החלפת עדשת קיט - 16- 50 , פוג'י t-x10

תמר זינגר

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי ,
רכשתי לפני מספר שבועות פוג'י t-x 10 עם עדשת קיט של 16-50 נכון לעכשיו המצלמה לטיול לכן שילוב של נופים,צילומי רחוב ובעיקר פנים.
לאחר הכרות ראשונית עם המצלמה ותגובות מהסביבה אני חוששת שהעדשה אינה מספיקה/מתאימה ,זום יחסית קצר.

אשמח להצעות לעדשות לא יקרות (רוב התקציב יצא כבר על המצלמה והעדשה) שיצליחו לכולל כמה שאפשר את מה שציינתי למעלה.

חשוב לציין שאני צלמת מתחילה.
תודה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
שלום לך .
ברוכה הבאה לפורום.
בראשית ארצה לומר לך מנסיון , היות שאמרת כי את צלמת מתחילה .{תגובות מהסביבה אינן רלוונטיות כרגע עבורך -למדי על הקיים - כי הההצע הוא ענק וחבל לקנות לפני ממש הכרת המצלמה ויכולות שלה .}
אתן עצה שקיבלתי כרמי .
" למד קודם את המצלמה עם עדשת הקיט ולאחר מכן צא ורכוש עדשה טובה יותר .
וכך עשיתי .
עצה ששווה זהב וכסף רב .
המשך הנאה מהצילום .

תמר זינגר

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על העצה , ובכל זאת על איזה עדשה אתה ממליץ לפי הקרטריונים שציינתי ?

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תודה על העצה , ובכל זאת על איזה עדשה אתה ממליץ לפי הקרטריונים שציינתי ?
שאלה זו כרמי מטיב להבין בה ממני.
בברכה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום תמר,
צילום פנים, חצי גוף וכיו"ב [מה שאנחנו מכנים פורטרט או דיוקן] אני מעדיף לעשות עם זום ארוך [אלה אם כן ביקשנו וקיבלנו אישור לצילום]
מרבית אנשים לא אוהבים לראות מצלמה בפרצוף והזום הארוך מהווה יתרון.
מכיוון שנקבת כי אחד הפרמטרים יהיה תקציב לא גבוה ומתוך ההיצע הקיים של פוג'י הייתי הולך על 55-200 או במחצית מסכומה קיימת ה 50-230 אבל איכותה פחותה בהתאם.
לשיקולך ובהצלחה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום תמר,
צילום פנים, חצי גוף וכיו"ב [מה שאנחנו מכנים פורטרט או דיוקן] אני מעדיף לעשות עם זום ארוך [אלה אם כן ביקשנו וקיבלנו אישור לצילום]
מרבית אנשים לא אוהבים לראות מצלמה בפרצוף והזום הארוך מהווה יתרון.
מכיוון שנקבת כי אחד הפרמטרים יהיה תקציב לא גבוה ומתוך ההיצע הקיים של פוג'י הייתי הולך על 55-200 או במחצית מסכומה קיימת ה 50-230 אבל איכותה פחותה בהתאם.
לשיקולך ובהצלחה.
כל מה שכתבתי מתייחס לעדשה נוספת ולא כתחליף לקיימת.

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
מצד אחד ההמלצה היא אכן ללמוד את יכולות המצלמה/עדשה ואז להחליט. מצד שני את יוצאת לטיול ולא רוצה להרגיש שם שחסרה לך עדשה לרוב המצבים שתרצי. היות ואת מתחילה, אני לא בטוח שתיארת באופן חד משמעי את התמונה/ות שיש לך בראש.
ממליץ לך לצרף תמונה או שתיים של מה שהיית רוצה לצלם כי תמונה שווה אלף מילים. כמו כן לצילומי נופים בדרך כלל מספיקה עדשה רחבה ואז הקיט יכולה לשרת אותך אלא אם כן יש לך כוונה מיוחדת לצילום בשעות תאורה נמוכה למשל.
בקיצור שתי תמונות שהיית רוצה לחזור איתן ולהרגיש סיפוק מהצילום, יעזרו לתת עצה מתאימה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור