דעה אישית - צנזורה וטיפשות.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
חברי הכנסת ובייחוד חברי הממשלה מאמינים שאנחנו טיפשים והם צריכים להגן עלינו מעצמנו.
לצרוך כך המטרה מקדשת את הדרך: על צנזורה, אינטרנט ודוגמאות נוספות.

ס. ריכטר

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אנחנו אכן טיפשים, והפרלמנט הישראלי משקף היטב את העם העלוב ששלח אותו.
המדינה נמצאת בפשיטת רגל במגוון תחומים, העיסוק בחוק הזה הוא רק אחד מהם.

הבעייה היא ביישום, לא בחסימה :
האם כברירת מחדל יש חסימה אוטומאטית וצריך להתקשר לספק ע"מ להסירה -
או שהלקוח מקבל הכל פתוח, וצריך להתקשר ע"מ לחסום ?

אם זה א', זה בעסה, כי זה מטיל עליך חובה לפעול ולהתקשר ולציין במפורש [ נניח ] - " אל תחסמו לי אתרי פורנו", בעוד שאופציה ב' היא הראוייה יותר - מי שרוצה חסימות למינהן שיתקשר לספק ויבקש.

נראה שהצפי הוא שביום שזה יצא לפועל [ אם בכלל, והיום לדעתי רחוק, לא נראה לי שזה בכלל פרקטי ] מראש זה יגיע מוגבל, אתה תצטרך להתקשר - ואז גם יקום מטבע הדברים מאגר שמות של "אנשים שביקשו גישה לאתרי פורנו" .

מילא : בתי הדין הרבניים מחזיקים רשימה של פסולי חיתון, למשל, שזה הרבה-הרבה יותר מאשר אופציה לראות איזה פות רענן באינטרנט, זו כבר זכות יסוד סופר-בסיסית, לא שמעתי התמרמרות רבה בקרב הציבור על הרשימות השחורות - למרות שהן אפילו לא חוקיות לפי חוק מאגרי המידע, בין השאר.

ועדיין, לא נראה לי שרוב הציבור טורח לברר מי מבין נבחריו הצביע מה, ולמה בדיוק מתייחסת כל הצעת חוק, ומה נגזר ממה שלא כתוב, ואיפה המוקשים האמיתיים :

בתכל'ס כולנו אומרים אחד לשני משהו כמו :

שמע, איזה נודניקים הדוסים עם הזה של האינטרנט !
- וואלה, חופשי, איראן
כן אה ?
- נמאס ! איזה קקות. הבנאדם רוצה להביא ביד, צריך להתקשר לאטיאס.
חופשי נמאס. תביא שאכטה.

ובאווירת יום חמישי זו, תודה לכרמי על המאמר המעניין.
בשבוע שעבר מישהו קרא לך "קרמי" וזה היה מצחיק.

...

---

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כרמי אתה מופתע?
רגע מישהו מופתע?

אם בארה"ב שהיא "הדמוקרטיה" הכי גדולה בעולם קנו שתי מערכות בחירות , אז פה?

איך אומר קופמן , חבורה של עסקנים שעושים צחוק אפילו מהחלטורה. פשוט ככה. מדינת חלטורה.

keyser

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסתלבטים עלינו. רק עכשיו קלטתם?

darosh

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אני, לעומת זאת, לא לוקח את זה כל כך קשה.
בסופו של דבר כל אחד, שהוא זה שמשלם את חשבון האינטרנט, יוכל לבטל את השירות הזה.
אולי אפשר להתווכח על כך שהשירות עצמו נכפה על הלקוח ולא שהלקוח עצמו יזום את השירות על עצמו, אבל אני מאמין שרוב ההורים היו מעדיפים שילדיהם לא יגלשו באתרי פורנו או אלימות קשים וישמחו לדעת שיש צנזורה כלשהי על כך.
אם אתם רוצים לבטל את השירות מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להתקשר או, אני מאמין, שגם תהיה אפשרות דרך האתר של ספקית האינטרנט, לבטל את השירות. אני לא מאמין שזו טרחה גדולה מדי.

אני ממש לא חושב שזה גורר אותנו להיות כמו משטרים חשוכים אחרים, כל עוד אופציות הביטול היא בידי הצרכן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני, לעומת זאת, לא לוקח את זה כל כך קשה.
בסופו של דבר כל אחד, שהוא זה שמשלם את חשבון האינטרנט, יוכל לבטל את השירות הזה.
אולי אפשר להתווכח על כך שהשירות עצמו נכפה על הלקוח ולא שהלקוח עצמו יזום את השירות על עצמו, אבל אני מאמין שרוב ההורים היו מעדיפים שילדיהם לא יגלשו באתרי פורנו או אלימות קשים וישמחו לדעת שיש צנזורה כלשהי על כך.
אם אתם רוצים לבטל את השירות מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט להתקשר או, אני מאמין, שגם תהיה אפשרות דרך האתר של ספקית האינטרנט, לבטל את השירות. אני לא מאמין שזו טרחה גדולה מדי.

אני ממש לא חושב שזה גורר אותנו להיות כמו משטרים חשוכים אחרים, כל עוד אופציות הביטול היא בידי הצרכן.

זו הנקודה המדויקת שהיא הבעיה עם חברי הכנסת שהיצביעו בעד החוק רבים מהם חשבו כמוך ואת האמת גם לי זה עושה שכל לקבל אינטרנט בטוח.
אבל אתה כמו גם חברי הכנסת לא קראת את סעפי החוק שמאפשרים לשר התקשורת שליטה על מה יצונזר ומה לא - אתה סומך על שר התקשורת בעיניים עצומות (ולא מדובר על השר כעת זה מדובר על כל שר תקשורת שיהיה גם בעתיד).
כמו כן אתה היית מוכן להיכנס לרשימה של אנשים שצופים בפונוגרפיה ולהיות מראש חשוד בפודופילים?

אני אישית לא חושב שהחוק כל כך בר מימוש, אבל מפחידה אותי צורת החשיבה של הממשלה ויותר מכך שאנחנו מאפשרים להם לעשות זאת.

אם משהוא חושב שאני מגזים הוא מוזמן לקרוא את החוק ולראות מה אנחונו מאפשרים בשם דברים טובים.

darosh

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
לגבי הפחד שלך להכנס לרשימה של אנשים שצופים או לא צופים בפורנוגרפיה, אז אם אינך יודע עדיין, לכל אחד בעל ידע בסיסי יחסית במחשבים יכול לדעת בדיוק לאן אתה גולש, ואם חובבן יכול לדעת תהיה בטוח שספקיות האינטרנט יודעות טוב מאוד. אני עבדתי באחד הספקיות הגדולות בארץ ואני מדבר מנסיון.

אז נכון שלא קראתי את ההצעה, ואני מסכים איתך שלכל מי שהחוק החדש נוגע לו יש עליו לקרוא את הצעת החוק, אבל, שוב, כל עוד יש בידיך את האפשרות לבטל את השירות בין אם השירות לא נחוץ לך או בין אם השירות לא מספק אותך בצורה כלשהי או מתאים לך, אני לא רואה כל פגם בזה.

כרגע בספקיות יש שירותי צנזורה והם לרוב בעלי רמות שונות של סינון, שבעצם הלקוח יכול להחליט איזה סוג של תכנים הוא רוצה לסנן. ודבר כזה רצוי שיהיה בהצעת החוק.

אני שמח שהצעת החוק עשתה כל כך הרבה רעש כי זה מראה שאנשים בארץ לא עד כדי כך אדישים כמו שחשבתי.
אבל המדינה, לפי דעתי, לא פגעה בשום חופש פרטיות או צנזורה בקבלת הצעת החוק.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צעד כזה יגרום לכמה בעיות קשות.

- יותר אנסים פוטנציאלים ברחובות {אין להם איך להיתפרק}.
- יותר בגידות בין בני הזוג מאותה הסיבה של האנסים, מה לעשות? לאכול שניצל כל יום זה הופך למשעמם.
- יותר גרושים כתוצאה מאכילה מרובה של שניצל זהה לזה של יום קודם.
- יותר אלימות מכיוון שמחסוק בפורקן מיני גורם לעצבים.
- יותר מחלות מכיוון שפורקן מיני הוא דבר בריא ובנוסף מקטין את הסיכוי לסרטן האשכים.
- מכירת סירטי פורנו פירטים, הרי מצרת רבים תמיד אפשר לייצר עסק טוב.

העם היהודי מחשיב את עצמו כעם סגולה, הרשו לי לגלות לכם סוד, בממשלתינו יושבים 120 ניבחרי העם - כולם טיפשים שם, סתומים ועיוורים.

השאלה היא מי בדיוק בוחר אותם? ואם אלה הם אנחנו אז מדוע אנו ניקראים עם סגולה?

כמו שאמרה המשוררת הגדולה מרגלית צנעני {מרגול} חותנת פרס נובל לקללות בתימנית. "רק שמור אותי מאוהבי ומשונאי אשמר בעצמי".

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לגבי הפחד שלך להכנס לרשימה של אנשים שצופים או לא צופים בפורנוגרפיה, אז אם אינך יודע עדיין, לכל אחד בעל ידע בסיסי יחסית במחשבים יכול לדעת בדיוק לאן אתה גולש, ואם חובבן יכול לדעת תהיה בטוח שספקיות האינטרנט יודעות טוב מאוד. אני עבדתי באחד הספקיות הגדולות בארץ ואני מדבר מנסיון.

נכון שיש אפשרות לעקוב אחרי הגלישה שלי - אבל, זה שונה שאח הגדול (הממשלה) מקבל רשימות של אנשים שלא רוצים להיות מצונזרים וישר הם מסומנים ע"י האח הגדול.

אז נכון שלא קראתי את ההצעה, ואני מסכים איתך שלכל מי שהחוק החדש נוגע לו יש עליו לקרוא את הצעת החוק, אבל, שוב, כל עוד יש בידיך את האפשרות לבטל את השירות בין אם השירות לא נחוץ לך או בין אם השירות לא מספק אותך בצורה כלשהי או מתאים לך, אני לא רואה כל פגם בזה.

חברי הכנסת שלנו הנבחרים לא עינו בהצעת החוק - קשה לי להאמין שהם אישרו חוק שנותן לממשלה כל כך הרבה שליטה ישירה.
שוב - האח הגדול (הממשלה) מקבל רשימות של אנשים שלא רוצים להיות מצונזרים וישר הם מסומנים ע"י האח הגדול.

כרגע בספקיות יש שירותי צנזורה והם לרוב בעלי רמות שונות של סינון, שבעצם הלקוח יכול להחליט איזה סוג של תכנים הוא רוצה לסנן. ודבר כזה רצוי שיהיה בהצעת החוק.

הצעת חוק עם שינויים בהחלט יכולה להיות מבורכת - לדוגמה שלא כל השליטה בידי האח הגדול (שר התקשורת). ועדה שמורכבת מעורכי דין, אנשי אוניברסיטה או גופים אחרים שלא קשורים בכלל לאח הגדול (לממשלה) תיהיה זו שתקבע מה לסנן ולא אנשים שר התקשורת קובע ויכול להחליף כרצונו.

אני שמח שהצעת החוק עשתה כל כך הרבה רעש כי זה מראה שאנשים בארץ לא עד כדי כך אדישים כמו שחשבתי.

רעש יש כאן של עיתוניים שכותבים ומנסים להיות השומר על זכויות האזרח - אזרחים לא מבינים מה אנחנו רוצים ואומרים שהיות והנושא חשוב אנחנו מרשים לממשלה לעשות זאת.

אבל המדינה, לפי דעתי, לא פגעה בשום חופש פרטיות או צנזורה בקבלת הצעת החוק.

גם משרד התחבורה שרוצה לשלול רישיוניות וגם משטרה פרטית (במנות הפתחיה של הכתבה) - זה פגיעה מאוד קשה בכל זכויות האזרח, כמו גם כמובן החוק הזה, הינו צורת חשיבה של משטרים אפלים שבשם כוונות טובות פגועות בדמוקרטיה.

בקיצור אני יכול לחזור על כך שהכיוון של הממשלה הינו פגיעה בזכויות האזרח - גם אם זה בא הכוונה טובה. יש דרכים נכונות לעשות דברים והפעולות המוזכרות בכתבה בפרוש באים לפתור בעיות כואבות, אבל לא בדרך הנכונה

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תשמעו מה יש לשר להגיד על החוק
http://shimshon.net/?p=86

תתחילו לפחד :מה??????????:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המוסיקה שם ממש מפחידה... אבל גם בלעדיה עושה רושם שיש ממה לדאוג.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ההקשר כנראה עושה את זה מפחיד.
דרך אגב, אולי תתפלאו לשמוע, אבל גם בנושא המזון, לפי מה ששמעתי, יש 3 מדינות בעולם שחוקקו חוקים מגבילים בנושא "מה תאכל ולא תאכל": ישראל, ערב הסעודית ו... אירן.
אז אנחנו בחברה טובה :cool:

Lazy Boy

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
18
עת קיבצה שיבת ציון את שארית הפליטה משלל גלויות פיגמנטיסטאן, הסתננו בין השורות האיכותיות מאוד, גם ערב רב של "מקופחים". הללו לקחו את המרע מאחיהם החרדים האשכנזים, אבל לא השכילו ללמוד את הכלל הפשוט: לא הורגים את הפונדקאי. הקימו להם מפלגה והחלו לפתח שיטות משיטות שונות לשכלל את עיסוקם העיקרי: להשתין עלי. בקשת, זרם ישיר, טפטוף או פכפוך. סטטוס קוו? שמירה על הקיים? כן בטח. כל עוד הקיים הוא תנועת מלקחיים סביב צוואר מעמד הביניים החילוני אז שומרים על הקיים מכל משמר. אך שוד ושבר! נפל דבר בישראל! או יותר נכון באירופה. הגוש המזרחי ברובו התקבל לאיחוד האירופי! לפתע דרכון רומני, פולני, צ'כי או סלובקי נעשה מסמך המאפשר חיים שווי זכויות בבריטניה צרפת ואיטליה! כמה חכמים האירופאים. כמה מפחיד אותי, כציוני בדם לראות עשרות אנשים שאני מכיר, צובאים על שערי השגרירויות ללא כוונה להמתין דקה נוספת. מה אומר? כל הכבוד לש"ס. אני חושב שהמטרה של מדינת הלכה תגיע מהר מכפי שנדמה להם. כמה עצוב לי. כמה עצוב לי שהוצאתי דרכון זר, ואני מופצץ בעוד ועוד סיבות להיכנע. פשוט כך. ללא רבב של התנשאות, הצטדקות או התנצלות. פשוט הודאה מתרפסת בתבוסתי האישית, בכך שלהישאר שפוי במדינה הזאת זה גדול עלי.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא רק עלייך.
לצערי.
(ורד נבול)

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
(ורד נבול)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
Lazy Boy
את המפלגות הדתיות אני עוד יכול להבין - הם עושים את אשר הם מבטיחים לבוחרים שלהם (אישית אני מעריך את הנחישות שלהם, אבל כלל לא מסכים עם הדעה שלהם)
את המפלגות האחרות אני לא מבין - לאשר חוק שהם כלל לא קראו אותו ואין להם מושג מדויק מה הם אישרו - את זה אני לא מבין (לא מדובר כאן במניעות פונוגרפיה, מודבר כאן בצנזורה עם שליטה של הממשל בתוכן).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור