האם קונקטורים משפיעים

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מישהו בכלל זוכר מה היה נושא הדיון?
ושוב לאן הוא התדרדר?

אז אני אזכיר לכם:
שניצל ניסה שני מחברים שונים על אותו כבל.
אחד מקורי שבו החברה משתמש בחלק מגע הקטן יותר מקוטר הכבל המצורף.
השני שעובר אי אלו שיופים וציפוים של חומרים שונים עליו, ובעל מגע גדול יותר המתאים לכבל.
הממצאים: הבדל לטובת הטוב יותר.

אחרי זה בה יהושוע ודיבר על ברייקאין. מאז השרשור הלך לכל מיני מקומות.

א. כמו הרכיבים גם האוזן עוברת ברייקאין בכל רגע נתון ביום וגם המוח. זו עובדה מוכחת וידועה. יכול לבוא נמר ולספר לכם מה קורה לאחר שישבת באולפן 12 שעות. יצאת לשעה וחזרת. הכל נשמע אחרת. כי האוזן התרגלה במשך 12 שעות למשהו, וכבר לא שמים לב להבדלים.

ב.רכיבים עוברים ברייקאין. מה שכן אין שום הוכחה בטבע הקיימת שמוכיחה שרכיבים פסיבים מסוגלים לעבור ברייקאין במשך שבועות או ימים. אם הדבר היה נכון, שום מערכת אלקטרונית או חשמלית בעולם לא היתה עובדת כמו שרוצים.
אפשר לבדוק את זה עם מכשור בדיקה ללא בעיה. רכיבים מכינים בהכרח יעברו ברייקאין. רכיבי מוליכים למחצה צריכים זמן עבודה מינימלי להגיע לטמפר' עבודה. מעבר לזה שום ברייקאין לא קיים. הם תוכננו ככה.
מה שכן כל פעם שנכבה ונדליק אותם יקח להם זמן להגיע לנק' עבודה מושלמת.

ג. יש הבדל בין מגעים שונים מחומרים שונים . העניין הוא שצורת ההשפעה במתחים שונים , עומסים שונים, ותדרים שונים, שונה בין מגע בין חומר לחומר. הדבר הוא לא קורוזיה. אלו ענינים ברמה האטומית של החומר.
קודם כל מבחינת מגע. לא כל מגע הוא מושלם. חברות שמתמחות בתחום שבהן עובדים פיזיקאים בכירים ומהנדסי חשמל ואלק' יודעים ליצר מודל של דברים כאלו.
הם יודעים ממה עשוי המוליך המרכזי, וממה עשויים מוליכים אחרים בשוק.
אותם אנשים יוצרים את הציפויים השונים על המגעים לשם יצירה של מגע יותר טוב ברמה המיקרוסקופית בין החלקים, יציאה של פחות בעיות קיבוליות בין החלקים, והתאמה חשמלית וטרמית נכונה בין החלקים.
במערכת אודיו פשוטה , או טובה, לא נרגיש בהבדל. במערכת אודיו מאוד איכותית למשל של אלדר נרגיש.
נוסיף על כך שאפשר להקביל זאת לSCOPE . ככל שהSCOPE רגיש יותר נראה את ההבדלים. הם יכולים להיות ברזולוציות שונות.

זה כמו למשל , ההבדל בין כבלים אופטים שונים ואיך הם מונחים. לפני שלמדתי , לא ידעתי שיש הבדל בין כבל אופטי אחד לשני.
לאחר שלמדתי ואף ביצעתי ניסויים במעבדה , מצאתי שיש, הבדלים מאוד חזקים, ברמות של עשרות dB . כמו כן יש הבדל כאשר מקופפים או מלפפים או מסובבים אותם.
אך שוב, במעבר של PCM לא נרגיש, כיוון שכמות המידע מזערית.
לעומת זאת במערכת שמעבירה DATA כבד, למשל מערכות ETHERNET גדולות בהכרח נרגיש.

וזאת להראות שתמיד יש הבדלים. השאלה היא בהכרח, מה הרזולוציה.

כמובן שאינני ד"ר או אף בעל תואר שני בתחום, אני רק בוגר תואר ראשון בתחומי. אך כן ביצעתי שיחות ושאלות עם אנשים שזה חייהם, ההבדלים, השונויות וההבדלים בין הדברים הללו ברמות שונות.
ללא ספק יש הבדל. אבל לא בכל רזולוציה אפשר להבין זאת.

אם זה לא מיישב את ההדורים אז אפשר לבוא ולהמשיך לדפוק את הראש בקיר עד מחר.
בהצלחה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הכוונה - הכל אמיתי בעיניים עצומות לרווחה עם סטטיסטיקה נכונה. אם לא שומעים הבדלים ולא משנה עם מה - כבלים, מפצלים, מגברים פטפונים נגני קומפקט ואפילו רמקולים, במבחן עיוור המסקנה היחידה שאין הבדלים נשמעים. ואם שומעים הבדלים במבחן עיוור המסקנה היחידה שישנם הבדלים שמיעים.
כמצופה הפכו את mokes לנאשם, כמה לא מפתיע.

בוא נעמיד דברים על דיוקם - אף אחד , וודאי לא אני, הפך את mokes לנאשם. חילופי הדברים הלא נעימים שנכתבו פה הם מצד שני הצדדים.
mokes טען טענה ולפני שמקבלים את תנאי המבחן כפי שהוא מציע, מן הראוי שיתנסה בזה בעצמו...ממה יש לו לחשוש? אגב, הוא הביע את הסכמתו המלאה (מבלי לחוש נאשם) ועל זה בהחלט מגיע לו יישר כוח (Y).

לשיטתך, "הכל אמיתי בעיניים עצומות".
אז אני מקווה בשבילך שגם את המזון שאתה אוכל, אתה אוכל עם עיניים עצומות ואף סתום כי חלילה הטעם של המזון יושפע מהמראה שלו או מהריח שלו...והרי אתה רוצה להנות מהטעם האמיתי של המזון, נכון?

אני גם בטוח שאתה מאזין בעיניים עצומות (או עדיף בחשיכה, אם כבר לא רואים אז עדיף לחסוך בחשמל...) כי הרי "הכל אמיתי בעיניים עצומות"...
מעניין אם גם בקונצרט אתה מאזין בעיניים עצומות...אם תראה את התזמורת מנגנת אתה עלול, חלילה, לשמוע את התזמורת באופן שונה, לא אמיתי...

שיהיה לך בכיף ואל תתן לעצמך להנות ממה שלא אמיתי לפי שיטתך.

ארז

נערך לאחרונה ב:

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני אוכיח לך שכל מה שאתה בטוח שאתה מבחין בו יביא אותך לאי הבחנה במבחן עיוור.

עכשיו למען ההגינות.
נעשה את זה על המערכת שלי שמפרט הרכיבים שלה הוא בין הטובים ביותר שניתן למצוא כיום בקרב האודיופילים {כמובן שיש עוד לא מעט ברמה הזו}.

זה אומר רמקול קרמי שקוף בצורה בלתי רגילה לשינויים.
מקור אנלוגי שנחשב לרמה מאוד מאוד גבוהה {רכשתי פטיפון חדש לא מזמן}.
קדמגבר מנורתי מאוד טבעי ונטרלי.
מגבר הספק טרנזיסטורי pass labs 350.5 שגם הוא נחשב ל...
כבילה ברמה מספקת בהחלט.
חשמל מטופל מרמת הארון ועד לרמת הפיוז של המוצרים עצמם וכמובן שכל הדרך עד אליהם.
מעמד אודיופילי ראוי בהחלט של פיניט אלמנט מסדרת פגודה.

הנגנים שתצטרך להבחין בניהם הם נגן טרנזיסטורי מול נגן מנורות.
בנגן אחד יהיה כבל פשוט של קנה ובנה, rca בשקל, דיסק צרוב.
בשני יהיה כבל חשמל אמושיין של קובלה סוסנה וכבל אקוסטיק זאן סילבר רפרנס.

תביא איתך מישהו שאתה סומך עליו שיבדוק שאני מבצע את המבחן כראוי.
נשמע לי סביר - מה אתה מתכוון בדיסק צרוב? MP3 או CD? בכל אופן, אני מניח ששני המקורות מחוברים באופן קבוע בעת המבחן, אתה רק תבחר אקראית את המקור ע"י הבורר בפרה (או שלט אם יש לך). הנה הניסוי כפי שאני מציע אותו:
- אתה מטיל מטבע וככה בוחר את המקור, שלא תשבור את הראש במה לבחור. אין מגבלות על סדרות וכו' - מבחינתי אם המטבע אומר 10 פעמים רצוף מנורות זה מה שיהיה.
- תבצע כמה ניסויים שתרצה - 32 כדי להיות נאמנים ליהושע. מותר לי לשתות משהו חריף תוך כדי ע"מ להרגע :) אם יש לך קטע מוסיקה מסוים שאתה רוצה שאבחן, אבקש שתגיד לי מראש שאוכל להכיר אותו. אולי תתן לי כמה אופציות לבחור מביניהן.
- בכל השמעה אני צריך לנחש אם ההשמעה הנוכחית היא מהמקור הקודם שנוגן, או המקור השני. נקודות בונוס אם אני אומר מנורות או טרנזיסטור, אבל רק לשמוע אם יש הבדל מספיק שאזהה אם זה מהמקור הקודם או לא, ולנחש באחוזים גבוהים.
נשמע טוב?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מוקס.

שחרר אותי מהטלת מטבעות. לא צריך להיות מדען גרעין.

אתה תשאר עם עיניים פקוחות, תראה בדיוק מתי אני מעביר ואף אעביר את הערוצים על פי בקשה שלך. אין יותר קל מזה.

אין לי בעיה שהדיסק יהיה mp3 בתנאי שאני ממיר אותו {בנוכחותך} אצלי באולפן וכמובן בתנאי שיורד מהמקור.

תבחר איזה שיר שאתה רוצה, שמע אותו לפני כמה פעמים שאתה רוצה.

לא מחייב אותך בסכום, לא מחייב אותך אפילו בדיווח. אני מחייב אותך להיות כנה עם עצמך ואיתי.

משהו חריף בכייף, מה שתרצה וכמה שתרצה. אבל דע לך שמשקה חריף מתעתע בחושים. כדאי שתעשה את המבחן ערני ואחר כך נשתה ביחד.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
mokes טען טענה ולפני שמקבלים את תנאי המבחן כפי שהוא מציע, מן הראוי שיתנסה בזה בעצמו...ממה יש לו לחשוש? אגב, הוא הביע את הסכמתו המלאה (מבלי לחוש נאשם) ועל זה בהחלט מגיע לו יישר כוח (Y).

יש לך טעות, הוא לא היה מוכן לעבור מבחן בנוהל שהוא התעקש שאני אעבור. הנוהל שהוא הציע הוא בלתי אפשרי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יש לך טעות, הוא לא היה מוכן לעבור מבחן בנוהל שהוא התעקש שאני אעבור. הנוהל שהוא הציע הוא בלתי אפשרי.

בפוסט האחרון שלו הוא הציע בדיוק את אותו נוסח מבחן שהציע לך.

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מוקס.

שחרר אותי מהטלת מטבעות. לא צריך להיות מדען גרעין.

אתה תשאר עם עיניים פקוחות, תראה בדיוק מתי אני מעביר ואף אעביר את הערוצים על פי בקשה שלך. אין יותר קל מזה.

אין לי בעיה שהדיסק יהיה mp3 בתנאי שאני ממיר אותו {בנוכחותך} אצלי באולפן וכמובן בתנאי שיורד מהמקור.

תבחר איזה שיר שאתה רוצה, שמע אותו לפני כמה פעמים שאתה רוצה.

לא מחייב אותך בסכום, לא מחייב אותך אפילו בדיווח. אני מחייב אותך להיות כנה עם עצמך ואיתי.

משהו חריף בכייף, מה שתרצה וכמה שתרצה. אבל דע לך שמשקה חריף מתעתע בחושים. כדאי שתעשה את המבחן ערני ואחר כך נשתה ביחד.

נמר,
ואיך תוכיח שהמבחן העיוור מטעה ולא נכון אם כל הזמן mokes ישאר בעיניים פקוחות?
חשבתי שהמטרה שלך היא להראות שמבחן עיוור מטעה ולא רלוונטי....

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
זה היה אחרי ההודעה שלך אליה הגבתי.

וגם בהודעה מוקדמת יותר, הודעה מספר 171 הוא הביע את נכונותו לעבור בדיוק את אותו מבחן שהוא הציע.
בפעם הלא יודע מה, אני אומר שוב שאין לי בעייה עם תנאי מבחן כמו שהצעתי, ואשמח תמיד להבחן. אם אכשל - אודה בזה.

כנראה לא שמת לב.

ארז

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
קראתי את כל השירשור, זו הייתה קריאה מרתקת אני חייב לציין. מניסיוני בהחלט יש הבדלים ברורים בין כבלי חשמל וגם דיגיטאליים, ועוד יותר בין אינטרקוננקטים אנלוגיים... אני הייתי שמח להזדמנות כזו של מבחן עיוור כפי שהוצעה ע"י mokes. בינתיים מהתרשמותי הכנה, לפחות במבחן הצניעות והאובייקטיביות 1:0 לmokes.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מישהו בכלל זוכר מה היה נושא הדיון?
ושוב לאן הוא התדרדר?

אז אני אזכיר לכם:
שניצל ניסה שני מחברים שונים על אותו כבל.
אחד מקורי שבו החברה משתמש בחלק מגע הקטן יותר מקוטר הכבל המצורף.
השני שעובר אי אלו שיופים וציפוים של חומרים שונים עליו, ובעל מגע גדול יותר המתאים לכבל.
הממצאים: הבדל לטובת הטוב יותר.

אחרי זה בה יהושוע ודיבר על ברייקאין. מאז השרשור הלך לכל מיני מקומות.

א. כמו הרכיבים גם האוזן עוברת ברייקאין בכל רגע נתון ביום וגם המוח. זו עובדה מוכחת וידועה. יכול לבוא נמר ולספר לכם מה קורה לאחר שישבת באולפן 12 שעות. יצאת לשעה וחזרת. הכל נשמע אחרת. כי האוזן התרגלה במשך 12 שעות למשהו, וכבר לא שמים לב להבדלים.

ב.רכיבים עוברים ברייקאין. מה שכן אין שום הוכחה בטבע הקיימת שמוכיחה שרכיבים פסיבים מסוגלים לעבור ברייקאין במשך שבועות או ימים. אם הדבר היה נכון, שום מערכת אלקטרונית או חשמלית בעולם לא היתה עובדת כמו שרוצים.
אפשר לבדוק את זה עם מכשור בדיקה ללא בעיה. רכיבים מכינים בהכרח יעברו ברייקאין. רכיבי מוליכים למחצה צריכים זמן עבודה מינימלי להגיע לטמפר' עבודה. מעבר לזה שום ברייקאין לא קיים. הם תוכננו ככה.
מה שכן כל פעם שנכבה ונדליק אותם יקח להם זמן להגיע לנק' עבודה מושלמת.

ג. יש הבדל בין מגעים שונים מחומרים שונים . העניין הוא שצורת ההשפעה במתחים שונים , עומסים שונים, ותדרים שונים, שונה בין מגע בין חומר לחומר. הדבר הוא לא קורוזיה. אלו ענינים ברמה האטומית של החומר.
קודם כל מבחינת מגע. לא כל מגע הוא מושלם. חברות שמתמחות בתחום שבהן עובדים פיזיקאים בכירים ומהנדסי חשמל ואלק' יודעים ליצר מודל של דברים כאלו.
הם יודעים ממה עשוי המוליך המרכזי, וממה עשויים מוליכים אחרים בשוק.
אותם אנשים יוצרים את הציפויים השונים על המגעים לשם יצירה של מגע יותר טוב ברמה המיקרוסקופית בין החלקים, יציאה של פחות בעיות קיבוליות בין החלקים, והתאמה חשמלית וטרמית נכונה בין החלקים.
במערכת אודיו פשוטה , או טובה, לא נרגיש בהבדל. במערכת אודיו מאוד איכותית למשל של אלדר נרגיש.
נוסיף על כך שאפשר להקביל זאת לSCOPE . ככל שהSCOPE רגיש יותר נראה את ההבדלים. הם יכולים להיות ברזולוציות שונות.

זה כמו למשל , ההבדל בין כבלים אופטים שונים ואיך הם מונחים. לפני שלמדתי , לא ידעתי שיש הבדל בין כבל אופטי אחד לשני.
לאחר שלמדתי ואף ביצעתי ניסויים במעבדה , מצאתי שיש, הבדלים מאוד חזקים, ברמות של עשרות dB . כמו כן יש הבדל כאשר מקופפים או מלפפים או מסובבים אותם.
אך שוב, במעבר של PCM לא נרגיש, כיוון שכמות המידע מזערית.
לעומת זאת במערכת שמעבירה DATA כבד, למשל מערכות ETHERNET גדולות בהכרח נרגיש.

וזאת להראות שתמיד יש הבדלים. השאלה היא בהכרח, מה הרזולוציה.

כמובן שאינני ד"ר או אף בעל תואר שני בתחום, אני רק בוגר תואר ראשון בתחומי. אך כן ביצעתי שיחות ושאלות עם אנשים שזה חייהם, ההבדלים, השונויות וההבדלים בין הדברים הללו ברמות שונות.
ללא ספק יש הבדל. אבל לא בכל רזולוציה אפשר להבין זאת.

אם זה לא מיישב את ההדורים אז אפשר לבוא ולהמשיך לדפוק את הראש בקיר עד מחר.
בהצלחה.
טוב שכתבת את זה , יש הבנה למרות הסחרור הבלתי הגוני כאן.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
קראתי את כל השירשור, זו הייתה קריאה מרתקת אני חייב לציין. מניסיוני בהחלט יש הבדלים ברורים בין כבלי חשמל וגם דיגיטאליים, ועוד יותר בין אינטרקוננקטים אנלוגיים... אני הייתי שמח להזדמנות כזו של מבחן עיוור כפי שהוצעה ע"י mokes. בינתיים מהתרשמותי הכנה, לפחות במבחן הצניעות והאובייקטיביות 1:0 לmokes.

אני מוכן לערוך לך מבחן כזה (אתה תהיה הנבחן).

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
וגם בהודעה מוקדמת יותר, הודעה מספר 171 הוא הביע את נכונותו לעבור בדיוק את אותו מבחן שהוא הציע.

כנראה לא שמת לב.

ארז

אתה מתחכם, או מה?
הוא "הסכים" רק אחרי שאמרתי שאיני מוכן להכניס אותו לביתי.
אתה מוזמן לערוך לו מבחן כזה, בביתך או בביתו.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אתה מתחכם, או מה?
הגזמת לגמרי עם המסקנות שלך.... תפסיק לחפש קונספירציות - יש לי פחות תחכום ממה שאתה מייחס לי....

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
בוא נעמיד דברים על דיוקם - אף אחד , וודאי לא אני, הפך את mokes לנאשם. חילופי הדברים הלא נעימים שנכתבו פה הם מצד שני הצדדים.
mokes טען טענה ולפני שמקבלים את תנאי המבחן כפי שהוא מציע, מן הראוי שיתנסה בזה בעצמו...ממה יש לו לחשוש? אגב, הוא הביע את הסכמתו המלאה (מבלי לחוש נאשם) ועל זה בהחלט מגיע לו יישר כוח .

לשיטתך, "הכל אמיתי בעיניים עצומות".
אז אני מקווה בשבילך שגם את המזון שאתה אוכל, אתה אוכל עם עיניים עצומות ואף סתום כי חלילה הטעם של המזון יושפע מהמראה שלו או מהריח שלו...והרי אתה רוצה להנות מהטעם האמיתי של המזון, נכון?

אני גם בטוח שאתה מאזין בעיניים עצומות (או עדיף בחשיכה, אם כבר לא רואים אז עדיף לחסוך בחשמל...) כי הרי "הכל אמיתי בעיניים עצומות"...
מעניין אם גם בקונצרט אתה מאזין בעיניים עצומות...אם תראה את התזמורת מנגנת אתה עלול, חלילה, לשמוע את התזמורת באופן שונה, לא אמיתי...

שיהיה לך בכיף ואל תתן לעצמך להנות ממה שלא אמיתי לפי שיטתך.

ארז
אני רואה שהתעצבנת. אבל חבל שלא הבנת, אם תיקרא בעיון תבין שהתגובה שלך היא, איך לומר, לא לעניין, אתן לך רמז, כתבתי על מבחנים.

.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
ואיך תוכיח שהמבחן העיוור מטעה ולא נכון אם כל הזמן mokes ישאר בעיניים פקוחות?
חשבתי שהמטרה שלך היא להראות שמבחן עיוור מטעה ולא רלוונטי....

ארז

הקטע של מבחן עיוור הוא לא לעצום עניים. הקטע הוא חוסר הידיעה של מה מנגן.

לכן, חשוב שהוא לא ידע מה מנגן באותו רגע.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה מתחכם, או מה?

יהושע,
אתה טועה.
1. אצלך בבית אתה היית אמור להיות הנבחן, לא mokes .
2. ההודעה שלך שאינך מוכן להכניס אותו לביתך היא הודעה מספר 164 .
3. mokes הסכים לעבור את אותו המבחן שהוא הציע לך וזה אמור היה להתבצע אצל נמר, לא אצלך.
זה נאמר מפורשות כבר בהודעה מספר 138 ואני מצטט:"אני דורש ממך תנאים מסוימים (ושוב אדגיש - אני גם אסכים להם במבחן עיוור שאני אעבור)".
זה נאמר שוב בהודעה מספר 141 :"יהושע, אני כבר אמרתי שאני מוכן למבחן עיוור בתנאים זהים למה שהצעתי לך. אני מניח שזה מה שנמר יעשה לי."
ושוב בהודעה מספר 153:"נמר, אם אני מבחין ביניהם בעיניים פקוחות אבחין גם בעינים סגורות. אין בעייה - בהזדמנות נתאם ואשמע, אבחן, וכו'. תודה".

ארז

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
יהושע,
אתה טועה.
1. אצלך בבית אתה היית אמור להיות הנבחן, לא mokes .
2. ההודעה שלך שאינך מוכן להכניס אותו לביתך היא הודעה מספר 164 .
3. mokes הסכים לעבור את אותו המבחן שהוא הציע לך וזה אמור היה להתבצע אצל נמר, לא אצלך.
זה נאמר מפורשות כבר בהודעה מספר 138 ואני מצטט:"אני דורש ממך תנאים מסוימים (ושוב אדגיש - אני גם אסכים להם במבחן עיוור שאני אעבור)".
זה נאמר שוב בהודעה מספר 141 :"יהושע, אני כבר אמרתי שאני מוכן למבחן עיוור בתנאים זהים למה שהצעתי לך. אני מניח שזה מה שנמר יעשה לי."
ושוב בהודעה מספר 153:"נמר, אם אני מבחין ביניהם בעיניים פקוחות אבחין גם בעינים סגורות. אין בעייה - בהזדמנות נתאם ואשמע, אבחן, וכו'. תודה".

ארז

אתה תמים.
המבחן שנמר הציע הוא בפירוש לא לפי הנוהל שהציע הנ"ל – והוא יודע את זה.
בכל מקרה זאת טחינת מים, משום שאדם זה לא ייכנס לביתי, כך שלא יתקיים מבחן לפי הנוהל שלו, משום שלא זה מה שייעשה נמר - אלא אם כן אתה תציע לו לערוך לו מבחן על פי הנוהל שהוא הציע והוא יסכים.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
לא יתקיים מבחן לפי הנוהל שלו, משום שלא זה מה שייעשה נמר - אלא אם כן אתה תציע לו לערוך לו מבחן על פי הנוהל שהוא הציע והוא יסכים.

זה כבר תלוי בנמר.
mokes כבר הביע את הסכמתו לעבור את אותו המבחן שהוא הציע וחבל שאתה מסרב להכיר בכך.

ארז

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור