האזנה לקבצי flac עם אייפון ואיירפודס

אייל רונן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
היי,

ממש אשמח אם תעשו לי סדר בעניינים.

יש לי מנוי לשירות הסטרימינג TIDAL ואני מאזין שם לקבצים באיכות גבוהה FLAC.

אלה העובדות:
אייפון X
אוזניות איירפודס (בלוטוס)

השאלות שלי הן:
1. האם הבלוטוס מוריד את האיכות באופן כללי? (נשמה לי שמדובר בבלוטוס 4.2)
2. האם האוזניות האלה מסוגלות לנגן קבצים באיכות כזו, או שגם הן מורידות את האיכות?
3. האם האייפון עצמו מקודד את קבצי המקור ומוציא לי אותם לאוזניות אחרי הורדת איכות?
4. אם האיכות אכן יורדת, מה אני מקבל בסוף באוזניות? פול hifi, hifi חלקי, mp3 320kbps?

ממש אשמח לתשובות ממי שמבין כי אני קצת מבואס שאני משלך המון על מנוי פרימיום ובלי שאדע אני לא יכול לנצל אותו...

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
1. האם הבלוטוס מוריד את האיכות באופן כללי? (נשמה לי שמדובר בבלוטוס 4.2)

BT הוא תווך וכל תווך,למעט ריק מחלט,יש להם השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם. לעניין ה BT כל עוד אתה נמצא בטווח הקליטה של האוזניות מהטלפון וכל עוד הבטריה של הטלפון ו/או/וגם האוזניות אינה ריקה/חלשה ההשפעה של התווך,קרי ה BT,היא זניחה.

2. האם האוזניות האלה מסוגלות לנגן קבצים באיכות כזו, או שגם הן מורידות את האיכות?

האוזניות מסוגלות לנגן כל מה שנכנס לתוכן ומסוגל להניע אותן. מה התוצאה הסופית (מילים כמותיות כמו איכות,במה,דינאמיקה וכו וגו) זה כבר עניין סוביקטיבי שניתן להעמידו למבחן של אוזניים יותר מנוסות משלך. ברמת העקרון האוזניות מנגנות מה שנכנס אליהן ומן הסתם משפיעות על התוצאה הסופית. האם ההשפעה הזו "טובה" או "רעה" זה עניין סוביקטיבי שלך להחליט.

3. האם האייפון עצמו מקודד את קבצי המקור ומוציא לי אותם לאוזניות אחרי הורדת איכות?

הקבצים נמצאים על האייפון במצב מכווץ. מערכת האיחזור האודיו של אייפון מאחזרת את הקבצים (פורשת אותם) ומזרימה אותן למגבר האוזניות/משדר ה BT ומשם לאוזניות. לגבי ירידה באיכות,אחרי פריסת קבצי האודיו,זה תלוי באיזו דחיסה הם במקורם. אם הקבצים הם בכיווץ של MP3 ודומיו יש אובדן מסוים של איכות ואם הם בפורמט FLAC אין כזה. בכל מקרה: אם תאזין לקובץ MP3 שאין לך מקור אחר שלו ספק אם תרגיש בירידה כלשהי באיכות האודיו,כן תוכל להרגיש אם יש לך את אותו הקובץ בפורמט FLAC או WAVE. לירידת האיכות הזו אין לאייפון שום קשר אליה היא טבועה בפורמט הדחיסה/פריסה של הקובץ שעל האייפון לפני שהוא מנוגן.

4. אם האיכות אכן יורדת, מה אני מקבל בסוף באוזניות? פול hifi, hifi חלקי, mp3 320kbps?

מה שאתה מקבל בסוף זה אודיו שבוקע מהאוזניות. מה ששולח האייפון לאוזניות תלוי בפורמט שבו השתמשו לקמפרס את קובץ האודיו. בפורמט הדחיסה של MP3 ודומיו,כאמור,יש אובדן באיכות האודיו וכמו שאמרתי אם אין לך את אותו הקובץ בפורמט אחר ספק אם תרגיש בדבר. בפורמט FLAC ודומיו הסיפור קצת שונה ואני מסופק אם תרגיש בהבדל בין אותו הקובץ פעם מקומפרס בפורמו FLAC ופעם ב"מקורו" כלמור בפורמט WAVE.

גלוי נאות:

דע כי לדעתי זו,שאין הבדל בי קבצי אודיו בפורמט FLAC לקבצים לא מקומפרסים בכלל כמו WAVE,יש חולקין ויש שיטענו שאין שום הבדל שמיע בין הפורמטים ויש שטוענים ששמעו הבדלים גם בין קבצי FLAC לאותו המקור כשהוא במקורו כלאמר בתצורת WAVE....ויחלוקו.

אני קצת מבואס שאני משלך המון על מנוי פרימיום ובלי שאדע אני לא יכול לנצל אותו...

You can`t buy me love אמר פיטר סלרס כפרפראזה על Can`t buy me love של הביטלס. זה אותו הדבר לגבי התשלום ומידת ההנאה שלך... זה לא באמת קשור לפורמט של הקבצים ועל האיך והמה מגיע לאוזניים שלך. אם משהו מפריע לך באיכות הסונית של מה שמגיע לאוזניים של נסה לבחון אוזניות BT אחרות ותשמע מה קורה.

מנחם

אייל רונן

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על התשובה המפורטת.
לגבי סעיף 2, זה לא תלוי בדרייברים של האוזניות? להבנתי, זה לא משנה כמה איכותי יהיה קובץ המקור (ואני מדבר על flac או wave, לא mp3), אם הדרייברים של האוזניות לא איכותיים מספיק, האיכות הסופית תיפגע. לעניות דעתי האיירפודס של אפל מסוגלים להתמודד רק עם פורמט aac

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
BT הוא תווך וכל תווך,למעט ריק מחלט,יש להם השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם.

מנחם, אוי ואבוי אם לתווך מכל סוג שהוא היתה השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם.

כשאתה שולח קובץ דיגיטאלי עם ספר של שייקספיר מהארץ לארה"ב הוא מגיע לשם כ א.ב. יהושע או בדיוק אותו שייקספיר מילה במילה ?

מה ההבדל בין קובץ מוסיקה דיגיטאלי לקובץ טקסט ?...... ובשביל מה Reed Salomon נתן לעולם את יכולת תיקון השגיאות ?
אפילו אם יש טעויות בדרך בזכות ביטים אלו של תיקון שגיאות, שנוספים לאינפורמציה עצמה, מנגנון תיקון השגיאות יודע לשחזר את המקור ב-100 %

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
זה לא תלוי בדרייברים של האוזניות?

אוזניות זה לא רק הדרייברים,גם הדרייברים,המתקן בהם הם מותקנים כו וגו. קח שלוש אוזניות של אותו יצרן בשלוש רמות מחיר והאזן לאותו קובץ ותשמע הבדלים ביניהן. ואותו דבר בין היצרנים.

לעניות דעתי האיירפודס של אפל מסוגלים להתמודד רק עם פורמט aac

האוזניות לא יודעות איזה פורמט היה הקובץ שנשלח אליהן.

יתכן,ולגמרי לא דמיוני,שאפל קינפגו את הענות האוזניות שלהם תתקן את הגחמות החלשות של פורמט ה AAC.
רוצה לשמוע? השאל ממשהו אוזניות אחרות,לא משנה אילו,והאזן לקובץ או קבצים שאתה מכיר....

מנחם

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מנחם, אוי ואבוי אם לתווך מכל סוג שהוא היתה השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם.

כשאתה שולח קובץ דיגיטאלי עם ספר של שייקספיר מהארץ לארה"ב הוא מגיע לשם כ א.ב. יהושע או בדיוק אותו שייקספיר מילה במילה ?

מה ההבדל בין קובץ מוסיקה דיגיטאלי לקובץ טקסט ?...... ובשביל מה Reed Salomon נתן לעולם את יכולת תיקון השגיאות ? אפילו אם יש טעויות בדרך בזכות ביטים לאלו של האינפורמציה עצמה , מנגנון תיקון השגיאות יודע לשחזר את המקור ב-100 %
עוד פעם? שויין.

לפותח השירשור - אתה מתעסק בזוטות.
אם המטרה שלך לדעת אם המנוי שרכשת מוצדק, נסה את המוסיקה במנוי הנחות יותר. אם יש הבדל, ענית לעצמך על השאלה. לא משנה כל מה שקורה בדרך.
גם ככה, לא האייפון נגן מי יודע מה ובטח לא האוזניות המעפנות האלה, שברוב חוצפתי אני מניח שהן מעפנות, כי אפל מעולם לא עשו משהו שנשמע מי יודע מה, כי זה אף פעם לא היה עדיפות.

לכן, במקום לתהות על קנקנה של איירפוד או קנקנו של פרוטוקול, שאל את עצמך אם אתה מרוצה מאיכות הצליל שאתה שומע. אם כן, הכל טוב. אם לא, יש לך הרבה דרכים להתחיל במסע השיפור. לנסות לייצר משוואה של BT * AIRPODS >= איכות סטרימינג במחיר הגבוה, כן או לא, היא לא אחת מהדרכים.
שא ברכה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עוד פעם? שויין.

.

במקום "עוד פעם" יש לך איזה Say בעניין העברת קבצים באשר הם (טקסט/מוסיקה) ממקום למקום ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
במקום "עוד פעם" יש לך איזה Say בעניין העברת קבצים באשר הם (טקסט/מוסיקה) ממקום למקום ?
כן.
במקום לחזור בפעם ה- 500,000 על המנטרה שביט הוא ביט הוא ביט ועל תיקון שגיאות ועוד על הדברים האלה כמו שאמרו לפני 25 שנה שקרן לייזר לא מפספסת ולכן המידע מסידי הוא מושלם, למה שלא נתעמק קצת בקודקים שמפענחים מידע אודיו ע"ג פרוטוקול BT?
אפל משתמשת ב- LOSSLESS על פי מקור אחד שמצאתי (AAC), אבל בהרבה מקרים אחרים הקודקים הם LOSSY ובמקרה הזה מה שכתבת לא נכון. אין קשר לתיקון שגיאות, יש קשר לקימפרוס לפני השליחה לשידור.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה מבלבל בין דחיסת אות לבין שליחת אות בתווך (האות יכול להיות דחוס או לא) - נושא הדיון, שליחת אות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אתה מבלבל בין דחיסת אות לבין שליחת אות בתווך (האות יכול להיות דחוס או לא) - נושא הדיון, שליחת אות.
אני לא מבלבל שום דבר. פרוטוקול BT מכתיב דחיסה של האות, בין אם היה דחוס לפני ובין אם לאו. זה לא רק פרוטוקול תקשורת בין התקנים פיזיים מרוחקים. במקרה של אודיו הוא גם מכתיב את דחיסת המידע שעובר, בדיוק כמו שפרוטוקולים של תקשורת שאיני יודע את שמם מקמפרסים את הקובץ בזמן ההעברה, ולכן כשמורידים קובץ טקסט (בניגוד לבינארי כגון תמונה או וידאו או קובץ מקובץ) קצב ההורדה עשוי להיראות מהיר בהרבה יש כיווץ בזמן אמת.
אותו דבר קורה ב- BT, או לפחות קרה בעבר. (SBC)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
איפה ראית שאני מדבר על העברת מוסיקה ב BT ?

אני מצטט את שוב דבריו של מנחם : "BT הוא תווך וכל תווך,למעט ריק מחלט,יש להם השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם "

קביעה זו אינה נכונה, תתייחס רק לנאמר במשפט זה של מנחם ואל תייחס לי דברים שלא אמרתי מעולם - מה הקשר בין BT לכך שלמעט ריק מוחלט לכל תווך יש השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם ?

כש Tidal מעבירה לך קובץ הוא מגיע אליך תמיד 100% כמו שהוא נמצא בסרברים שלהם - פשוט מאוד ....בדיוק כמו שמגיע אליך כל קובץ טקסט...ובלי לערב שום BT בפרשה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
איפה ראית שאני מדבר על העברת מוסיקה ב BT ?

אני מצטט את שוב דבריו של מנחם : "BT הוא תווך וכל תווך,למעט ריק מחלט,יש להם השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם "

קביעה זו אינה נכונה, תתייחס רק לנאמר במשפט זה של מנחם ואל תייחס לי דברים שלא אמרתי מעולם - מה הקשר בין BT לכך שלמעט ריק מוחלט לכל תווך יש השפעה כלשהי על מה שעובר דרכם ?

משתמע מהאמירה שלך ש- BT הוא כמו WIFI הוא כמו 3G, הוא כמו ETHERNET, או כל פרוטוקול העברת נתונים פיזי אחר, שלא משנה את המידע שעובר בו. אז באודיו ע"ג BT, זה לא תמיד נכון. זה הכל. והשויין התייחס לאימרה הלעוסה שלדעתי אפילו נמר כבר הפנים אותה, על פיה ישנן טכנולוגיות העברת נתונים שאינן פוגעות במידע. בסדר. הבנו. נתקדם? נתייחס לגופו של ענין? ל- BT?
וכן, אני מסכים איתך שלמנחם היו משפטים חכמים יותר בהקשר של אודיו. אבל מותר לו. סה"כ, הוא בדר"כ יודע על מה הוא מדבר.
כש Tidal מעבירה לך קובץ הוא מגיע אליך תמיד 100% כמו שהוא נמצא בסרברים שלהם - פשוט מאוד ....בדיוק כמו שמגיע אליך כל קובץ טקסט...ובלי לערב שום BT בפרשה.
גם זאת הנחת עבודה שאין לך מושג אם היא נכונה או לא. אתה פשוט "מניח" את זה. עשית פעם reverse engineering ל- api של טידל? לאפליקציה שלהם? מאיפה אתה יודע שהקובץ שמקבלים זהה לקובץ שנשלח? אין לנו מושג, וזה גם לא כזה חשוב. מה שחשוב זה איך זה נשמע.
במקרה של BT, לפעמים, יש אפליקציות שמשתמשות ב- SBC שהוא LOSSY. ב- APPLE, למיטב הבנתי, משתמשים ב- AAC שהוא LOSSLESS ולכן - על פניו - BT עצמו לא אמור להוריד באיכות, בדיוק כמו שלעשות RIP לדיסק לא אמור להוריד באיכות, אבל - וואלה - עוד לא קם הסטרימר או המחשב שמתחרה בדיסק אופטי. למה? אין לי שמץ.
ולסיכום: Assumption is the mother of all fuckups

נערך לאחרונה ב:

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
מתנוש גם אני שומע את הירידה באיכות אפילו כאשר אני משתמש בצורב CD במהירות של אחד לאחד.
כאשר אתה משווה את המקור לצרוב באותו הנגן יש הבדל. נכון שהאזנה דרך טידל נוחה יותר ובוודאי מגוונת יותר ,אך עדיין זה נשמע פחות טוב מנגן דיסק אופטי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נכון שהאזנה דרך טידל נוחה יותר ובוודאי מגוונת יותר ,אך עדיין זה נשמע פחות טוב מנגן דיסק אופטי.
רונן, נושא הדיון הוא לא איך נשמעים קבצים ב-Tidal לעומת הנגן האופטי אלא האם הקובץ שאתה מקבל בביתך מTIDAL הוא אחד לאחד כמו הקובץ שיושב להם בסרברים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רונן, נושא הדיון הוא לא איך נשמעים קבצים ב-Tidal לעומת הנגן האופטי אלא האם הקובץ שאתה מקבל בביתך מTIDAL הוא אחד לאחד כמו הקובץ שיושב להם בסרברים.
שמע, יכול להיות שיש לי בעיה בהבנת הנקרא.
אני מבין מההודעה הפותחת שנושא הדיון מתרכז יותר בהשפעת ה- BT על איכות הצליל הסופית. מנחם טען שאולי כן, בגלל ה"תווך", אתה טענת שאין מצב כי זה דיגיטלי ויש תיקון שגיאות ולכן אין איבוד מידע, ואני טענתי שאודיו ע"ג BT יכול להיות לוסי כי זאת הגדרת הפרוטוקול בחלק מהמקרים, *אבל* לא במקרה של אפל שמשתמשים ב- SBC.

אם אתה הבנת מהשיחה שהשואל שאל לגבי טכנולוגיית ההזרמה של TIDAL, אז אחד מאיתנו הוא תעודת עניות והוכחה ליכולת המוח האנושי לפרש מידע מילולי בצורה מעוותת.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
פעם נוספת ואני מקווה אחרונה, בעוונותי, אני לא מתיחס לסוגיותיו של פותח השרשור אלא לתובנתו של מנחם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
פעם נוספת ואני מקווה אחרונה, בעוונותי, אני לא מתיחס לסוגיותיו של פותח השרשור אלא לתובנתו של מנחם.
אבל כפרה, תובנתו של מנחם מתייחסת ל- BT! :) וגם אתה התייחסת ל- BT ואז גם אני התייחסתי ל- BT.
טוב, לאחר ששיעממנו את כולם, אני מניח שמתחילים גם אחד את השני.
נתראה בניגוח בשרשור הבא.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נתראה בניגוח בשרשור הבא.
יש לצפות שאם ישלחו אותנו לCT ראש ימצאו שיש לנו את זוג הגולגלות החזקות ביותר כאן בפורום..... יתכן שזה מרחיק לכת והחוזק הוא ברמה עולמית - כבר מתגעגע להתנגחות הבאה ;)

נערך לאחרונה ב:

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
וכן, אני מסכים איתך שלמנחם היו משפטים חכמים יותר בהקשר של אודיו. אבל מותר לו. סה"כ, הוא בדר"כ יודע על מה הוא מדבר.
@matanoosh תודה רבה (ורד).

כל ה"מגילה" שכתבתי,בשתי התגובות שלי הייתה כי צדה את עיני האמירה הזו

אני קצת מבואס שאני משלך המון על מנוי פרימיום ובלי שאדע אני לא יכול לנצל אותו...
של פותח הפוסט,ועליה....ניסיתי לענות בזה:
רוצה לשמוע? השאל ממשהו אוזניות אחרות,לא משנה אילו,והאזן לקובץ או קבצים שאתה מכיר....
ואם לא היה מובן אז,אני מקווה שמובן עכשיו.

...

מנחם

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור