האם כבל רשת משפיע

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
טכנית, כבל רשת מעביר המון מידע שלא קשור לאודיו. אם אתה מזרים מוזיקה, סביר שתוך כדי ברשת מוזרם וידאו, עדכוני תוכנה ומה לא. אתה לא מקבל את התמונות בפייסבוק בכחול במקום טורקיז, ואתה לא מפספס אותיות בפורום. כל המידע מגיע תמיד 100% פרפקט, למרות שבו זמנית, אולי 10% מהמידע שעובר בכבל הוא הקובץ אודיו שאתה מאזין לו כרגע. מועבר מידע ולא אודיו. חבילות IP ש TCP דואג שתגענה בסדר נכון ובצורה מלאה, בין אם התווך הוא אינטרנט, סלולר או DSL.

אולי יש מצב טכני במקרים מסוימים שעל הכבל "מסתפח" רעש חשמלי שלא מסונן בצד של הסטרימר. אם זה מה שאנשים מדווחים אז זה לא המצאה. זה לא קשור לשלמות המידע, ג'יטר וכיוצ"ב, אלא לדברים סטנדרטיים של השראות חשמליות.
הדרך הכי טובה להמחיש את זה זה 'מתאמי אינטרנט על רשת החשמל'. מוצרים די פופולריים המאפשרים להעביר מידע ישירות על רשת החשמל בבית. אין יותר 'רעיש' מזה. ובכל זאת, TCP\P מעביר את המידע פרפקט ב 100% מהמקרים, בדיוק כמו מעל כל תווך פיזי אחר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מישהו עשה פעם ניסוי עם כבל RF?
המצב אצלי הוא שממיר ה- HOT (מיני פייבר) מתחבר עם כבל RF (אנטנה) לקיר, ומשם אני מחבר את המיני פייבר על הסטרימר בכבל רשת.
השאלה היא, האם כבל ה- RF הלבן הרגיל ניתן לשיפור. מישהו ניסה פעם דבר כזה?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
סביר להניח שהכבל הלבן מהקיר לממיר הוא RG6 גנרי, ומה שיש בתוך הקיר הוא אותו הדבר או תלוי במיקום השקע-מגיע אליו השחור של הוט. יש בשוק כל מיני RG6 לבנים שמבחינה טכנית ההבדל הנראה לעין הוא איכות הסיכוך וההבדלים בתמונה הם לפי מה שהיצרן הסיני עירבב בנחושת, אם אתה רוצה לשפר איכות תמונה הרי שהדבר דומה להתנסות בדיוק כמו באודיו, לברר מה נחשב וידאופילי בשוק, לתת ברייק אין וכו', יש RG6ים שהגיד המרכזי הוא שזור, כתוב על הכבל OFC היי גרייד ובלה בלה, עולים פי חמש מהסטנדרטי וכן יש הבדל בתמונה אבל זה עניין של טעם, לפעמים מקבלים צבעים "חמים" מידי, לפעמים הליקווידיות משתפרת, לא יכול להמליץ על משהו ספציפי, אבל אם החלטת ללכת על זה תחליף כבר את כל הלבן שמגיע מהחיבור לשחור של הוט.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
מישהו עשה פעם ניסוי עם כבל RF?
המצב אצלי הוא שממיר ה- HOT (מיני פייבר) מתחבר עם כבל RF (אנטנה) לקיר, ומשם אני מחבר את המיני פייבר על הסטרימר בכבל רשת.
השאלה היא, האם כבל ה- RF הלבן הרגיל ניתן לשיפור. מישהו ניסה פעם דבר כזה?
עד כמה שאני יודע בכל התקנה של הוט בקונפיגורציה שאתה מתאר של פייבר בוקס עם מיני פייבר יש גם מגבר קטן עם שנאי קטן בתוך הבית ושם צריך לבדוק שלא מכניס לך רעשים וכאלה, בכל מקרה החלפתי מהוט לבזק והאינטרנט זורם אצלי יותר טוב...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
יש לי אגב WireWorld, אבל כל זה קשקוש בלבוש
האינטרנט יסבול הכל

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
שיהיה בריא הכותב: "Decent timbre" ? או "Lacks dimensional roundness" ? זה היטב מחוץ למעטפת יכולותיי.

Eylo

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
אני מסכים שתקשורת רשת שונה מאנאלוג או מכבל טרנספורט דיגיטלי וזה בעיקר בזכות השליחה מחדש של הנתונים במידה ולא עברו נכון. בכבל טרנספורט יש רק צ’אנס אחד להעביר את המידע ולכן האיכות שם יותר משפיעה.

העניין ברשת כמו שהזכירו כאן זו מידת החזרה של השליחה , שמתבטאת בכוח עיבוד מוגבר משני הצדדים. בדומה למחשב ניגון עם מעבד חלש , כנראה שגם פה עצם העומס משפיע על הסאונד , השאלה איך? לדעתי זו השפעה של צריכת הזרם מהספק או רעש חיצוני שהמעבד זורק החוצה, כאשר יש עלייה בעומס .צריך לזכור שספק ממותג מעלה את תדר העבודה שלו לפי צריכת הזרם וכיוצא בזה גם הרעש שהוא פולט. ניתן אפילו לשמוע פיזית את הספק של לפטופ בעומס גבוה כמעיין צריחה חלשה.
במכשיר של מלקו , מנתקים את השפעת הראוטר שבדכ דיי זול וגם מאוד עסוק , ומייצרים מעיין ראוטר פנימי בין המלקו לסטרימר שמטפל רק בזוג המשתמשים האלה . בהשוואה שעשיתי בין החיבור הפנימי של המלקו לבין חיבור של כולם לראוטר , יש עדיפות מוחלטת לחיבור של המלקו.

יכול מאוד להיות שהכבל של מיכאל מספיק טוב לצרכים שלנו , אבל אצלנו החולים גם שיפור של 2% זה שיפור מוצדק.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
יכול מאוד להיות שהכבל של מיכאל מספיק טוב לצרכים שלנו , אבל אצלנו החולים גם שיפור של 2% זה שיפור מוצדק.

יש לי את הכבל האדום של Wireworld שמוזכר בכתבה.
אחלה כבל, בנוי טוב
וגם לא יקר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור