האם יש אפשרות לחבר רמקולים אלחוטיים כרמקולי אטמוס?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
יש כבר רמקולים אלחוטיים מזה מספר שנים שפועלים על בלוטוס ו/או WIFI .
תסכימו איתי שלהעביר חוטים בתקרה, במיוחד בסלון ביתי, זה רחוק מלהראות יפה.
אז האם יש כבר ברסיברים את הפיצ'ר שמאפשר לרסיבר לשלוח את המידע לרמקולי אטמוס בדרך אלחוטית?
אם כן, מה השם של הפיצ'ר הזה ובאילו רסיברים זה נמצא ?

תודה
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
יש כבר רמקולים אלחוטיים מזה מספר שנים שפועלים על בלוטוס ו/או WIFI .
תסכימו איתי שלהעביר חוטים בתקרה, במיוחד בסלון ביתי, זה רחוק מלהראות יפה.
אז האם יש כבר ברסיברים את הפיצ'ר שמאפשר לרסיבר לשלוח את המידע לרמקולי אטמוס בדרך אלחוטית?
אם כן, מה השם של הפיצ'ר הזה ובאילו רסיברים זה נמצא ?

תודה
ארז

אין ספק שהעברת כבילה לרמקולים במיוחד לאטמוס נראת לא טוב, אך זו הדרך הטובה ביותר לקבלת סאונד.
ישנן כמה אפשרויות לפי שרצים לרמקולים אלחוטים שדורשים שקע חשמלי מה שמסבך ומיקר את ההתקנה, ישנם רמקולי אטמוס ייעודים היורים לתקרה המוצבים על רמקולי החזית, שניתנים ליישום גם כרמקולים המותקנים לגובה, הם מוטים לכוון המאזין ומתפקדים מצוין, זוג בחזית, וזוג מאחור.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אפשר לינק שמסביר איך מציבים רמקולים כאלה גם בחזית וגם מאחור ?
אני מניח שהם פועלים בשיטה של החזרים. האם אין אובדן משמעותי של אינפורמציה בדרך זו ?
תודה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אפשר לינק שמסביר איך מציבים רמקולים כאלה גם בחזית וגם מאחור ?
אני מניח שהם פועלים בשיטה של החזרים. האם אין אובדן משמעותי של אינפורמציה בדרך זו ?
תודה.

הם אינם פועלים בשיטה של החזרים, הרמקולים מוטים כלפי המאזין.
לאחר ההתקנה, יש לעדכן בתפריט הרסיבר את מיצוב הרמקול.
IMG_6195.JPG.53233b466bf1ef810443618acb94411a.JPG

תמונות מצורפות

• IMG_6195.JPG.53233b466bf1ef810443618acb94411a.JPG
    IMG_6195.JPG.53233b466bf1ef810443618acb94411a.JPG
    KB 65.9 · צפיות: 864

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אם הרמקולים תלויים מעל הקדמיים , איך הם מעבירים את מימד הגובה כמו רמקולים בתקרה ?

אם אני מבין נכון , כאשר יש 4 רמקולי אטמוס בתקרה אז זוג אחד מציבים מקדימה וזוג שני מציבים כמעט מעל מקום הישיבה.
האם להדמיית הזוג השני מציבים רמקולים תלויים על הקיר האחורי ?

לגבי הרעיון של רמקולי אטמוס אלחוטיים , האם בכלל האופציה הזאת קיימת ?
האם יש רסיבר שמאפשר לשלוח את הסיגנל לרמקולי אטמוס בשיטה אלחוטית כאשר שאר הרמקולים מחוברים חוטית ?
ארז

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
לגבי ארבע רמקולי גובה. הם מצליחים ליצור אווירה תלת מימדי. כפי שצינתי בסקירות לא לכל רסיבר יכולות אטמוס מהשורה הראשונה.

שיש 4 רמקולי אטמוס בתקרה הם אמורים להיות ממוקמים מלפני ואחורי הצופה.
רק במצב שיש זוג אטמוסים בתקרה הם אמורים להיות מעלה הצופה בנקודת M.T

לגבירסיבר שמעביר סיגנל לרמקולים אלחוטים. לא מכיר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
OK , תודה.
ארז

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אבל אם אתה הולך על אלחוטיים - כנראה שתצטרך לחבר אותם לחשמל - מה שאומר ש-שוב תצטרך "לסלול" לשם
כבלים - או להכין שקטים מיוחדים מאחורי הרמקולים במידה ואין.

בכל מקרה - לחצוב בתקרה זה לא פשוט כמו לחצוב בקיר אנכי (הרבה פחות נוח ויותר מאמץ) .
גם אני מתלבט כבר לא מעט זמן לשים 4 בתקרה בסלון .

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אבל אם אתה הולך על אלחוטיים - כנראה שתצטרך לחבר אותם לחשמל - מה שאומר ש-שוב תצטרך "לסלול" לשם
כבלים - או להכין שקטים מיוחדים מאחורי הרמקולים במידה ואין.

בכל מקרה - לחצוב בתקרה זה לא פשוט כמו לחצוב בקיר אנכי (הרבה פחות נוח ויותר מאמץ) .
גם אני מתלבט כבר לא מעט זמן לשים 4 בתקרה בסלון .

ניתן להינות מפורמט האטמוס גם מבלי להתקין רמקולים בתקרה.
לדוגמה.. רמוקלי גובה נכונים, יניבו סאונד תלת מימדי איכותי.

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אגב ,
למי שרוצה לחבר בתקה - יש את הכבלים השטוחים הללו "GHOST" :
https://www.amazon.com/Ghost-Adhesi...2159691&sr=8-5&keywords=flat+wire+for+speaker

לא זול אך בהחלט שטוח ...

אני בדיוק מחפש עכשיו 4 רמקולים לבנים ודקים כדי להתקין בתקרה - אשמח להצעות

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אגב ,
למי שרוצה לחבר בתקה - יש את הכבלים השטוחים הללו "GHOST" :
https://www.amazon.com/Ghost-Adhesi...2159691&sr=8-5&keywords=flat+wire+for+speaker

לא זול אך בהחלט שטוח ...

אני בדיוק מחפש עכשיו 4 רמקולים לבנים ודקים כדי להתקין בתקרה - אשמח להצעות

בהתקנת 4 רמקולי אטמוס בתקרה. מומלץ להתקין רמקולים עם יכולת צידוד. או שיהיו בעלי יכולת הטייה כלפי מרכז הישיבה.

נערך לאחרונה ב:

mcbi2

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
לגבי ארבע רמקולי גובה. הם מצליחים ליצור אווירה תלת מימדי. כפי שצינתי בסקירות לא לכל רסיבר יכולות אטמוס מהשורה הראשונה.

שיש 4 רמקולי אטמוס בתקרה הם אמורים להיות ממוקמים מלפני ואחורי הצופה.
רק במצב שיש זוג אטמוסים בתקרה הם אמורים להיות מעלה הצופה בנקודת M.T

לגבירסיבר שמעביר סיגנל לרמקולים אלחוטים. לא מכיר.
שלום איציק ,לי אין אפשרות לתלות רמקולים בתקרה הבנתי שאפשר לתלות רמקולים בגובה סמוך לתקרה זוג בחזית וזוג מאחורה בהתאם לסוג המגבר,השאלה שלי האם צריך רמקולים שמיועדים לאטמוס (כגון קלפיש 140) או שאפשר גם לחבר לרמקולים רגלים במקרה שלי הרמן קרדן TS 60 אלה רמקולים סטילסטיים (יש לי שני זוגות כאלו)האם זה יעשה את העבודה.תודה רבה איציק

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
שלום איציק ,לי אין אפשרות לתלות רמקולים בתקרה הבנתי שאפשר לתלות רמקולים בגובה סמוך לתקרה זוג בחזית וזוג מאחורה בהתאם לסוג המגבר,השאלה שלי האם צריך רמקולים שמיועדים לאטמוס (כגון קלפיש 140) או שאפשר גם לחבר לרמקולים רגלים במקרה שלי הרמן קרדן TS 60 אלה רמקולים סטילסטיים (יש לי שני זוגות כאלו)האם זה יעשה את העבודה.תודה רבה איציק

מומלץ להתקין רמקולים כגון קליפש RP-140SA הם תוננו לעבוד כרמקול אטמוס, כך בנוי הסטאפ אצלי.

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
בעיקרון , ניתן לשים עבור אטמוס כל רמקול שטווח התדרים המינימאלי שלו הינו 100-10KHZ.
ישנם רמקולים איכותיים יותר ואיכותיים פחות , אבל בעקרון כל רמקול - כאשר חשוב מאוד לתלות אותו בזווית המתאימה ע"פ הגדרות ATMOS .
אגב , במידה ואכן אתה משתמש ב"רמקול רגיל" - יש לוודא כי רמקול זה אינו מושפע מהצמדה לקיר .

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
בעיקרון , ניתן לשים עבור אטמוס כל רמקול שטווח התדרים המינימאלי שלו הינו 100-10KHZ.
ישנם רמקולים איכותיים יותר ואיכותיים פחות , אבל בעקרון כל רמקול - כאשר חשוב מאוד לתלות אותו בזווית המתאימה ע"פ הגדרות ATMOS .
אגב , במידה ואכן אתה משתמש ב"רמקול רגיל" - יש לוודא כי רמקול זה אינו מושפע מהצמדה לקיר .

הקרוסאובר ברמקולי אטמוס קליפש rp140sa עומד ב-2khz

נכון .. ניתן להתקין רמקולים שונים עם זווית נכונה כלפי המאזין.. אך עדיף להתקין רמקול שתוכנן לפורמט.

נערך לאחרונה ב:

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
הקרוסאובר ברמקולי אטמוס קליפש rp140sa עומד ב-2khz

נכון .. ניתן להתקין רמקולים שונים עם זווית נכונה כלפי המאזין.. אך עדיף להתקין רמקול שתוכנן לפורמט.

דיברתי על ה- FREQ RANGE ולא על ה- FREQ CROSS .

lion77

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
אם אני לא טועה, ממה שקראתי על הרמקול עד כה, כאשר הוא מונח על הרמקול הקדמי או בגובה של עד מטר וחצי מן הרצפה ויורה את הסאונד לכיוון התקרה הוא משמש כרמקול אטמוס בעיצוב מיוחד. רמקולים כאלו נושאים את השם אטמוס באופן רשמי ומשתמשים כנראה בפטנט של חברת דולבי. בכל תצורה אחרת של תליית הרמקול הזה על הקיר הוא משמש כרמקול סראונד כמו כל רמקול סראונד אחר.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
אם אני לא טועה, ממה שקראתי על הרמקול עד כה, כאשר הוא מונח על הרמקול הקדמי או בגובה של עד מטר וחצי מן הרצפה ויורה את הסאונד לכיוון התקרה הוא משמש כרמקול אטמוס בעיצוב מיוחד. רמקולים כאלו נושאים את השם אטמוס באופן רשמי ומשתמשים כנראה בפטנט של חברת דולבי. בכל תצורה אחרת של תליית הרמקול הזה על הקיר הוא משמש כרמקול סראונד כמו כל רמקול סראונד אחר.

הרמקול הנ"ל מיועד לשמש כרמקול אטמוס גם שהוא מותקן בגובה צמוד תקרה.
אכן, לרמקול לוגו של חברת DOLBY

20171024_134702.jpg

תמונות מצורפות

• 20171024_134702.jpg
    20171024_134702.jpg
    KB 49.7 · צפיות: 514

lion77

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
הרמקול הנ"ל מיועד לשמש כרמקול אטמוס גם שהוא מותקן בגובה צמוד תקרה.
אכן, לרמקול לוגו של חברת DOLBY

אני גם השתמשתי בהם בצורה הזאת על גבי הקדמיים (KLIPSCH RP280F), עם הזמן התרגלתי לאפקט ואף הרגשתי אותו בעיקר בסרטים שמקודדים כאטמוס, לפני כחודש תליתי אותם על הקיר הקדמי צמוד לתקרה בקו ישר עם הקדמיים משתי סיבות:
1. נמאס לי לראות אותם מונחים על הקדמיים, מבחינה אסטטית זה הפריע לי.
2. רציתי לבדוק אם כאשר מציבים אותם קרוב לתקרה האפקט יהיה יותר מוחשי, עדיין לא הצלחתי להחליט מה עדיף, אני אתן לזה עוד חודש חודשיים ואחליט.

ד"א השתמשתי בהם גם כרמקולי סראונד בצדדים אבל לא אהבתי אותם בתצורה הזאת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור