דרושה עצה: hk3380 מול rxv497

• פותח הנושא ysc
  • פורסם בתאריך

ysc

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
מעונין ברסיברר סטריאו שני ערוצים בתקציב של כ- 2,300 ש"ח.

האם מישהו יודע להמליץ בין Harman Kardon 3380 ל- Yamaha rx-v497?
האם בעתיד הנראה לעין (5 שנים) סביר להניח שמכשירי DVD יהיו בעלי חיבור אנלוגי שיאפשר לשמוע מוסיקה בסטריאו במגבר כזה?

האם בכלל כדאי לי לקנות רסיבר קולנוע ביתי סביר בתקציב דומה ובשלב ראשון לחבר לו רק שני רמקולים ובעתיד אם ארצה להחליף ו/או להוסיף סט רמקולים מלא?

תודה

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
היה לי את ההרמן קרדון 970 מגבר סטריאו.
ולאחר ששמעתי את הrx-497 החזרתי תהרמן
ולקחתי תימהה,פשוט מצויין ,מעולה בסטריאו.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום,

בפורום ישנה מכירת עודפים של מרנץ. אולי תרצה לשקול את רסיבר הסטריאו או את המגבר המשולב ואולי אפילו את נגן התקליטורים, דגם 5001, המוצעים בפרסום:
http://www.dtown.co.il/articles/878.html

ysc

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
תודה על התשובות!!!

אכן זה מה שאני בודק - האם ללכת על ה- RX497 או באותו הכסף (+/-) לקנות מהעודפים של מרנץ ולהתפשר על זה שבשנים הקרובות לא אוכל לשמוע פורמטי Audio HD - מה שאולי לא כל כך קריטי.

האם ה- SR5002 של Marantz נחשב איכותי??

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
גם אני ממליץ על המרנץ.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
גם ההרמן וגם היאמהה טובים. ככלל, היאמהה בנוי קצת טוב יותר, ולעניין הסאונד, זה עניין של טעם. לי יש מגבר סראונד של יאמהה ואני מת עליו.

נדמה לי שליאמהה יש גם ערך טוב יותר בשוק המשומשים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לפי מה אתה קובע את ימאהה בנוי טוב יותר?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
לפי מה אתה קובע את ימאהה בנוי טוב יותר?

ראשית, מהתחושה של הכפתורים והמכשיר עצמו. לי אישית יש חולשה לחלקים ממתכת במקום פלאסטיק, ויאמהה חזקים בזה.

שנית, לפחות מההיכרות שלי עם מכשירים שיצא לי לעמוד על טיבם לאורך זמן, ההרמן קרדון לא שכנעו. לשכן שלי לשעבר היה מגבר ק"ב של הרמן קרדון (אינני זוכר מס' דגם, סורי), ולמרות שהסאומד והפרפורמנס היו בהחלט יותר מסבירים (לאזניים שלי אז לפחות. אני זוכר שהסאונד שלו בסטריאו היה מצויין), אני זוכר אותו מתלונן שכל הזמן היו לו "עניינים": פעם תאורה שרופה, פעם כפתור שלא מגיב, כל מני עניינים כאלה שיכולים לקלקל את החוויה. עכשיו, יכול להיות שוא פשוט נפל על מגבר בעייתי מבחינת האמינות, אבל מצד שני גם ה - feel שלו היה פחות טוב וכמובן שזו דיעה סובייקטיבית לחלוטין. לי לעומת זאת יש מגבר ק"ב די בסיסי של יאמהה שקניתי משומש לפני איזה 7-8 שנים, ואין ולא היו לי שום עניינים איתו. בנוי סולידי, בלי יותר מדי תאורות ופנסים, ואני אוהב אותו.

שלישית, הרמן קרדון, למרבה הצער לא אחידים בקו שלהם, בעוד שיאמהה מאוד אחידים בקו. בעוד שבעבר הרמן קרדון היו יצרנים מעולים של רסיברים (לאבא שלי היה ה 330 של הרמן קרדון, שהיה משובח. בשנים האחרונות נזכרתי בזה ודי התבאסתי שהרסיבר הזה איננו), עכשיו הם רק שם (name) כחלק מקונגלומראט של כל מני יצרני סטריאו, חלקם משובחים וחלקם לא משהו לטעמי. לעומתם חטיבת המוזיקה של יאמהה נשארה נותרה חלק מיאמהה בלבד, מה שמתחבר לי לקו הכללי של יאמהה ושל ה Natural sound המוכר של יאמהה ומצביע על איזושהי דרך.

שלא אובן לא נכון: אני בטוח שהרמן קרדון מייצרים כמה מוצרים מגניבים, אבל אם אני צריך לבחור, אני מעדיף את היאמהה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
טיפה תיקון.
הארמן קרדון שייך לקונצרן הארמן שר חובק בתוכו כמה וכמה חברות יותר ממכובדות.
לקסיקון,JBL,אינפיניטי, AKG , בקר,REVEL ,מרק לווינסון , ועוד...
http://www.harman.com/
הארמן קרדון היא חטיבת האלק' הביתית הפשוטה של החברה ויש לה קווי מוצרים מסוגים שונים.
המגברים ממש לא סובלים מCRAFTMENSHIP נמוך, אלא להפך.

פלסטיק לא פחות טוב ממתכת. ולהפך, הוא בצורות שונות אף טוב יותר, וכמו כן עוזר להוזיל עלויות ייצור בשביל לקבל מוצר טוב במחיר טוב יותר.

אנא אל תכלילו חברות גדולות ומכובדות ע"פ מוצר אחד שמצאתם.

אני יכול לספר לכם סיפורים מפה עד מחר על מגברים של ימאהה, כמו על הארמן.

לחבר טוב שלי יש מגבר של הארמן סראונד כבר כ 7 שנים, שהוא לעולם לא מכבה.

עובד כמו נמר.

אז מה זה אומר ?

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
טיפה תיקון.
...
אני יכול לספר לכם סיפורים מפה עד מחר על מגברים של ימאהה, כמו על הארמן.

לחבר טוב שלי יש מגבר של הארמן סראונד כבר כ 7 שנים, שהוא לעולם לא מכבה.

עובד כמו נמר.

אז מה זה אומר ?

...זה אומר שדיעה איננה יותר מדיעה. אחרת על מה נתווכח? :p

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן, אבל דיעה על חברה שלמה המבוססת על ניסיון אחד או שניים גרועים שוות ערך לשמועה ולא לדעה.

אם הדעה לא הייתה כתובה בצורת "אני מתבסס על איזשהו ניסיון" , היא הייתה דעה טהורה שעליה אין להתווכח.
כיוון שהיא מבוססת ניסיון כלשהו וכמו כן התווספו דוגמאות שונות שאינן קשורות לזה , היא כבר או "יותר מדעה" או "פחות מדעה".

לכן,או שזו סוג של אמונה, או שמועה, אבל דיעה זה לא.

על איכות הרכבה , גימור וכו.. יש ספסיפקציות וכללים ברורים מאוד. או נגיד יחסית ברורים מאוד.

בנוסף יצאתי מול המשפט : "כחלק מקונגלומראט של כל מני יצרני סטריאו, חלקם משובחים וחלקם לא משהו לטעמי"

אשמח לדעת אילו מהחברות שציינתי או חברות אינן עומדות במבחן שלך.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
כן, אבל דיעה על חברה שלמה המבוססת על ניסיון אחד או שניים גרועים שוות ערך לשמועה ולא לדעה.

אם הדעה לא הייתה כתובה בצורת "אני מתבסס על איזשהו ניסיון" , היא הייתה דעה טהורה שעליה אין להתווכח.
כיוון שהיא מבוססת ניסיון כלשהו וכמו כן התווספו דוגמאות שונות שאינן קשורות לזה , היא כבר או "יותר מדעה" או "פחות מדעה".

לכן,או שזו סוג של אמונה, או שמועה, אבל דיעה זה לא.

על איכות הרכבה , גימור וכו.. יש ספסיפקציות וכללים ברורים מאוד. או נגיד יחסית ברורים מאוד.

בנוסף יצאתי מול המשפט : "כחלק מקונגלומראט של כל מני יצרני סטריאו, חלקם משובחים וחלקם לא משהו לטעמי"

אשמח לדעת אילו מהחברות שציינתי או חברות אינן עומדות במבחן שלך.

נותרנו חלוקים בדעותינו...

ראשית, כאשר אמירה מבוססת על מידע מכלי ראשון - דהיינו, העד חווה את האירוע בחושיו הוא, אזי האמירה איננה "שמועה" אלא עדות מכלי ראשון וככזו כשירה להתקבל כעדות וכראייה. לגבי ההבדל שבין אמונה ודעה - אני חושב שאמונה ושמועה קרובות מאוד האחת לשנייה, שכן אף אחת משתיהן אינה מבוססת על חווייה מכלי ראשון אלא שתיהן מבוססות על כלים שניים ושלישיים. לכן יש הבדל בין עדות על "ידיעה" לבין עדות "לפי מיטב האמונה" כאשר במקרים בהם עד מעיד לפי מיטב האמונה עליו לציין את המקור לאמונתו (וכאן הגיעה לסיומה שעת היעוץ המשפטי לחג :D).

"דעה: idea, opinion, thought ; (biblical, talmudic) knowledge ; (talmudic) wisdom, understanding ; לדעתו - in his opinion " (מתוך מורפיקס).

דעתי על הרמן קרדון (וזו דעתי הסובייקטיבית בלבד לגבי מגבר ק"ב מהדורות האחרונים של מגברי החברה לעומת המגברים ההסטוריים של החברה - ולא דעתי על חברה שלמה, צריך לדייק) מתבססת כאמור על ההתרשמות שלי. אם הייתי מספר ש"שמעתי ש..." אז אפשר היה להתייחס לזה בספקנות הראויה (ואגב, גם עכשיו מותר לחלוק ולפקפק - זו רק דעתי).

אגב, הלכתי ועשיתי חיפושון קצרצר ומסתבר שלהרמן קרדון יש די הרבה בעיות שנגררו מדגמים קודמים של ק"ב - ראה http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1043407&page=29 ושלא במפתיע הגולשים באתר הזה (אתר קולנוע ביתי מצויין למי שמתעניין) ועוד בשרשור ספציפי לבעלי הרמן קרדון משבחים הן את יאמהה והן את אונקיו.

שנית, לשאלה איזה מהחברות בקונגלומראט שמחזיק בין היתר את הרמן קרדון לא נשאו חן בעיני - ובכן, לא נפלתי מהכיסא כששמעתי בזמנו ציוד של Crown למשל. הם חזקים מאוד בציוד במה ואולפנים, אבל לטעמי המגבר והפרה שלהם ששמעתי (המגבר היה מדגם 300 והפרה מדגם 150 משודכים לסרווין ווגה D5) היו קצת צווחניים לטעמי. יותר מדי mid ופחות מדי באס.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
crown אבל מראש מיועדים לפרו ולא לבית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור