רמקולים האם רמקולים מאוד נצילים זקוקים באמת למגברי שפופרות מאוד חלשים ?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני מקבל בקרוב זוג רמקולים ALTEC 604 שהנצילות שלהם קרובה ל100 DB ,
כל מיני ידענים שהם חברים שלי בנוסף ממליצים לי לרכוש מגברי שפופרות חלשים , רובם הסטורים,
ואני שואל עצמי האם חובה לחבר רמקול נציל הסטורי למגבר חלש מאוד הסטורי או לא של שפופרות ,
באפשרותי להפוך את הלקסמן שלי מונובלוקים שהם בצורת "ברידג " ונותנים 240W ככה ל60 וואט
PURE CLASS A ע"יי ביטול ברידג ואפילו להשתמש או בצורת מונובלוקים או סתם מגבר סטריאו עדיין ב60 W לערוץ ,
בקיצור השאלה הנשאלת האם חובה עלי לחזור הסטורית שנים אחורה ולהשתמש בשפופרות חלשות ?
כמו כן אין לי שום בעיה להתאים הגיין של הקדם ללקסמן 60W עיי שימוש בפסיבי או התאמת הגיין בקדמים הקימים
באמצעות הRC שלי ,
מה דעתכם? למשל אני יודע שAK1 משתמש באקפלה נצילים מאוד ומגבר שפופרות חזק מאוד ,אז למה אני צריך לרכוש זוג קוודים או אייר טייט חלשים ?
604-8K

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
467
נקודות
83
אני חושב שחייב מגבר מנורתי עם מעט וואטים וצליל עגלגל אחרת כשפותחים ווליום (רגיש מאוד כי הרמקול נציל מאוד)נהיה סלט, כמו כן משחק עם הגיין ומגבר חזק כיוויכול על הרמקול ירסן אותו ויפגע על חשבון צליל אבל....
לפי דעתי אתה אלוף ותצליח להוציא מהם את המכסימום כמו תמיד ...

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
בסטאפ אחד שברשותי עם רגישות של 94db ניסיתי כמה הגברות שיש לי, ClassA טרנזיסטורי היה מעולה, אבל הקסם האמיתי הוא עם זוג מונובולוקים של ליק משנת 1957 עם מנורות NOS , הגברה חזקה יותר של ensemble טרנזיסטורית עם מנורות בכניסה עבדה הכי פחות טוב.

בכלל זה לא שינוי כיוון קיצוני? כל הקרטון ו"המעופש" הזה לא היה מוקצה פעם? מה קרה?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הרגישות של ה-Acapella High Cecilia היא 93dB.

אם אני לא טועה, זה אומר שהוא צריך הגברה חזקה פי 5 מרמקול של 100dB כדי לקבל את אותה עוצמה אבסולוטית (dB SPL).

ועוד יותר אם אני לא טועה -- אין לי ניסיון בתחום -- הטענה אינה שאתה חייב מגבר מנורות חלשלוש, אלא שרגישות/נצילות כל כך גבוהה מאפשרת שימוש במגבר כזה, ושלמגבר כזה יש צליל מיוחד/קסום שאין לאחיו עתירי הוואטים.

זכורים לי רק שני מקרים של היתקלות בשילוב כזה של רמקול סופר נציל ומגבר מנורות סופר חלשלוש -- פעם לפני מיליון שנה ופעם בתערוכה במינכן. מהראשון זכור לי קסם בביצוע מסויים של "ארבע העונות", ובשני שזה עבד נפלא עם קולות ומוזיקה קאמרית, אכן קסום, אבל בהקלטות שדורשות כוח זה היה עלוב לגמרי, ממש פתטי.

אפשר שיהיו לך שני סטים במקביל, אחד להקלטות "עדינות" ואחד ל"כוחניות" :)

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
467
נקודות
83
הרמקולים האלה זה סוג של קסם בפני עצמו אלמנט ענקי שנותן נפח ואוירה, הכי מתאים לציוד מנורתי הבעיה שאין להם דיוק בכלל, זה נפח אויר ורוך שצובע הכל מעבר כלום, בג'ז ווקאל זה חלום בכל השאר לא. אלמנט ענק בא על חשבון דיוק, מעבר ל 8/10 אינץ כבר אין דיוק וזה גם סוג של קסם כי בג'ז ווקאל זה פשוט מביס הכל, אם נשים מייקל גקסון לדוגמא, נרצה להעיף אותם מהחלון ובגלל זה תמיד מדגימים איתם רק גז ווקאל כי לכל שאר הסגנונות זה פשוט לא מתאים,כן באסה אי אפשר להנות מכל העולמות.

נערך לאחרונה ב:

Audiogod

מושעה
מעורבות
32
נקודות
28
הרמקולים האלה זה סוג של קסם בפני עצמו אלמנט ענקי שנותן נפח ואוירה, הכי מתאים לציוד מנורתי הבעיה שאין להם דיוק בכלל, זה נפח אויר ורוך שצובע הכל מעבר כלום, בג'ז ווקאל זה חלום בכל השאר לא. אלמנט ענק בא על חשבון דיוק, מעבר ל 8/10 אינץ כבר אין דיוק וזה גם סוג של קסם כי בג'ז ווקאל זה פשוט מביס הכל, אם נשים מייקל גקסון לדוגמא, נרצה להעיף אותם מהחלון ובגלל זה תמיד מדגימים איתם רק גז ווקאל כי לכל שאר הסגנונות זה פשוט לא מתאים,כן באסה אי אפשר להנות מכל העולמות.
לא מדויק
מצד אחד זה נכון שקשה יותר לתכנן דרייבר גדול יותר מ10 אינץ וההגברה שאתה זקוק לה הרבה יותר טובה וחזקה כשמדובר בדרייבר גדול
אבל אם מתוכנן נכון אין לו את כל הבעיות שציינת כמו לדוגמא JBL 4367 שזה מוניטור אולפני לכן הדיוק שלו הוא מאסט והוא נטול כל הבעיות שציינת
הוופר שלו אגב הוא 15 אינץ'
422jbl.promo_.jpg

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
כל מיני ידענים שהם חברים שלי בנוסף ממליצים לי לרכוש מגברי שפופרות חלשים , רובם הסטורים,
ואני שואל עצמי האם חובה לחבר רמקול נציל הסטורי למגבר חלש מאוד הסטורי או לא של שפופרות ,
באפשרותי להפוך את הלקסמן שלי מונובלוקים שהם בצורת "ברידג " ונותנים 240W ככה ל60 וואט
PURE CLASS A ע"יי ביטול ברידג ואפילו להשתמש או בצורת מונובלוקים או סתם מגבר סטריאו עדיין ב60 W לערוץ ,
בקיצור השאלה הנשאלת האם חובה עלי לחזור הסטורית שנים אחורה ולהשתמש בשפופרות חלשות ?
כמו כן אין לי שום בעיה להתאים הגיין של הקדם ללקסמן 60W עיי שימוש בפסיבי או התאמת הגיין בקדמים הקימים
באמצעות הRC שלי ,
מה דעתכם? למשל אני יודע שAK1 משתמש באקפלה נצילים מאוד ומגבר שפופרות חזק מאוד ,אז למה אני צריך לרכוש זוג קוודים או אייר טייט חלשים ?
604-8K
אם אתה אוהב לשמוע חזק, כמה וואטים רזרבה לא יזיקו.
הבעיה עם מגברי שפופ. לא מושלמים ורמקולים עם רגישות גבוהה שהרעש העצמי יכול לעצבן.
חוץ מזה שטרנזיסטורי ושפופרתי ישמעו אחרת לגמרי.

לבחור שבונה את הרמקולים יש מגבר כזה, אם זוכר נכון SE, כאילו דה.
הכי-תופל. אחי.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
פיספסת את הפואנטה, ראשית לרמקול עם נצילות כזאת, מספיק מגבר לא חזק כדי לייצר הרבה SPL. שנית מגבר לרמקול כזה צריך רמת ניקיון אבסולוטית בוואט הראשון, כי א) לא צריך הרבה יותר מזה כדי להפוך עולמות, ב) מגברים שאינם סינגל אנד ב99% מהמקרים אינם מגיעים לרמות נקיון וליניאריות הרצויה בוואט הראשון.
אז התשובה הנכונה היא לא חלש או היסטורי, אלא ליניארי ונקי בוואט הראשון.
בהצלחה בפרוייקט.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
654
נקודות
113
ברשותי רמקולים בעלי נצילות 100db, בתחילת הדרך הנעתי אותם בהנאה רבה עם הגברה טרנזיסטורית 100v. עברתי להגברה של 2.5v ונהנה אף יותר. לא כל הרמקולים בעלי הנצילות הגבוהה נשמעים אותו דבר ולא כל הטרנזיסטורים נשמעים אותו דבר, אבל חושב שההגיון של רמקול עם נצילות גבוהה מצריך העדפה להגברה נמוכת הספק ועבת הבעה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
באמצעות הRC שלי ,
604-8K
שניצל,
תתחיל עם 60w class a
תכיר איך השלוב עם רמקול, ואז תראה אולי vac יכול להתאים גם.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
תודה לכל העונים ! :לב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בכלל זה לא שינוי כיוון קיצוני? כל הקרטון ו"המעופש" הזה לא היה מוקצה פעם? מה קרה?
זה סתם הסגנון כתיבה , 20 שנה אני רודף אחרי החבר שהיו לו 2 זוגות ,אחד עובד והשני מתחת למיטה ולא נגן מעולם , גם קצת בגלל התרגשות חדשה
גם בגלל הגיל , הבעיה נשארה האישה שעדיין לא יודעת שמכניס לה עוד זוג של 200 ליטר !

motorica

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
בהצלחה, פרויקט מעניין

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור