האם אתה מחשיב את עצמך כמאזין מיומן?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אודיופילים חושבים, שלוקח זמן רב לפתח מיומנות ואבחנה דקה, בהאזנה לציוד שמע.
האם אתה מאמין שיש לך "אוזני זהב" או שיכולת האבחנה שלך לא כל כך טובה?

תומר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תומר .
שאלה טובה אך קצת בעייתית.

הרי כל אחד רוצה להחשב למאזין מיומן, השאלה היא מה הוא מיומן?

אני חושב שבכדי להיות מיומן צריך לשמוע מספיק מוצרים על המערכת האישית שלך ולא לשמוע סטאפים שונים.
הסיבה היא פשוטה.
כאשר אתה שומע סטאפ שלם שלא עבר שינויים אינך יכול לפרק אותו לגורמים, כלומר: אינך יודע מי עושה כאן את העבודה המגבר? המקור? הרמקול? או מהיא החוליה החדשה, מה יכול להתאים יותר וכ"ו.

לכן בכדי להיות מספיק מיומן חשוב לשמוע כמה שיותר מוצרים במגרש הביתי שלך.

אבל ... וזה אבל גדול.
כאשר אתה שומע הרבה סטאפים שונים אתה מפתח מיומנות מסויימת שמספיקה בהחלט לתת חוות דעת על סטאפ ואיכותו.

מעבר כך שיש המון אנשים שמקשיבים בדרכים שונות.
ישנם אנשים שמקשיבים למערכת כמערכת , המטרה שלהם היא לבחון אם הם נהנים מהתוצאה ולא כולם מחפשים את המיקרו והמאקרו, האוויר בין הכלים, עומק במה ותמונה ברורה, איזון טונלי ואיכות הבס והמיד.

צריך לדעת למה להקשיב על מנת לפתח מיומנות , אחרי שלמדת איך להקשיב אתה יכול להתחיל לבחון את הפרמטרים האלה על מערכות ומוצרים שונים.

בקיצור.
מיומנות נרכשת ודורשת עבודת שטח לא מבוטלת, להאזין כמה שיותר למוצרים, לדעת מה לבחון ומה חשוב מעבר להנאה.

מיומנות ומטרה.
יש אדם שיודע בדיוק מה הוא רוצה וזה מה שהוא מחפש ומתייחס אליו. הוא לא חייב להיות מיומן אלה לתת חוות דעת אישית לעצמו ללא היתחייבות וללא מטרה ציבורית.

אם באדם שכותב על מוצר עסקינן אז הסיפור שונה בהחלט.
נסיון חשוב מאוד ולמידה לא פחות. לגבי הלמידה - תמיד לומדים גם המנוסים שביננו.

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
Tomer, and what do you think about yourself? q

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
המיומנות שלי התפתחה ב-25 שנים האחרונות, בהאזנה לציוד רב ולהופעות חיות. שידרוג של מאות רמקולים/מגברים/נגנים/כבלים/טיונרים/פטיפונים/אוזניות ועוד, לימד אותי על איזה מוקשים לא לדרוך.
כרגע אני בודק בבית כבלים של אודיוקווסט.

תמונות מצורפות

• 1.jpg
    1.jpg
    KB 73.3 · צפיות: 502

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לצערי אני לא מיומן ובדרך כלל חוות דעת שלי תסתכם באם זה נשמע לי טוב או לא.

אבל אני בהחלט עושה מאמצים להשלים פערים ולשמוע כמה שיותר ..

שלמה

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
I am "audiophile" from age 11 - I asked my father to buy me something to play records. He was very surprised to say the least but I got simple turntable with built-in amp and speaker. Now I am at my 8th system and while I cannot say I listened to enormous quantity of equipment I can say I did enormous quantity of setup experiments with my gear and of course many many listening hours. Do I know what sounds good? I can say yes to myself but it's subjective thing so your opinion can be different of course. Happy listening

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
תומר - איך אתה מגדיר מאזין מיומן ? (הרי אתה שאלת את השאלה).
הרי יש אנשים עם מערכת פשוטה שיש להם מאות ואלפי כותרים - הם מאזינים די מיומנים.
האם זה ברור מי מאזין יותר "מיומן" - זה שהקשיב לאלפי כותרים במערכת פשוטה או זה שבדק אלפי סטאפים עם אותם 4 שירים?

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נראה לי שקיבלת תשובה מעל ומעבר מהמומחה לשאלות רטוריות...הוא "למד לא לדרוך על מה שכלב לפעמים משאיר"... וחוץ מזה הוא "בודק כבלים כרגע" (פששש, מידע מאוד רלוונטי),אז אנא לא להפריע לו לתלות עליהם את הכביסה.

אגב, אשמח להיות מופתע לטובה ולקרוא תשובה מלומדת לשאלה מהנשאל ובכלל.

תודה.

נערך לאחרונה ב:

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אני מאזין די מיומן

למוזיקת ג'אז ומיומן לא רע במוזיקה קלאסית, לאחר אין ספור שעות האזנה להקלטות שונות.
אין לי אספירציות להקשיב למאות רמקולים, מאות מגברים ומאות או אלפי כבלים.
אין לי מספיק זמן להתעסק בשטויות כאילו. המטרה שלי להנות ממוזיקה. ברגע שלא תדע לעשות את זה בעזרת טרנזיסטור מעפן- לא יעזור לך כמה רמקולים תקשיב להם, מוזיקה אף פעם לא באמת תעניין אותך. תמצא את עצמיך עם 100 דיסקים "אודיופילים" שמתוכם מקשיב לחמש דקות של סמפלרים או "דיסקי סמינר" כדי להבין אם בס מהודק או לא בהחלפת כבל.
כאודיופיל- זה שעמום ביזבוז זמן וחסר תוחלת.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
תומר - איך אתה מגדיר מאזין מיומן ? (הרי אתה שאלת את השאלה).
הרי יש אנשים עם מערכת פשוטה שיש להם מאות ואלפי כותרים - הם מאזינים די מיומנים.
האם זה ברור מי מאזין יותר "מיומן" - זה שהקשיב לאלפי כותרים במערכת פשוטה או זה שבדק אלפי סטאפים עם אותם 4 שירים?

מיומנות = בקיאות, ניסיון, יכולת אבחנה דקה, לדוגמה בין קומפקטים/כבלים שונים, במערכת השמע.

כמו בכל תחום, ישנם כאלה שהם יותר מנוסים- מאומנים- בעלי כישורים- ואחרים פחות. השאלה שנשאלה היא על יכולת האבחנה של כל אחד ואחד מאיתנו, בין רכיבים זהים במערכת השמע ובניתוח צליל של מערכת שמע שלמה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
פשוט. כן.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מזה קשור?
ונגיד שלא? זה אומר שאני לא מיומן?
לא הבנתי מה הקשר. יש גבול לפלצנות בתחום . אם כל הכבוד. יש גם איזשהו סוף לטירוף הזה. אפילו שאני מת על זה, למדתי דבר או שניים שאם כל הכבוד יהממו את רובכם.
כיוון שכבר ראיתי בפורום הזה בזמן הקצר ומקריאה, ובפורומים אחרים בארץ ובעולם , ובכלל ללא קשר לפורומים , שלקבל דברים שהם אינם פופולרים , ונוגדים את האמונות של אנשים (אודיופיליה היא כמו דת) אז אני נמנע מלומר אותם פה.

mmhifi

אוהב את התחום
מעורבות
11
נקודות
18
Somewhat I don't agree. The first thing - no limit to faltsanut and madness. The second- I personally believe only to things I hear and changed my opinions many times. Audiophilia isn't religion

נערך לאחרונה ב:

Ozen

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
18
אני לא יכול להגיש שאני מיומן, אין לי הרבה מושג בסוגי הגברות ורמקולים שונים, ובכלל בחלקי המערכת - אבל, יש לי שמיעה מוזיקלית ברמה מאוד גבוהה (אני מנגן על 5 כלים רק משמיעה), ואני איך הדברים אמורים להישמע - אבל שוב, עדיין אין לי ניסיון...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני לא יכול להגיש שאני מיומן, אין לי הרבה מושג בסוגי הגברות ורמקולים שונים, ובכלל בחלקי המערכת - אבל, יש לי שמיעה מוזיקלית ברמה מאוד גבוהה (אני מנגן על 5 כלים רק משמיעה), ואני איך הדברים אמורים להישמע - אבל שוב, עדיין אין לי ניסיון...

(y)

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
עוד לא שמעתי על כבל שקיבל את פרס פולאר

:rolleyes:

לשאלה המקורית- תשובתי במילה אחת- לא.

וביותר מילים-

כן, הייתי רוצה להיות מיומן !

עד היום נתקלתי ב 3 סוגי מיומנויות:

א. כאלה שמזהים מי מנגן (ואפילו יודעים לספר, מתי, איכן ומה שתו לפני ההקלטה :) ) ולא משנה באיזה מע' יאזינו.

ב. כאלה שמזהים ש"המיד לא רטוב מספיק", "שאין אויר בין הכלים", ש"הבס לא הדוק מספיק"....באמת ובתמים אשמח לדעת מהם "אמצעי המדידה/ הערכה" שלהם ??!

ג. כאלה שמזהים באילו אמצעי הקלטה השתמשו.

אישית, הייתי רוצה להיות מנוי עם הקב' הראשונה. בנתיים, אני מסתפק בלדעת להבחין האם המע' מנגנת מוסיקה באופן שגורם לי להנות, לקחת חלק בחוויה ולאורך זמן.....

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בקבוצה ב', הניסיון בהחלט משביח את יכולת הזיהוי, הלמידה וההתנסות לעולם לא מסתיימים: עם כל האזנה לסטאפ חדש מקבלים נקודות ייחוס נוספות.

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
לדעתי

יש שינוי עם הזמן.כמו בכל תחביב-אתה רוכש מיומנות,לראיה אנשים שאינם מהתחום,כשמאזינים לסט איכותי,יכולים להרגיש בהבדל.

השאלה האמיתית-מתי מתחילה ירידה פיזית באיכות השמע,לאדם מן הישוב?:מבולבל:

נ.ב-תומר,הכבל שאתה בוחן הוא ה"אברסט"?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
השאלה האמיתית-מתי מתחילה ירידה פיזית באיכות השמע,לאדם מן הישוב?:מבולבל:

מגיל 40 יש ירידה באיכות השמיעה{ובעוד כמה דברים}... ונגד זה אין הרבה מה לעשות.
כמובן שיש עוד גורמים מעבר לגיל שפוגעים בשמיעה.{סביבת עבודה וכו'}

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור