קולנוע ביתי

האמת על ויניל - ויניל לעומת דיגיטלי?

הנושא בפורום 'אודיו דו ערוצי' פורסם ע"י tomertsin, ‏15/6/19.

1. pruym

pruym חבר משקיען

לייקים:
    296
    ומה אתה, כמי שמוכר גם וגם חושב?

2. Audiofreak

Audiofreak עוסק בתחום

לייקים:
    580
    אם אתה שומע לרב מוזיקה מודרנית , תשקיע הכל בדיגיטל (שמבחינתי זה 40-50K לפחות),
    ומכסימום שים פטיפון נחמד לכמה תקליטים טובים כי זה כיף ומהנה מבלי להיכנס לאנליטיקה.
    אם אתה שומע מנעד גדול יותר של שנים, וחשובה לך המוסיקה מה50-70 /
    אם יש לך אוסף תקליטים איכותיים גדול- אסור לפספס את האנלוג בכל מחיר.

michael123, ZEEV78, arix ו-2 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. DavidGil

DavidGil חבר משקיען

לייקים:
    664
    למה הוא צריך לחשוב?
    לא מספיק לשמוע?
    חשבת פעם על הרעיון שאולי לא רק המקור המשמיע הוא רלוונטי אלא אולי גם המכשיר הקולט? משמע האוזן?
    אולי לכל אחד מאיתנו פיזיולוגיה אינדיבידואלית שמשפיעה על ההעדפה, גם בסוגייה הזאת? מה שטוב לאחד לא יהיה טוב לשני ואין אמת אבסולוטית.
    כל מה שקורה בין אפרכסת האוזן החיצונית ועד המוח, כולל, הוא תעלומה די גדולה.
    ובמילים אחרות - שמעת אהבת שילמת, שמעת לא אהבת נסעת הלאה.
    לא צריך לכתוב על זה תיזה.

arix, exupgh12 ו-pruym אוהבים את זה.
  4. ZEEV78

ZEEV78 חבר משקיען

לייקים:
    297
    נוחות, הוצאות, כמעט אפס התעסקות ותחזוקה, בזה הדיגיטלי לוקח בגדול. נאמנות למקור/סאונד נטו האנלוגי לא רואה דיגיטל ממטר, לא משנה כמה הנגן או הסטרימר יהיו מפורטים, דינמיים וכדומה, תמיד הציוד האנלוגי אפילו בקטגוריית מחיר יותר נמוכה יהיה עדיף.

5. roberts

roberts מושעה

לייקים:
    414
    תעשה השוואה בהזדמנות בסולו פסנתר אנלוג מול דיגיטאל, תתרכז ביבבה של הפסנתר באנלוג (בגלל ה- Wow & Flutter , חוסר מרכוז החור והגליות של התקליט שיוצרים אפקט דופלר )

......וכן, הפסנתר נשמע הרבה יותר עשיר והרמוני באנלוג - זוהי תוספת נעימה מאוד שאין בינה והמציאות מאומה.

פסנתר במציאות נשמע קר, חד, ותוקפני (גם כשמנגנים עליו בעדינות יחסית)......וכן, אני יודע שיש פסנתרים עם צליל תוקפני וכאלה שהם יותר עדינים ורכים אבל בגדול הפסנתר הוא "כלי קר ותוקפני" שחושף את כל תחלואי "העושר וההרמוניות האנלוגית המזוייפת".

6. נמר

נמר כתב אודיו צוות האתר

לייקים:
    2,561
    זה מה שקורה כשמשתמשים באנלוג מעאפן. תבוא תשמע אצלי גראד פיאנו באנלוג, כשתחזור לדיגיטל תבין שעד היום שמעת אורגנית.

vitalyi ו-ZEEV78 אוהבים את זה.
  7. pruym

pruym חבר משקיען

לייקים:
    296
    הנה דוגמה לאלבום מוקלט מדהים ונתונים טכניים של ההקלטה, המרה של האלבום הזה לויניל פשוט תוריד מאיכות ההקלטה, העותק הראשון ממכבש הדפוס יהיה פחות טוב מהאחרון לעומת זאת, כל מי שמוריד מהאתר בפורמט ההקלטה ויש לו ממיר טוב ישמע באיכות המקסימלית האפשרית... 1A059F26-954F-4E51-9A9A-A39AE6289D2F.png 7B96207A-B0EA-41E4-80FB-2E87702CE786.png

exupgh12 אוהב/ת את זה.
  8. pruym

pruym חבר משקיען

לייקים:
    296
    פה ושם יהיו הקלטות ישנות שהוקלטו אנלוגית והודפסו כראוי שישמעו על מערכת כמו של נמר wow ואז אתה תגיד יו איזה יופי האנלגי. כמובן שצריך כדי שזה ייקרה שהתקליט עצמו יהיה איכותי במיוחד שמיועד לשוק מצומצם של אודיופילים, רוב ההדפסות היום הן לא כאלה ולא מתקרבות לזה. ברוב המקרים האחרים בהקלטות מודרניות טובות השחזור הדיגיטלי נשמע פשוט יותר נאמן למציאות, יותר נעים לאוזן, עם יותר אוויר בין הכלים עם פירוט שאנלוגי לא מסוגל בכלל להתקרב אליו.
    אבל זה וויכוח אינסופי שמי שהשקיע הרבה כסף על מכשירים יקרים ומדיות יקרות (גם אנלוגי וגם דיגיטלי) לא יוכל להסכים בצדקתו של השני.
    לפחות אנחנו יכולים להסכים שהדיגיטלי הרבה יותר נוח וחסכוני במקום.

roberts, ni-ro, itay123 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,125
    כבר יותר זול לרכוש DAC חדש של MSB.
    בחייך, אם כדי לשמוע אנלוג כמו שצריך צריך להוציא רבע מהסכום של הסטאפ האנלוגי שלך אז חבל"ז.
    דעתי, בהרבה פחות מעלות הסטאפ האנלוגי שלך ניתן לשמוע מדהים ובשני הפורמטים.

ronensud אוהב/ת את זה.
  10. נמר

נמר כתב אודיו צוות האתר

לייקים:
    2,561
    אמרתי שצריך את הסט שלי? גם עם הפטיפון שלך פסנתר באנלוכ נשמע טוב יותר ומציאותי יותר מאשר בדיגיטל.

vitalyi אוהב/ת את זה.
  11. pruym

pruym חבר משקיען

לייקים:
    296
    לא אם הוא הוקלט בדיגיטל והומר לאנלוג.
    יש היום דאקים של כמה חברות שמשחזרים כמו שצריך...

12. נמר

נמר כתב אודיו צוות האתר

לייקים:
    2,561
    ברור. הם עולים כמו דירה ועדיין אין להם את הבמה של האנלוג. אחד הבודדים שאני יכול ממש לחיות איתו זה ה-dac של נגרה מסדרת קלאסיק.

13. pruym

pruym חבר משקיען

לייקים:
    296
    אם אפשר להמיר הקלטה דיגיטלית לויניל אפשר להמיר אותה (ודי בקלות ובזול) לאנלוג זהה למה שתקבל אחרי שהכנת תבנית להדפסת הויניל (לקר קוראים לזה?), לקבל את אותה במה ופירוט טוב יותר. הממירים היקרים באמת כמו סולושן או dcs עוד עושים אפסמפלינג ובדרך כלל מכילים יציאה אנלוגית עם שליטה בווליום ברמת פרה מהיקרים ביותר...

14. roberts

roberts מושעה

לייקים:
    414
    גם האנלוג של נמר וגם לפטיפון במיליון דולר, יש יחס אות לרעש של בקושי 60-70 dB, עוותים לאורך המסלול של כ- 2%, (שנובע בעיקר מקומפרסיה ), Wow & Flutter ורעש של הכנת פופקורן.

נעים, הרמוני, עשיר, מרשים? - כן , נאמן למקור? (*) - לא .

(*) נאמן למקור - נשמע כמו באולפן ההקלטות (להוציא את עניין הרמקולים וסביבת הנגינה)

נערך לאחרונה ב: ‏13/7/19
    pruym אוהב/ת את זה.
  15. ZEEV78

ZEEV78 חבר משקיען

לייקים:
    297
    יצא לך לשמוע את הסט אפ שלו?

16. pruym

pruym חבר משקיען

לייקים:
    296
    יצא לי לשמוע סטאפים באותה רמה יותר מפעם אחת. גם בשבוע שעבר הייתי בבריסל ושמעתי שני סטאפים, אחד אנלוגי יקר להחריד ואחד דיגיטלי באותה רמה.
    לא קשה לשכנע את המשוכנעים אבל הידיעה שהכיוון שבו הרכבתי את המערכת שלי וכמובן את ספרית המוזיקה הוא כיוון נכון רק התחזקה...

17. roberts

roberts מושעה

לייקים:
    414
    את שלו ספציפי לא, אבל שמעתי סטאפים אנלוגיים בכל הצבעים והמינים במשך כ 50 שנה (מאז גיל 10 בערך - גיל שבו התגבשה אצלי "המודעות האודיופילית" :))

ותקרא שוב את שכתבתי ואני מצטט מעצמי : "נעים, הרמוני, עשיר, מרשים? - כן " ......יש בעיה קטנטנה עם הנאמנות למקור.

18. ronensud

ronensud חבר משקיען

לייקים:
    392
    אפילו שלי מספיק, אני כבר שבוע עם פטיפון של Mofi Ultradeck לא יוצא מהחדר. בכל הקלטה שבדקתי עד כה התקליט הרג את הדיגיטל. זה פשוט נורא:D
    אבל אם ההדפסה בתקליט מעפנה אני מעדיף את הדיגיטל ככה שכל מקרה לגופו. מול התקליטים האודיופילים כמו AP ושות' אני לא רואה איך הדיגיטל מצליח להתחרות וזה ממישהו שכמעט כל האוסף שלו מורכב מדיסקים וסטרימינג.

נמר ו-ZEEV78 אוהבים את זה.
  19. ZEEV78

ZEEV78 חבר משקיען

לייקים:
    297
    נאמנות למקור לא קיימת בדיגיטל בדיוק כמו שנס קפה זה לא קפה גם אם קוראים לו קפה גם אחרי 50 שנות ניסיון של טעימות קפה. אני רק 18 שנה התחביב הלא פשוט הזה ואני מתחרט שלא התחלתי עם אנלוג, נהנה מכל רגע.

נמר אוהב/ת את זה.
  20. ZEEV78

ZEEV78 חבר משקיען

לייקים:
    297
    אין ספק בכלל שאיכות ההקלטה חשובה, בגלל זה אני משתדל לקנות תקליטים איכותיים, עסק לא זול בכלל אבל שווה כל שקל ששומעים את התוצאה הסופית.

ronensud אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!