דרושה מצלמה 5-6K ש"ח (כולל עדשה) לצילום נוף ופרוטרט - טיול ארוך באוסטרליה

moshiko23

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
שמי מושיקו ואשמח להמלצותיכם.
אני יוצא לטיול ארוך עוד חודש באוסטרליה וניו זילנד ורציתי מצלמה שתענה על מספר צרכים.
ראשית אני מטייל בעונה החורפית באיזור אז רצויה מצלמה עם גוף עמיד לפגעי מזג אוויר וכו'.

מעבר לכך, עניתי על השאלון כך שיהיה יותר קל להבין את הצרכים אבל בגדול אני מטייל - אפשר לגזור מכך כמה משמעויות, לדוגמא ניידות, עמידות ונוחות הן תכונות חשובות (גם בציוד ההקפי)

1. מהו שימושי המצלמה (לדוגמא: צילום משפחתי,ספורט,נוף וכו')? בעיקר נוף ופורטרט
א. האם המצלמה מיועדת לצלם מתחיל/חובב/מקצוען ? חובב
ב. האם המצלמה מיועדת להיות בשימוש מדי פעם/תדיר/כל הזמן/פרנסה? במהלך הטיול כל הזמן
2.מהו התקציב המקסימאלי? עד 6K
א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? תלוי מצלמה
ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? להשתדל שלא לחרוג
3. מהו הרזולוציה המקסימלית שבה תשתמשו? עד כמה חשובה האיכות התמונה? חשובה מאוד
4. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: פלאש חיצוני, חצובה, תיק, זכרונות ועוד)? לא כללתי ציוד חיצוני במחיר המקסימלי אבל יש צורך.
5. האם יש ברשותך עדשות אשר תרצה להתאימן למצלמה? איזו? לא
7. האם ישנה העדפה לרכוש את המצלמה מחנות ספציפית? איפה שהכי זול כולל חו"ל
8. מתי מתוכננת קניית המצלמה? שבועיים שלושה הקרובים
9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? BT, חסינה למים
10. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

מנסיוני האישי, ממשק המשתמש של Canon היה יותר נוח ואינטואטיבי בשבילי. לא השתמשתי הרבה זמן במצלמות של ניקון, שאיכשהו הצלחתי להבין שהן מוציאות תמונות איכותיות יותר (אמנם במעט) הודות לחיישנים תוצרת סוני. לפחות על פי השוואות בין דגמי ה d7100/7200 לבין המקבילות כגון Canon 80d.

לפיכך, יש לי מספר התלבטויות שאשמח להמלצותיכם:

א. ממשק המשתמש (בעיקר העדכני ביותר) של Canon נתפס בעיני מאוד נוח. אני מסתכל על נקודה זו כנקודת מפתח ללימוד המצלמה ולשימוש בה. מה דעתכם על ממשק המשתמש של Nikon?
ב. האם ברמה חובבנית ההבדל בין המצלמות כה ניכר לעין?
ג. התעניינתי מאוד ב Canon 77d, אך מציינים שהגוף לא עמיד כמו ב80D. אשמח לחוות דעת על המצלמה. בהקשר טיול גם.
ד. הסיבה שאני מתלבט בעיקר בין שתי החברות הללו מעבר לכך שהן המובילות, היא נושא העדשות. בתור בחור שרוצה להתקדם בתחום אני מחפש לקנות גוף שישמש אותי לכמה שנים טובות ואת עיקר ההשקעה אכוון לעדשות.
ה. המצלמות עליהן חשבתי עד כה:
- Canon 77d
- Canon 80d
- nikon 7200

- nikon 7500 למרות שממש לא בא לי לחכות עד שהיא תצא בקיץ.

תודה רבה רבה על העזרה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקנון 77D זו בעצם גרסנ קצת יותר זולה של ה 80D כמו שאתה מבין גוף קצת פחות חזק ועמיד וכן קצב צילום קצת פחות מהיר - אני לא בטוח עד כמה זה באמת חשוב לך (אתה צריך להחליט).

ההבדל בין ניקון D7200 ל D7500 הוא גם קטן מאוד ה D7500 מביאה חיישן חדש יותר וטוב יותר ומערכת פוקוס טובה יותר - עד כמה זה חשוב לך (גם כאן אתה צריך להחליט).
http://cameradecision.com/compare/Nikon-D7500-vs-Nikon-D7200

לניקון כמו שאתה רשמת יש יתרון באיכות התמונה בגלל חיישנים טובים יותר וכן במערכת פוקוס טובה יותר - אני אישית מעדיף את ניקון בגלל שאני מקבל הרבה יותר תמורה בגוף מול המצלמות המקבילות של קנון - לדעתי באמת התפרטים של קנון מאוד מוצלחים גם אלו של ניקון טובים - אבל לאחר שהגדרת את המצלמה פעם אחת אין ממש שימוש קבוע לתפריטים רוב הפעולות הם דרך לחצנים בגוף המצלמה.

מעבר לכך קנון עם עדשות מתאימות (עדשות STM) יכולה לספק אוטופוקוס בוידאו שניקון לא יכולה - כך שאם זה חשוב אז לקנון יש יתרון (עדיין מצלמות DSLR הן לא הפתרון המומלץ לוידאו, בטח לא הוידאו הרך של קנון)

בכל מקרה הייתי ממליץ לרכוש את המצלמות עם עדשת סיגמא או טמרון 17-50 F2.8 עבור ניקון או קנון בהתאם למצלמה שלך (כן לכל מצלמה יש עדשות אחרות). אלו עדשות שמספקות תמורה טובה - עם חדות טובה זווית צילום רחבה (חשוב לנוף) יכולת לצמצם גדול שמספק יכולות לצילום בזמן חשיפה מהיר יותר (צמצם גדול יותר מכניס יותר אור ואז אפשר לצלם מהר יותר באותה מצב מול צמצם סגור) כמו כן צמצם גדול מספק יכולת לעומק שדה רדוד (מצב שבו באוביקט בפוקוס בולט מול הרקע שלר בפוקוס)

נקודה נוספת למחשבה היות והמצלמה היא לטיולים אז משקל וגדול הם חשובים אז מצלמה ללא מראה היא כיוון מוצלח יותר מ DSLR (מצלמה ללא מראה זו כמו DSLR, עם היכולת להחליף עדשות רק ללא העיניית האוטפטית ולכן ללא המראה מעלה את האור לעיניית - תקבלת מצלמה קטנה יותר קלה יותר ובדלר כלל מתקדמת יותר)
אני יכול להמליץ על מצלמת סוני A6300 עם חיישן ברמה של המצלמות של ניקון (כאמור ניקון עובדת עם חיישנים אלו) גוף קטן, קצב צילום מהיר מערכת פוקוס מהירה, וידאו ברמה גבוהה מאוד - למצלמות סוני יש חסרון בכך שהעדשות עבורן יקרות והמבחר קטן מול אלו של ניקון וקנון
אם אתה הולך על הכיוןן הזה אז אני ממליץ לרכוש את המצלמה עם עדשת סוני 18-105

הערה: סוני היא חברה שגודלת בתחום הצילום ולאחרונה עברה במכירות את ניקון באמריקה ונראה

moshiko23

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כרמי תודה רבה על התשובה המפורטת!
ירדתי מקנון 80D - כל צלם ששאלתי (כולל אותך) הבהיר לי שאין תחרות באיכות התמונה אל מול ניקון מסדרת 7XXX.

כמה שאלות נוספות:

1. אני נוטה ללכת לכיוון של ניקון D7100 ולהוסיף לה עדשת Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM. ב-4000 שקלים.
2. אשמח לחוות דעתך על עדשה זו במקום העדשה אותה הצעת 17-50 F2.8.
3. האם עדשה זו מספיקה לטיול או שאתה ממליץ על עדשה נוספת?
4. התלבטות שלי בעיקר אל מול ה- D7200 - האם להשקיע סכום משמעותי על מנת לשדרג ל - D7200 או לחילופין לבחור
ב- D7100 ולהשקיע בעדשה נוספת שתהיה מעט יותר ורסטילית.
5. האם יש דגם אחר (DSLR) שיכול להיות רלוונטי בעיניך?

תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני חושש שה D7100 כבר לא מיוצרת יותר, כך שצריך לראות אם באמת ניתן לרכוש אותה חדשה ומי מספק אחריות
ה D7200 טובה יותר בעיקר בהקשר של שיפור בחיישן בטווח הדינמי, יכולות ISO טובות יותר וכן במספר הפרטים בתמונה.
זה לא הפרש של קפיצת מדרגה, אבל זה קיים.

בהקשר לעדשת סגמא 18-35 היא נחשבת עדשה מאוד מוצלחת וטובה, אבל היא לא ממש זולה והיא מספקת טווח זום מאוד קצר (רק כפול 2) שלא כל אחד יהיה מוכן לחיות איתו. יכול להיות שרכישה של סיגמא 17-50 עם עדשת פריים טובה (יש כמה עדשות טובות של סיגמא גם בכך :) ) היא אופציה שתספק אותך טוב יותר - זה מאוד אישי.

בכל מקרה שאני תמיד ממליץ לרכוש את המצלמה עם עדשה אחת ורק לאחר תקופת זמן לבודק איזה עדשה או ציוד נוסף כדי לרכוש

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
קבל עוד דעה לחשיבה:
לדעתי ההמלצה לקנות בתחילה עדשה אחת ומשם אחרי תקופת שימוש להחליט מה להוסיף, נכונה באופן עקרוני אבל לא בתנאים של יציאה לטיול משמעותי.
ה- 7200 והסיגמא 17-50 מומלצים, אם כי לטעמי עדשה אחת כזו לא מספיקה בטיול כזה ומאוד תגביל גם בפורטרטים ובכל מקום בו תצטרך טווח נוסף. הייתי מוסיף עדשת זום זולה וקלה כמו ה 55-200 המיוצבת של ניקון [לצילומי יום] ואם אפשר מוסיף את הסיגמא 10-20 לנופים ומבני אדריכלות מסוימים בהם נצטרך רוחב מעבר ל 17 מ"מ.
במידה וקיימת בעיית תקציב [ או תרצה את ה70-300 במקום ה55-200 ו\או לרכוש גם עדשת פריים מהירה] אתה יכול "לרדת" לניקון 5300 או 5500 [ניתן בכ- 250 שח לרכוש כיסוי נגד גשם למצלמה ועדשה] ובכך אתה גם מוריד מהמשקל ולא תרגיש ירידה באיכות התמונה בצילומים נייחים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

למה ה D7500? מה היתרון שלה עברו ?
נכון שהיא חדשה יותר, אבל גם יקרה יותר, לא בטוח ששווה להשקיע יותר על גוף יקר יותר על חשבון עדשות - לדעתי איכות העדשות חשובה לא פחות אם לא יותר בהדבה מקרים

xena

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
D7100 עדיין נמכרת (2500 ש"ח באילת ב camera.co.il).

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה שיש פרסום זה לא אומר שבאמת יש מצלמה במלאי - מצד שני יכול להיות שנשאר להם מלאי ישן, אבל קשה לבנות על כך בחנויות רציניות בדרך כלל.

כמו כן, בדרך כלל אחריות של 4H (רשת קמרה) נחשבת פחות טובה מאחריות של הדר או חנויות טובות בתחום

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור