחושה שהנושא שבחרת מעניין יותר ממה שהתכוונתי להרים. כל הכבוד על היוזמה.

את דעתי אכתוב בהמשך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
סאונד VFM

מכירים כזה צליל? לא? זה בגלל שאין לכם חבר כמו שיש לי! לא שאין לו כסף ,הלוואי עלי , אבל מה , הבן אדם לא יתן לגרוש אחד מיותר להתגלגל ממנו הלאה ,
הלך הבן אדם קנה מגבר הוריקן של "אנטיק סאונד לאב", רמקולים במיליונית מהכסף הפנוי שיש לו , לא שהם לא טובים , ההפך מצוינים , הכל אצלו מצויין יחסית למחיר , ובגלל זה יש לו צליל VFM בבית ,
אני ושאר החברים שקצת הפציצו נראים לו אידיוטים גמורים, כנראה עניין של גושה כללית לחיים ,
אבל אני שונא את הביטוי "וליו פור מוני" , תמיד נשמע לי כמו שיגידו על גמד טמבל וחלש שהוא בחור טוב , ואצלי אין שום דבר בבית שאפשר להגיד עליו שהו VFM מצוין , אבל מה לעשות שכל אלו לא נשמעים טוב .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש דבר כזה תמורה לכסף. זה מתבטא בדרך כלל בציוד היותר "זול" שיש בשוק. הרי ככל שהציוד יותר יקר אנו מכניסים למשוואה את מה שנקרא "התמורה השולית הפוחתת" שזה בעצם מתגבר ככל שאנו עולים במחיר המוצר.

בשנים האחרונות שמעתי כמה וכמה מוצרים זולים שפשוט היו טובים יותר מיקרים מהם בהרבה מה שאומר שהמוצרים הללו לדעתי נותנים תמורה ניפלאה למחירם. מה שצריך זה לשמוע הרבה מוצרים ומתחילים לגבש דיעות מלומדות על כל מה שנקרא "תמורה למחיר".

בקרוב תעלה ביקורת על מוצר כזה שנותן תמורה ניפלאה למחיר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה איתו?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לדעתי מוכר אודיו טוב הוא הVFM הכי טוב שיש :D

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
VFM לא שייך לאודיופיליה
שופכים כסף לאן שרוצים, כמה שצריך, עד הפרוטה האחרונה :)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
ישנם מוצרים שנשמעים טוב ביחס לכסף !
כמובן כמו שאלדר אמר הכל יחסי .
אבל בכל זאת משהוא שעולה לי לראש זה הרמקול של מורל ב-5000 שח .
כמובן שיש כלל שאומר שיד שניה זה תמיד VFM יותר טוב .
ו DIY אלול להיות יותר VFM מיד שניה .

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
מה שעולה לי לראש זה הדאק של טדי שנשמע קצת יותר טוב בהשוואה שעשינו לו בשבוע שעבר עם דאק יקר ממנו פי ארבע.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מה שעולה לי לראש זה הדאק של טדי שנשמע קצת יותר טוב בהשוואה שעשינו לו בשבוע שעבר עם דאק יקר ממנו פי ארבע.

חווית האזנה היא מאוד סוביקטיבית.
מבחינה הנסדית אני מסכים כי הוא דווקא VFM טוב (אבל לא משהו מטורף). יש Burson, יש W4S ועוד כמה..

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
1. בקר PCI USB ששמים ל- DAC - שלושים ש"ח.
2. פלטת גרניט ששמים על סטנד של ספיידר.- 400 ש"ח

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
טוב - מה אגיד לכם - לכאורה הפוסט הזה ממש תפור עלי - ועם זאת נותרתי ללא מילים ...

המערכת שלי היא VFM אחד גדול מכל כיוון : המקור הוא לחילופין ממיר דאקמגי'ק (השגתי חדש ב2000 ש"ח), או SACD בפיוניר 610 (700 ש"ח). הרמקולים מורל אוקטאב סיגנצ'ר (6,000 ש"ח חדש), סאב פעמיים 9" של מורל , הגברה פרה + פאואר של שינדק (9,000 חדש). כבלים של XLO (רמקול וחיבור פרה-פאואר) ופיוריסט (אינטרקונקט). סה"כ כ 20K בחדש, חלק יש לי מתצוגה אז קצת פחות. צריך לזכור גם שאני שומע בניר פילד הסטרי (כבר אמרו לי שאצלי הרמקולים הם בעצם אזניות), אז הרבה מונחים כמו גודל במה וכו' הולכים אצלי לאיבוד.

אבל אם נגיע רגע לעניין העקרוני ולא לציוד עצמו .

לפני פחות מ 3 שנים לשלם 3,000 ש"ח על מערכת שלמה לקולנוע ביתי נראה לי בזבוז. אני מניח שיש פה עוד כמה שהיו במצבי. היום "השתכנעתי" שיש לי מערכת "צנועה" יחסית לרוב הפעילים פה .... שניצל צודק - גם אם היה לי הרבה יותר כסף , לא יודע אם הייתי שופך אותו על מערכת הרבה יותר יקרה. שמעתי מערכות שעלו פי 2, או פ 4, או אפילו פי 10 או 20 מהמערכת שלי. מבחינתי אף אחת מהן לא הצדיקה את ההשקעה. אני הייתי מצפה שמערכת שעולה פי 5 או פי 10 משלי תישמע לפחות, נגיד, פי 2 טובה. ולטעמי זה לא קורה. שמעתי מערכות טובות משלי, אבל לא בהרבה. אז אולי זה לא שאצלי ה VFM גבוה, אלא שאצל אחרים ה VFM לא מספיק גבוה לטעמי.

יסלחו לי כל אלה שהשקיעו ממונם ומרצם בתחום, אבל אני די בטוח שאף אחת מהמערכות האלה לא היתה גורמת לי להקשיב למוסיקה דקה יותר ממה שאני מאזין היום - וזה לדעתי המבחן האולטימטיבי אצלי.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
טוב - מה אגיד לכם - לכאורה הפוסט הזה ממש תפור עלי - ועם זאת נותרתי ללא מילים ...

המערכת שלי היא VFM אחד גדול מכל כיוון : המקור הוא לחילופין ממיר דאקמגי'ק (השגתי חדש ב2000 ש"ח), או SACD בפיוניר 610 (700 ש"ח). הרמקולים מורל אוקטאב סיגנצ'ר (6,000 ש"ח חדש), סאב פעמיים 9" של מורל , הגברה פרה + פאואר של שינדק (9,000 חדש). כבלים של XLO (רמקול וחיבור פרה-פאואר) ופיוריסט (אינטרקונקט). סה"כ כ 20K בחדש, חלק יש לי מתצוגה אז קצת פחות. צריך לזכור גם שאני שומע בניר פילד הסטרי (כבר אמרו לי שאצלי הרמקולים הם בעצם אזניות), אז הרבה מונחים כמו גודל במה וכו' הולכים אצלי לאיבוד.

אבל אם נגיע רגע לעניין העקרוני ולא לציוד עצמו .

לפני פחות מ 3 שנים לשלם 3,000 ש"ח על מערכת שלמה לקולנוע ביתי נראה לי בזבוז. אני מניח שיש פה עוד כמה שהיו במצבי. היום "השתכנעתי" שיש לי מערכת "צנועה" יחסית לרוב הפעילים פה .... שניצל צודק - גם אם היה לי הרבה יותר כסף , לא יודע אם הייתי שופך אותו על מערכת הרבה יותר יקרה. שמעתי מערכות שעלו פי 2, או פ 4, או אפילו פי 10 או 20 מהמערכת שלי. מבחינתי אף אחת מהן לא הצדיקה את ההשקעה. אני הייתי מצפה שמערכת שעולה פי 5 או פי 10 משלי תישמע לפחות, נגיד, פי 2 טובה. ולטעמי זה לא קורה. שמעתי מערכות טובות משלי, אבל לא בהרבה. אז אולי זה לא שאצלי ה VFM גבוה, אלא שאצל אחרים ה VFM לא מספיק גבוה לטעמי.

יסלחו לי כל אלה שהשקיעו ממונם ומרצם בתחום, אבל אני די בטוח שאף אחת מהמערכות האלה לא היתה גורמת לי להקשיב למוסיקה דקה יותר ממה שאני מאזין היום - וזה לדעתי המבחן האולטימטיבי אצלי.
המורל זו בהחלט VFM מהטובים שיש בשוק ! בל נשכח שבחו"ל הם נמכרים בפי 2 .
המורל הוא בהחלט רמקול שמתחרה עם מדפיים פי כמה ממנו במחיר !
השינדק נמצע בקטגורית המחיר שהוא אמור להיות בה . היום הרבה ממוצרי האנטרי לוול מצמצמים פערים עם מוצרי הקצה מבחינה תכנולוגות . אך תמיד יהיה הבדל שרק כסף יכול לגשר עליו : קבל יקר הוא קבל יקר מגבר שרת יקר הוא מגבר שרת יקר ולא סביר שיהיו כאילו במוצרי פתיחה .

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
נושא בהחלט מעניין.

רק הערה אחת -
VFM צריך להתייחס למחיר ריטייל (מחיר צרכן), לא מחירי מציאה של יד שניה וכו'.

חג שמח.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
VFM תמיד צריך להכיל פשרה כלשהי: בימינו זה כולל ברבה מקרים שיווק ישיר ללא מפיץ מקומי, או ויתור על איכות גימור עם הרבה פחות ויתור באיכות הסאונד, או שמדובר ביצרן חדש שנאבק על כניסה לשוק, ואז הויתור הוא עצם ההימור על מותג לא ידוע. דוגמא מעולה למוצר עם VFM מטורף:
http://www.positive-feedback.com/Issue51/vr33.htm
http://www.vonschweikert.com/techspecs/1.php
$4K לאלברט רצפתי עם יחידות סקן ספיק, 25-30000 הרץ, תכנון חדשני, איכות סונית ללא פשרות. הפשרה היא שאין גימור עץ יוקרתי - כל הרמקול מכוסה בבד, לי הוא מזכיר ארון מתים עומד ואני בספק אם אשתי הייתה מרשה אותו בסלון. הוא משווק בשיווק ישיר בלבד בארה"ב - לא נראה אותו כאן. :(

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נניח ששמעתי את הרמקול של מורל והבנתי
שהתמורה לכסף היא מצוינת.
למחרת שמעתי רמקול שמצא חן בעני והוא
עולה 20Kש"ח.
אבל הוא לא נישמע פי 4 יותר טוב מהמורל,
אבל הוא נישמע יותר טוב.סאונד גדול,במה יפה,
רזולוציות טובות,ולא מעייף.
כל האמור להעיל היה גם במורל אבל קצת פחות.
אז מה עכשיו.....?(רק אל תגידו לי לחפס רמקול ב 20Kש"ח שהוא
טוב פי 4,מי יכול למדוד)
ליקנות או לא ליקנות?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
שהתמורה לכסף היא מצוינת.
עולה 20Kש"ח.
טוב פי 4,מי יכול למדוד)
ליקנות או לא ליקנות?
שאלת השאלות !!!:D
החיים הם פשרה אחת גדולה , תמיד יש יותר טוב יותר גדול יותר יפה יותר יותר ויותר .......
אני אומר במיקרא הזה צריך ללכת עם האמוציות . עם תרגיש שאתה מתפשר תמיד תהיה רדוף בתחושת פיספוס !

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
א. לZS : אם אתה מתלבט - תקנה. אני אפילו לא התלבטתי ... ייתכן שאם אמצא רמקול יותר טוב משלי באופן משמעותי לאזניי , אפילו אם יעלה כפול (כלומר 20 חדש או 10-12 ביד2) - ואם יהיה לי הכסף - אקנה. אני חושב על כך לא מעט. אם אשתכנע אקנה.

ב. לצחי : בנוגע לשינדק אני מניח שלא יעזור, מוצר סיני ייחשב תמיד פחות טוב ממוצר מערבי, אפילו אם יהיו זהים לחלוטין בכל פרמטר אפשרי. במקרה (בעצם בכלל לא במקרה), כל הרכיבים הפנימיים בתוך השינדק הם מהאיכות הטובה ביותר , והם דווקא אירופאיים ולא סינים - הקבלים, מגברי שרת, כל מה שבפנים הוא מהפירמות הגרמניות והשוויצריות הטובות ביותר. אבל אני כבר מזמן הפסקתי לנסות לשכנע שהיום סיני לא נופל מאירופאי - לא בתכנון ובטח לא בייצור (שהוא במילא לרוב בסין).

לא הייתי משווה מגבר ב1000$ (סיני) למגבר ב5000$ ומעלה (אירופאי) , אבל ההבדלים הקיימים ביניהם הם בניואנסים ובדקויות ולא בפרמטרים עיקריים. זה בעצם עניין ה VFM - לא ? האם אתה מוכן לשלם עוד כמה אלפים תמורת דקויות.

נערך לאחרונה ב:

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
שהתמורה לכסף היא מצוינת.
עולה 20Kש"ח.
טוב פי 4,מי יכול למדוד)
ליקנות או לא ליקנות?

שלום ZS
לפי מה שאתה כותב,לא ממליץ לך לקנות את הרמקול.
אני משתכנע מדברייך שאתה נדלקת על הרמקול השני ודבר זה לא יתן לך מנוח.
חכה עוד קצת,אני מאמין שתמצא משהו טוב במחיר מצוין ותמורה מעולה לכסף.
הסבלנות בסוף משתלמת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור