דקה לפני רכישת מצלמה אשמח לעזרה

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
רק מתחילה ורואה שהתחום רחב.
בעיקר אצלם ילדים ואולי גם נוף.

מצאתי משהו שמוכר קנון D 700 ב1400 ,טוען שאצלו כמעט שנה ולא צילם כמעט.
השאלה שלי האם לסמוך ולקנות יד שניה או עדיף לקנות חדש .
תקציב עד 2000 שח.
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם במחיר של 1400 מדובר רק על גוף המצלמה או שזה כולל עדשה -
כדי לעדת שזה דגם ישן ודגם מחליף קנון 750D עולה פחות מ 1700 ש"ח (וזה חדש מהחנות) וגם דגם הזה כבר הוחלף על ידי דגם חדשי יותר קנון 800D שעולה כ 1900 ש"ח - כך שאני לא בטוח שהמחיר אטרקטיבי.

חייבים להבין שגוף מצלמה זה חצי הדרך כך שגוף מצלמה לא מספק, ויהיה צורך גם בעדשה טובה כדי להפיק ממנה את התמונות שהיא מסוגלת להביא ושעדשת הקיט 18-55 שמגיעה עם המצלמה לא ממש מומלצת. מצד שני עדשה טובה עולה כ 1300 ש"ח כמו לדוגמא עדשת קנון 18-135 או סיגמא 17-50.

כך שסט טוב של DSLR יעלה כ 300 ש"ח - אם זו אפשרות אשמח להציע דגמים

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אשמח שתציע לי.
המצלמה יד 2 מגיעה עם עדשה וכל הציוד שנקנה איתה,ביקשתי שיבדוק כמה קליקים עשתה,אמר שאין לו מושג איך.

מעדיפה חדש ובאחריות מהחנות מאשר חתול בשק.חשוב לי ממשק נוח ומובן .
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מבין את הרצון לחדש, מי לא רוצה חדש :)
האם תקציב של 3000 שח זה אפשרי או שאת רוצה נמוך יותר?

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
יקר מידי,אני רק מתחילה.
ואני לא יודעת אם איהיה טובה.יש לי ידיים שמאליות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
את יכול לרכוש את פוג'י X-A5 עם עדשת הקיט שלה ה 15-45 - אומנם עדשת קיט, אבל א לא רעה בכלל ומקבלים כאן סט בעל איכות תמונה מעולה ישר מהמצלמה. בטוח ברמה גבוהה יותר מזו של מצלמות DSLR של קנון (כן, אני רציני)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=979274

זה לא שלמצלמה אין חסרונות,
יהיה קשה להתקדם איתה אם את מעוניית,
אין לה עינית -אפשר בתוספת קטנה לרכוש סט של מצלמה עם עיניית ה X-T100 ואותה עדשה
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=991974

ועדשות נוספות היו לא זולות, אבל בסט היא מוציאה תמונות הכי טובות למחיר שאני מכיר, גם המצב אוטומטי

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אוקי,
סליחה על השאלה אני ממש קלולס בנושא,מה זה אומר בלי מראה?
בעלי אמר שאפשר לחרוג לכיוון 2500-3000.
חשוב לי שיהיה הכל. כל מה שצריך.
עדשה תיק זיכרון,וממשק נוח

תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמות DSLR הן מצלמות עם עינית אופטית שמראה מעלה את האור מהעדשות לעיניית וזא ניתן לראות בעינית לצלם דרכה את התמונה. במצלמות אלו אפשר להחליף עדשות והן יחסית גדולות וכבדות לא טובות לצילום וידאו והצילום יהיה דרך העיניית ולא דרך המסך.

דוגמא לסט כזה מצלמת ניקון D3400 -דגם הכניסה של ניקון לא רק יחסית זול גם קטן וקל ואיכות תמונה זהה גם לדגמים ביקרים יותר (הם פשוט חזקים יותר ובעלי מערכת פוקוס טובה יותר ויכולות תפעול טובה יותר - כאמור אותה איכות תמונה)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=929688

עדשת ניקון 18-140 - עדשה עם אופטיקה יחסית טובה במחיר נחשב שפוי עם טווח זום יפה
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

מצלמות ללא מראה הן דגמים חדשים יותר שאין להם עינית אופטית ולכן אין מראה שמעלה את התמונה לעינית - לחלקן דגמים בכירים יותר יש עינית אלקטרונית. לחלק ממצלמות ילו חיישן גדול כמו של DSLR (פוג'י לדומגא) ולכן המלצתי על הדגמים הקודמים

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
ראשית ממש תודה,ראיתי הרבה תשובות שלך ואתה ככ משקיעה במענה!ישר כוח.

שנית ממה שאני מבינה מבין 2 המלצות,אתה ממליץ על האופציה השניה של פוגי ?או ההמלצה בתגובה האחרונה.
סליחה שאני שואלת הרבה,פשוט רוצה את המייטב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אל תפסיקי לשאול, זה מטרת הפורום.
אבל תני לי עוד שעה שעתיים לחזור עם תשובה.
קצת עסוק כעת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אין פתרון מושלם וגם אם עולים במחיר מאוד עדיין אין פתרון מושלם.

מצלמות DSLR גדולת וכבדות ואין להם יכולות וידאו, נכון להיות הן התמורה הטובה יותר לכסף עבור צילום סטילס והסט של ניקון D3400 עם עדשת 18-140 הוא סט מעולה לסטיילס שקשה מאוד למצוא יכולת כזו עם טווח זום כזה בסטיילס וכן עם מגוון עדשות במגוון מחירים (רגע יש גם את הדגם החדש D3500 שקצת יותר יקר וקצת יותר טוב).
אבל מצלמת DSLR גם אם היא קטנה, היא עדיין גדול וכבדה ולא מוצלחת לוידאו וכן צריך להבין שהצילום איתה יהיה דרך העינית - כמובן שמי שרוצה להתקדם בנושא עם עדשות נוספות, או להתקצע בתחום מצלמה כזו יכול להיות כיוון טוב.

מצלמת פוג'י X-T100 מגיעה עם חיישן בגדול זהה לזה שיש בניקון עם איכות תמונה לא פחות טובה (ויש שיגדו טובה יותר) וגם עם עדשת הקיט אפשר לקבל תוצאות נהדרת, יש לה עיניית אלקטרונית טובה, ויכולת וידאו טובה וכן יכולת שליטה טובה, כמו רוב המצלמות ללא מראה יש יכולת פוקוס טובה יותר וכן אפשר לראות במסך ובעינית את התמונה ממש כמו שהיא תצא וכן עוד מספר יתרונות של מצלמות מתקדמות שמצלמות DSLR לא יכולת לעשות . החיסרון של סט הזה - עדשת 15-45 בעלת טווח זום קצר יחסית ועדשות נוספות של פוג'י יהיו לא זולות (כך שפחות תתאים למי שרטצה להתקדם בתחום) וכן תפעול המצלמה קצת פחות נוח מזה של ניקון (יש שיגדו שהיא לא נוחה לשימוש מתקדם והתצוגה שלה מיושנת, מצד שני יש קהל מעריצים מאוד גדול למצלמות פוג'י).

ספקתי עוד קצת מידע שאני מקווה שעוזר לקבל תמונה יותר טובה על האפשרוית, הפתרון הפשוט הנוח יכול להיות ניקון D3400 או D3500 עם עדשת ניקון 18-140, מצד שני אם מחפשים מצלמה קטנה יותר אז ניתן גם לקחת את הפוג'י עם ללא פשרה על איכות התמונה, אבל מצלמה קצת פחות נוחה לתפעול מתקדם והבעלת פחות יכולת להתקדם איתה.

אם זה לא מספיק מבלבל אני רוצה להציג עם אפשרות אחת אולימפוס OMD-EM10 III עם עדשת 14-42, גם כן מצלמה ללא מראה חיישן קצת יותר קטן, ואיכות תמונה טיפה פחות טובה, אבל עדיין מצלמה מעולה עם איכות תמונה נהדרת ויכולת תפעול טובה שקל ונוח להשתמש איתה וכן עם מגוון עדשות קצת יותר טוב מזה של פוג'י.

דוגמא להבדלי הגדול בין המצלמות
https://camerasize.com/compact/#681.290,785.706,720.409,ha,t

כעת מה הכי טוב עבורך, כל אחת מהן תספק אותך:
האם את רוצה להתקדם, אז ניקון D3400 או D3500 וכן בעדיפות פחות גבוהה גם האולימפוס.
אם טווח זום חשוב או יכולת של עדשות מתקדמות, אז ניקון D3400 או D3500 יתאימו
אם וידאו חשוב, אז אוליפוס וכן הפוגי' יתאימו
אם הגדול חשוב אז פוג'י ואוילימפוס יתאימו

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
וואו,קודם כל תודה.
אז הנטיה היא ניקון.
אם כי אהבתי את הפוגי.(נשמע שגם אתה אהבת אותה)
זום חשוב,ויכולת להתקדם איתה חשובה לי.

ממה שאני מבינה אצטרך לרכוש מלבד גוף המצלמה גם עדשה נוספת?
ממש תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
למה עדשה נוספת - מספיק גוף D3400 או D3500 בלי עדשת קיט ועדשת ניקון 18-140 בלבד.

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אוקי,אז כשאני באה לרכוש צריכה לציין שאני רוצה את העדשה שציינת?
נכנסתי לאתר מסויים ושם יש 3 אופציות למצלמה. החלטתי D3500. אז קצת הלכתי לאיבוד.
אשמח להמלצה לאתר אמין או מקום אמין בירושלים.
תודה על הכל

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שמעתי דברים טובים על פוטו שוורץ
https://www.photoshwartz.co.il/

כמו כן, פוטו הדר היבואן של ניקון מאוד אמין
אפשר לרכוש דרך הטלפון והם שולחים לכל הארץ
http://www.photohadar.co.il/

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על הסבלנות והמענה.
מעריכה מאוד!!

רוית

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
עוד שאלה לי,מה חשוב לקנות ברכישה הראשונה,?ראיתי שגוף לבד עולה 1400-1700.
כמה עדשה נוספת טובה תעלה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
המחיר של הגוף צריך להיות בסביבות המחיר הזה, לדעתי עבור אחריות של הדר שווה לשלם קצת יותר.

כמובן שצריך לרכוש גם עדשה, כמו שרשמתי למעלה כאן, לא מומלצת עדשת הקיט, כך שרוכשים גוף לבד ואז גם רוכשים עדשת ניקון 18-140 שצריכה לעלות כ 1300 ₪

ויש צורך בכרטיס זיכרון ואלו באמת הדברים שחייבים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור