האזנה למערכת שמע טובה מאוד...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...בין האזנה לווילסון אלכסנדריה בשבוע שעבר, להאזנה למונטנה KAS בעוד כמה ימים, האזנו היום במשך כמה שעות, למערכת שמע הכוללת זוג רמקולים Revel Ultima studio. הסטודיו הם הרמקולים השניים בגודלם בסדרה היוקרתית של חברת רוול ושל Kevin Voecks. המידות של כל רמקול 32x111x49 ס"מ, המשקל 70 ק"ג. העיצוב של התיבה מזכיר לנו קצת שדכן משרדי, במובן החיובי של המילה. כל רמקול כולל טוויטר קדמי מאלומיניום (כנראה, סקאן-ספיק 9700), טוויטר אחורי ממשי, מידרנג' "5.25 וזוג וופרים "8 מתוצרת רוול. בחלק האחורי של התיבה צמד ווסתים לטוויטרים, פתח לבס ריפלקס וצמד טרמינלים לחיבור biwiring/biamping. מחיר המחירון המומלץ לצרכן האמריקאי עמד על $14,000 לזוג, עד לפני כשנה, כאשר רוול החליפה את סידרת ה-Ultima ב- Ultima2.
פרטים נוספים על הרמקול באתר: http://www.revelspeakers.com/products/product.asp?product=2
מפאת חוסר זמן, לא נפרט את שאר הרכיבים, מי שירצה להתעמק יוכל להיכנס לאתרי היצרנים. הרמקולים נגנו בשילוב עם מגבר הספק MBL 8011, פרטים באתר: http://www.mbl-germany.de/recommended.html/recom_8011_s.html
קדם מגבר Vac Renaissance Mk II, פרטים נוספים באתר: http://www.vac-amps.com/ren_pre_mk2.htm
ונגן תקליטורים Audio Research Reference CD7, פרטים באתר: http://www.audioresearch.com/referenceCD7.htm

הכבלים במערכת הם מהסדרות האמצעיות של טרנספרנט אודיו ואקוסטיק זן. הסלון בו נמצאת המערכת הוא בגודל בינוני (כ- 22 מטרים), לא נעשה בו כל טיפול אקוסטי. האזנו ל- 10 קטעים בסגנון בלוז וג'אז. מהרגע הראשון הבחנו שמדובר ברמקולים מיוחדים, מאוזנים מאוד מהתחום התחתון ועד העליון. ההערה היחידה נגעה לטרבל, שנשמע לעיתים מעט קדמי, דבר שניתן לייחס לאקוסטיקה, או לחלונות הגדולים, הנמצאים כמעט בכל סלון ישראלי. ניתן לשנות את הטרבל באמצעות הווסתים מאחור. המדקדקים יוסיפו אולי, שהטרבל אינו ברמת פירוט ומתיקות של כזה המשוחזר מטוויטר בריליום, יהלום או ריבון. הבס מהיר ומדוייק, מהודק מאוד ומשקף בצורה נאמנה את ההקלטה. יש כאלו שיעדיפו אותו קצת יותר מלא וקצת יותר חם. קולות זמרים, זמרות ונגינת פסנתר משוחזרים במהירות נכונה, הם מוגדרים וברורים מאוד. הקצב שלהם מצויין, הפרוט והשקיפות של כלי נשיפה וכלי מיתר, הם מהטובים ששמענו. למרות הכתוב לעיל, היו רגעים שהתגעגנו לקצת יותר רומנטיקה, נינוחות ומתיקות במידרנג'. במת הצליל תלת- ממדית, גבוהה ורחבה במידה נכונה, היא ממוקמת בקו הרמקולים וקצת מאחוריהם. כאן יש לציין את החשיבות של הטעם האישי- חלק מאיתנו יעדיפו את הבמה קצת יותר עמוקה. אהבנו מאוד את החדות והמיקוד של במת הצליל, הכלים נשמעים בגודל טבעי, יש בניהם הרבה אויר והם משוחזרים בצורה טובה במרחב.

לדעתינו, כל רכיב במערכת הוא טוב מאוד בפני עצמו, השילוב בניהם, הופך אותם למצויינים. הרוול אולטימה סטודיו נשמעים נהדר עם מגבר הספק טרנזיסטורי, קדם מגבר ונגן תקליטורים שפופרתיים. אהבנו את מה שראינו מבחינה אסטתית ויותר את מה ששמענו.

תומר

תמונות מצורפות

• DSCF0326.jpg
    DSCF0326.jpg
    KB 114.3 · צפיות: 509
  • DSCF0324.jpg
    DSCF0324.jpg
    KB 98.2 · צפיות: 585
  • DSCF0330.jpg
    DSCF0330.jpg
    KB 123.1 · צפיות: 575
נערך לאחרונה ב:

אלדר1

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים! מערכת פצצה

שמעתי את המערכת הרבה פעמים,ולדעתי זו דוגמה מצוינת איך לבנות מערכת בתקציב הגיונ
חלק מהציוד יד שניה ושום דבר לא מוגזם והכל מאוזן מאוד,ולצערי יש לי מומחיות בהגזמה,כל הכבוד לגיא ובאמת שמחתי שגם תומר אהב.
כן ירבו{ק

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
חבל שהוא רוצה למכור את ה- CD7 :(

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נראת מערכת רציית ולפי התגובות היא גם נשמעת כך.

שמעתי את הרמקול הזה בזמנו אצל אפי משודך למארק לוינסון והתרשמתי ממנו לטובה.
סקירה נהדרת תומר - כל הכבוד.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
Revel Ultima studio רמקול נהדר, לקרוב משפחה בארה"ב יש כאלה ואני מתענג על הרמקול הזה בכול פעם שאני מגיע לבקרו.

זהו רמקול מאוזן מפורט ונעים לאוזן, בעיניי למחירו נותן תמורה ראויה לציון.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
סט מעניין.

נחמד לראות קומבינציות {מוצלחות?}... של פרה מנורות + פאוור טרנזיסטורי שלא מאותה
חברה. {פרויקט שלי לעתיד הקרוב}...

צירוף מקרים, יש בלוחות את אותו דגם של של Revel Ultima studio במחיר של 10.000$
שם זה מחובר לסט של מרק לוינסון. {לגבי הפאוור אני לא בטוח}

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
קוריוז. המגזין "אודיו" הגרמני דרג את האולטימה סלון 2 בציון זהה לזה של הפוקאל גראנד אוטופיה בריליום, שעולה פי 3 מהרוול.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נחמד לראות קומבינציות {מוצלחות?}... של פרה מנורות + פאוור טרנזיסטורי שלא מאותה
חברה. {פרויקט שלי לעתיד הקרוב}...

צירוף מקרים, יש בלוחות את אותו דגם של של Revel Ultima studio במחיר של 10.000$
שם זה מחובר לסט של מרק לוינסון. {לגבי הפאוור אני לא בטוח}

הדגם בלוחות הוא של אפי מסטריאוטיפ, הנמכר ע"י שמעון. גיא, האודיופיל אצלו נערכה הסקירה, ימכור את הסטודיו שלו בפחות.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
מסע ומתן

תומר,

אתה בטח מבין שהמחיר ששמעון מבקש זה מחיר פתיחה...ולא המחיר הסופי.
מעבר לזה הבחור גם צריך להתפרנס.

כמובן בהצלחה לגיא במכירה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בגלל זה אני הרבה ממליץ ללכת על רוויל , כיוון שבתמורה לכסף הם מהטובים ביותר ובזה עוזר גם התמחור ההוגן של אפי בארץ

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אם הכל טוב ויפה

אז למה למכור?

"מחיר הגיוני" של מערכת- האם הכוונה למחיר כחדש? או למחיר ששולם בפועל?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
השכנים, שם, מודעים לסיטואציה החדשה? כמה בסולם ריכטר זה עושה?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
וואי, של טורבו סאונד?
זה יכול לפרק את המנורה בשתי דירות למעלה ולמטה...

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סטראוטיפ

האם לסטראוטיפ יש אתר אינטרנט?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא.

ram_bra

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סטראוטיפ 2

ללא אתר ברשת , אני מניח שיש להם חנות בעולם הממשי.
היכן היא ממוקמת?

תודה
רם

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור