האם לקנות מצלמת slr או מצלמה דמוי slr או פוקט

bolero

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
שלום חברים יקרים .
אני ממש חדש בתחום הצילום מעולם לא צלמתי כמעט בכלל ,יש ברשותי כרגע מצלמת פוקט של קנון 4 מגה פיקסל שקנו לי ומצלמה בפלאפון וזהו כרגע.
אני ממש לא מבין כלום בתחום חוץ מלכבות ולהדליק במצלמה דיגיטלית פוקט, החלטתי לשם שינוי בעקבות בקשת אישתי שחשוב לה לצלם הרבה את המשפחה ולתעד כל דבר ,לקנות מצלמה נורמאלית ולצלם כמה שיותר ,היות ואני חי במדבר בטבע בקיבוץ בערבה ואתמול היו שטפונות עזים והגיעו למקום וצלמים רבים וצלמו צלומים מדהימים עשה לי חשק להכנס לתחום ברמה חובבנית לגמרי.
דברתי אם שני יודעי דבר מה כדאי לי לקנות מצלמת SLR או פוקט דמוי SLR או פוקט רגיל ?
אחד טען בצורה קיצונית שאני צריך ללמוד צילום ולהשקיע הרבה בשביל להוציא תוצאה יפה במצלמת SLR כי יש להבין הרבה בצילום וכל מי שקנה מצלמת SLR ולא למד אז הוא לא מבין כלום מהחיים שלו ועדיך לו לצלם במצלמת פוקט רגילה שהכול שם נעשה אוטומטי ולא צריך הרבה כיוונים והבנה - זוהי דיעה אחת של צלם שמצלם הרבה .

דיעה שנייה בחורה מורה לצילום בארה"ב צלמת 25 שנה אמרה לי שבגלל שאני בחור צעיר יחסית בן 34 ורוצה לקבל קצת יותר ממצלמה רגילה פוקט אז שאני יעשה טובה לעצמי ויקנה מצלמת SLR ששם יש לי יותר אופציות משחק ועם קצת לימוד וקיראה אפשר לקבל בסוג זה של מצלמות תוצאה יפה הרבה יותר מכול מצלמת פוקט או דמוי slr

השאלה היא מה מבין שתי הדיעות נכונה ,והאם כדאי למתחיל בצילום שלא מבין כלום ולא יודע לצלם לקנות מצלמה SLR או ???

אשמח להכוונה ודיעות בעניין
תודה מראש

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
לפני חצי שנה עברתי מפוקט מרובה פיקסלים של קאנון לדמוה SLR של LUMIX - תהנוג.
תמונות יוצאות מצויינות.
רוב הזמן אני במצב אוטומטי - והיא מתכווננת טוב.
וזה גם שם סוף לסוללות שנגמרות אחרי 10 תמונות כמו שקרה לי כמעט כל הזמן ב-2 קנונים הקודמות.

bolero

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
ראשית תודה על ההתייחסות אשמח לשמוע דיעות בעניין

נחמד לשמוע שאתה מרוצה ממה שקנית, אבל עדיין לא הבנתי מה עדיף לאחד שרק מתחיל בצילום (אבל עם ראש פתוח ללמידה) לקנות מבחינת איכות התמונה ואפשרויות, SLR או דמוי SLR.
(SLR דגם כניסה כמו ניקון D5000. או דמוי SLR איכותית בתקציב של עד 2000 שח.
תודה תודה לתשובות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתקציב של 2000 שקל עדיין אתה לא יכול לרכוש מצלמת SLR חדשה
צריך קצת לעלות לכיוון ה 2500 וגם קצת יותר - כך בחשבון שצריך גם עדשה (לפחות עדשת קיט) ולא רק גוף. ניתן למצוא ביד שנייה מצלמות SLR כמו ניקון D40 עם עדשת קיט בתקציב שלך.

אפשר להוציא תמונות מדהימות גם עם מצלמות קומפקטיות וגם שם ניתן ללמוד רבות - הבעיה של מצלמת SLR זה הגודל שלה ואתה צריך לבדוק אם אתה מוכן למצלמה גדולה כך כך.

bolero

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
לא אמרתי שהתקציב הוא עד 2000 ש"ח.

התכוונתי שלמצלמה דמוי slr התקציב יהיה עד 2000 ש"ח שזה בהחלט גבוהה לסוג כזה של מצלמה. מצד שני למצלמת slr חשבתי בתקציב שבין 3-4 אלף שקל כמו למשל ניקון d5000 .
השאלה היכן אני יקבל תוצאה טובה יותר בתמונה בסוג מצלמה כמו למשל כזו שציינתי של ניקון או במצלמה דמוי SLR של קנון למשל כמו הדגם מצלמה דמוי SLR ‏ Canon PowerShot SX20 IS ???

פרט נוסף של אחד שמבין בצילום אמר לי כי עדשה טובה למצלמת SLR מתחילה בסכום של 4500 ש"ח והעדשות שאתה מקבל מניקון במצלמות slr הם לא של ניקון או קנון אלא של חברות פשוטות
והאיכות לא תיהיה שווה כל כך ולכן עדיף לקנות מצלמה דמוי SLR כמו למשל של קנון כפי שציינתי ששם בכל מקרה העדשה היא של קנון ולא של חברה פשוטה וזולה ולכן עדיף לי דמוי .

האם הבן אדם הזה צודק או לא והאם לא שווה לקנות מצלמת SLR כי בכל מקרה אם לא קונים עדשה טובה של קנון או ניקון שעולה כמה אלפים אז האיכות היא אף ]חות טובה מדמוי slr ???

אני לא מבין אשמח לקבל ההסברים ברורים תודהההה

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
בוא נתחיל בזה שגם מצלמת דמוי SLR וגם SLR יתנו לך תוצאות טובות. וגם פוקט.
רמת המצלמות היום כזו שקל להוציא תמונות טובות.
היתרון של SLR הוא במהירות תגובה, (כשמצלמים ילדים משחקים כדורגל), איכות תמונה בתנאי תאורה קשים כגון ערב, אור נרות, תאורת רחוב, ולחלק אחיזה נוחה יותר עקב גודלה, וכו' וכו'.
החסרונות שלה הם מחיר גבוה יחסית וגודל פיזי/משקל, ויש תהליך למידה אם רוצים לנצל את האיכות.
דמוי SLR לעומתו, ההפעלה אוטומטית, הזום חשמלי, העינית אלקטרונית והפוקוס איטי ועוד הבדלים שלא נכנס כרגע.
היתרון זה זום עם טווח גדול (מרחב לטלה) לא צריך לקנות עדשות, מחיר זול, גודל פיקנטי, קלה לנשיאה.
עכשיו זה תלוי בך, איזה צלם אתה, כמה אתה מבין בצילום, מה אתה צריך מהמצלמה.
המלצה שלי זו SLR למתחילים, ביד שנייה, כדי לראות אם זה מעניין אותך.
למשל, קנון 350-450, ניקון 40-60.
תוכל למצוא כזו, עם עדשת קיט באיזור ה 2K ללא בעיה.
הן קלות, קטנות ו SLR.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מסכים עם כל מילה
כמו כן עדשות קיט באמת פחות טובות מעדשות באלפי שקלים, אך טובות יור מרוב העדשות של מצלמות הפוקט ודמויות ה SLR

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
המלצה שלי - תעזוב את הקאנון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המלצה שלי - תעזוב את הקאנון.

זו הודעה מוזרה - היות וקנון היא החברה הנמכרת ביותר והיא מוזרה בעיקר שהיא לא מוסברת.
(N)

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
המלצה שלי, תזהרו מאנשים בגובה 1.65.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שאלת המפתח שאתה צריך להשיב עליה: לאן תרצה להתקדם?
אם התחום מסקרן אותך, בא לך להתפתח, ואולי גם תרצה להרשם לאיזו סדנת צילום למתחילים, אז כדאי לקנות SLR .
אם אתה מחפש ללחוץ ולצלם את הילדים, ולהשאר באזור הזה גם בעתיד הנראה לעין, אזי דמוי SLR, כמו גם מצלמת פוינט אנד שוט קטנה תעשה את העבודה.
אני לא רואה הרבה יתרונות לדמוי SLR, למעט המחיר: הגודל די דומה, המשקל כבר די קרוב, לעומת זאת הפוטנציאל שונה לחלוטין, לרעתה של הדמוי.
אני מסכים עם הבחורה שנתנה לך עצה נכונה לדעתי.
מצלמות ה - SLR של הדור הנוכחי הן מאוד נוחות להפעלה וניתן לצלם בהן בלי לדעת כלום, כשהן במצב אוטומאטי. הבנוס הגדול טמון באפשרויות הנוספות, שאפשר ללמוד אותן או לבד (ניסוי ותהייה) או בסדנא קצרה כמו של הבחור הנהדר הזה http://www.y-adama.co.il
אם אתה גר במדבר ושואף לצאת לשטח וללצלם תמונות טבע , אזי בוודאי כדאי ללכת על SLR

כמי שיש/היו לו מצלמות SLR גם של קנון וגם של ניקון (ישנה יותר), אני ממליץ על שתיהן, עם נטייה קלה לקנון, מאוד ידידותית, אמינה ונוחה לעבודה. אתה יכול לנסות לקנות אחת חדשה עם עדשת הקיט (לשלב הראשון זה יספיק לך והותר) או ללכת על יד שנייה. אגב, אל תהסס להתקשר לאותו בחור מהלינק שנתתי לך (יואל) הוא יכול לתת עיצה טובה גם לגבי רכשית המצלמה.

אני לא מכיר סיפורי "בטריות נגמרות מהר" בקנון. במצלמה שלי הבטריה סוחבת כבר כמה שנים טובות, ולמעט הטענה מידי פעם אין שום בעיה.

שורה תחתונה -אפשר בהחלט להתחיל עם מצלמת SLR . בכללל לא משנה שאין לך נסיון כי הן אוטמאטיות לחלוטין. הבונוס שתקבל זו אופציה להתפתח עם התחום ולממוד גם פונקציות נוספות, ואם זה מעניין אותך, לך על זה, ועדיף קנון.
בהצלחה.

ezra1980

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
היום מצלמות הSLR יחסית זולות, כבר עדיף להוסיף עוד כמה שקלים (כמה מאות) ולהגיע לSLR למקרה שתרצה לשדרג את התחביב. יש הרבה אתרים עם סקירות וביקורות מקיפות בנושא אם אתה מתלבט על איזו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום מצלמות הSLR יחסית זולות, כבר עדיף להוסיף עוד כמה שקלים (כמה מאות) ולהגיע לSLR למקרה שתרצה לשדרג את התחביב. יש הרבה אתרים עם סקירות וביקורות מקיפות בנושא אם אתה מתלבט על איזו.

איזה מין עזרה זו להגיב (תגובה ראשונה בפורום) לפוסט מלפני כמה שנים כדי להוסיף קישור לאיזה בלוג שלא קשור לנושא?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור