האיש שהופך פנטזיות ל- רמקולים בכל צורה וצבע

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113
שרשור תגובות עבור המאמר: האיש שהופך פנטזיות ל- רמקולים בכל צורה וצבע

ביקרנו אצל גלעד לביא, אומן ישראלי אשר מתכנן ובונה רמקולים.

כתבת וידאו:

[video=youtube;A7hXHu5ZpTI]http://www.youtube.com/watch?v=A7hXHu5ZpTI[/video]

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
אוי אוי אוי

איזה חוסר טעם משווע

אבל כמו שאומרים על טעם ועל ריח ממש לא מתווכחים

אין ספק שמבחינת הטעם זה מתאים לאוליגרכים

הייתי מציע לו גם לייצר דגם אחד מכוסה בסובורובסקי את זה הם הכי אוהבים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מדהים!

בחור מוכשר בהחלט. אהבתי את ה"יציאה מהקופסא".

עכשיו שאלה קטנה.
האם הוא יכול לבנות גם רמקול בצורת רמקול?:)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בוודאי, הוא בונה גם רמקולים בתצורה מקובלת.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אוי אוי אוי

איזה חוסר טעם משווע

אבל כמו שאומרים על טעם ועל ריח ממש לא מתווכחים

זהו. אפשר לעשות שלום עם הפלסטינאים, ולהביא את הניה למסיבת חנוכה: אתה ואני מסכימים.

נראה כמו בדיחה לא מוצלחת, פרפרזה גרוטסקית וחסרת טעם על תחום שיקר לליבנו. אם הייתי פלוץ תל אביבי יפה נפש טיפוסי, הייתי אומר שזה ממש פוגעני. מזל שאני גר בחיפה.

בקיצור, גועל נפש, במבט ראשון. אלא אם כן יבוא התימני או מישהו מבין ענין אחר ויגיד שהם נשמעים פנומנלי. משום מה אני בספק.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
רגע רגע, יש לי עוד אחת:

"הטעם בלעשות רמקול בצורת פסל, הוא בערך כמו הטעם לעשות פסל בצורת רמקול. או מיקרוגל בצורה של ג'ירפה. או שולחן בצורה של עציץ. ובקיצור, חסר טעם."

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כמה מקסים לראות אדם שטורח ומגשים את החלום שלו.
כמה נפלא לראות שהוא עושה את זה בתחום האהוב עלינו.
כמה נהדר לראות שהוא ממש כאן, מעבר לפינה.
והתוצאות הרבה יותר מושכות את העין מכל אותן קופסאות סתמיות ובהמיות שכולנו מעמידים בביתנו.
לפי החלקים (סקן-ספיק, מורל, מנדורף) ולפי תיאור הבנייה,
מדובר כנראה גם ברמקולים שכדאי מאוד להאזין להם.
כל הכבוד!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כמה ביאורים: האיש בונה ומעצב רמקולים בכל סגנון ובקשה, כולל בסגנון שמוכר לכולנו, אפשר לראות תמונות באתר של גלעד. ברור לכם שבכתבה מוגבלת בזמן, היה עדיף להראות עיצובים יוצאי דופן ולא בנאליים.
אגב, הכיוון הסופי של הרמקולים נעשה בבית הלקוח עם התאמות בקרוס אובר לסביבת החדר הספציפי.
הרמקולים להם האזנתי, היו הרצפתיים הלבנים (עם אלמנטים קרבון של Morel) והם ידעו לעשות כמה דברים משגעים עם קולות אדם ובימה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
ליאור,
זהו פורום של חובבי אודיו, לא של מנויים למגזין דיור או בית וגן.
לפיכך, במקרה שלי (ושל מספר חברים שלי שקוראים את הפורום וריכלו איתי על השרשור ההזוי הזה ב- SMSים), הדבר הזה מגוחך במקרה הטוב ועצוב במקרה הרע. זאת משום שעושה רושם שהבחור רק מעצב.
דומה הדבר לשים בפורום של מכוניות ספורט ושיפורים, סדנה להפיכת רכבים לאוטו גלידה. זה נראה מגוחך.

אלא אם כן... יואיל הבחור להרחיב מעט על ידיעותיו וניסיונו בתכנון רמקולים מהפן האקוסטי / שמיעתי, ולא הפלסטי-אמנותי.
להגיד שזה רמקול בתצורת WTW או MLM או WSW או 2-WAY או 3-WAY זה חוכמה שגם מקצועי האקוסטיקה ב- PURE ACOUSTICS יודעים. עוד מעט היינו מדברים על טוויטר קירור שמן.
אני רוצה לחשוב, ומאמין שמר מעצב יודע הרבה מעבר. ואם כן, יואיל נא לחלוק איתנו על מנת שתגובותינו תהיינה פחות ציניות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אין לי מושג למה התגובות שלך עברו לפאן הציני והמזלזל, לא רואה שום סיבה לכך. כפי שמתואר בכתבה, גלעד מתכנן את הרמקולים מאפס, כבר שנים רבות, מהבסיס ועד לפיניש.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אין לי מושג למה התגובות שלך עברו לפאן הציני והמזלזל, לא רואה שום סיבה לכך. כפי שמתואר בכתבה, גלעד מתכנן את הרמקולים מאפס, כבר שנים רבות, מהבסיס ועד לפיניש.

חשוב עליי כאברך שרואה פתאם שמישהו לוקח את ספר הקודש בבית הכנסת ועושה ממנו מערוך אומנותי לגלגול בצק עלים. זה נראה לך יפה? יאה?
בעיניי, לקחת רמקול ולעשות ממנו פסל סביבתי, זה פרוייקט גמר במגמת עיצוב. או לחלופין, דרך נהדרת לבזבז כסף אם אין לך מה לעשות איתו. אבל אין לזה דבר וחצי דבר עם רצון להאזין למוסיקה באיכות גבוהה יותר. ובניגוד למוצרי בית אחרים כמו פלייסמנטים לכוסות, כלי אוכל, פותחני בקבוקים וכו' , לרמקול יקר יש ייעוד: להשמיע מוסיקה טוב יותר. וכשעושים לרמקול שפיצים וקוצים כמו ילד ערס בכיתה ז' ששם ג'ל בשיער, זה בעיני זילות התחביב. ולכן אני מגיב בצורה מגעילה שכזאת.

כאמור, אם נקבל מהבחור תובנות אקוסטיות, ידע לגבי האלמנטים שבהם הוא משתמש, תהליך עיצוב של הקרוסאובר, עיצובי קופסה מעניינים בעלי ייעוד אקוסטי, אז אפשר יהיה לקחת אותו ברצינות במסגרת הפורום. לדעתי, כרגע, ממש אי אפשר.

Ilyan

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
אני מסכים שחסר הפן הטכני בכתבה, אולי באתר שלו האיש מנדב יותר יותר מידע.

אבל מה רע ברמקולים מעוצבים, בתנאי שאין פגיעה משמעותית באקוסטיקה שלהם? ע"ע Morel Fat Lady, ממה שאני מכיר לפחות.

Gilad lavy

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם

ראשית תודה לצוות dtown על הכתבה והפרגון.
אכן בכתבה של 4 דק לא ניתן להכנס לרזולציות ולידע טכני מעמיק, וזו לא היתה מטרת הכתבה. אני בספק כמה מתוך המבקרים באתר באמת יבינו או לחילופין יעניין אותם אם הטוויטר עם או בלי שמן.
בכל מקרה אשמח לציין שאני עוסק בבניית רמקולים (כן ידידי גם "מרובעים") מעל 20 שנה ולמדתי דבר או שניים בדרך. אין בכוונתי "לעשות כאן שרירים" ולהפגין ידע כדי לרצות מישהו. מאידך, אני מזמין בחום את מי מכם שמעוניין ,לבוא ,להקשיב ולהחליט בשביל עצמו על סמך חוויה אמיתית ולא התרשמות חזותית בלבד.גם לסקפטים ביניכם צפויה הפתעה, מי יודע, אולי אפילו תהנו...

il62

עוסק בתחום
מעורבות
32
נקודות
28
אני הייתי אצל גלעד
האיש פשוט אומן !
מעבר לידי הזהב ויכולת הבניה -רמת הגימור -והסאונד המשובח
גלעד הוא גם מומחה בתכנון ,באקוסטיקה וביצירתיות
העוצמה של הבחור היא בשקט שלו בבטחון שלו בידע ובעיקר בתוצאה הסופית
רק אגיד לכם שמיטב הבתים בארץ מתהדרים ברמקולים משובחים של גלעד
כמו כן כמה מהיכטות המפוארות אשר משייטות בבת ים ...אה סליחה במונטה קרלו נושאות את חתימת הסאונד של גלעד
אל תתרשמו מתמונה כזו או אחרת !איכות הסאונד הבניה וכל המכלולים אינם יכולים להתבטא בתמונות
גלעד בתחום שלך אתה שליט..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חשוב עליי כאברך שרואה פתאם שמישהו לוקח את ספר הקודש בבית הכנסת ועושה ממנו מערוך אומנותי לגלגול בצק עלים. זה נראה לך יפה? יאה?
בעיניי, לקחת רמקול ולעשות ממנו פסל סביבתי, זה פרוייקט גמר במגמת עיצוב. או לחלופין, דרך נהדרת לבזבז כסף אם אין לך מה לעשות איתו. אבל אין לזה דבר וחצי דבר עם רצון להאזין למוסיקה באיכות גבוהה יותר. ובניגוד למוצרי בית אחרים כמו פלייסמנטים לכוסות, כלי אוכל, פותחני בקבוקים וכו' , לרמקול יקר יש ייעוד: להשמיע מוסיקה טוב יותר. וכשעושים לרמקול שפיצים וקוצים כמו ילד ערס בכיתה ז' ששם ג'ל בשיער, זה בעיני זילות התחביב. ולכן אני מגיב בצורה מגעילה שכזאת.

כאמור, אם נקבל מהבחור תובנות אקוסטיות, ידע לגבי האלמנטים שבהם הוא משתמש, תהליך עיצוב של הקרוסאובר, עיצובי קופסה מעניינים בעלי ייעוד אקוסטי, אז אפשר יהיה לקחת אותו ברצינות במסגרת הפורום. לדעתי, כרגע, ממש אי אפשר.

ברמקול המפוסל בסלון הוא מודיע שהוא משתמש בחומר מוקצף מיוחד בתוך הפסל על מנת לתפוס את התיבה באופן כזה שלא יהיה רזוננס. הוא מדווח על היחידות והרכיבים בהם הוא משתמש. לא משהו ששמים ברמקול שהוא רק מעוצב.

מתן. האיש מבין מה הוא עושה. מספיק שתי השורות הללו שכתבתי בשביל להבין שיש גם סאונד מאחורי העיצוב. לזה נוסיף את הרמקול הלבן שהוא רמקול שמעוצב נהדר אבל די "רגיל". אין סיבה לזלזל. לך תשמע ואחר כך תגיב. מי יודע, אולי הרמקולים שהוא בונה יגרמו לך לחשוב אחרת.

עוד משהו.
התחביב שלנו מורכב לא רק ממה ששומעים אם כי גם ממה שרואים. ואם יש מישהו שהצליח לשלב את שניהם ולתת פיתרון איכותי גם בסאונד וגם בעיצוב לא שיגרתי אז אני מברך על כך.

shkop

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
הישראלי המכוער במיטבו. אגרסיבי, מזלזל ומבטל.
למה בתחום האופנועים בוני קאסטומים נחשבים לדבר ששווה סיקור (עם דגש על עיצוב) בעוד שברמקולים זה חילול קודש?
אם אשתי הייתה מוכנה להכניס רמקול גדול הביתה מבחינתי הוא היה יכול להיות פסל דוד עם דרייבר באזור המפשעה.
אני לא חושב שאין מקום לזה גם אם היום זה לא מקובל.

נערך לאחרונה ב:

gtr

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
למה דוד....

יותר נחמד...בר רפאלי.
תקבל רמקול על.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
למה בתחום האופנועים בוני קאסטומים נחשבים לדבר ששווה סיקור (עם דגש על עיצוב) בעוד שברמקולים זה חילול קודש?
אם אשתי הייתה מוכנה להכניס רמקול גדול הביתה מבחינתי הוא היה יכול להיות פסל דוד עם דרייבר באזור המפשעה.

מסכים בהחלט.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113

הישראלי המכוער לא מנמק את עצמו. כנראה שלא טרחת לקרוא את הנימוקים. אבל זה בסדר. דעתך שווה הרי יותר משלי, נכון?

כן. רמקול עם דגש על עיצוב זה חילול הקודש. בפורום של עיצוב פנים, עיצוב פלסטי ועיצוב תעשייתי - זה אחלה. בפורום של אודיו - זה חילול הקודש. זכותי לחשוב ככה, וזכותך לקנות פסל דוד. אבל לקנות רמקול מכוער לא עושה אותך יפה יותר ממני.

ולגבי בוזגלו, לדעתי יש לו מניות אצל הבחור. :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני מסכים שחסר הפן הטכני בכתבה, אולי באתר שלו האיש מנדב יותר יותר מידע.

אבל מה רע ברמקולים מעוצבים, בתנאי שאין פגיעה משמעותית באקוסטיקה שלהם? ע"ע Morel Fat Lady, ממה שאני מכיר לפחות.
ה- FAT LADY לא נראה כמו רמקול שהוא לא רמקול. הוא נראה כמו רמקול שהשקיעו הרבה זמן במחשבה על העיצוב שלו, גם אם הוא בעל עיצוב-יתר.
יכול לחשוב פלוני אלמוני שרחמנא ליצלן, עיצוב הרמקול קשור איכשהו למאפיינים הסונים שלו. לא כך במקרה של פסלי דאלי בסלון. זהו ההבדל הדק.

על אותו משקל, אפשר לפתוח עסק ערוגות מגברי וינטאג': המודל פשוט. קונים במחירי חיסול רסיברים כסופים משנות ה- 70, מוציאים להם את הקרביים (משאירים רק את המנורות לעבוד), ממלאים באדמה מדושנת (לא לשכוח לעשות חור בתחתית הרסיבר לניקוז המים) ושותלים סחלבים או עשבי מרפה עונתיים.
עציצים משודרגים יוכלו לסוות את כמות המים היוצאת בעזרת כפתור ווליום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור