דרושה המלצה למצלמה

noanoa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני רוצה לקנות מצלמה שתשמש אותי בעיקר לצילום נופים (אוסטרליה).
חשבתי יותר בכיוון של slr או דמוי slr אבל התקציב שלי די מוגבל, לא מעל 2500 ש"ח. יש לי נטייה לקנות סוני. יש הצעות?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ניקון D60 עם עדשת הקיט 18-55 תתן לך מענה מצויין לנופים.

noanoa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
עדשה

אני מעדיפה לא לקנות מצלמה עם עדשות מתחלפות. עוד רעיונות?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כמה תמונות תצלמי לדעתך?
היכן תצלמי באוסט'?
ולכמה זמן?
האם תשני בהוסטלים או מלונות?

noanoa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
צפי צילומים

אני אהיה באוסטרליה וניו זילנד 4 חודשים בסה"כ.
אני מאמינה שיצא לי לצלם הרבה מאוד.
שינה בהוסטלים.
חשוב לי לקנות מצלמה טובה כדי שאח"כ אני לא אתבאס מהאיכות של התמונות ושהביצועים של המצלמה לא יגבילו אותי יותר מדי.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- D60 תוכל להפיק תמונות מרהיבות, יש לה פוטנציאל גבוה יותר מכל מצלמת דמוי SLR שתמצאי.
המגבלה היחידה תהיה שלמצלמות דמויות DSLR יהיה זום גדול יותר, אבל זה פחות רלוונטי לצילומי נופים.

מומלץ שתרכשי את המצלמה מספיק זמן לפני תחילת הטיול, כך שתלמדי אותה ותתאמני עליה עוד לפני "הדבר האמיתי".

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
OK.
הפרטים אמנם נשמעים חסרי חשיבות, אבל טיילתי איזה חודשיים באוסט' בתור BACKPACKER אז לכן שאלתי.
מה שאני מציע לך הוא ללכת על מצלמה לא יקרה מדיי, בעיקר לא גדולה מדיי, ושלא תקרוץ לאנשים.
למשל הפאוורשוט G10 או החדשה G11 ,
או למשל SX110 או SX120 .

הסיבה היא שבהוסטלים גם ככה אין הרבה מקום, ואי אפשר לבטוח באף אחד בעצם.
את לא תרצי כל הזמן להסחב עם מצלמה גדולה ומסורבלת.
אם תצאי לטרקים במקום להנות מהנוף ולארוז עוד זוג גרביים את תארזי את ציוד הצילום, ותהני מהטיול אולי מהתמונות אחרי, אבל פחות מהטיול.

אני אישית כשטיילתי לפני כמה שנים הייתי עם מצלמת פוקט עם פילם, וצילמתי כמה תמונות מדהימות, עם מצלמה מאוד פשוטה.

לכן , היום יש לנו את האפשרות לצלם בצורה מדהימה גם בצורה קומפקטית, וגם באיכות.

אילו 2 הסנט שלי :). תהני.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ה- G11 לא בתקציב (תעלה מעל 3000 בארץ).
ה- G10 לא כזו קטנה ביחס ל- D60.
כל הדגמים הללו לא יתנו איכות תמונה כמו ה- D60.
ה- D60 לא מצריכה כל ציוד נוסף מלבדה.
חוץ מזה, אוסטרליה זה לא ההימלאיה - שם אפשר לצאת גם לטרק של שבועיים עם תרמיל על הגב, באוסטרליה כמעט כל אתרי התיירות נגישים עם רכב ולרוב היציאות לשטח קצרות בהרבה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
באוסטרליה זה לא תמיד ככה.
בנוסף היא הולכת לסוע גם לניו זילנד.

אני שמעתי וראיתי בלי סוף גניבות של דברים במקומות האלו.
ההוסטלים מלאים בכל מיני טיפוסים.
מצלמה שצריכה קייס מיוחד, עדשות, ועוד, קורצת.

אין מה לעשות, מצלמה יחסה קטנה יותר, או בחלק אחד, בלי עדשות וכו, תמשוך פחות גנבים.

לגבי תקציבים לא התייחסתי אלא רק הצעתי.

אני מצרף תמונות שאני צילמתי עם מיו2 של אולימפוס אנלוגית, בת 1000 שצילמתי איתה בטיול, לפני שידעתי בכלל לצלם בחיי.

תמונות מצורפות

• 53110016.JPG
    53110016.JPG
    KB 62.2 · צפיות: 450
  • 53110048.JPG
    53110048.JPG
    KB 49.5 · צפיות: 448
  • 53110104.JPG
    53110104.JPG
    KB 91.3 · צפיות: 440
  • 53110105.JPG
    53110105.JPG
    KB 52 · צפיות: 288
  • 53110108.JPG
    53110108.JPG
    KB 55.2 · צפיות: 443

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הD60 לעומת ה G10.

אגב יש ללא ספק הבדל בגודל, של בערך 2 עד 3 ס"מ בכל פרמטר, וזה רק הגוף ללא עדשות.

לצלם נכון עם מצלמה עם עדשות מתכווננות במיוחד נופים זה לא עסק פשוט. לא יעזור.

הסיכוי לדפוק חצי מהצילומים ככה גבוהה מלדפוק אותם עם מצלמה שעושה הרבה בשבילך לבד.

גם פר משקל , הניקון כבדה יותר ללא העדשה.
רק הגוף ללא סוללה הוא 471 גרם, לעומת הקנון שהיא 350 גרם.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אורי, אני חייתי (ועדיין חי :) עם מצלמה מסדרת G של קנון וגם עם ניקון D40 שזהה בגוף ל- D60 ואני אומר שההבדל בגודל הפיזי שווה את ההבדל באיכות.
וגם את ה- D40 אני מכניס לתיק ומסתובב בלי לחשוב יותר מדי.
ממילא בתקציב שצויין, אין כסף לעדשות נוספות מלבד עדשת הקיט.
גם ל- D60 יש מצב צילום אוטומטי שמפיק תמונות יפות מאוד, אין מה להתעסק בכלל עם העדשה, מלבד כיוון ידני של הזום.

תמונות יפות צילמת, מעלות זכרונות מאוסטרליה...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אחת התמונות מהונג קונג ;)

slavazh

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אם המטרה ללחוץ על ON לצלם ולהכניס לכיס נראה לי שפוג'י F200EXR תתאים, אם יש תקציב לפנסוניק LX3 אז זה תמיד מבורך.

noanoa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה דעתכם על SONY Cyber-shot® Digital Camera H20/B

ראיתי כתבה קצרה באנגלית על המצלמה עם המלצות חמות.
לפי מה שאני ראיתי החיסרון היחידי שלה הוא שאין לה מצב צילום לילה (תקנו אותי אם אני טועה..). המחיר לא יקר נורא, בכל מקרה אני מתכננת לקנות אותה בהונג קונג או בסין. אז מה דעתכם?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מצב צילום לילה? צילום עם פלאש זה גם צילום לילה... בכל מקרה, זה לא משהו שאי אפשר להתגבר עליו בעזרת טכניקה נכונה במצב צילום רגיל או מצבי צילום חצי אוטומטיים.

noanoa

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ומה בנוגע..

לחו"ד כללי על המצלמה?

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הניקון שליאור הציע לך היא הטובה ביותר שתוכלי להשיג בתקציב הזה!
אני לא מאמין במצלמה שקונים לטיול וזהו. מצלמה טובה תשרת אותך עוד הרבה זמן אחרי הטיול.
מציע לך ללכת לחנות ולהחזיק את המצלמה הזאת ביד. היא בכל לא כבדה וגם לא גדולה. הדור הזה של קנון וניקון הן מצלמות מאוד ידידותיות למשתמש, הכל עובד אוטומאטי אם רוצים באופציה הזו, והאיכות של התמונות מצויינת. הן גם מאוד אמינות ולא מפונקות. גם כרטיסי הזכרון זמינים וזולים יחסית ובאים במגוון הכי גדול של נפחים.
אף אחת מהאופציות שעלו כאן לא מגיעה לרמה של המצלמה הזאת. אחרי המצלמה הזאת, אם תגלי עניין להתפתח בצילום תוכלי או לשדרג את העדשה או להחליף למצלמת SLR מתקדמת יותר של קנון או ניקון. לדעתי כל קנייה אחרת תהייה בזבוז של כסף (תאמיני לי שעברתי בעצמי את התהליך הזה עד שהגעתי למצלמות SLR)

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
אני עם אורי ו !
מסכים עם כל מילה שלו.
לטייל בחו''ל עם מצלמה כבדה,גם אם איכותית מאוד,מעייף מאוד ומסורבל מאוד.

בתור אחד שצילם בעבר עם מצלמת רפלקס אנאלוגית ,המעבר לדיגיטלית קטנה היה
יותר ממבורך!!!

גם ממצלמה קטנה ואיכותית אפשר להוציא תמונות מדהימות.
יותר משזה תלוי במצלמה,זה תלוי בצלם עצמו.

אם חשקה נפשך בסוני (יש לי סוני,פריק של המותג הזה) קני ותהני.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
גם לי יש סוני (P&S).
מציע לך להתרחק.
העברתי אותה לבת הקטנה שלי וגם היא כבר מקטרת עליה.

החברים בסוני יודעים לבנות המון דברים טובים באלקטרוניקה ומצלמות הוידאו שלהם תמיד היו הכי טובות בשוק, אבל בזה זה כנראה מסתיים. גם השימוש בעדשות של קרל זיס לא ממש עזר להם.
בכלל, אני מאלו שטוענים שמקרר קונים מחברה שמתמחה בייצור מקררים ומצלמה קונים מחברה שמתמחה בייצור מצלמות (ועדשות, שזה אחד המרכיבים הכי חשובים במצלמה). אם מדובר ב P&S הייתי הולך על אולימפוס, קנון (אומרים שהעדשות הכי טובות), ניקון ופוג'י. אם מדובר ב- SLR רק קנון או ניקון.
במקרה הנדון ובמחיר הזה אני חושב שהניקון איכותית מכולן ועם עדשת הקיט שלה מדובר במצלמה לא כבדה ולא מסורבלת. היא תהייה סלחנית לטעויות שלך וכמעט בכל מצב תתן לך תמונות מצויינות.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מצלמות כיס שאני מכיר ויכול להמליץ:
קנון 980 - קטנה מאד, יש 24 מ"מ F2.8, מצלמת כניסה טובה וזולה. (מומלצת לפותחת השרשור)
קנון S90 - יש RAW, יש צמצם F2, אין וידאו HD
קנון G11 - אופטיקה טובה, צ'יפ טוב, יקרה, גדולה יחסית, לא נכנסת בכיס, אין HD, לא לצלמי זבנג וגמרנו
פנסוניק LX3 - אופטיקה טובה, זום מוגבל ל 60 מ"מ, יש HD, צ'יפ טוב, יקרה, לא נכנסת בכיס, לא לצלמי זבנג וגמרנו.
יש גם אולימפוס, סוני, ניקון ועוד. העקרון זהה. מקטן ומוגבל, לגדול, בעל יכולת, כבד, לא נכנס בכיס.
ממצלמות דמויות SLR אני נמנע. כל החסרונות, ללא יתרון. גם לא נכנס בכיס, גם לא מצלם כמו SLR.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור