החדר הטוב ביותר בתערוכה דיגיטאון 2017

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בקיצור וותר על האודיופילית ותחזיק את הנוסטלגית, למה כלום לא שווה אם לא עושה משהו בלב

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לב בלי ראש זה סתם צמר גפן מתוק... צריך גם וגם.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בלי להתעייף ועם להרדם. אבל היה טוב יותר משאר הרוצחים.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
את אותם JBL ספציפיים הצגתי לפני עשור בחדר בו ערן הציג. עם מערכת וינטאג'. היתה חוויה מדהימה.

022 (2).JPG
024.JPG

תמונות מצורפות

• 024.JPG
    024.JPG
    KB 121.6 · צפיות: 1,240
  • 022 (2).JPG
    022 (2).JPG
    KB 108.2 · צפיות: 730
נערך לאחרונה ב:

lmomo

חבר אתר
מעורבות
36
נקודות
18
ראשית תודה למארגנים, תמיד כיף להגיע למקום אחד שחושף אותך ליבואנים השונים, למגוון של ציוד ואנשים שאוהבים כמוך את התחום.

בילינו בתערוכה חמש שעות ואני מניח שיכולנו להיות עוד זמן כדי להקשיב לדברים שונים (הצגה של סט-אפים אחרי, מוזיקה שונה).

החדרים שבעיקר נהנתי בהם היו של ערן עם ה- LV בהגברת המנורות של לקסמן, פחות נהנתי מהמג׳יקו, וייתכן שקשור גם לציפיות.
נהנתי מחדר של גבי עם הספנדור, החדר של יגאל עם ההרברת׳, ומהחדר של זיו שלא משנה איזו מערכת עבדה שם- תמיד נשמע היה לי מוזיקלי.
פחות נהנתי מהחדר שהוצגו בו המגנפן, וחזרתי אליו מספר פעמים כדי לשמוע כל הזמן מערכת אחרת שמנגנת, ובכל זאת יכולתי לאהוב את הכיוון של המגנפן, אולי כי רגיל לשמוע בלי קופסה אצלי בבית, בעיקר אהבתי את ה- MG הגדולים.
אהבתי את ה- AudioEngine שישבו בפרוזדור ולדעתי היו תמורה מצויינת למחירם.

זוכר שהייתי בצעירותי בתערוכה במלון שרתון בתל אביב, איכשהו זכורה לי עד היום (ואולי זה אומר משהו על משמעות התערוכות לטווח הארוך) ויצאתי משם עם שקיות של קטלוגים, אבל נראה לי קצת ארכאי כשהיום אני מוצא הכל בזמן התערוכה בטלפון הנייד.

האווירה בכל החדרים שהיינו הייתה נעימה, האנשים היו מסבירי פנים, ובמפגש כזה- זה חלק מהעניין.
שוב תודה.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
נגן דיסקים CALIFORNIA AUDIO LABS TEMPEST II SE
קדם מגבר ARTHUR LOESCH
מגבר HARMAN KARDON CITATION II
JBL L300

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לגבי נושא השרשור, החדר הטוב ביותר:
לדעתי לא ניתן להגיע למסקנה בעניין בהנתן שכל חדר ניגן מוזיקה אחרת.
אם ניקח לדוגמא את הספנדורים שהיו הפתעת התערוכה (והם באמת אחלה של רמקולים ואני מאוד נהנתי להאזין להם), אני בכלל לא בטוח אם הם היו מחזיקים כהלכה במצב של מוזיקה סימפונית מורכבת.
אז גבי, ששם מוזיקה מחמיאה לרמקול, זרק אחלה טיזר ואני בטוח שאנשים יבוא עם הדיסקים שלהם לשמוע אצלו ובזה המטרה המסחרית הושגה, אבל אני מתקשה אפילו להתחיל להשוות אותם לפוקל ששם לא הייתי מסוגל לשמוע את המוזיקה שניגנו יותר משניה.
אם היה אפשר בתערוכה הבאה לבקש שתהיה שעה אחת ביום שכל המציגים ינגנו את אותה יצירה ועדיף משהו מורכב, לא חשוב הסגנון (העיקר לא סקסופון אחד נושף...אם אני שומע עוד סקסופון אחד בחודש הקרוב אני לא יודע איך זה יגמר....) אז היה אפשר לעשות השוואה קצת יותר מושכלת.
עוד מחשבה שעברה בי בשעת המנוחה בחלל המרכזי, כשאכלתי ושתיתי מול הסמסונג האמתנית שהיתה דלוקה שם עם סרטון 4K שרץ בלופ על נופי טוסקנה.
אז נכון שזה היה מרהיב, צבעוניות מטורפת ורואים כל פרט ופרט וכל שערה בנחיר של הגולדן רטריבר שכיכב בסרטון, כאילו אתה צופה דרך המיקרוסקופ של מכון ויצמן, אבל סורי, מהכירותי הלא מעטה, טוסקנה זה לא.
הכל מוקצן, מחודד, צבוע בצבעים עזים, יותר מידי מפורט, יותר מידי ״לפנים״, יותר מידי רועש, יותר מידי תוכנית ריאליטי, יותר מידי הכל. אני לא מאמין שהייתי רוצה לראות ככה טלויזיה כל הזמן.
חשבתי לעצמי שאותו דבר קורה עם הטרנד של הרמקולים היום, בנסיון לחדש ולהמציא את השוק מחדש, היצרנים מנסים לייצר רמקולים 4K , מפורטים בטירוף, רזולוציות אולטרא סוניות, ונראה שכוונו ברוח הQLED , חדים ומחודדים יתר על המידה. זה אמנם מאוד מרשים אבל משהו הולך לאיבוד בדרך ויוצר חווית האזנה מאומצת לאורך זמן.
לעניות דעתי, הפרמטר היחידי שהייתי בודק במערכת שהייתי רוצה לחיות איתה, זה אם אפשר להאזין בה בהנאה, למוסיקה שאתה אוהב, במשך לפחות 4 שעות רצופות.

בסוף, שמחתי לחזור בלילה למערכת הפרטית שלי.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
אנסה לנסח זאת אחרת-
החדר המוזיקלי ביותר מבין שאר החדרים,בתערוכה,לטעמי-
1.יגאל סאבו עם ה-Harbeth 40.2.
הקשבתי זמן רב למוזיקה שיצרה המערכת בחדר הזה. גם,לאחר חצי שעה לא היה סימן קלוש ביותר ל"עייפות האוזן". אהבתי את הצליל "הנכון" של ההרבת' הללו. בסלון הבא שלי בחלל,האזנה, של 6*10 (לפחות), זה המיועד...
2.לוני מאורק אודיו עם המערכת הקפריסאית.
גם כאן,המערכת ניגנה פשוט "נכון" לוני היה קשוב ושירותי ואפשר לי להשמיע דיסקים שהבאתי במיוחד לתערוכה. ובכך התאפשר לי להשוות דבר לדבר. שאפו.
3. אילן תמיר מניים אודיו, עם הפתעת התערוכה-שילוב של מגבר משולב/סטרימר ורמקולים: Naim uniti atom+Neat acoustic Iota .
מערכת מוזיקלית,נטולת פוזות,קופסאות,כבלים במחיר סביר בהחלט. וזו כנראה הייתה מטרתו...
להתראות בתערוכות הבאות

yoly

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
8
גם אני התרשמתי לחיוב מהמערכת שהציג סאונד קווסט.
40000 ?
מדהים.
אין ספק שהחדר של סאונקווסט הוא המרשים ביותר
ציוד כל כך מדויק ומותאם צליל חלומי
מחיר סביר
אני בעד
יולי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תכתבו disclaimer חברה ממי קניתם ציוד, זה קצת יתן אמינות

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
הוספתי חתימה בזכותך.

בא לי לקנות הפרה מנורות של LUXMAN מערן :)

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני שמח מאוד שהגעתי.
בפחות ממחיר הדלק והתיאומים שהיה לוקח לי לשמוע מערכת אחת, נחשפתי להרבה מערכות ולחלק מהעוסקים בתחום שטרם הכרתי.
אומנם אי אפשר להתעמק, אבל זו חוויה מעניינת.

ויש עוד שתי נקודות ייחודיות לכנס שכזה: אפשר להשוות חוות דעת של משתתפי הפורום אל מול מה שגם אני שמעתי. (ספויילר: למדתי להעריך את הדיעה של רבים מהכותבים כאן). ובנוסף יצא לי לדבר עם כמה שועלים ותיקים מקרב חברי הפורום. מעבר לביקורת החריפה למערכות המושמעות, זה היה נחמד לשמוע את דעותיהם.
אגב, לדעתי א) קשה לחדש להם ב) בבית אין להם את כל הבלאגן שיש בתערוכה ג) בבית באמת אפשר להתעמק במה ששומעים. ד) בשקט בשקט אלחש שאולי גם השמיעה יורדת..שששש..ה) ואולי באמת יש להם מערכות שמע הרבה יותר טובות ממה שהוצג. לא יודע.

ועוד כמה הערות:
1. מאוד היה חסר לי פירוט באיזה דף A4 על חלקי המערכות, כולל מחירים וכולל מקור השמע (דיסק/סוג קובץ וכו').
יצויין לטובה לוני עשה הפסקות והסביר על המערכת, וענה לשאלות הקהל, שם מוזיקה שהם בחרו וכו'.

1. יש לי תחושה חזקה שרוב המערכות לא מיצו את הפוטנציאל. כל חדר היה יכול להשמע אחרת לגמרי עם כמה שינויים. (מיקום/אקוסטיקה/שילוב עם הגברה שונה וכו').

2. הורגש האירגון המקצועי. היתה אווירה נעימה מאוד.
יש לנו מזל שבתחביב הזה יש גם אנשים שיודעים לעשות הפקות כאלה ולא רק חנונים או פריקים של מוזיקה.
עם רוב המציגים החלפתי כמה מילים והמסקנה שלי היא שהעוסקים בתחום הם חבר'ה מאוד חיוביים שכיף לדבר איתם.

3. ביום הראשון שמעתי מוזיקה רק אצל יגאל סבו. בשאר החדרים או שהיה מאוד עמוס או שכבר הכרתי את המערכת או שהמערכת ניסרה.

4. בעיקבות הביקורות בשירשור הזה עשיתי גיחה קצרה גם ביום השני וגיליתי שהיו כאן כמה תגובות מאוד מדוייקות. (גבי, LV)

5. לדעתי יש מקום לסשן הרצאות בסיסיות על אקוסטיקה, הנדסת סאונד ואלקטרוניקה. לדעתי זה יכול לתרום לכולם על מנת לשפר תוצאות ואולי אפילו לקדם את התחום.

6. לדעתי שווה לבדוק האם אפשר לחשוב גדול יותר: יותר פרסום, מתחם עם יותר חדרים, שיתופי פעולה, תחרות של דירוג מהקהל לפי קטגוריות (VFM/ המדפי הטוב ביותר/ ההגברה הטובה ביותר וכו'). השמיים הם הגבול ואולי אפשר למצוא איזה רעיון אחר על מנת ליצור עיניין ו/או להגדיל את התחום.

7. לדעתי היה כדאי לעשות סבב השמעות לפי סיגנון או אפילו לפי קטעים ספציפיים שינגנו בכל החדרים על מנת ליצור רפרנס.
לדוגמא, אפשר היה ליצור רשימת קטעים שינגנו בפלייליסט מוגדר שחוזר על עצמו באורך של 4-5 שעות כאשר כל מציג מתחיל מנקודה אחרת, וככה כל מאזין יכול לבחור את קטע הרפרנס החביב עליו (או לפחות סיגנון המוזיקה החביב עליו) וככה כל משתתף היה עובר בין החדרים והיה יכול לקבל אינדיקציה לגבי תוצאות הסאונד בסיגנון החביב עליו ולהשוות תפוזים לתפוזים.
גם ככה תוצאות השמע תלויות במיליון משתנים.
ברור שמבחינה טכנית זה מאתגר, כמו שילוב האנלוג וברור שכאשר יש יותר ממערכת אחת אז הסיפור מסתבך, אבל בכל זאת זה כיוון ששווה מחשבה.
אולי לייחד את היום השני לדבר הזה.

8. מאוד רציתי לקנות אוזניות אבל הרגשתי שאין מספיק מול מה להשוות.
אותו הדבר לגבי רמקולים אקטיביים למחשב (בסוף רכשתי, למרות שלא היה אל מול מה להשוות אותם).

9. לסיכום, תודה למארגנים ולמציגים ולכל מי שרשם את דעתו. מאוד נהנתי. מהכל.
חבל שזה לא קורה כל שנה.

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
לגבי נושא השרשור, החדר הטוב ביותר:
לדעתי לא ניתן להגיע למסקנה בעניין בהנתן שכל חדר ניגן מוזיקה אחרת.

לדעתי השם קצת מטעה. אולי איפה שמעתי את הצליל שהכי אהבתי, יהיה יותר מדויק.
למרות שהנושא די אישי, יש פה מספיק תגובות ע"מ להבין איפה מצוי הרוב.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
החדר הטוב ביותר בתערוכה היה לדעתי בעצם אולם.... האולם המרכזי של קומה 3 שם הוצגה האוזניה Utopia של פוקל.
הבאתי את המוסיקה שלי וחטפתי כמה "עורות ברווז" כפי שמזמן לא קרה לי, ואז חזרתי הביתה, נכנסתי לאינטרנט והבנתי ששמעתי כנראה את אחת האוזניות הטובות, המאוזנות והמפורטות בעולם.

ממליץ לכל חובב אודיו לשמוע לפחות פעם אחת אוזניה ברמה הזו.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
החדר הטוב ביותר בתערוכה היה לדעתי בעצם אולם.... האולם המרכזי של קומה 3 שם הוצגה האוזניה Utopia של פוקל.
הבאתי את המוסיקה שלי וחטפתי כמה "עורות ברווז" כפי שמזמן לא קרה לי, ואז חזרתי הביתה, נכנסתי לאינטרנט והבנתי ששמעתי כנראה את אחת האוזניות הטובות, המאוזנות והמפורטות בעולם.

ממליץ לכל חובב אודיו לשמוע לפחות פעם אחת אוזניה ברמה הזו.

אחרי אכזבה מה Sopra 2 שהוצגו יצא לי להאזין לשני האוזניות של Focal, הסאונד היה נהדר בשניהם, באופן אישי אני לא בטוח שהייתי מוציא פ 4 על האוזניה היקרה בין ה 2, ההפתעה עבורי היתה האוזניות ה"זולות" שנתנו 95% מהביצועים ואף יותר מכך מהאוזניות היקרות, פשוט תענוג!

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אחרי אכזבה מה Sopra 2 שהוצגו יצא לי להאזין לשני האוזניות של Focal, הסאונדהיה נהדר בשניהם, באופן אישי אני לא בטוח שהייתי מוצי פ 4 על האוזניה היקרה בין ה 2, ההפתעה עבורי היתה האוזניות ה"זולות" שנתנו 95% מהביצועים ואף יותר מכך מהאוזניות היקרות, פשוט תענוג!
אכן כן . יש לי ויכוח קטן איתך , אני יותר לכוון ה 90% אבל רק עכשיו חזרתי לפורום ואני בקטע של פיוס....אבל ברצינות 2 האוזניות מדהימות , כשאהיה גדול אקנה לי את היקרה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אכן כן . יש לי ויכוח קטן איתך , אני יותר לכוון ה 90% אבל רק עכשיו חזרתי לפורום ואני בקטע של פיוס....אבל ברצינות 2 האוזניות מדהימות , כשאהיה גדול אקנה לי את היקרה.

רוברט. בגילך להיות גדול יותר זה כבר לקנות אוזניות במכון לשיפור השמיעה.:p

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור