הזמנת מצלמה מאמזון

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני רוצה להזמין מאמזון מצלמה, שעולה בארה"ב כ-1500$. (בארץ היא עולה כ-3000 ש"ח יותר מבארה"ב !)
  • האם מישהו התנסה בהזמנה כזו, ויכול לענות על השאלות :
  • האם אמזון גובה בנוסף למחיר המצלמה, גם את המס האמריקאי (7%), או מוסיפה עלויות אחרות נוספות ?
  • האם חברת השילוח (יו אס שופס, מאסטופ וכו") גובה רק את העמלה המוצהרת, או מוסיפה גם עמלות "שקר כלשהו" ?
  • האם בארץ גובים רק מע"מ כמוצהר באתר רשות המיסים, או שיש סיכון למיסים נוספים ?
  • האם יש גורם נוסף בארץ שיכול לגבות סכומים נוספים ?
  • בקיצור, האם משתלם להכנס להרפתקה הזו ?
אשמח לכל תגובה של חברים המכירים את התחום.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
האם הספק באמזון שולח לישראל או שאתה חייב להשתמש בשירותי חברות שילוח?
איזו מצלמה זו שההפרש כל כך גדול? בד"כ במצלמות המחירים דומים לחו"ל כי אין מכס.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדרך כלל שאמזון עצמו שולח לארץ, אפשר לראות את המחיר הכולל- כולל מיסים בארה"ב, כולל משלוח ומע"מ בארץ בארץ על המחיר הכולל המשלוח.

חושב להבין שברכישה בחו"ל אין אחריות בארץ ובדרך כלל לא ראיתי הפרש כזה גדול על מצלמות - אפשר לקבל פרטים על המצלמה וקישור לאמזון?

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
  • האם מישהו התנסה בהזמנה כזו, ויכול לענות על השאלות :
  • האם אמזון גובה בנוסף למחיר המצלמה, גם את המס האמריקאי (7%), או מוסיפה עלויות אחרות נוספות ? (אם שולחת לישראל- כן. גובה מראש, וגם מביאה לך את המוצר עד הדלת. אך על רוב המוצרים אמזון איננה שולחת לישראל וממילא גם לוקחת מיסים)
  • האם חברת השילוח (יו אס שופס, מאסטופ וכו") גובה רק את העמלה המוצהרת, או מוסיפה גם עמלות "שקר כלשהו" ? (לוקחות מס+ דמי משלוח+ שחרור ממכס. יש מחשבון באתר יו אס שופס שנותן מחיר דומה משוער למסטופ)
  • האם בארץ גובים רק מע"מ כמוצהר באתר רשות המיסים, או שיש סיכון למיסים נוספים ? (רק מיסים שרשוים ב'טבלת מיסים מרוכזים'- גגל את המונח הזה, תוצאה ראשונה)
  • האם יש גורם נוסף בארץ שיכול לגבות סכומים נוספים ? (כן, אני)
  • בקיצור, האם משתלם להכנס להרפתקה הזו ? (תלוי בך. אישית מצאתי שבמצלצות זה לא שווה- ראה הסבר של כרמי- אבל לפעמים כן, את המצלמה שלי קניתי מחנות באיביי ואחרי כל המיסים חסכתי כמה שנקלים)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
  • האם אמזון גובה בנוסף למחיר המצלמה, גם את המס האמריקאי (7%), או מוסיפה עלויות אחרות נוספות ?
אין כזה דבר "מס אמריקאי", יש מס שונה בכל מדינה, ואמזון יכולה לגבות מס לפי אותם חוקים של המדינה (למשל NY) היא שולחת אליה. בשילוח מחוץ לארה"ב אין חיוב מס מקומי

• האם חברת השילוח (יו אס שופס, מאסטופ וכו") גובה רק את העמלה המוצהרת, או מוסיפה גם עמלות "שקר כלשהו" ?
יש עמלות נוספות כמו ביטוח, עמלת שחרור, עמלת בדיקה (אם יש)

• האם בארץ גובים רק מע"מ כמוצהר באתר רשות המיסים, או שיש סיכון למיסים נוספים ?
17% על המחיר שכולל שילוח לארץ

• האם יש גורם נוסף בארץ שיכול לגבות סכומים נוספים ?
אם תזמין מצלמה עם WI FI, יכולים לשלוח אותך להוציא אישור ממכון התקנים.
נדמה לי שישנה גם מגבלה מסוימת על סוללות

• בקיצור, האם משתלם להכנס להרפתקה הזו ?
שאלה העיקרית ממי אתה מזמין, אם זה דילר רשמי או חנות פיקטיבית.

מוזר שאתה בודק את המחיר, אבל לא חושש מזה שתקבל מצלמה שבורה/סרוטה/אריזה פתוחה/פרטים חסרים, ומה תעשה אז?

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
האם הספק באמזון שולח לישראל או שאתה חייב להשתמש בשירותי חברות שילוח?
איזו מצלמה זו שההפרש כל כך גדול? בד"כ במצלמות המחירים דומים לחו"ל כי אין מכס.

קודם כל, תודה לכל מי שענה. ועכשיו תשובות לשאלותיכם :

אמזון לא שולח לארץ. אני חייב חברת שילוח.

המצלמה היא סוני RX10 III. המחיר בארץ : 8200 ש"ח. המחיר בארה"ב : 1400$. ההפרש בש"ח : כ-3000 ש"ח !!!
זה נראה לכם הגיוני שהיבואן גוזר רווח של יותר מ-50% ???

אני מתלבט בין המצלמה הזו, לבין הפנסוניק FZ2500. אני מעדיף את הסוני, כי היא מתאימה יותר לצרכיי, כמי שמעוניין בעיקר בצילומי סטילס ופחות בוידיאו.
רק להשוואה, הפנסוניק עולה בארץ 5000 ש"ח. בארה"ב : 1200$. ההפרש : רק 440 ש"ח !
היבואן מרוויח, אבל לא עושק את הקונים.

כלכלית, ברור שבארץ עדיף לקנות את הפנסוניק. אבל הסוני עונה הרבה יותר על הצרכים שלי. מה עושים ?...
אשמח לקרוא את דעתכם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אמזון לא שולח לארץ. אני חייב חברת שילוח.

היא כן.
תזמין מאמזון גרמני
https://www.amazon.de/gp/product/B01E7NHNW8/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

USD 1,736.64
כולל משלוח ומיסים עד הבית

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ל- michael123 - להודעתך הראשונה -
  • חב' השילוח נותנת כתובת בניו ג'רזי. הבנתי ששם לא גובים את ה-7%.
  • לגבי ה-WIFI - אשמח אם תפרט.
  • המוכר הוא אמזון ארה"ב, ולא דילר פרטי.
  • לגבי השורה האחרונה שכתבת - פער המחיר בארץ הוא 3000 ש"ח - כחצי ממחיר המצלמה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היא כן.
תזמין מאמזון גרמני
https://www.amazon.de/gp/product/B01E7NHNW8/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

USD 1,736.64
כולל משלוח ומיסים עד הבית
המחיר הוא ביורו ולא בדולר - אבל זה ממש שער דומה היום :)

וזה יוצא 6795 ש"ח בארץ לאחר משלוח ומס בארץ
https://www.google.co.il/webhp?sour...on=1&espv=2&ie=UTF-8#q=1742.42+EURO+IN+SHEKEL

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
המחיר הוא ביורו ולא בדולר - אבל זה ממש שער דומה היום :)

וזה יוצא 6795 ש"ח בארץ לאחר משלוח ומס בארץ
https://www.google.co.il/webhp?sour...on=1&espv=2&ie=UTF-8#q=1742.42+EURO+IN+SHEKEL

לא, זה בדולר, אחרי המרה מיורו.
עשיתי את זה על חשבון שלי, וזה יוצא 6420 ש"ח

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
ל- michael123 - להודעתך הראשונה -
  • חב' השילוח נותנת כתובת בניו ג'רזי. הבנתי ששם לא גובים את ה-7%.
  • לגבי ה-WIFI - אשמח אם תפרט.
  • המוכר הוא אמזון ארה"ב, ולא דילר פרטי.
  • לגבי השורה האחרונה שכתבת - פער המחיר בארץ הוא 3000 ש"ח - כחצי ממחיר המצלמה.

תזמין מ-amazon.de ותסגור עניין. תחסוך 2000 ש"ח

המס בניו ג'רסי הוא 6.875%, אתה יכול לראות בהזמנה אם מוסיפים לך או לא. כמו שאמרתי, לפעמים משלמים. למשל, אם אתה מזמין מ-B&H כיוון שיש להם מחסנים שם

WI FI - אין פירוט, זה כמו שאמרתי. ציוד אל חוטי חייב באישור מכון התקנים ישראלי. גם סוללות ליתיום מעל 9V או משהו כזה

לא יהיה לך פער של 3000 ש"ח, לא מבין למה אתה מעלה את זה כל פעם. אלא אם כן, אתה קופץ לארה"ב ומבריח את המצלמה במכס..

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
לא, זה בדולר, אחרי המרה מיורו.
עשיתי את זה על חשבון שלי, וזה יוצא 6420 ש"ח
אוקיי.
אם אני מזמין מאמזון גרמניה, והם שולחים ישירות לארץ, ללא חברת שילוח, איזה עוד חיובים מחכים לי כאן בארץ ? (מע"מ ? עמלות ?)
אשמח אם תפרט.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אוקיי.
אם אני מזמין מאמזון גרמניה, והם שולחים ישירות לארץ, ללא חברת שילוח, איזה עוד חיובים מחכים לי כאן בארץ ? (מע"מ ? עמלות ?)
אשמח אם תפרט.

כתבתי למעלה - כולל משלוח ומיסים עד הבית
לאמזון משלמים מראש, והתשלום כולל הכל. הם גם מחזירים כסף אם יש עודף

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
למיכאל ולכל מי שעזר -
הארתם את עיני. המון המון תודה !

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אוקיי.
אשמח אם תפרט.
מוסיף על קודמיי.
מוצרים שאמזון שולחת ישירות לבית זה הכי טוב שיש. גם מחיר נהדר, גם מהירות משלוח, גם אחריות.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
מוסיף על קודמיי.
מוצרים שאמזון שולחת ישירות לבית זה הכי טוב שיש. גם מחיר נהדר, גם מהירות משלוח, גם אחריות.

מה שאני נתקלתי בינתיים כי אמזון עושים את זה מאוד פשוט -
- אפשר לקבל כסף חזרה (לי קרה שלא תמיד בכלל מבקשים את המוצר חזרה, אבל אולי על מצלמה מן הסתם כן)
- אפשר לקבל replacement של אותו הדבר
- אפשר לקבל זיכוי חלקי (שיפצה על תיקון במעבדה)

אבל לא ראיתי שהם מתעסקים בתיקונים ממש. לא נתקלתי בזה.
מצד שני, בהחלט יש עם מי לדבר! פונים אליהם ב-chat ותוך כמה דקות יש לך איזה הודי או פקיסטני שעושה את המקסימום כדי לעזור

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
מה שאני נתקלתי בינתיים כי אמזון עושים את זה מאוד פשוט -
- אפשר לקבל כסף חזרה (לי קרה שלא תמיד בכלל מבקשים את המוצר חזרה, אבל אולי על מצלמה מן הסתם כן)
- אפשר לקבל replacement של אותו הדבר
- אפשר לקבל זיכוי חלקי (שיפצה על תיקון במעבדה)

אבל לא ראיתי שהם מתעסקים בתיקונים ממש. לא נתקלתי בזה.
מצד שני, בהחלט יש עם מי לדבר! פונים אליהם ב-chat ותוך כמה דקות יש לך איזה הודי או פקיסטני שעושה את המקסימום כדי לעזור
קרה לי עם נעליים חדשות שקניתי צרות מידי. נתנו לי חדשות והמליצו לי "לתת לצדקה את הנעליים הישנות"...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור