הגברה, היכן אתם עומדים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז זהו, שאותי אישית לא מעניין מה מוגדר ע"י היצרן
כל העניין בפרה ופאואר הוא ספק מופרד לפרה ולפאואר , וזה מה שיש בASR. לקרוא למגבר עם 3 קופסאות ענקיות משולב
זה קצת מצחיק, כי מה איכפת לי מה הוא הפריד... זה לא משולב באריזה אחת.
מבלי להכנס להגדרות מטופשות, הקונספט של המגבר הוא מאוד חכם!

אין עוררין על כך שמדובר במגבר מדהים. הטכניקה שלו, הישום, איכות הצליל. הכל טוב. אבל כאחד שהשווה אותו למערכות בהן הקדמגבר והמגבר מופרדים זה מזה, עדיין היתרונות שלהם מובהקים. Asr כיום, לדעתי האישית, הוא האינטגרייטד הטוב ביותר שיש. אבל כשמישהו רוצה לטפס מעליו, יואיל ויפריד רסמי את החלקים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אין עוררין על כך שמדובר במגבר מדהים. הטכניקה שלו, הישום, איכות הצליל. הכל טוב. אבל כאחד שהשווה אותו למערכות בהן הקדמגבר והמגבר מופרדים זה מזה, עדיין היתרונות שלהם מובהקים. Asr כיום, לדעתי האישית, הוא האינטגרייטד הטוב ביותר שיש. אבל כשמישהו רוצה לטפס מעליו, יואיל ויפריד רסמי את החלקים.

במחיר של 27K $ לגרסה העדכנית הוא יקר יותר משילובים של קדם/מגבר שנחשבים מצויינים (קונסטיליישן, מון ואחרים).
השאלה האם במחיר האמור הוא טוב יותר מאותם סטים של קדם/מגבר שנמכרים במחירו ונמוך יותר כמו קונסטילישיין inspiration.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
במחיר של 27K $ לגרסה העדכנית הוא יקר יותר משילובים של קדם/מגבר שנחשבים מצויינים (קונסטיליישן, מון ואחרים).
השאלה האם במחיר האמור הוא טוב יותר מאותם סטים של קדם/מגבר שנמכרים במחירו ונמוך יותר כמו קונסטילישיין inspiration.

גיא אני מבין שאתה זומם על asr!:שתוי:

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
עם כל הכבוד למגבר asr שהוא מעולה וכל מגבר שהוא אינטגרייטד, לדעתי התוכן במילה עצמה שהיא integrated (משולב).
כל מגבר משולב יכול להיות בעצמו מצויין אבל כאשר אתה מחלק כל דבר לבד איכות הבניה איכות הסאונד היא יותר טובה ממגבר משולב.
כמובן כל מקרה לגופו כאשר לא כל קדם מגבר ומגבר הספק יותר טובים בהכרח ממשולב איכותי ויוקרתי.

אני מעדיף כל חלק בנפרד בכדי לקבל את התוצאה ואת האיכות הטובה ביותר.
אין זה אומר שזה קל אבל עם שילוב נכון בין רכיבים וכבלים אפשר להגיע לתוצאות מצויינות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא אני מבין שאתה זומם על asr!:שתוי:

כרגע אני זומם לסיים עם ההרצה עד ליום רביעי לכל המאוחר.
נושא ההגברה תמיד עניין אותי, להבדיל מהניסיון ברב ערוצי, שם כשני עשורים ויותר אני מצדד בהפרדה בדו ערוצי הניסיון שלי פחות חד משמעי.

לו הייתי חושב בכיוון, מגבלת מקום פוסלת אצלי את ה asr, גם בחירה ב 2 קופסאות תכריח אותי לדלל מקור דיגיטלי.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

הסט של הקונסטליישן טוב מהאימיטר 2. מפורט יותר, מאוזן יותר ושקט יותר.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
הסט של הקונסטליישן טוב מהאימיטר 2. מפורט יותר, מאוזן יותר ושקט יותר.

קונסטליישן בעיני היא אחת המובילות בתחום. השאלה שלי היא מה יש שם שאין ב asr? ? הרי מבחינת בנייה ה-asr מפרק אותו. לי אישית מפריע מאוד שחבר'ה מסוגלת להרשות לעצמה לבנות מגברים של 18 קילו ולתמחר אותם ב 100 אלף ויותר. מה כבר יש שם?? פשוט יושבים שם איזה ארבעה גאונים מהתחום שעל השם שלהם מקפיצים את המחיר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קונסטליישן בעיני היא אחת המובילות בתחום. השאלה שלי היא מה יש שם שאין ב asr? ? הרי מבחינת בנייה ה-asr מפרק אותו. לי אישית מפריע מאוד שחבר'ה מסוגלת להרשות לעצמה לבנות מגברים של 18 קילו ולתמחר אותם ב 100 אלף ויותר. מה כבר יש שם?? פשוט יושבים שם איזה ארבעה גאונים מהתחום שעל השם שלהם מקפיצים את המחיר.

מזה ״מפרק אותו״?

האם אתה בוחן מוצר על פי משקל? אז רגע, מיוזיקל פידליטי a6 שוקל יותר מהמשולב של nagra. האם זה הופך אותו לכזה שהוא על הנייר יהיה יותר מרשים עבורך?

ארבעת הגאונים הללו תיכננו את המוצרים שהציבו ״תקן״ חדש באודיו היי אנד. הם אחראים על לא מעט טכניקות שמשתמשים בהן בלא מעט מגברי על. לדוגמא, מעגלי se בטרנזיסטור, טכניקות לשמירה על טמפרטורה אחידה בכל חלקי המגבר תודות לתכנון קופסא סופר חכמה (הנדסית), סימטריה מוחלטת בין הרכיבים והכי חשוב, ביצועים שמהווים אקסיומה בקרב הקהילה האודיופילית שנחשבים לבין רכיבי האודיו היותר טובים בשוק. זה לא ש-asr לא טובים, אבל זו לא אותה ״כיתה״ מבחינה סונית.הגישה ההנדסים של קונסטליישן היא מינימליזם בעוד asr זה מקסימליזם. מה עדיף? הגישה השמרנית תלך על האופציה הראשונה.

שנית. אני לא משווה את המגבר המשולב הבסיסי של קונסטליישן אם כי באותו טווח מחיר. דהיינו הקדמגבר והמגבר המשולב.
ומה יש בו שאין ב-asr?

יש בו איזון ועושר טונאלי מהמרשימים שנתקלתי בהם, יש בו שקט ודינמיקה עדיפים, הוא מפורט יותר והבמה שלו היא אחת מהגדולות והמסודרות שנתקלתי בהן. לעניות דעתי, אחרי ששמעתי למשל את ה-nagra שמתחרה בו במחיר, מבחינת המגבר, הקונסטליישן טוב יותר, מבחינת הקדמגבר, הנגרה היה טוב יותר. עם זאת, ההשוואה לא היתה הוגנת משום שהקדמגבר של נגרה גם עולה כמעט כפול.

עזוב את המשקלים, הם לא הסיפור פה. מה גם שהסט המדובר (אינספריישן) שוקל לא מעט. כמעט 50 קילו. והאמת, אפילו בכתבות אני לא מתייחס לנתון המשקל פרט למצבים בהם הוא קיצוני לכאן או לכאן.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
לא מתייחס בעדיפות עליונה למשקל אך זה מבחינתי נקרא לעשות צחוק מקהל הלקוחות. קונסטליישן חבר'ה פגז ושקלתי לרכוש אותם לא פעם אחת. כשאני רואה מכשיר שעולה מעל 100 אלף ושוקל 18,דבר ראשון מעניין אותי מה קורה שם בפנים. שנאי טורידאלי יחיד. 6 או 8 קבלים, כמה כרטיסים וכל השאר ריק. אז אני אישית לא מוכן לשלם סכום כזה עבור ארבעה מופלאים שמנצלים את מעמדם לכתוב מחיר פי 3. זה רק מחזק את הטענה שלי שאם על asr היה כתוב קונסטליישן, כנראה המחיר היה פי 5.אז אם כל הכבוד למייקל פארמר ולכל הכתבים, הץחום הזה מוכיח שהכל מתחיל ונגמר באינטרסים וחבל שהעדר הזה מתפתח. שמעתי גם וגם והאזנתי לשניהם מאות של שעות. הקונסטליישן מחולל יותר דרמה בחלל והוא יותר פרקטי-המראה פשוט וקר, ה-asr הרבה יותר קסום, מעודן ושקט-לא סתם שקט(השקט בעולם) :מלאך:. שכל אחד ילך על הכיוון שהוא מתחבר אליו. דבר אחרון שהייתי רוצה להוסיף הוא שהמגבלה של ה asr היא הכח. על פניו הנתונים לא תואמים את היכולות בפועל, הייתי משתמש בו עבור רמקולים שיותר קלים להנעה. ככה שאם נכנס שיקול שכזה, בפרמטר הזה הקונסטליישן יקבל עדיפות.

נערך לאחרונה ב:

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
מזה ״מפרק אותו״?

האם אתה בוחן מוצר על פי משקל? אז רגע, מיוזיקל פידליטי a6 שוקל יותר מהמשולב של nagra. האם זה הופך אותו לכזה שהוא על הנייר יהיה יותר מרשים עבורך?

ארבעת הגאונים הללו תיכננו את המוצרים שהציבו ״תקן״ חדש באודיו היי אנד. הם אחראים על לא מעט טכניקות שמשתמשים בהן בלא מעט מגברי על. לדוגמא, מעגלי se בטרנזיסטור, טכניקות לשמירה על טמפרטורה אחידה בכל חלקי המגבר תודות לתכנון קופסא סופר חכמה (הנדסית), סימטריה מוחלטת בין הרכיבים והכי חשוב, ביצועים שמהווים אקסיומה בקרב הקהילה האודיופילית שנחשבים לבין רכיבי האודיו היותר טובים בשוק. זה לא ש-asr לא טובים, אבל זו לא אותה ״כיתה״ מבחינה סונית.הגישה ההנדסים של קונסטליישן היא מינימליזם בעוד asr זה מקסימליזם. מה עדיף? הגישה השמרנית תלך על האופציה הראשונה.

שנית. אני לא משווה את המגבר המשולב הבסיסי של קונסטליישן אם כי באותו טווח מחיר. דהיינו הקדמגבר והמגבר המשולב.
ומה יש בו שאין ב-asr?

יש בו איזון ועושר טונאלי מהמרשימים שנתקלתי בהם, יש בו שקט ודינמיקה עדיפים, הוא מפורט יותר והבמה שלו היא אחת מהגדולות והמסודרות שנתקלתי בהן. לעניות דעתי, אחרי ששמעתי למשל את ה-nagra שמתחרה בו במחיר, מבחינת המגבר, הקונסטליישן טוב יותר, מבחינת הקדמגבר, הנגרה היה טוב יותר. עם זאת, ההשוואה לא היתה הוגנת משום שהקדמגבר של נגרה גם עולה כמעט כפול.

עזוב את המשקלים, הם לא הסיפור פה. מה גם שהסט המדובר (אינספריישן) שוקל לא מעט. כמעט 50 קילו. והאמת, אפילו בכתבות אני לא מתייחס לנתון המשקל פרט למצבים בהם הוא קיצוני לכאן או לכאן.

דבר נוסף שלא צויין פה: בחנת את asr לפני 8 שנים. השישי למאי 2011. מאז המערכת שלך עברה מיליון ואחד תהפוכות. עם הקונסטליישן אתה חי מעל שנה,יומיום,שעות על גבי שעות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דבר נוסף שלא צויין פה: בחנת את asr לפני 8 שנים. השישי למאי 2011. מאז המערכת שלך עברה מיליון ואחד תהפוכות. עם הקונסטליישן אתה חי מעל שנה,יומיום,שעות על גבי שעות.

ראשית זה לא מדויק. בזמן שחיכיתי לקונסטליישן היה אצלי asr ועוד כמה מדופלמים. יחד עם זאת, אני מכיר את המוצרים הללו גם מהמערכת אצל זיו שממוקמת 3 דקות נסיעה מביתי. לזה נוסיף שחייתי במשך 4 שנים עם מגבר הפונו מהסדרה העליונה שלהם. דהיינו, את asr אני מכיר מ-4 מערכות היטב בניהן אחת שלי בשתי הזדמנויות עם רמקולים שונים. מוצרי על, כתוב בכתבה עצמה.

לא מתייחס בעדיפות עליונה למשקל אך זה מבחינתי נקרא לעשות צחוק מקהל הלקוחות. קונסטליישן חבר'ה פגז ושקלתי לרכוש אותם לא פעם אחת. כשאני רואה מכשיר שעולה מעל 100 אלף ושוקל 18,דבר ראשון מעניין אותי מה קורה שם בפנים. שנאי טורידאלי יחיד. 6 או 8 קבלים, כמה כרטיסים וכל השאר ריק. אז אני אישית לא מוכן לשלם סכום כזה עבור ארבעה מופלאים שמנצלים את מעמדם לכתוב מחיר פי 3. זה רק מחזק את הטענה שלי שאם על asr היה כתוב קונסטליישן, כנראה המחיר היה פי 5.אז אם כל הכבוד למייקל פארמר ולכל הכתבים, הץחום הזה מוכיח שהכל מתחיל ונגמר באינטרסים וחבל שהעדר הזה מתפתח. שמעתי גם וגם והאזנתי לשניהם מאות של שעות. הקונסטליישן מחולל יותר דרמה בחלל והוא יותר פרקטי-המראה פשוט וקר, ה-asr הרבה יותר קסום, מעודן ושקט-לא סתם שקט(השקט בעולם) :מלאך:. שכל אחד ילך על הכיוון שהוא מתחבר אליו

לדבר על כמות הרכיבים זה לא רציני. בקונסטליישן יושבים רכיבים שלמרות שמספרם מועט מאשר אלה הנמצאים ב-asr הם יקרים בכמה עשרות אחוזים ביחס ל-asr. זה מתחיל במהדורות של הקבלים, השנאי המיוחד שפותח במיוחד עבור המגבר הזה ביחס oem שממוקם ב-asr, ולזה נוסיף סוללות, שעלותן גם (במקור) אינה גבוהה כל כך. קונסטליישן, סולושיין, דרטזיל, בולדר ועוד שלל מגברי על אינם עושים תחרות משקל ומספר רכיבים, התחרות היא באיכות הצליל ובתכנון ההנדסי שהוא מעבר ליחידת ההגברה. למשל בקונסטליישן הקופסא מהווה חלק משמעותי בכל הנוגע להזנחת חום ושמירה על טמפרטורה אחידה במגבר. בוא נגיד את זה אחרת, בניית קופסא אחת בקונסטליישן עולה בערך כמו פס 14 קופסאות של asr. ואיך אני יודע את זה? הייתי מעורב באופן אקטיבי בחברה שניסתה לייצר מגבר ישראל, לבסוף הפכה לחברה שיצרה את הפטיפון הישראלי (טקטייל - אושיק). אני זוכר שהראתי להם את הקופסא של הקונסטליישן. אמרו שגם אם נכין 1000 יחידות זה יהיה מעל ל-700 דולר לקופסא. השיכוך של הקונסטליישן היא של אחת מהחברות הידועות בתחום (hrs - יגאל לסרי) ושאר הרכיבים, מספיק לראות מה כתוב עליהם בשביל להבין את פערי הסטנדרט.

נכון. לשם יש משמעות אבל הוא לא נולד סתם. אחרי הכל מיטב החברות משתמשות באקטרוניקה שלהם על מנת להציג את הרמקולים שהם מייצרים. מג׳יקו, טידל, הטופ של מרטין לוגן ועוד. בכל חדר יש את השילוב הזה הביקורות משבחות ומהללות. זה לא סתם קופסא עם שם וחדל. מדובר במוצרים עם הנדסה מהמעלה הראשונה ואיכות הרכבה וחומרים בליגה אחרת לחלוטין. האם זה הופך אותם לטובים אבסולוטית מ-asr? לא. האם המוצר מושקע יותר מהם (אפילו ברמת הגימור) - חד משמעית כן. האם בכל מערכת הקונסטליישן יהיה עדיף מה-asr? חד משמעית לא. למשל הפונו של asr נחשב לאחד מהטובים שיוצרו. המגברים שלהם לעומת זאת, לא קיבלו את אותו מעמד. זה לא אומר שהם לא טובים, שוב, זה אומר שהם פשוט לא באותה ליגה ואני אגלה לך סוד? הם גם לא מתיימרים.

אבל זה לא פרמר. זה עוד כמה כתבים שמחזיקים בציוד של קונסטליישן ועוד כמה חברות מהקליבר הזה כרפרנס. נגיד את זה אחרת. ישנן מעט חברות שיש כלפיהן אקסיומה שהן מהטובות שבטובות. קונסטליישן היא אחת מהן ויחד איתה עומדות ch, בולדר, סולושיין, דרטזיל, טנור ועוד כמה בודדות ששמן אינו עולה בראשי כרגע.

מה שאני בא להגיד, ואני לא מבין איך הדיון נסוב סביב asr מול קונסטליישן, הוא שהקצה העליון בתחום ההגברה לא נמצא במשולבים, טובים ומושקעים ככל שיהיו, בשביל לטפס למקסימום, היחידות המופרדות (קדמגבר ומגבר הספק) הן הפתרון המוחלט.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אתם לא מתייחסים ליתרון נוסף וחשוב של הגברה בחלקים - האפשרות לשלב טופולוגיות שונות ולחבר את הטופ משתי חברות שונות.

את ה ASR שמעתי בהשוואה, ראש בראש, אצל אייל פור ז"ל. ישבנו כמה שעות בשבת אחת והשווינו בין ה ASR לשילוב של המגבר הגדול של AVM עם קדם שפופרות של טרילוג'י. נדמה לי שזה גם נכתב כאן בפורום בזמנו והיה דיון קצר.
שניהם היו מצוינים, ההבדלים היו בניואנסים, בסוגי מוסיקה שונים, ומי יודע, על מערכת אחרת ובחדר אחר אולי הדברים היו מתהפכים. אגב, זכור לי שאייל ואני הגענו אז למסקנות שונות, אבל בשורה התחתונה, שתי ההגברות למרות שנשמעו שונות, היו דומות במאפיינים רבים. השינויים היו בניואנסים.
את הקונסטליישן יש לי כמה שבועות, לדעתי לא דומה ולא מזכיר אף אחד מהם.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
asr אמיטר 2 זו ליגה שונה מהרבה מופרדים למינהם.....

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
שמתי לב ,שכל אחד כאן , ואולי בצדק מצידו מהלל את מה שיש לו ומסביר מדוע הוא עולה על האחרים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שמתי לב ,שכל אחד כאן , ואולי בצדק מצידו מהלל את מה שיש לו ומסביר מדוע הוא עולה על האחרים.
סה"כ יש בזה היגיון .הרי אנשים רוכשים בידיעה שקנו את הטוב עבורם.
ולמרות שאצלי ישנה הפרדה לחלוטין ...אני מאוהב בasr אמיטר 2.הבורד החדש שלו לטעמי הרים אותו לפסגות גבוהות..

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
לא בטוח שזה צודק אבל נמאס לשמוע הערות כמו:
"X... הגברה / רמה בפני עצמה"
"ה ... Y זכה למגבר הכי טוב בעולם/ יקום/ גלקסיה... מאז ומעולם..."
"ה...Z... המגבר המשולב הכי טוב ברמת מחיר של עד $$$$$$..."
אז אמרו.
אני בעיקר מתבאס על הדקה שתים שבזבזתי לקרוא את שיר ההלל הזה...
נו שויין.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
סה"כ יש בזה היגיון .הרי אנשים רוכשים בידיעה שקנו את הטוב עבורם.
ולמרות שאצלי ישנה הפרדה לחלוטין ...אני מאוהב בasr אמיטר 2.הבורד החדש שלו לטעמי הרים אותו לפסגות גבוהות..

כמו שאמרתי , מבחינתך , ומבחינת יהודה 27 ה ASR זה הכי טוב בעולם, מבחינת משה Nat זה הכי טוב בעולם , מבחינת נמר זה קונסטליישן , וכו....

טבעי כמובן .

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
כמו שאמרתי , מבחינתך , ומבחינת יהודה 27 ה ASR זה הכי טוב בעולם, מבחינת משה Nat זה הכי טוב בעולם , מבחינת נמר זה קונסטליישן , וכו....

טבעי כמובן .

ממש לא אמיר. סך הכל לא אהבתי את התגובה. היה לי את המגבר הזה והוא מדהים ולא הוא לא הכי טוב כי לא קיים כזה. גם בקונסטליישן אני מאוהב ויש עוד מגוון חברות שהם ממכרות. היום למשל אני עובד עם לימה אקוסטיק שזה מגבר ברבע מחיר ומאושר בחלקי. אין הכי טוב בהכל. הקונסטליישן מבחינתי יוצר דרמה בסאונד ברמה אחרת, ה asr מבחינתי שקט יותר מכל דבר אחר ששמעתי

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בסופו של דבר הדברים תלויים בטעם האישי ובהעדפת המאזין, יש מי שאוהב שקט, יש מי שאוהב דרמה, יש כאלה שאוהבים חום ויש כאלה שטעמם בהגברה אנליטי - one suite dosent fit all.

אני לדוגמה משתייך לאלה שמעדיפים חמימות ודרמה על פני אנליטיות, אבל זה אני, זה כלל לא מעיד על טעמו של אחר.
למזלנו ניתן למצוא בכל סגמנט מחיר מגברים עם אופי ונתונים שונים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
אני נותן ל-רמקולים והמקור אצלי להפיק את הדרמה ולאלקטרוניקה לייצר את הקסם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור