האם אודיו הוא באמת תחום סוביקטיבי גרידא?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יש למשל חמוץ מידי - אין מפורט מידי.
יש מלוח מידי - אין דינמי מידי
יש חריף מידי - אין רזולטיבי מידי

בקיצור. אוכל הוא אינו מקביל לאודיו.

או אולי הטרמינולוגיה והכישרון שלנו בתחום הקולינרי מוגבלת..

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
יש אקסיומה על כך שרמקול מפורט יותר חושף יותר.
זו לא אקסיומה -- זו ההגדרה: רמקול מפורט == כזה שחושף יותר.

האקסיומה היא שזה כבייכול "טוב" יותר, וזאת כחלק מאוסף אקסיומות שבהקשר שבו הן חיות, עדיין לא הוגדר מה זה "טוב" באודיו.

תזכורת: "נאמן/משחזר את הצליל המקורי/החי" זו לא הגדרת "טוב" שהאקסיומות מסתדרות איתו, אלא מאפשרות סתירה מולו.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זו לא אקסיומה -- זו ההגדרה: רמקול מפורט == כזה שחושף יותר.

האקסיומה היא שזה כבייכול "טוב" יותר, וזאת כחלק מאוסף אקסיומות שבהקשר שבו הן חיות, עדיין לא הוגדר מה זה "טוב" באודיו.

תזכורת: "נאמן/משחזר את הצליל המקורי/החי" זו לא הגדרת "טוב" שהאקסיומות מסתדרות איתו, אלא מאפשרות סתירה מולו.

עמיר

זו האמא של האקסיומות.
אין אדם אחד בפלנטה, כולל גלקסיות מקבילות, שיטען שרמקול מפורט יותר לא חושף יותר (אלה אם כן הוא מתפלסף).

לא דובר על טיב במקרה הזה. נטו אקסיומה - הסכמה גורפת - אין עליה ויכוח

עוד כמה?
כהה עור פחות רגיש לשמש מאשר לבקן
לאדם ערום יהיה קר יותר באנטרטיקה מאשר אדם שלבוש היטב
ברכב, לגלגל גומי יש מקדם אחיזה גבוה יותר מאשר לגלגל מזכוכית
לבן בהיר יותר משחור
דם הוא אדום
רגל קרושה זה מגעיל
ליצן הוא לא תמיד ״קטן שלי״
פטיפון לא מסתובב לא יכול להשמיע תקליטים

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
זו האמא של האקסיומות.
אין אדם אחד בפלנטה, כולל גלקסיות מקבילות, שיטען שרמקול מפורט יותר לא חושף יותר (אלה אם כן הוא מתפלסף).

לא דובר על טיב במקרה הזה. נטו אקסיומה - הסכמה גורפת - אין עליה ויכוח
אופס, הגענו קצת רחוק... :)

#1. הגדרה -- מתן משמעות ספציפית למילה/ביטוי (זוהי הגדרה למילה "הגדרה" :) )

הגדרה אי אפשר להוכיח/להפריך. כשמישהו אומר ש-X פירושו Y, זה רק אומר שמכאן והלאה, בכל מקום שמגדיר אומר X, הוא מתכוון ל-Y.

עם זאת, יכולות להיות בעיות עם הגדרות. אם מישהו אחד מגדיר X כ-Y, ואחר מגדיר X כ-Z, ו-Y ו-Z שונים, אז בכל מיני מצבים ששניהם משתמשים באותה מילה/ביטוי X, סביר שהייו ויכוחים ואי הבנות, וכל אחד יהייה בטוח -- ובצדק!!! -- שהוא צודק, ולפי ההגדרה שהוא משתמש בה, שהאחר טועה.

#2. אקסיומה -- הנחה (הנחת יסוד) שמסכימים לקבל אותה ללא הוכחה (זוהי הגדרה למילה "אקסיומה" :) )

אם מתברר שהיא גורמת לסתירה עם הנחות קודמות או מה שנגזר מהן, כנראה שלא כדאי לקבל אותה. אם לא נתקלים באף סתירה, אפשר להמשיך להחזיק בה עד להודעה חדשה.

לפי האמור לעיל, לומר:
  • "פירוש המילה 'מפורט' בהקשר לרמקול הוא 'חושף יותר [פרטים]'" זוהי הגדרה, לא אקסיומה.
  • לומר "רמקול שיושף יותר הוא טוב יותר" הוא אקסיומה, שמתייחסת להגדרת "טוב"

=============

אנחנו לא מסכימים על הגדרת המילה "טוב".

אני מגדיר "טוב == כזה שממש בהצלחה את רצונותיו/צרכיו של מישהו", ובהגדרה הזו, אין משמעות ל"טוב" בלי לומר מהם הרצונות/צרכים ו/או על איזה מישהו מדובר.

ממך לא ראיתי בינתיים הגדרה של "טוב", אבל בטוח שייש לך הגדרה כזו, אולי לא במודע, אבל אתה בודק כל דבר מולה, ולפיה אתה אומר על משהו אחד "טוב" ועל אחר "לא/פחות/יותר טוב".

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לגבי פטיפון לא מסתובב לא יכול להשמיע תקליטים, יש תוספת כפי שהתברר לי לאחרונה - פטיפון בלי ראש לא יכול להשמיע תקליטים.

אריה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אופס, הגענו קצת רחוק... :)

#1. הגדרה -- מתן משמעות ספציפית למילה/ביטוי (זוהי הגדרה למילה "הגדרה" :) )

הגדרה אי אפשר להוכיח/להפריך. כשמישהו אומר ש-X פירושו Y, זה רק אומר שמכאן והלאה, בכל מקום שמגדיר אומר X, הוא מתכוון ל-Y.

עם זאת, יכולות להיות בעיות עם הגדרות. אם מישהו אחד מגדיר X כ-Y, ואחר מגדיר X כ-Z, ו-Y ו-Z שונים, אז בכל מיני מצבים ששניהם משתמשים באותה מילה/ביטוי X, סביר שהייו ויכוחים ואי הבנות, וכל אחד יהייה בטוח -- ובצדק!!! -- שהוא צודק, ולפי ההגדרה שהוא משתמש בה, שהאחר טועה.

#2. אקסיומה -- הנחה (הנחת יסוד) שמסכימים לקבל אותה ללא הוכחה (זוהי הגדרה למילה "אקסיומה" :) )

אם מתברר שהיא גורמת לסתירה עם הנחות קודמות או מה שנגזר מהן, כנראה שלא כדאי לקבל אותה. אם לא נתקלים באף סתירה, אפשר להמשיך להחזיק בה עד להודעה חדשה.

לפי האמור לעיל, לומר:
  • "פירוש המילה 'מפורט' בהקשר לרמקול הוא 'חושף יותר [פרטים]'" זוהי הגדרה, לא אקסיומה.
  • לומר "רמקול שיושף יותר הוא טוב יותר" הוא אקסיומה, שמתייחסת להגדרת "טוב"

=============

אנחנו לא מסכימים על הגדרת המילה "טוב".

אני מגדיר "טוב == כזה שממש בהצלחה את רצונותיו/צרכיו של מישהו", ובהגדרה הזו, אין משמעות ל"טוב" בלי לומר מהם הרצונות/צרכים ו/או על איזה מישהו מדובר.

ממך לא ראיתי בינתיים הגדרה של "טוב", אבל בטוח שייש לך הגדרה כזו, אולי לא במודע, אבל אתה בודק כל דבר מולה, ולפיה אתה אומר על משהו אחד "טוב" ועל אחר "לא/פחות/יותר טוב".

עמיר

אתה נתפס על מילה עמיר.

אז ככה. פירוש המילה אקסיומה הוא ״עיקרון מובן מאליו״.
כלומר: אם המערכת יותר מפורטת סימן שיש בה יותר פרטים = חושפנית יותר.

אבל עזוב את זה. אל תתפס על המילה הזו (מתחנן עמיר - מתחנן!)

הרי ברור לשנינו מהי מערכת טובה. זה לא רק ברור לשנינו זה ברור גם למי שמסרב להודות בכך. זה ברור לי, לך, לחתול של השכנה שלי ולחלזון שהחליט לתקוף לי את העלים בעציץ. זה ברור לנהג המשאית שהעביר לי את הדירה, לזה שמתקן לנו את המעלית ואפילו לעוזר שלו. זה ברור לדוד אליעזר והגזר, לשאר שמשכו איתו ולגזר עצמו זה גם ברור. זה ברור אפילו לדוממים, צומחים, פרוקי רגליים וזחלים. זה ברור למעופפים ולדגים - זה ברור גם לשוכני המעמקים (לובסטרים וכוכבי ים).
מערכת טובה יותר היא מערכת שהביצועים שלה, במה שהיא נדרשת לעשות (לשחזר צליל מוקלט) הם הגבוהים ביותר.
מערכת לא טובה היא מערכת שמה שהיא נדרשת לעשות נעשה בביצועים נמוכים מאוד (פחות דינמיקה, פרטים, רזולוציה וכ״ו)

עכשיו תבוא ותגיד שהיא אמורה לספק הנאה?
יופי. אז זה אומר שליטתך שאין מערכת לא טובה משום שסבא של חבר שלי היה נהנה לשמוע מרדיו טרנזיסטור מוסיקה. אז הנה, לשיטתך הרדיו טרנזיסטור הזה שווה ערך למערכת היי אנד במאות אלפי שקלים שמסוגלת לעשות את זה, וואלה, יותר טוב!

אבל רגע. המילה טוב לא טובה? נחפש מילה אחרת. בעצם למה לחפש מילה אחרת? הרי כל העולם חי על פי אמות מידה של טוב, רע ומה שבניהם. אז מדוע כאן המונח ״יותר טוב״ לא מתאים?

ונחזור שניה לסבא ההוא.
אם הוא לא אוהב את המערכת שלי נניח, שהיא יותר טובה!!! מהטרנזיסטור המעאפן שלו ששומעים את הפלסטיק רועד כשיש קצת בס. אז זהו? לשיטתך הטרנזיסטור יותר טוב מהמערכת שלי?

ואז תבוא ותגיד שעבורו הטרנזיסטור יותר טוב כי הוא יותר נהנה ממנו?
אז מה? מה הוא מעניין אותי? יש סטנדרט לכל דבר. יש אנשים שאוכלים נבלות סרוחות מהכביש ויש כאלה שנוהגים לאנוס נשים. אז עבורו זו הנאה - האם זה טוב שהוא עושה את זה?

נכון.
אתה תבוא ותגיד שבתרבויות מסויימות זה לא רע.
אז זהו. אני לא מדבר על תרבויות מסויימות אני מדבר על רחוב הרצל בתל אביב. האם שם טוב לאנוס או לא טוב? אעזור לך - לא טוב! אבל הוא נהנה??? אחלה - הוא נהנה ממשהו שהוא לא טוב - רע!

אבל רגע - לא נגמר.
ואיך זה קשור לכאן? נורא פשוט.
אנחנו כאן בשביל לקבוע סטנדרט ולא בשביל לטפוח על השכם כשחבר בא ומדווח לנו כמה הוא נהנה מהפטיפון החלוד שלו, שהחליף את המחט במסמר דקיק, דחף ברגים לסוראונד של הרמקול כי הוא נורא נהנה מהרשרוש שלהם שהדרייבר זז, והמגבר שהוא משתמש בו הוא בכלל מגבר למגפון שגנב פעם מהמנהלת של בית הספר במהלך טקס מסיבת הסיום של כיתה ג׳.

אתה תבוא ותגיד לו - אתה נהנה אז זה טוב עבורך וכל הכבוד.
אני אדווח לו שהוא נהנה ממשהו לא טוב ויש סיכוי שהוא יהנה יותר אם אחלץ את הברגים המרשרשים מהסוראונד של היחידה. ואני אחלץ אותם - נחבר שוב - אין רישרוש - יותר טוב!!! - והוא לא מבסוט - רוצה את הרישרוש בחזרה.
אז הוא לא רק רוצה פחות טוב אם כי הוא נהנה מפחות טוב = דפוק לגמרי!

אז נכון - יש דפוקים שנהנים מפחות טוב ויש כאלה שנהנים מפחות טוב כי מעולם לא הכירו יותר טוב.

מה כל כך קשה להבין יא-חביבי, יא-גלבי, יא-עיוני, יא-אחי?????!!!!!?????!!!!!

נכתב בהומור על מנת להעביר את הפואנטה

Adiel

אוהב את התחום
מעורבות
52
נקודות
28
יפה כתבת נמר.

"האם אודיו הוא באמת תחום סוביקטיבי גרידא?" - לא!

הסיבה:

ונחזור שניה לסבא ההוא.
אם הוא לא אוהב את המערכת שלי נניח, שהיא יותר טובה!!! מהטרנזיסטור המעאפן שלו ששומעים את הפלסטיק רועד כשיש קצת בס. אז זהו? לשיטתך הטרנזיסטור יותר טוב מהמערכת שלי?

ואז תבוא ותגיד שעבורו הטרנזיסטור יותר טוב כי הוא יותר נהנה ממנו?
אז מה? מה הוא מעניין אותי? יש סטנדרט לכל דבר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
צ'מע, אחי!

זה ההוא עם מהפטיפון החלוד -- זה שזה טוב עבורו, זה:
  • לא אומר שזה טוב "באמת", כי אין טוב מוחלט
  • לא אומר שלא יכול להיות עבורו טוב יותר
ואם אתה משמיע לו את הפטיפון שלך, אפילו אני, הספקן הגדול, מאמין (יותר משאני מאמין באב, בבן וברוח הקודש) שהוא ישתכנע שזה יותר לטעמו ומקנה לו יותר הנאה מהצליל , להלן "יותר טוב עבורו" מבחינת סאונד.

זאת למרות שבסך הכל זה יגרום לו סבל גדול והוא יאכל את הלב שהוא לא יכול לקנות כזה :)

אז גם אם מקבלים את הגדרת הטוב הלא אבסולוטית, זה לא מעלים/מבטל את מטרת הקיום של האתר ואת שליחות הקודש של בוראו, להראות לעולם את האור ושייש כמעט לכל אחד, כמעט בכל תקציב, דברים שיהייו יותר טובים עבורו.

איפה הבעיי'שך, אחי?

כך שההתעקשות על הטוב/רע האבסולוטי במנותק מהמאזין מיותרת, אבל אם אין ברירה, אפשר להמשיך איתה :)

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צ'מע, אחי!

זה ההוא עם מהפטיפון החלוד -- זה שזה טוב עבורו, זה:
  • לא אומר שזה טוב "באמת", כי אין טוב מוחלט
  • לא אומר שלא יכול להיות עבורו טוב יותר
ואם אתה משמיע לו את הפטיפון שלך, אפילו אני, הספקן הגדול, מאמין (יותר משאני מאמין באב, בבן וברוח הקודש) שהוא ישתכנע שזה יותר לטעמו ומקנה לו יותר הנאה מהצליל , להלן "יותר טוב עבורו" מבחינת סאונד.

זאת למרות שבסך הכל זה יגרום לו סבל גדול והוא יאכל את הלב שהוא לא יכול לקנות כזה :)

אז גם אם מקבלים את הגדרת הטוב הלא אבסולוטית, זה לא מעלים/מבטל את מטרת הקיום של האתר ואת שליחות הקודש של בוראו, להראות לעולם את האור ושייש כמעט לכל אחד, כמעט בכל תקציב, דברים שיהייו יותר טובים עבורו.

איפה הבעיי'שך, אחי?

כך שההתעקשות על הטוב/רע האבסולוטי במנותק מהמאזין מיותרת, אבל אם אין ברירה, אפשר להמשיך איתה :)

עמיר

רואים?
רק אני מצליח להוציא את עמיר מהריבוע.

שלב ראשון עברנו
מחר הופעה של ראובן המלאך בהיכלי החוף בראשון לציון.
תבוא עם חליפה, קופסאת סיגריות ותתרגל ח׳ ו-ע׳ כי אחרת זו בעיה.

אני אוסף אותך ב-22:00
תביא איתך בירות, הרבה - שיהיה לנו לנסיעה.
אני נוהג חצי דרך ואתה חצי דרך בהלוך.
בחזור נתחלק רבע רבע. האמבולנס כבר ימשיך את שני הרבעים האחרים.

אז ככה בשביל הטעימה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
רגע, מה המסר, "תלכי ממני תלכי?", שאני אעזוב את האתר?

עמיר

נ.ב., הצלחתי לשרוד 2:31 מתוך 5:52 ונשברתי. לא מסתדר לי אתו יחד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חס וכרפס.

החזקת מעמד יפה.
רוצה להעלות את הרף?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
תחזור אחרי האופרה הראשונה מה"רינג" של ואגנר ואז נדבר על קטע של 2:40

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עזוב שטויות.

נראה אותך מחזיק מעמד כאן

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אני מתלבט בין "זה לא טוב עבורי" לבין "זה נורא, אובייקטיבית" :)

Score=0:55
עד שהזמן נכנס והתחיל לסלסל, זה הייה סתאם...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
מזכיר את הסיפור הקלאסי על השייח שהביאו לקונצרט, ובסוף שאלו אותו איך הייה.
אז הוא אמר שהייה דווקא מעניין בכמה דקות הראשונות, עד שבא האידיוט עם המקל והתחיל להרביץ לאוויר.

וייש המהדרין שעשו על זה מערכון שלם, עם "זה מנצח זה?" וכמה שהמתופף מתבטל, וכו'

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
חשוב לשמור על ראש פתוח.. אבל לא יותר מידי, כי השכל עלול ליפול החוצה...(ורד)

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
רגע, מה המסר, "תלכי ממני תלכי?", שאני אעזוב את האתר?

עמיר

נ.ב., הצלחתי לשרוד 2:31 מתוך 5:52 ונשברתי. לא מסתדר לי אתו יחד.
2.40 דק.....סובייקטיבי אחי סובייקטיבי .לא הגעתי ל 2.00דק. (ואני שומע מזרחית)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
חשוב לשמור על ראש פתוח.. אבל לא יותר מידי, כי השכל עלול ליפול החוצה...(ורד)
אצלי אין סיכון בעניין -- אין מה שייפול :(

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
עזוב שטויות.

נראה אותך מחזיק מעמד כאן

וואלה אחי צריך לתת לך פינה ביום חמישי בלילה ברדיו...
ומאיפה הקליפ הזה ,מזכיר לי קליפ חתונה מתחילת שנות השמונים...

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
סטלוס (כנראה מיתיוון) ואורן חן הרבה יותר טוב, בחורות-ליגה:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור