הגברה, היכן אתם עומדים?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
קדמגבר ומגבר הספק או מגבר משולב?
מכניסתי לתחביב אני תמיד הפרדתי את מערך ההגברה שלי. או שהיה לי קדם ומונו בלוקים או קדם ומגבר סטריאו. זה תמיד עשה לי היגיון להפריד בין שתי הפעולות ובשנים האחרונות אף התנסיתי בכל מיני מגברים משולבים בבית אך דעתי לא השתנתה. אממה, היום רואים יותר ויותר משולבים ברמות שטרם היו בעברמ כמו הגל, yba, mbl, avm, אוריס ועוד רבים טובים.
היכן אתם עומדים בנושא?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בק"ב אני חי ב"הפרדה" (פרוססור+מגבר) כבר 2 עשורים, לעומת זאת עד היום בדו ערוצי נשארתי עם מגבר משולב.

נראה כי לרוב שילוב של מערכת בחלקים (מגבר ופרה) אמור להיות עדיף, אולם הרצון לשמור על form factor ומחסור בשקע חשמל פנוי (8 רכיבים אודיו) גורמים לי לחשוב שגם השדרוג הבא יהיה מגבר משולב.
יש לא מעט חברות עם מגברים משולבים מצויינים החל מ Pass 250, Constallation, SimAudio 700i, Vitus RIA 101, Vitus SIA 025, T + A 3100 ועוד רבים וטובים.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
קדמגבר ומגבר הספק או מגבר משולב?
מכניסתי לתחביב אני תמיד הפרדתי את מערך ההגברה שלי. או שהיה לי קדם ומונו בלוקים או קדם ומגבר סטריאו. זה תמיד עשה לי היגיון להפריד בין שתי הפעולות ובשנים האחרונות אף התנסיתי בכל מיני מגברים משולבים בבית אך דעתי לא השתנתה. אממה, היום רואים יותר ויותר משולבים ברמות שטרם היו בעברמ כמו הגל, yba, mbl, avm, אוריס ועוד רבים טובים.
היכן אתם עומדים בנושא?
לדעתי, כדי להגיע לאיכות מכסימלית במוזיקה מגבר ודק - סטרימר עם ווליום קונטרול, חוסך את הצורך בקדם שגורר עוד כבילה ועוד מכשירים על המפצל.
כמובן שזו דעתי כי אני לא שומע תקליטים ולא קולנוע ביתי...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לדעתי, כדי להגיע לאיכות מכסימלית במוזיקה מגבר ודק - סטרימר עם ווליום קונטרול, חוסך את הצורך בקדם שגורר עוד כבילה ועוד מכשירים על המפצל.
כמובן שזו דעתי כי אני לא שומע תקליטים ולא קולנוע ביתי...

דו ערוצי ורב ערוצי אצלי לא מעורבבים, מעבר לישיבה על סטנד משותף מדובר מערכות עם כבילה נפרדת.

מה שמשאיר אצלי את הדו ערוצים 3 מקורות, סטרימר, cd, אנלוגי.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קטע! היום היה לי דיון פרטי עם חובב אודיו בעניין.
עמדתי היא פשוטה. כשהתקציב נמוך אז משולב חדש או מגבר וקדמגבר משומשים. כשהתקציב גבוה, לריד כמה שיותר. המטרה היא שלכל רכיב יהיה ספק כוח משלו. עם זאת, ברוב המוחלט של הפעמים מגבר הספק וקדמגבר מאותה חברה נשמעים טוב יותר.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
עמדתי היא פשוטה. כשהתקציב נמוך אז משולב חדש או מגבר וקדמגבר משומשים. כשהתקציב גבוה, לריד כמה שיותר. המטרה היא שלכל רכיב יהיה ספק כוח משלו. עם זאת, ברוב המוחלט של הפעמים מגבר הספק וקדמגבר מאותה חברה נשמעים טוב יותר.

הפרדת חשמל עושה רק טוב לאודיו.
אם זאת ולמרות האמור, למשולבים מספר ייתרונות, החל מחבילת All in one מתואמת, ממשיך ב"נפח חבילה" נוח יותר לסלון בייתי, הוצאות נילוות (כבלים) וכלה במחיר שלרוב נמוך יותר ממחיר פרה ופאור מקבילים. אלו ייתרונות שקשה להתעלם מהם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הפרדת חשמל עושה רק טוב לאודיו.
אם זאת ולמרות האמור, למשולבים מספר ייתרונות, החל מחבילת All in one מתואמת, ממשיך ב"נפח חבילה" נוח יותר לסלון בייתי, הוצאות נילוות (כבלים) וכלה במחיר שלרוב נמוך יותר ממחיר פרה ופאור מקבילים. אלו ייתרונות שקשה להתעלם מהם.

בקליבר הזה שאתה משחק בו (מג׳יקו, ברינקמן, מיוג׳ימה וכ״ו) קדמגבר ומגבר הספק איכותיים יהוו שיפור בלתי נתפס.

ונכון. למגברים משולבים יש המון יתרונות. יצא לי לבחון כמה וכמה כאלה. אבל אם בסאונד נטו עסקינן, הם לא מתקרבים לביצועים של קדמגבר ומגבר הספק איכותיים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113

ועדיין לא שכנעת אותי מה היתרונות של הפרדה.
מעבר ל סט שלי ;)

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מעדיף "משולב" הכי איכותי שידיי/כיסי יכולות לשאת.

בחרתי ב ASR
הכי טוב שבחנתי עד 50K יד 2

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
בקליבר הזה שאתה משחק בו (מג׳יקו, ברינקמן, מיוג׳ימה וכ״ו) קדמגבר ומגבר הספק איכותיים יהוו שיפור בלתי נתפס.

ונכון. למגברים משולבים יש המון יתרונות. יצא לי לבחון כמה וכמה כאלה. אבל אם בסאונד נטו עסקינן, הם לא מתקרבים לביצועים של קדמגבר ומגבר הספק איכותיים.
אז אם בסאונד עסקינן אני לא מקבל את ההכללה שהמשולבים לא מתקרבים לפרה פאוור. במקרה המשולב שברשותי( Nat) לא רואה ממטר כמה וכמה חברות שהוזכרו כאן. רק לא להתעצבן. . :)

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
אני תמיד עבדתי עם אינטגרייטד ולא נתקלתי בבעיות. בטוח שפרה+פאוור אמורים לתת תוצאה טובה יותר אך יש כאן לא מעט משתנים. והיתרונות שהחברים דיברו עליהם נלקחים מאוד מבחינת שיקולים. זה חוסך בהוצאות.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63

אני בטוח שנמר לא צריך סניגור.
רק שימו לב "בדיוק" למה שהוא כתב...

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
אני בטוח שנמר לא צריך סניגור.
רק שימו לב "בדיוק" למה שהוא כתב...
אבל אם בסאונד נטו עסקינן, הם לא מתקרבים לביצועים של קדמגבר ומגבר הספק איכותיים.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

אמירה גורפת ומוגזמת.
שיפור בלתי נתפס.....o_O
אמירה גורפת שלי - היכן שלא צריך הרבה כח, ובמחירים סבירים (בעלות כוללת לחדש בעד 30 אלף דולר), משולב יהייה עדיף.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
אבל אם בסאונד נטו עסקינן, הם לא מתקרבים לביצועים של קדמגבר ומגבר הספק איכותיים.
זה מה שנמר כתב, ואני מסכים איתו...
כל עוד מדובר באותה חברה, עדיף להשוות תפוחים לתפוחים

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
זה מה שנמר כתב, ואני מסכים איתו...
כל עוד מדובר באותה חברה, עדיף להשוות תפוחים לתפוחים
אתה יכול להסכים אתו. אני לא.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ועדיין לא שכנעת אותי מה היתרונות של הפרדה.
מעבר ל סט שלי ;)

אני צריך לשכנע אותך? אין לך נסיון?
למה אתה מפריד פרוססור קולנוע מההגברה?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
אבל ה-ASR אינו בנוי כ"משולב" סטנדרטי, אמת..?

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
כלומר המונובלוקים של nat עם הקדמגבר לא יהיו טובים יותר מהמגבר המשולב?
יהיו טובים יותר קודם כל מפני שהם טובים יותר. דבר שני אתה כתבת שבכל מקרה קדם ומגבר איכותיים ולא מאותה חברה, יהיו יותר איכותיים ממגבר משולב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור