הגברה, היכן אתם עומדים?

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
ואתה מכיר את nat ואת avm על בוריין נכון?
מה ש״רוב האודיופילים״ יעדיפו אינו קשור לדיון ואגב אתה עלול להיות מופתע אז תהיה כה בטוח כי דעתך רווחת על הרוב האחר. יש יכולות בסיסיות נדרשות מכל מערכת ורזולוציה, דינמיקה, פירוט, שקיפות וכו׳ מעניינים ועוד איך כי בלעדיהם עם כל הכבוד גם מערכת עם ״נשמה״ של כלב לברדור היא פשוט מה לעשות, לא טובה דיו כאשר רביעיית כינורות נשמעים כמו מסור אלומיניום. אז ״נשמה״ זה אחלה אבל זו לא הגדרה כלשהיא ליכולות או היעדר יכולות של מערכת כזו או אחרת.

אני אעשה קצת סדר בשביל שהעניינים לא יתחילו לצאת משליטה. כשאני בונה סטאפ אצלי, הפרמטרים האלה חשובים מאוד, רוצה סט שמפגין את כל היכולות בצורה הטובה ביותר, אך במידה ויש לי את כל הטוב הזה אך לסאונד אין נשמה, כלומר הוא לא מצליח לרגש אותי= זאת מערכת שלא הייתי יכול לחיות איתה. במצב נתון כזה הפרמטרים לא מספקים אותי. אני רוצה להתרגש!!

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אז לפי התאוריה"הנכונה" ירדת ברמה.
כי הכי הכי זה מונובלוקים עם פרה.

בוא, אתה מפרש בהתחכמות ושנינו יודעים זאת. הדיון הוא הפרדה בין דרגת ההגברה לקדם. סטריאו + קדם או מונואים + קדם זה לא הדיון.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
אני אעשה קצת סדר בשביל שהעניינים לא יתחילו לצאת משליטה. כשאני בונה סטאפ אצלי, הפרמטרים האלה חשובים מאוד, רוצה סט שמפגין את כל היכולות בצורה הטובה ביותר, אך במידה ויש לי את כל הטוב הזה אך לסאונד אין נשמה, כלומר הוא לא מצליח לרגש אותי= זאת מערכת שלא הייתי יכול לחיות איתה. במצב נתון כזה הפרמטרים לא מספקים אותי. אני רוצה להתרגש!!

תגדיר ״נשמה״.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
לא חושב שיש צורך להגדיר. אם זה נוגע בך אתה תרגיש את זה. בנימה זאת מחזיר את הדיון לעיקרו.

נערך לאחרונה ב:

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
תשובה כפי שחשבתי.
תודה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא , ניחוש שלי , אני מהמר שבעקבות התשובה של נמר , הגורל נסגר , אתה מחליף את ההגברה שלך ברבעון הקרוב , בין אם אתה עדיין מודע לזה או שלא .. ;)

שומר על זכות השתיקה היות ואני בזמן הרצה של הרמקולים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חוזר ואומר שהשוואה היא לא מול קדם מגבר מאותה חברה. נמר אמר שבאופן כללי אבל אני בטוח שהתכוון גם גורף, שכל משולב איכותי ישמע פחות טוב מול קדם ומגבר לא מאותה חברה.
אז אני "חותר" לומר לך שזה לא נכון.

אם מתוך מה שטענתי הבנת שאני יכול להשוות מגבר משולב של גריפון לקדמגבר ומגבר הספק של פרוג׳קט, אז יש בעיה באיך שאתה מנתח דיון שבנוי מתוך מכנה משותף של כולנו שיודעים בדיוק שלא דיברתי על רוטל ופרוג׳קט ביחס לסולושן וטנור. הייתי אומר שאתה אפילו מזלזל בעצמך באיך שהצגת שהבנת את הטיעון שלי. שהרי ברור לי ולך שהבנת, והבנת מצוין, אבל היה נורא חשוב לך לא להבין את זה פומבית. אחרת, איך היית ״מוכיח אותי״ שמגבר משולב של asr יותר טוב מקדמגבר ומגבר הספק של מדגם הכניסה של רוטל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז לפי התאוריה"הנכונה" ירדת ברמה.
כי הכי הכי זה מונובלוקים עם פרה.

אתה ממש צודק אם כסף הוא לא פקטור. אבל מכיוון שכבר הפרדת בין מגבר הספק עצמאי וקדמגבר, עדיף לך ללכת על מגבר הספק סטריאופוני הכי טוב שתוכל לקנות מאשר שני מונו בלוקים בינוניים. וזה למה? משום שעיקר הטיעון שלי הוא הפרדה בין ההגברה לקדם ההגברה ולא בין הפרדה של הגברה לערוץ ימין וערוץ שמאל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ברשותכם אקח את הדיון צעד אחד קדימה.

השאלה אם בהינתן תקציב נתון 10K, 20K, 30K, 40K, 50K, סטאפ של פרה ומגבר יהיה בהכרח טוב יותר מאינטגריטד באותו המחיר.
ברמות הגבוהות 70K ומעלה התשובה שלי תהיה כמעט חד משמעית כן, אך האם ברמת מחיר של 40K או 30K ואפילו 50K האקסיומה הזו מתקיימת?, אני כלל לא בטוח.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
אפשר לקחת כדוגמה מגבר hegel h590 שהדאק הפנימי שלו יותר טוב מהדאק רפרנס של החברה וגם כולל סטרימר פנימי.המעגלים של ההגברה מבוססים על מגברי ה power ו pre שלהם. יכול להיות שסט שכולל את ה power ו pre וdac ישמע אולי קצת יותר טוב אבל בסופו של דבר מדובר בתקציב לפחות כפול וזאת עוד לפני השקעה בכבילה טובה לחשמל ומפצלים ואינטרקונקטים.
מה גם שמרוויחים מסלול סיגנל מקוצר וקופסה אחת.כך שבהינתן תקציב מוגבל זה פיתרון מצוין.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
כתבה חדשה : Why So Many Music Listeners Are Choosing Integrated Amplifiers Today

https://novo.press/digital_edition/apple/mar-apr-2019.pdf

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
מעדיף "משולב" הכי איכותי שידיי/כיסי יכולות לשאת.

בחרתי ב ASR
הכי טוב שבחנתי עד 50K יד 2

להגיד שהASR משולב, זה כמו להגיד שפרארי GTC4 היא מכונית משפחתית כי יש לה 4 כסאות.
ברגע שמפרידים את הספקים לפרה ולפאואר , והמגבר מגיע ב3 קופסאות ענק - הוא כבר לא משולב/ אינטגרלי...
מצטער :D

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
פונקציה של מחיר.
ברור שעפ' רוב הפרדה, אם מדובר במוצרים מקבילים,
תהייה עדיפה. אבל האם יש בכך תמיד צורך או הגיון? ממש לא.
מערכת צריכה להיות מאוזנת, לא רק בסאונד, גם בתקציב.
להוציא 100 אלף ומעלה על הגברה מופרדת לרמקולים שעולים חצי, נשמע לי בזבוז, ועקומת העלות תועלת נופלת. לרמקולים בגזרת מחיר עד 50 60 אלף, לא הייתי טורח לחבר הגברה מופרדת כשיש חברות שמספקות בגזרת המחיר הזו מגברים משולבים מעולים שיוציאו כבר מהרמקול את המיץ. עיינו ערך mbl למשל.

ועוד נקודה למחשבה, יש חברות שמגברי הכוח שלהם מצויינים, והקדמים פחות. מניח שגם להפך. אין חוקים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
צודק 100% ערן...

יחד עם זאת
תחשוב
אין צורך בכבילה חיצונית מותאמת בין היחידות (מכרתי כבל XLR יקר מאוד שחובר בין הקדם למגבר ב"קונספט" הקודם) ואין צורך בכבילת חשמל איכותית חיצונית עבור התאמה, מעבר ל magic cord של ASR היות ורמת הניקיון והצלילות ב ASR ללא תחרות, לפחות מבחינתי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
להגיד שהASR משולב, זה כמו להגיד שפרארי GTC4 היא מכונית משפחתית כי יש לה 4 כסאות.
ברגע שמפרידים את הספקים לפרה ולפאואר , והמגבר מגיע ב3 קופסאות ענק - הוא כבר לא משולב/ אינטגרלי...

יש אחת כזו בנווה צדק לא רחוק מדלאל, בכל פעם שאני רואה אותו עם ילדים מאחור אני מבין ש"פרארי משפחתית" עדיפה על הרבה מכוניות ספורט אחרות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

מדובר במגבר משולב לכל דבר ועניין. יחידת ההגברה וקדם ההגברה נימצאת בקופסא אחת. מה שמחוצה לה הוא ספק הכוח שאחראי על כל היחידה וסוללה שאחראית על דרגת הפרה. אבל בפועל הוא מוגדר כאינטגרייטד אמפליפייר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
מדובר במגבר משולב לכל דבר ועניין. יחידת ההגברה וקדם ההגברה נימצאת בקופסא אחת. מה שמחוצה לה הוא ספק הכוח שאחראי על כל היחידה וסוללה שאחראית על דרגת הפרה. אבל בפועל הוא מוגדר כאינטגרייטד אמפליפייר.
אז זהו, שאותי אישית לא מעניין מה מוגדר ע"י היצרן
כל העניין בפרה ופאואר הוא ספק מופרד לפרה ולפאואר , וזה מה שיש בASR. לקרוא למגבר עם 3 קופסאות ענקיות משולב
זה קצת מצחיק, כי מה איכפת לי מה הוא הפריד... זה לא משולב באריזה אחת.
מבלי להכנס להגדרות מטופשות, הקונספט של המגבר הוא מאוד חכם!

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
מסכים עם ערן. לא מעניין מה ההגדרה. מדובר כאן במכשיר חכם ביותר, לא פרקטי לכל אחד אך הסאונד שהוא מוציא עוצר נשימה. יום יבוא והוא יחזור אליי עם רמקול קצת יותר נציל:שתוי::מנצח::שתוי:

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני חושב שהדיון הוא לא על ASR.....אז ברשותכם, נחזור לעיקר.

אני חושב שבשנים האחרונות השוק השתבח. הרבה משולבים של היום טובים מאלו של העבר הרחוק. הדרישה של הדור הצעיר בכל העולם למיעוט קופסאות על המזנון, הביאה למחקר ופיתוח של פתרונות חדשים, בין היתר תוך שימוש בטכנולוגיות הגברה קלאס D ( זולות יחסית לייצור). בשנים האחרונות נכנסו לשוק מגוון מאוד גדול של מגברים משולבים מצוינים, שמניעים - מעיפים - רמקולים מודרנים, לא הכי נצילים.

לגמרי צודק מי שטוען שהגברה בחלקים תהייה מושקעת יותר ולכן תשמע יותר טוב, ועדיין, אני גורס שזה תלוי תקציב ומערכת.

היה לי סט של משולב, סט של קדם+ מגבר, סט עם משולב שפופורות שאני מאחל בכל ליבי לרבים כאן, וכעת שוב סט של קדם ומגבר. בדרך בדקתי אצלי בבית, על אותה מערכת, מגברים משולבים ובחלקים, באותה גזרת מחיר. בגזרה ההיא, של כמה עשרות אלפי שקלים, המשולב ניצח, ובגדול. גם מס' שתיים אחריו שהיה מצוין לאוזני, היה משולב. הם נשמעו במובהק טוב יותר ממגברים בחלקים באותו המחיר.

היום עברתי שוב להגברה בחלקים, שנשמעת במובהק ובכל פרמטר טוב יותר מהמשולב המוצלח. אבל היא גם עולה פי 3.....

אז מי שמחפש פתרון עד ל 40- 60 אלף, אמליץ לו על מגוון רחב של משולבים מעולים. ומי שחושב צפונה משם, בטח שכדאי לבדוק הגברה בחלקים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור