האם לעבור למירורלס?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תודה על הקישור.
מי שרוצה לצלם לאור נר אחד בודד, שיקנה קנון 5 די מארק 3.

על עצם העובדה שמביאים לבדיקה שכזו סוני נקס 7 ליד התותחים הכי כבדים של ניקון וקנון הייתי אומר באנגלית: I rest my case.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
תודה על הקישור.
מי שרוצה לצלם לאור נר אחד בודד, שיקנה קנון 5 די מארק 3.

על עצם העובדה שמביאים לבדיקה שכזו סוני נקס 7 ליד התותחים הכי כבדים של ניקון וקנון הייתי אומר באנגלית: I rest my case.

אריה

אתה בוחר במה שנוח לך, ומתעלם מאחרים: תתיחס ללינקים ב-dpr

צילום בתנאי תאורה לא אופטימליים חשוב מאוד מחוץ לסטודיו

עצם הבדיקה - שוב, לא התייחסת או לא קראת - אנשים החזיקו nex כמצלמה קטנה יותר.. לכן השוואות

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מיכאל, את הביקורות על הסוני נקס 7 אני מכיר בע"פ חוץ מזה שאני מכיר את המצלמה עצמה...

אתה יכול למצוא באינטרנט תיאורים של צלמים מקצועיים שהשתמשו במצלמה הזו גם לצילומי וידאו.

לדעתי, הסיבה שמול ניקון וקנון מציבים את הנקס 7 היא מפני שדגמי הפול פריים ללא מראה של סוני אוכלים לארוחת בוקר את קנון וניקון ביחד. אז מתוך אי נעימות משווים לנקס 7 שהיא מצלמה עתיקה במושגים של עולם הצילום.
בזמנו האינטרנט היה מלא תיאורי השוואות של סוני נקס 7 מול קנון 5 די מארק 2 שלא החמיאו לקנון.
אני מחזיק בקנון 5 די מארק 1 שהיא בוודאי נחותה בהשוואה לסוני.

כל הויכוח הזה מיותר. אפשר פשוט לבדוק וזה ממש לא מסובך.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נתתי לך לינק לדף השוואות של תמונה side-by-side
תבדוק את ה-nex7 שלך מול 5Dmk3 למשל (הכל יחסי, ה-5D הזאת נחותה בותה מידה מול ציוד איכותי יותר)

לא מכיר את זה?

בוחר איזור - ומיד מטה יש לך שתי תמונות משתי מצלמות שבחרת

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עוד כמה ימים אהייה בבית מול המחשב ואשחק עם המערכת הזו.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חבל שאני לא יכול להעלות לפורום תמונות שאני מצלם עם הוואווי פי 10 שלי בזנזיבר, שם אני נמצא כרגע.

בצילומים מחוץ לבית עם זוית רחבה, השימוש שלי בסוני הולך ופוחת. מצלמה שעולה 30 אלף ש"ח נראית לי, כחובב שצופה בתמונות במחשב, כביזבוז כסף טוטאלי.

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם המשקל זה עניין הייתי מנסה לקחת את הסט הזה:
EOS 200D
+
Canon EF 24-70mm
ביחד שוקל קילו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
חבל שאני לא יכול להעלות לפורום תמונות שאני מצלם עם הוואווי פי 10 שלי בזנזיבר, שם אני נמצא כרגע.

בצילומים מחוץ לבית עם זוית רחבה, השימוש שלי בסוני הולך ופוחת. מצלמה שעולה 30 אלף ש"ח נראית לי, כחובב שצופה בתמונות במחשב, כביזבוז כסף טוטאלי.

אריה

אתה בזנזיבר וזה מה שאתה עושה - עונה כמו ילד "סוני אוכלים לארוחת בוקר את קנון וניקון ביחד" - באמת זו תשובה לא רצינית.

בגלל זה אתה נכנס לשרשור של בחורה שרוצה עזרה, באמת אתה לא צריך לקחת ללב שלא כל אחד חושב שהמצלמה או הטלפון שלך הם הכי טובים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כרמי,
השואלת מתייחסת לסוני 6000 ושהיא דומה מאוד לנקס 7.

גוף של סוני 6000 עולה כ 2000 ש"ח.

הניסיון שלי עם הנקס 7 רלוונטי ולטעמי ה 6000 הוא גוף שיתן לה פתרון מושלם לכל מה שהיא מחפשת בעלות אפסית.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הסוני A6000 לצעונו הרב בעלת גוף פחות מוצלח מזה של NEX 7, אומנם יש לה חיישן מוצלח מזה של NEX 7 ומערכת פוקוס טובה יותר, אבל היא לא המצלמה הנוחה לשימוש והיא בעלת פחות לחצינים לתפעול המצלמה גם מול המתחרות.

ה A6000 מביאה מספר יתרונות לצלם חובב, וכן למי שרוצה לצלם וידאו - אני מכיר צלמי ארועים עם סוני A6300 ו A6500, אבל הם מתשמשים במצלמה לצלם וידאו בלבד ולא סטיילס. עבור צילום סטיילס בארועים צריך יכולות שליטה נוחות ובקלות לא לפספס את המצב, וכן בדרך כלל מחברים למצלמה פלאש או טריגר לפלאש חיצוני (בכך סוני פחות נוחה) וברור שעדשות טובות (שבסוני הן ממש לא זולות ובטח לא קלות או קטנות), וכן עוד סיבות שבהן ה A6000 לא מוצלחת לארועים (וגם אם יש צלם ארועים שמצלם עם מצלמות סוני, או אומר שהוא עושה כך בפרסות זה לא הופך את המצלמה לבחירה הנכונה לכך). כך שמחיר גוף זול, ואיכות חיישן הן לא השיקול היחיד שלוקחים בחשבון עבור צלומי ארועים.

אתה יכול לעקוב אחרי הודעות שלי מהעבר ואני ממליץ על מצלמות סוני, אבל אין דבר כזה מצלמה שמתאימה כל דבר וצריך להבין את הצרכים של הלקוחות ולהתאים להם מצלמה ולא ללכת לפי הרגש ומה שמתאים לי או לך.

עד השנה האחרונה והדגמים החדשים של סוני, ממש לא היה לי נוח לתפעל את מצלמות ה FF של סוני מסדרת ה A7, אני חושב מסדרת A9 וכן מה A7R III המצב הולך לכיוון הנכון שאפשר סוף סוף לקבל מצלמה שנוח לצלם איתה, אבל אלו מצלמות כבר לא ממש קטנות ועם עדשות טובות ההבדל הגדול מול DSLR כבר לא כזה גדול - יש להן עדיין יתרונות נוספים, אבל באיכות התמונה הן לא יותר טובות מניקון שמשתמשות בחלקן בחישניים סוני (ובדרך כלל מביאות תמונות טובות יותר מהסוני המקבילות) - אז לפני שאתה קופץ עם לב כדי לבדוק עובדות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חברים.
שאלה פותחת השרשור שאלה.
באופן לא מכוון הפכתם את זה לדיון בינכם שלא כ"כ עוזר לה.
בואו נעזור לה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הסוני A6000 לצערונו הרב בעלת גוף פחות מוצלח מזה של NEX 7, אומנם יש לה חיישן מוצלח מזה של NEX 7 ומערכת פוקוס טובה יותר, אבל היא לא המצלמה הנוחה לשימוש והיא בעלת פחות לחצינים לתפעול המצלמה גם מול התמחרות.

ה A6000 מביאה מספר יתרונות לצלם חובב, וכן למי שרוצה לצלם וידאו - אני מכיר צלמי ארועים עם סוני A6300 ו A6500, אבל הם מתשמשים במצלמה לצלם וידאו בלבד ולא סטיילס. עבור צילום סטיילס בארועים צריך יכולות שליטה נוחות ובקלות לא לפספס את המצב, וכן בדרך כלל מחברים למצלמה פלאש או טריגר לפלאש חיצוני (בכך סוני פחות נוחה) וברור שעדשות טובות (שבסוני הן ממש לא זולות ובטח לא קלות או קטנות), וכן עוד סיבות שבהן ה A6000 לא מוצלחת לארועים (וגם אם יש צלם ארועים שמצלם עם מצלמות סוני, או אומר שהוא עושה כך בפרסות זה לא הופך את המצלמה לבחירה הנכונה לכך). כך שמחיר גוף זול, ואיכות חיישן הן לא השיקול היחיד שלוקחים בחשבון עבור צלומי ארועים.

אתה יכול לעקוב אחרי הודעות שלי מהעבר ואני ממליץ על מצלמות סוני, אבל אין דבר כזה מצלמה שמתאימה כל דבר וצריך להבין את הצרכים של הלקוחות ולהתאים להם מצלמה ולא ללכת לפי הרגש ומה שמתאים לי או לך.

עד השנה האחרונה והדגמים החדשים של סוני, ממש לא היה לי נוח לתפעל את מצלמות ה FF של סוני מסדרת ה A7, אני חושב מסדרת A9 וכן מה A7R III המצב הולך לכיוון הנכון שאפשר סוף סוף לקבל מצלמה שנוח לצלם איתה, אבל אלו מצלמות כבר לא ממש קטנות ועם עדשות טובות ההבדל הגדול מול DSLR כבר לא כזה גדול - יש להן עדיין יתרונות נוספים, אבל באיכות התמונה הן לא יותר טובות מניקון שמשתמשות בחלקן בחישניים סוני (ובדרך כלל מביאות תמונות טובות יותר מהסוני המקבילות) - אז לפני שאתה קופץ עם לב כדי לבדוק עובדות.
תודה.
אוהב מאוד את התשובה הזו.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור