הורדת תחתיות מתחת לספייקים - צליל חלול?!

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
בהמשך לשרשור שפתחתי להרבת' והסטנדים שלהם, שיחקתי היום קצת עם ה-TOE IN, ובמקביל ניסיתי לעבוד ללא התחתיות - ההאזנה הייתה קצרה לצערי, כי הייתי צריך לצאת מהבית - אבל התחושה שלי הייתה שהצליל, כאמור, הפך להיות מאוד חלול, הנפח הלך לאיבוד, הבאסים הפכו להיות פחות טובים.

* כשאחזור הביתה כמובן שאבדוק את עניין התחתיות שוב, אבל עד כמה התופעות שאני מתאר הגיונית בכלל? שיערתי שתחתיות ישפיעו ברמה כזו או אחרת על איכות הבאס, אבל לא בצורה כזו על כל הצליל.

Alberto

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
כמה זמן יש לך את הרמקול? אולי הם עדיין לא עשו break-in?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אצלי הוספת דיסקיות מתחת לספיקים של הרמקול שיפרה מאוד את הצליל - אבל לדעתי זה מאוד תלוי ברמקול וסוג הריצפה

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
מספיק זמן, הם עברו הרצה. הרמקול אצלי כבר כמעט שנה.

כרמי, זה מעודד :)

אשמח לעוד פידבקים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
כשאחזור הביתה כמובן שאבדוק את עניין התחתיות שוב
עוד לא הספקת לבדוק כמו שצריך וכבר אתה רץ לקבל פידבקים לגבי "הגיוניות התוצאה"? ועוד בשני פורומים?

ראשית, אם יש תוצאה מסויימת, אז לא משנה אם היא "הגיונית" למישהו או לא. זו התוצאה.
שנית, כדאי לבדוק את עצמך בדוק היטב לפני שאתה בעצם מבלבל את המוח להרבה אחרים.
שלישית, בין אם התוצאה הגיונית ובין אם לא, אף אחד לא מכריח אותך לעבוד ללא התחתיות. פשוט תחזיר אותן וזהו.
רביעית, אף אחד לא ייתן לך הסבר הגיוני ומפורט מעבר לזה שכבר יודעים שלכל שטות עשוייה להיות השפעה אדירה ומעלה.

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ההשפעה של כמה תחתיות מתכת מתחת לספיקים -מינימלית ,אם בכלל , הדברים הללו תפקידם למנוע שריטות ברצפה ,ההשפעה מתחילה כאשר יש תחתיות עץ מתחת לספיקים כמו במקרה של הרמקול הישן של נמר ,שאז הופך להיות פחות חריף ,או גומי ,חול,וכו" ,לא כל מיצמוצוניק משפיע על הצליל בצורה דרמטית ,בטח שלא הופך צליל עמוק לצליל חלול ,נא לשמור על הפרופורציות !

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ההשפעה של כמה תחתיות מתכת מתחת לספיקים -מינימלית ,אם בכלל , הדברים הללו תפקידם למנוע שריטות ברצפה ,ההשפעה מתחילה כאשר יש תחתיות עץ מתחת לספיקים כמו במקרה של הרמקול הישן של נמר ,שאז הופך להיות פחות חריף ,או גומי ,חול,וכו" ,לא כל מיצמוצוניק משפיע על הצליל בצורה דרמטית ,בטח שלא הופך צליל עמוק לצליל חלול ,נא לשמור על הפרופורציות !

:בעד: או שאם הנחתה משהןא בסיגנון הזה ,אז כניראה תהיה השפעה וב"ד לטובה.

http://www.vhaudio.com/isoclean-tt-008.html

יבואן -IL AUDIO -יגאל לסרי.

נערך לאחרונה ב:

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
עוד לא הספקת לבדוק כמו שצריך וכבר אתה רץ לקבל פידבקים לגבי "הגיוניות התוצאה"? ועוד בשני פורומים?

ראשית, אם יש תוצאה מסויימת, אז לא משנה אם היא "הגיונית" למישהו או לא. זו התוצאה.
שלישית, בין אם התוצאה הגיונית ובין אם לא, אף אחד לא מכריח אותך לעבוד ללא התחתיות. פשוט תחזיר אותן וזהו.
רביעית, אף אחד לא ייתן לך הסבר הגיוני ומפורט מעבר לזה שכבר יודעים שלכל שטות עשוייה להיות השפעה אדירה ומעלה.

עמיר

עמיר אתה בפורום הלא נכון. מצרף לינק רלוונטי www.icba.org.il

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אם נשים לב לצירוף הדברים הבאים:
  • אתה מכיר את הלינק הספציפי (אני לא הכרתי -- לא בתחום שלי)
  • אתה טוען שהוא רלוואנטי
  • זה לא הובא כמחמאה ו/או תרומת ידע, אלא כניסיון להצביע על פגם
  • "הפוסל -- במומו פוסל".
רואים ישר עבור מי זה רלוואנטי ומה המסקנה המתבקשת.

וממש אין צורך בעוד בלבלן-מוח אחד.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מישהו צריך להכניס לפרופורציה את כל המתלהבים, אמיר הוא ועוד איך בפורום הנכון ,מה השטות הזו של מגדלי הבקר והחלב?
אפילו לנו נגמר מתי שהוא חוש ההומור .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
מישהו צריך להכניס לפרופורציה את כל המתלהבים, אמיר הוא ועוד איך בפורום הנכון ,מה השטות הזו של מגדלי הבקר והחלב?
אפילו לנו נגמר מתי שהוא חוש ההומור .
עמיר ב-ע' :), ומגדלי הבקר מגדלים גם בעלי חוש חמור, כמו הכותב הנ"ל :)

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43

עמיר

עמיר, במיוחד בתור האדם שיודע לחזור המנטרה של "אם לא נאה לך - אל תקרא את הפוסטים שלי"; אתה אמור להבין שנאה דורש - נאה מקיים. כן, הרגשתי הבדל, כן - אני לא בטוח בו במיליון אחוז - בגלל שלא היה לי מספיק זמן לבחון את העניין לעומק - מה שאעשה עכשיו.

יש עשרות דיונים תיאורטיים, בעוד השאלה שלי מתבססת על דבר שאני חושב שקרה לי ואני מנסה להבין את יש משמעות לו או לא. במקביל, רציתי לדעת האם שווה לי לשקול להחליף את הספייקים ו/או את התחתיות. אז מצד אחד אתה אומר שידוע שלכל שטות קטנה יכולה להיות משמעות, ומצד שני אתה מאשים אותי למה אני שואל. לא בשביל זה הפורום?

איזה עליהום. מאוד פרופורציונלי לשאלה, תודה באמת.
אני לא הראשון ולא האחרון שטוען להבדל בסאונד בעקבות תוספת או הורדה של תחתיות מתחת לספייקים. אם יותר או פחות זה כבר עניין אחר.
כאמור, כתבתי בהודעה הפותחת - לא היה לי מספיק זמן לבחון את העניין לעומק - מה שאעשה עכשיו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
עמיר, במיוחד בתור האדם שיודע לחזור המנטרה של "אם לא נאה לך - אל תקרא את הפוסטים שלי"; אתה אמור להבין שנאה דורש - נאה מקיים. כן, הרגשתי הבדל, כן - אני לא בטוח בו במיליון אחוז - בגלל שלא היה לי מספיק זמן לבחון את העניין לעומק - מה שאעשה עכשיו.

יש עשרות דיונים תיאורטיים, בעוד השאלה שלי מתבססת על דבר שאני חושב שקרה לי ואני מנסה להבין את יש משמעות לו או לא. במקביל, רציתי לדעת האם שווה לי לשקול להחליף את הספייקים ו/או את התחתיות. אז מצד אחד אתה אומר שידוע שלכל שטות קטנה יכולה להיות משמעות, ומצד שני אתה מאשים אותי למה אני שואל. לא בשביל זה הפורום?
הפורום בשביל זה, אבל אנא, למען הסדר הטוב, קודם תוודא בשקט שבכלל יש תופעה, תראה מה קורה עם זה ואיתך, ואחר כך תעלה שאלות וכולם יתיחסו כבר למשהו שלפחות אתה בטוח שהוא רלוואנטי, לא חפוז.

אין לי שום רצון או עניין מיוחד לדלג על פוסטים שלך ו/או שלא להתייחס אליהם ו/או לזלזל בהם, אין לי שום טענה כללית מולך ו/או כל דבר בכיוון זה, רק שהפעם, במקרה הספציפי, אולי רצת לספר לחבר'ה מוקדם מדי -- לא רק לפני שגמרת, אלא אפילו לפני שווידאת חדירה בכלל :)

המקביליות של האם כדאי לך להחליף משהו לא חוסכת לך זמן, אבל כן עולה בזמן של אחרים לקריאה ולהתייחסות שייתכן שאינם רלוואנטיים למה שאתה שומע בבדיקה מעמיקה.

עמיר

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אממה, פספסת פרט אחד, קטן - אתה טענת שהגיוני שיש הבדל, בדברים קטנים כגדולים (הורדת או הוספת ספייקים, כתוצאה מכך - גם כלול); שניצל טען שהגזמתי. כבר מצביע על היתכנויות שונות לתופעה הזו. רק ביקשתי לקבל חוות דעת נוספות מאנשים שאולי ו נתקלו בתופעה.

בכ"א, התנצלותי הכנה על חצי הדקה המבוזבזת. את הסשן המדוקדק אתחיל ע-כ-שיו!
מסקנות, אם יהיו, בהמשך. מקווה להצדיק את המילים שיכתבו בהמשך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אממה, פספסת פרט אחד, קטן - אתה טענת שהגיוני שיש הבדל, בדברים קטנים כגדולים (הורדת או הוספת ספייקים, כתוצאה מכך - גם כלול); שניצל טען שהגזמתי. כבר מצביע על היתכנויות שונות לתופעה הזו. רק ביקשתי לקבל חוות דעת נוספות מאנשים שאולי ו נתקלו בתופעה.

בכ"א, התנצלותי הכנה על חצי הדקה המבוזבזת. את הסשן המדוקדק אתחיל ע-כ-שיו!
מסקנות, אם יהיו, בהמשך. מקווה להצדיק את המילים שיכתבו בהמשך.
ביקשת חוות דעת על תופעה בוסרית, וקיבלת חוות דעת בהתאם, שלא משנות לך כ-ל-ו-ם -- אין לך מה ללמוד מהן, לא לגבי היתכנות, לא לגבי הסבר לתופעה, אם היא קיימת, ובוודאי לא לגבי כדאיות של החלפות, שבכלל לא הוזכרו.

גם אם הייה מדובר בחצי דקה לכל קורא, צריך להכפיל אותה במספר הקוראים, ולגבי אלה שטרחו גם לענות, זה בטוח הייה הרבה יותר מחצי דקה, כך שסה"כ ה"התנצלות" ה"כנה" והצינית לגבי "חצי הדקה המבוזבזת" לא נראית כמו לקיחת אחריות, אלא כמו זילזול מוחלט בהרבה אנשים :נגד:

חבל (ורד נבול)

אני יורד מהעניין -- חבל לבזבז על זה עוד זמן -- בתקווה שהבנת במה מדובר.

עמיר

Tbashan

אוהב את התחום
מעורבות
24
נקודות
18
הלינק נועד לסמן שהוא מתנהג כמו בהמה.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
לוקח על עצמי שאולי מיהרתי מדי בפרסום הפוסט, מתנצל בפני מי שנפגע.

לעניין המוזיקה, החזרתי עכשיו את הספייקים, והכל חזר למקום. הסאונד חזר לאיך שאני מכיר אותו. לא יודע איך וכמה זה משפיע אצל אחרים, אבל אצלי הורגש הבדל חד משמעי ומשמעותי עם ובלי צלוחיות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
לוקח על עצמי שאולי מיהרתי מדי בפרסום הפוסט, מתנצל בפני מי שנפגע.

לעניין המוזיקה, החזרתי עכשיו את הספייקים, והכל חזר למקום. הסאונד חזר לאיך שאני מכיר אותו. לא יודע איך וכמה זה משפיע אצל אחרים, אבל אצלי הורגש הבדל חד משמעי ומשמעותי עם ובלי צלוחיות.
כל הכבוד על האחריות :בעד:

ואני שמח שהכל חזר למוטב. תיהנה! (ורד)
עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור