כבלים האם יש אורך חיים לכבל ?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום וחג שמח,

האם יש אורך חיים לכבל ? (מכל סוג) שלאחריו מקובל להניח שיש/שתהיה ירידה באיכות הסאונד.
מובן שההנחה היא בשימוש ביתי רגיל. (לא בשמש ישירה, לא חשוף לחום/לחות קיצוניים (ת"א זה 90% בקיץ))(lol)

איתי

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
יש לו אורך אבל אין לו חיים :שתוי:

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
אולי ישנם כבלים עם רכיבים אלקטרונים בתוכם שלאחר קצר חשמלי - אולי יקרה להם משהו , אולי .

ואולי לא , ואולי כן ...........

Transparent-OPUS-MM2.jpg

נערך לאחרונה ב:

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נחושת מתחמצנת

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
לי יש רמקולים קווד מישנת 1957 . במקומות של הלחמה יש כיסוי . ועד היום הצליל צלול . הוחלפו רק הקבלים . והדיודות של הספק

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
נחושת מתחמצנת

שלום וחג שמח
לכל חומר יש תוכלת חיים. ראה בדיקות גיל לחומר ע"י איזוטופ 18...השאלה רק אם זה בר מדידה לעומת חיי אדם.
יש (הייתה?) תוכנית מעניינת בערוץ ההסטוריה (HOT) על טכנולוגיה - נחושת.
אז ראשית הנחושת שבה עושים שימוש במוליכים (חשמל) היא נחושת חדשה ולא ממוחזרת. היא גם מיוצרת בתהליך
יותר מורכב ויקר, לקבלת זיכוך לרמה של 99.99% נחושת.
המרכיב בכבלים שימנע התחמצנות יהיה המבודד. למרבה הפלא מאז החל השימוש בחשמל, המבודדים התפתחו הרבה יותר
מהמוליכים.
לטובת שאלתך, חשוב לברר אילו עוד חומרים תוקפים את חלקו הגלוי של המוליך, מלבד החמצן שבאוויר? קרוב לים המליחות
תאיץ את התהליך.
גם אם יש קורוזיה, היא אמורה להיווצר רק בשיכבה החיצונית של החומר (זו שבאה במגע עם האוויר). תחמוצת נחושת מוליכה גם, פחות טוב מנחושת (לא כמו בכסף!) אבל זה לא חומר מבודד.
בשאלה הכללית (מבלי לחפור) הייתי אומר שלכבלים יש את אורך החיים הארוך ביותר מכל מרכיב אחר במע' (מלבד הסטנד?). נקודתית, יתכן כבל שהבידוד שלו לקוי, שהיה חשוף לקורוזיה מועצת או שיוצר באופן רשלני.
אז כבל יכול להתקלקל (במיוחד אם עבר התעללות פיזית).

נחושת מסתבר מאוד טובה בכל מה שקשור למים. רוב הצנרת בצפון אמריקה מנחושת, והיא עוזרת בטיהור המים.
היא גם עמידה מכל חומר אחר.
נחושת משמשת בכמויות גדולות בספנות, להגנה בפני יצורים מקרוסקופיים שנדבקים לדופן, וגם כנגד אכילת החומר ע"י
מי הים המליחים. כך היה כמעט משחר הימאות.
יש לנחושת תכונות משופרות (בעיקר מבחינת חוזק, לא מוליכות) בערבוב עם מתכות אחרות. עם בדיל זה יוצר ברונזה,
ועוד...
מלבד בדיקות חשמליות, יש בדיקות ספקטרומטריות לנחושת, ע"י חיתוף פרוסה דקה (מיקרונית) בליזר, ובדיקה שלה.
לא סופק מעולם מידע הנדסי על שיפור התכונות המוליכות לנחושת (או מתכת אחרת) ע"י פעולות קרונוגניות או אחרות.
הגלגול של הנושא לפתחו של האודיופיל בבדיקת האזנה, וטענה שיש הבדל סוני - אינו קביל הנדסית.

משה לוי

עוסק בתחום
מעורבות
1
נקודות
18
לי יש רמקולים קווד מישנת 1957 . במקומות של הלחמה יש כיסוי . ועד היום הצליל צלול . הוחלפו רק הקבלים . והדיודות של הספק
היי קרמר
מקווה ששלומך טוב, ציפיתי לפגוש אותך בתערוכה וחבל שלא.
חג שמח

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
מר לוי אתה מכיר את עניין או שאין לך עבודה . או שכולם צריכים אותך באותו היום . הייתי בדרך ללקוח בדרום . אמרתי בחזרה ניכנס לתערוכה . חייג אלי לקוח מעפולה דחוף להיום . הסתובבתי בנתניה לכיוון הצפון . ודחיתי את הלקוח למחר מהדרום .
ואז חייג אלי עוד לקוח מת"א אמרתי לו אבו למחרת . כך שניסגרו לי היומים בפול לחץ .
אני מרוצה מימה שיש לי בבית . אולי אקנה CDP קווד . לא מאמין שיהייה לו צליל יותר ערב מאשר הדנון בלו ריי . שיש לי
אני יכול לקחת לניסיון משוופ בחיפה .
מקווה שגם יצא לסוחרים $$$$$$$$$ רווח . כי זו הייתה מטרת התערוכה . ואף גולש לא כתב בשום פורום שקנה משהוא או היזמין . רכיב מסויים .
חג הקפות שניות שמח

Adifigen

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
כנ"ל, רציתי לבוא לשחות בין הכרישים האודיופילים אבל כל סוכות יש לנו פסטיבל דבילי במכון ויצמן ומישהו צריך לאבטח אותו מה שכן, ככה עושים כסף (לפחות בהתחלה) להשתדרגויות ;)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור