דואר ישראל..

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
מוכרח לשתף אותכם בחרפה הזו שתוארה בכותרת. מוצר שרכשתי באיביי לפני חודש ויום הגיע מפניקס אריזונה, עבור ללוס אנג'לס, איסטנבול ותל אביב ( כמפורט במעקב המופיע באיביי ), לאחר ארבעה ימים. מאותו יום דממה דקה. צליל החיים היחיד הוא כמובן שטף הפולסים שבדף המעקב הנזכר ולפיהם עזב את תל אביב לפני עשרים ושבעה ימים, הגיע שמונה ימים אחר כך ( תשעה עשר ימים לאחור ממועד הפוסט הזה ) לאיזה מתקן מיון מיסתורי והחדשה האחרונה, והדרמטית צריך להגיד היא שלפני יום "בוצע נסיון מסירה" ( תרגום שלי מדף המעקב הנזכר ), מה שכמובן לא היה, גם לא נברא. לחבילה, מיותר להגיד אין זכר כמובן, בדיוק כמו לתשובה לתלונה ששלחתי למוסד המפואר הזה בענין ושפורטה כיאות בדף האינטרנט המושקע שהדואר יצר למטרה זו. לגמרי אומת היי טק וסייבר ועוד כל מיני שטויות שמפריח ראשנו הדגול בכל מיני נאומים פומפוזיים.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
משהו רע עובר על דואר ישראל.
חידוש ביטוח של האוטו שנשלח שבועיים לפני תום פקיעת הביטוח
הגיע שבוע אחרי מועד תחילת הביטוח החדש (3 שבועות בתוך ישראל).
הסיבה כנראה שימי חלוקת הדואר צומצמו וגם צמצמו את כח האדם...

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אני חושב שזה תלוי גם בסניף.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צבי ישראל הפך לצב...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הדואר והמכס השתגעו.
לי יש חבילה שלפי שירות הלקוחות של הדואר (באינטרנט אין מידע מורחב כמובן) נמצאת במכס מ 28/06.
חבילה שעלתה 85 דולר אחרי משלוח. שאין בה כלום חוץ מתוסף מזון שבארץ עולה פי 10.

אין עם מי לדבר, ואפשר בעיקר לדבר ללמפה.:נגד:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
הדואר והמכס השתגעו.
לי יש חבילה שלפי שירות הלקוחות של הדואר (באינטרנט אין מידע מורחב כמובן) נמצאת במכס מ 28/06.
חבילה שעלתה 85 דולר אחרי משלוח. שאין בה כלום חוץ מתוסף מזון שבארץ עולה פי 10.

אין עם מי לדבר, ואפשר בעיקר לדבר ללמפה.:נגד:

התקשרת למודיעין דואר 171?
הם נותנים פירוט מעבר למה שמופיע ברשת

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
בעוונותי,באחת מתקופות האבטלה שעברו עלי עבדתי,כעובד קבלן,בדואר ישראל. גם אחרי שמצאתי עבודה המשכתי במשרתי בדואר-לא בשביל הכסף,בגלל האנשים.

ב-2006 עברה החלטה בממשלה להפוך עובדי כתף לכתף לעובדי מדינה אחרי 9 חודשי עבודה רציפים. הדואר לקח את הדברים בשיא הרצינות,וכך עשה. ב 2006 כ-20 אחוז מעובדי הדואר היו עובדי קבלן. רובם עבדו משמרות לילה במיון של תל אביב,חלקם עבדו בקליטת דברי הדואר בלילה ומיונם לאזורים לפנות בוקר. חלקם,המשיכו,לאחר מיון הבוקר,בחלוקת הדואר כדוורים.

הדואר לא הגדיל את הצבת כוח האדם שלו,במובן של "ראשים" מול משרות אבל כן הפך רבים (וטובים) לעובדים מן המניין.

משהו באצר ראה את זה בעיין רעה מאוד,למה? כי למעשה כוח האדם המאורגן (בדואר יש ועד עובדים) גדל בכ-20 אחוזים (התוספת של עובדי הקבלן שהפכו לעובדים מן המניין לרבות חברים בועד העובדים).

האוצר החליט שתי החלטות:

1. הפיכת הדואר מחברת סמך במשרד התקשורת לחברה בע"מ בבעלות המדינה.

2. פתיחת שוק חלוקת הדואר לתחרות באמצעות חברות פרטיות. לשם לב: המיון עדיין התבצע אז וגם היום כולו על ידי דואר ישראל,החברות הפרטיות,”רק" עסקו בחלוקה.

כאשר ממשלת ישראל,זו שהייתה ב 2007,חתמה על הסכמים עם החברות פרטיות שיכנסו לשוק חלוקת הדואר - הגבילה הממשלה את הדואר בכמה וכמה הגבלות,שתיים מהן חשובות מאוד:

1. לדואר אסור להעלות תעריפים. תעריפי הדואר הוקפאו נכון ליום כניסת הרפורמה בראשית 2007.

2. אסור לדואר להגדיל את מצבת כוח האדם שלו מעבר לכמות האנשים שהיו בעת כניסת "הרפורמה" לתוקפה,והדואר נדרש ל"יעל" את מצבת כוח האדם קרי להוציא עובדים לגימלה מוקדמת,ולא למלא את השורות.

המדינה,כבעלים,עם הקמת חברת דואר ישראל בע"מ פיטרה את הדירקטוריון ואת הנהלת הדואר הבכירה. דריקטוריון חדש הוקם,ונמסר לידיו של פעיל ליכוד,וההנהלה הוחלפה בנושאי משרה בכירים - ללא מכרז.

כבר ב 2010 מצבו הפיננסי של הדואר החל להיות בכי רע. המדינה,סרבה לשנות את תמהיל העיסוקים של הדואר,סירבה לאפר לדואר להתחרות ברמת המחיר ודרשה לפטר עובדים נוספים כדי לאפשר להנהלה,ששוב הוחלפה,כדי שתהייה לה "הגמישות הניהולית" הנדרשת.

ב 2011 החלה חברת דואר ישראל בקיצוץ כוח האדם והקפאת שכר. כל זה עד לרמות של בתי הדואר אך לא ברמה הארצית וההנהלה שישבה,ויושבת,בירושלים.

כבר בדוחות העיסקיים של הדואר (שפורסמו ב 2012) הסתמן הפיאסקו,קרי: ההוצאות התפעוליות עולות על ההכנסות וההוצאה הגדולה ביותר בסעיף השכר היא "הנהלה ושונות" ובעברית לא ציחה בכלל - שכר הבכירים.

ב 2012 וב 2013 המשיכה חברת הדואר לצבור הפסדים,והמדינה המשיכה לא לאפשר לדואר להיכנס לתחומי עיסוק חדשים וכן לא איפשרה עדכון תעריפי הדואר ותחרות חופשית מול החברות הפרטיות.

כאן המקום להזכיר: מנכ"ל הדואר שכיהן עד ה"מהפיכה" ב 2010,ביקש מהמדינה לאמץ את מודל התפעול של הדואר ביפן. הדואר ביפן זו החברה הציבורית הגדולה ביפן ואחת מהגדולות בעולם. מעבר לחלוקת דואר ושינוע שלו הדואר ביפן משמש כבנק לחליפת כספים וגם ובעיקר מנהל את קרנות הפנסיה הציבוריות של היפנים (הפנסיה ביפן לא הופרטה כמו בישראל) - ומכאן כוחו הכלכלי של דואר יפן – אחת מהחברות הציבוריות העשירות בתבל.

המדינה סרבה ועדיין סרבת.

ב 2014 מצבו של הדואר דהר לעבר אזהרת עסק חי בדוחות הכספיים של השנה הפיסקלית (2014). המדינה סרבה להזרים הון לחברה שבבעלותה אלא אם כוח האדם שהצטרף לדואר ב 2007 יפוטר לאלתר,ולאחר מכן תקוצץ מצבת כוח האדם ברמת הסניפים כלומר:טלרים,דוורים ועובדי מיון ושינוע של הדואר.

במאי 2014 הדואר פיטר ו/או הוציא לפנסיה מוקדמת את אותם 20 אחוזים של עובדים שעד 2007 היו עובדי קבלן שהפכו לעובדי הדואר. ובהתאם להחלטת הממשלה פיטר ממצבת כוח האדם שנשארה - יחד עם "תוכנית הבראה" לשנים 2014 עד 2019.

דווקא בהמלצת ועידוד ועד העובדים של הדואר, היעילות של העובדים עלתה וכתוצאה מזה במהלך 2012 ו 2013 חברות שנטשו את הדואר לטובת החברות הפרטיות חזרו לחיק הדואר. לא בגלל המחיר,בגלל השירות.

החזרה הזו הייתה אירוע ידוע מתורת מנהל עסקים,כלומר: העסק שבמצבת כוח האדם שלו,ההוצאות התפעוליות שלו ומפת הניהול העתידית שלו לא מסוגל לבלוע את "הצפרדע" הזו ויצא,איפה,שדווקא מאמצם של העובדים להיות יעילים ולהפוך את החברה שלהם לאטרקטיבית הפכה לבור הקבורה שלה. הדואר קרס תחת העומס ההוצאות התפעוליות האמירו ומצבת כוח האדם,בלחץ הבעלים (ממשלת ישראל) הוקטנה.

במקום להתיר את הרסן,לאפשר גיוס כוח אדם,להעלות תעריפים על מנת שיהיו ראלים ולא נומינאלים (לשנת 2010) המדינה "שמה רגל" לחברה שהיא עצמה הבעלים שלה - וגם אנחנו,והדואר נדרש ל"תוכנית התייעלות" חדשה ששוב לא התירה כניסה לשווקים חדשים,לא איפשרה תחרות על המחיר מול החברות הפרטיות וכמובן נטישת מודל דואר יפן.

במסגרת "תוכנית ההבראה" שוב מקצצים בכוח האדם,סוגרים סניפים,מקפיאים הצטידות בציוד מיון מתקדם ואת התוצאה אנחנו רואים בפוסט הנ"ל.

למען הגלוי הנאות: כאשר הציעו לי להפוך לעובד מן המניין של דואר ישראל - ומאחר והייתי מועסק ויתרתי ועזבתי את החברה הזו. מאז,ועד לאחרונה,אני בקשר עם העובדים שם - כי כפי שאמרתי בראשית דברי: המשכתי במקום בגלל האנשים - כן אותם אלה,שנשארו,ונאלצים לשאת את זעם הציבור המוצדק - אך בלא עוול בכפם.

ועוד גלוי נאות: אינני מבטא פה דיעה פוליטית אלא רושם של מי שהיה במקום ונשאר בקשר.

מנחם.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
אני משום אני לא סובל מהם.
כל חבילה מחו״ל מגיעה בזמן הנקוב.
כנראה שזה תלוי בעיר או בסניף.
מוכרח לציין שאבוי לכם אם נפלתם לבדיקת מכס בסניף המרכזי ביד אליהו תל אביב.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אני משום אני לא סובל מהם.
כל חבילה מחו״ל מגיעה בזמן הנקוב.
כנראה שזה תלוי בעיר או בסניף.
מוכרח לציין שאבוי לכם אם נפלתם לבדיקת מכס בסניף המרכזי ביד אליהו תל אביב.
אם לנסיון הפרטי שלי יש משמעות, צפה לפגיעה. גם אותי די פינקו עד לפני מספר חודשים ודווקא בגלל השינוי הזה התחלתי לבדוק את ה tracking. הבדלי הזמנים בין הדואר שלנו ( כזכור גם היי טק וגם סייבר ) לבין זה שמעבר לגבולות, הם הענין.

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
היי אורי
הייתה לי גם פעם בעיה עם חבילה שלא מצאו אותה.
באחת מתוך עשרות שיחות הטלפונים שעשיתי , המענה הקולי נתן לי בין השאר את הפקס של מנהל המכס
שלחתי פקס והבעיה נפתרה תוך יומיים - חבילה שאבדה ואף אחד לא ידע איפה היא , תוך יומיים הייתה אצלי בבית
אם תתקל בפקס הזה - תנסה גם
ארי

staticx

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
18
חייבים לסגור את דואר ישראל ולשלוח את כל הפדלאות הבייתה.
פשוט ביזיון מה שהולך שם.
בסניף הקרוב אליי כבר חודשיים שלא מחזירים את מערכת הפתקאות לתורים, וכל פעם צריך לשאול "מי אחרון".
כל פעם אני מתעצבן מחדש.

אגב, מי שלא יודע, שאם הדואר מאבד לך חבילה, אתה יכול לקבל החזר עד 600 שח בלבד... שימו לב.

מערכת כל כך לא יעילה...

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
1. אפשר לסגור, אבל צריך אלטרנטיבה.
2. החבילה שבפוסט הראשון, טרם הגיעה כמובן. כל יום אני מוחק עוד סיפרה בטבלת הייאוש. נכון להיום עברו שישה ימים מאז "נסיון המסירה שנכשל" ( גירסת איביי ), "חבילה גדולה מדי תמסר בסניף ברמת השרון" ( גירסת דואר ישראל ).
3. לענין סעיף 1. כאמור כדאי ככל האפשר לאמץ דרכי שילוח אלטרנטיביות, ויש. שבוע לאחר קניית החבילה המתוארת, רכשתי מגבר אוזניות בחו"ל. התשלום כבר חישב מראש את עלויות השילוח, מס קניה ומכס. כל שנותר הוא לחכות חמישה ימים ולפתוח את הדלת לשליח שתאם בואו מראש וזהו.
4. רק להזכיר, גם היי טק, גם סייבר.

staticx

אוהב את התחום
מעורבות
17
נקודות
18
בחודשים האחרונים, איפה שאפשר, אני מבקש משלוח של quickbox. זריז וקרוב לבית

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עדכון אגב, ניסיתי לשלוח לדואר חבילות פקס, הרי טלפון זה לא קיים...
כמובן שהפקס לא עובד, ואני מרגיש שאני מדבר ללאמפה.

בקצב הזה אני יכול לוותר על החבילה , במיוחד אם היא עמדה בשמש.
הנה הלכו 80$.

daz

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
43
גם אצלי עכשיו סיפור
הזמנתי מארצות הברית 2 כרטיסי זיכרון CF 32GB - X1066 של לקסר
זה הגיע לארץ ה 29.6
ועד עכשיו לא הגיע לדואר
התקשרתי למכס תל אביב 03-9421735
זה לא הגיע אליהם נתנו לי מספר טלפון
03-6303383
דיברתי אתם
וזה עד עכשיו במיון
פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה 3 שבועות זה בארץ וזה לא הגיע

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא יאומן כי יסופר...
מוצר שקניתי באיבי נשלח מחו"ל לפני כ 10 ימים ,
בבדיקת מעקב משלוחים באתר דואר ישראל מראה שהמוצר הגיע לסניף הדואר בעיר מגורי (עיר בגודל בינוני) לפני 3 ימים (יש tracking number ).
הלכתי לדואר היום עם ההדפסה מהאינטרנט ואמרו שאני לא יכול לקבל את המוצר בלי פתק ששמים בתיבת הדואר.
מכיוון שדוור לא מגיע, או מגיע פעם בשבועים במקרה הטוב, אני לא יכול לקבל את המוצר, בעבר , היו מספר מקרים שמוצר שהזמנתי חזר לשולח כי לאחר שבועיים אם לא לוקחים את המוצר מהדואר הוא חוזר לשולח (או שעובד בדואר חמד את המוצר)
אני שוקל לפנות למשטרת ישראל ולהגיש תלונה לפני גניבה...

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
arix:

לפני המשטרה:

1. לפי נהלי הדואר,ברגע שהחבילה הגיעה לסניף צריך לשם לך פתק (אדום) בתיבת הדואר ובו פרטי דבר הדואר,איפה הוא נמצא ומהן שעות הקבלה.
2. חלפו 7 ימים ולא הגעת שוב צריך לשם לך את אותו הפתק ולחכות עוד שבוע.
3. חלף עוד שבוע ולא הגעת הדואר יכול,אבל לא חייב,הדואר להחזירו לשלוח. בד"כ זה לא קורה כי עולה לדואר כסף להחזיר את המוצר לשלוח ומה שכן קורה זה שדבר הדואר נשאר בסניף 10 ימים נוספים ואם גם בהם לא הגעת הוא מועבר למחסן של הדואר יושב שם לפחות 6 חודשים ואז מוצע למכירה במכרז.(התגבול לא הולך לכיסו של הדואר אלא לאוצר המדינה בנכוי הוצאות הדואר שהן סכום קבוע).

היום הדואר עצמו לא עומד בזמנים של עצמו.

היום בצהרים הופיע מנכ"ל הדואר בפני ועדת הכלכלה של הכנסת וחטף שם חזק על כך שיש תלונות של צרכנים שהדואר בכלל לא מגיע וכי הוא בכלל לא מתפקד. המנכ"ל הצהיר בפני הועדה שמינואר 2016 המצב ישתנה לטובה.

יו"ר הועדה העיר לו שלא יתחייב למה שאיננו יכול לעשות ודרש שיפור מידי.

לומר שעובד דואר חמד את המוצר שלך ולכן תלך למשטה זה לומר משהו שאין לו רגליים וידיים. לא שלא היו דברים מעולם אבל תאמין לי,כבר כתבתי על כך שעבדתי בדואר,קשה מאוד לעובד דואר לחמוד מוצר ולקחת אותו מבלי שיחשדו בו במקרה הרע ויתפסוהו במקרה הטוב.

אם תוך 14 ימים מאז שבאתר הדואר כתוב שהחבילה התקבלה אצלו ואילו אצלך הפתק האדום ממען להגיע תוכל לעשות אחד מהשניים:

1. תשמור תיעוד גם של פלט אתר הדואר,וגם של מה שאומרים לך פקידי הדואר. חלפו שבועיים והדואר לא מגיע ואיתו הפתק שישחרר את החבילה תוכל לפנות לבית המשפט בעיר מגורך ביושבו כבית משפט לתביעות קטנות ולהגיש תביעה קטנה נגד הדואר ולבקש לקבל פצוי בגובה עלות המוצר וכל ההוצאות הנלוות. התביעה,לכשתגיש,תתקבל מיד בבית המשפט. בית המשפט ישלח אותה לדואר ישראל לתגובה ולך יקבע דיון בענינך לרבע הראשון של 2016 במקרה הטוב ולמחצית הראשונה של 2016 במקרה הרע. יכול להיות שעד הדיון פתאום... החבילה תימצא. ואתה תהפוך לעוד אחד שצדק צדק תרדוף אבל אל תתפוס אותו כשתגיע אליו.

2. לפנות לנציב תלונות הציבור של הדואר וגם לנציב תלונות הציבור של מדינת ישראל (הכתובת שלו באתר האינטרנט של מבקר המדינה) ובפנייה שלך בקש לקבל את ערך החבילה בכסף ומיד והכל בתנאי שיש לך מסמכים על כל ההתכתבות עם הדואר. מנציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה בקש (באותו מעמד) לחקור את העניין משום שהוא לא רק נוגע לך אישית אלא לכלל משתמשי השירות של דואר ישראל.

גם כאן אל תתפלא אם פתאום דופק אצלך שליח לבוש במידי הדואר והחבילה המיוחלת בידיו.

נציב תלונות הציבור במשרד מבקר המדינה עונה מהר מאוד לפניות שמגיעות אליו. תוך יום או ימיים תקבל מכתב אם יטפל בתלונה שלך או לא. אם כן יחלפו עוד ימיים עד שלושה ותקבל את שמו של המטפל במשרד המבקר,כתובתו,טלפון שלו וכן כשיסיים את הבדיקה תקבל תשובה מאוד מפורטת ווגם המלצה. מניסיון אמפירי איתם.

אם בכל זאת תרצה לפנות למשטרה ולטעון,כפי שטענת פה,על כך שמשהו ניצל את אי הסדר בדואר וחמד את החבילה שלך: בהצלחה. ליבי איתך ואל תתפלא אם במקום שליח לבוש אדום ידפוק על דלתך שליח לבוש לבן עם מזרק ...:) :) :)

מנחם

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
arix:
1. לפי נהלי הדואר,ברגע שהחבילה הגיעה לסניף צריך לשם לך פתק (אדום) בתיבת הדואר ובו פרטי דבר הדואר,איפה הוא נמצא ומהן שעות הקבלה.
2. חלפו 7 ימים ולא הגעת שוב צריך לשם לך את אותו הפתק ולחכות עוד שבוע.
3. חלף עוד שבוע ולא הגעת הדואר יכול,אבל לא חייב,הדואר להחזירו לשלוח. בד"כ זה לא קורה כי עולה לדואר כסף להחזיר את המוצר לשלוח ומה שכן קורה זה שדבר הדואר נשאר בסניף 10 ימים נוספים ואם גם בהם לא הגעת הוא מועבר למחסן של הדואר יושב שם לפחות 6 חודשים ואז מוצע למכירה במכרז.(התגבול לא הולך לכיסו של הדואר אלא לאוצר המדינה בנכוי הוצאות הדואר שהן סכום קבוע).
מנחם
1 ו 2. פשוט לא מגיע דואר ולכן לא מגיע פתק....
3. לפני מספר חודשים לא הגיע פתק, מכיוון שלא בדקתי כל יום מה מצב החבילה הרשומה (במקרה החבילה הגיע מהר, אחרי שבוע כבר הגיע לארץ) ,
לאחר כ 3 שבועות מתאריך הקניה ,בדקתי בדואר במעקב משלוחים והיה כתוב שהחבילה נשלחה חזרה לשולח כי לא היה דרישה לחבילה, התאריך היה יום קודם, הלכתי לדואר ואמרו שזה כבר לא אצלם.
פניתי לשרות לקוחות 171 נדמה לי, ואמרו אין מה לעשות שלחו את החבילה חזרה, אבל אמרתי שרק יום אתמול זה היה בסניף הדואר אז שיחזירו חזרה לסניף הדואר,
אמרו לי אי אפשר....
אז מה היה לנו פה ?
לא קיבלתי פתק ופספסתי את החבילה, כך וכך הרי לא היו נותנים לי ללא פתק..
מכיוון שהחבילה נרכשה בעלי אקספרס , בדומה לאיבי מקבלים את הכסף חזרה,
היה לי קצת קשה והתכתביות , כי המוכר טען (בצדק) שמבחינתו רשום שהחבילה הגיע ליעדה או משהו כזה, לבסוף קיבלתי את הכסף חזרה...
במקרה הנוכחי , אני צריך מאד את החבילה (מ איבי) ואין לי שום דרך לקבל אותה אפילו שהיא בסניף הדואר ליד ביתי...
מצידי שהמשטרה תעשה צו חיפוש (אם למשטרה יש שיניים),
איך אני יכול לקבל את החבילה ???

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לא יאומן כי יסופר...
מוצר שקניתי באיבי נשלח מחו"ל לפני כ 10 ימים ,
בבדיקת מעקב משלוחים באתר דואר ישראל מראה שהמוצר הגיע לסניף הדואר בעיר מגורי (עיר בגודל בינוני) לפני 3 ימים (יש tracking number ).
הלכתי לדואר היום עם ההדפסה מהאינטרנט ואמרו שאני לא יכול לקבל את המוצר בלי פתק ששמים בתיבת הדואר.
מכיוון שדוור לא מגיע, או מגיע פעם בשבועים במקרה הטוב, אני לא יכול לקבל את המוצר, בעבר , היו מספר מקרים שמוצר שהזמנתי חזר לשולח כי לאחר שבועיים אם לא לוקחים את המוצר מהדואר הוא חוזר לשולח (או שעובד בדואר חמד את המוצר)
אני שוקל לפנות למשטרת ישראל ולהגיש תלונה לפני גניבה...

אצלי עכשיו היה אותו סיפור - הגיע לארץ תוך 3 ימים, ועוד שבוע היה כאן, מתוכם 4 ימים בסניף 300 מטר מהבית - כי לא הוציאו חבילה מהשק. ואי אפשר לקבל ללא פתק.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור