גלריות של רמקולי שופר...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
קישור 1: http://www.flickr.com/photos/7875238@N05/
קישור 2: http://www.flickr.com/photos/7881544@N05/?saved=1

סה"כ כ-300 תמונות.

תהנו, תומר

Giant Steps

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
תודה על התמונות.

מדהים כמה דמיון והשקעה הוקדשו לחלק מהעיצובים. לפי מה ששמעתי רמקולים כאלה פופולריים במיוחד ביפן - מעניין מדוע.
כמו כן, בהתחשב בעובדה שלרובנו אין בנמצא האנגר פנוי לטובת התחביב, האם משהו התרשם מהרמקול Avantgarde Acoustic Solo ? הרמקול הקומפקטי ( והיפה בעיני ) הזה משלב תכנון מתוחכם של זוג שופרות והגברה, ובעזרת אקולייזר פנימי יורד עד 30Hz .

gtr

חבר משקיען
מעורבות
464
נקודות
83
הגודל...

כן,כניראה שלפעמים הוא באמת קובע.

האמת,נראה שחלק מהאנשים שמצולמים שם,באמת הקדישו פרויקט חיים לעינין,וסביר להניח שרובם רווקים/גרושים/אלמנים(ההנהלה נפטרה במהלך הפרויקט).

אתם יודעים-אני מנסה לדמיין אותם סוחבים את השופרים הענקיים הללו לבית האבות.

שמעתי לא פעם בשופריים כאלו ואחרים,חייב לציין שיש בהם משהו שאין באף רמקול רגיל.
מעבר לנצילות המדהימה,החדות וההפרדה הם ללא תחרות,לא מפסידים כלום.
לעומת זאת חסרונם-לפחות לדעתי-מעבר למיקום גודל וכו',טמון בסגפנות השמיעה בהם,הם לוחצים על עור התוף ממש,וכן חייבים להיות ממש במרכז כדי להנות מהם.

תומר-באמת תמונות יפות.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
למעט רמקולי קליפש לא שמעתי רמקולים שופריים.

צר לי, אך לי אישית מבחינה עיצובית רמקולים שופריים לא עושים לי את זה. לא לטעמי.

שלמה

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
צורמים מידי לטעמי

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
זה נדמה לי או שיש שם סאבים ועליהם טוויטר שופרי ?? הם משמשים כרמקולים??

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
צורמים?

מתן, האם תוכל לספר על השופרים ששמעת וצרמו לך?

רמקולים שופררים לא נמכרים או מוצגים בחנויות אודיו.
לרוב הם תולדה של DIY במידה כזו או אחרת. יצא לי להקשיב לכאילו שהיו לא פחות ממדהימים. זה שזה לא מתאים לחלק מהפולנים לוואזה בסלון- זה דבר אחר.
בעתיד הרחוק יהיה לי אחד כזה bd-design
מאחל לכולנו להגיע למשהו הקרוב לאיכויות של רמקולים שופרים טובים (ללא צבע במיד ועם אינטגרציה טובה עם הסאב)

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
האמת ..... שופריים ששמעתי הם רק Klipsh. שנמע צווחני למדיי לטעמי

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
תיארתי לי שזו שתהיה התשובה

נראה לי ראוי שפעם הבאה לפני שאתה ככה קוטל את רמקולי השופר למינהם תציין שמקסימום ששמעת זה קליפש.
על ההבדלים בין קליפש ורמקולי שופר רציניים- אני ממליץ לך להתרשם ואז לחזור שוב עם הכללות כאילו ואחרות

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
קול תרועה

איך אפשר בכלל לדבר על רמקולי שופר - ולהזכיר באותה נשימה את קילפש! :eek:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לקליפטש יש רמקולי הורן מאוד מוצלחים, האמת שיצא לי לשמוע אותם אצל גנאדי ואני מוכרח לומר שהתוצאה שם מצויינת.

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
חבר'ה בואו נעשה סדר....
הרמקולים ששמעתי היו צורמים לא הכללתי ואני לא מכליל וגם אם אחד מתוך מאה הוא צורם אז עדיין מה ששמעתי צרם לי....
אני בטוח שיש רמקולים כאלו מוצלחים מאוד , אחרת זה לא היה כ"כ נפוץ..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מתן ידידי זה בסדר גמור ואפילו לגיטימי לא לאהוב סוג מסויים של תצורת.

אני נניח לא יכול להיתחבר לרמקול אלקטרוסטטי מפני שלדעתי כולם לוקים בחסר בדינמיקה בעוצמה נורמלית+.
ומעבר לכך מוגבלים בסיגנונות מוסיקה באופן ברור . אבל ... שמעתי שהרמקול האלקטרוסטטי של סאונד לאב אכן מסוגל לנגן בקול רם מבלי לאבד מהדינמיות . שמעתי סאונד לאב פעם אחת בחנות ביוון אך באותה תקופה לא הייתי מעורה כמו היום , אני רק זוכר שזה היה לי מוזר מאוד לראות רמקול בצורה כזו.

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נמר , סליחה על הבורות
אבל מזה רמקול אלקטרו סטטי.... יש לך דוגמה?

מתן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
דוגמה לחברה שמייצרת רמקולים כאלו יש?

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
diz1

למען הסר ספק אני ממוצא רומני ולא פולני ובכל זאת חשוב לי שהרמקולים יתאימו לי בעין. מפני שאני לא תמיד מאזין למוסיקה בעיניים עצומות פעם ככה ופעם ככה..לפי החשק.

נעבור לצליל - לצערי ניסיוני בתחום האודיו הוא דל ולדעתי לא שמעתי מספיק מערכות או רמקולים כדי לגבש מסקנות ודיעות ברורות ומוחלטות. כמו שכבר כתבתי, הניסיון שלי עם שופריים מסתכם בהאזנה לרמקולי קליפש - דווקא מהמוצלחים שבהם איני זוכר במדוייק את שם הדגם אבל זהו רמקול משולש שמיועד להצבה בפינות החדר.

יותר מתוך קריאה ופחות מתוך האזנה והשוואה של ממש - היתרונות של הרמקולים השופריים - נצילות מאד גבוהה, במה רחבה, פירוט ודיוק רב בתחום הגבוה. החסרונות - נטייה לחוסר איזון ו"צורמנות" בגבוהים או יש כאלו שמכנים זאת "צליל שופרי אופייני", כיווניות גבוהה מדיי (נקודת האזנה או ה"סוויט ספוט" צרים מדיי).

כן אני יודע שלגבש דיעה על רמקולים על סמך קריאה זה כמו ללמוד שחייה בהתכתבות - אנסה להשלים פערים בהאזנה.

בינתיים - diz1 - אנא האר את אוזניי ושתף אותי (אותנו) בניסיונך בשוואת רמקולים שופריים טובים לרמקולים "רגילים" טובים. למה השופריים מצאו חן בעינייך יותר ??

שלמה

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
קליפש

גם הדגמים הטובים כמו קליפש הורן , עדיין רמקול שופרי צנוע יחסית ביכולתיו לעומת שורה של רמקולי שופר אחרים. נכון שיש כאילו שבעזרת טוויקים יוצרים שיפורים משמעותיים, אבל עדיין,,,קצת פרופורציות, זה היה בזמנו רמקול מידפרייס פלוס(והמחיר אינו קובע). בכל אופן הרמקול הזה הוא דוגמה לרמקול לא יקר שנותן בראש להרבה הרבה רמקולים יקרים ממנו.
לה סקאלה האחרון שנמכר בארץ (למיטב ידעתי) נמכר לאחר שבעליו החליט ללכת על סטאפ הורן יותר משמעותי מבחינת האיכות(ולאחר שהבין שהקליפש לא יתן לו מבחינה צלילית את האיכות שרצה) מבית מדרשו של Bert Doppenberg מהולנד. שמעתי "רמקול" כזה בשתי קונפיגורציות שונות והם היו טובות לטעמי מאונגרד דואו, בעוד מחירם היה צנוע יותר.

בתכנון ב 2008-2009 לבקר בהולנד את ברט , ולהחליט אם ללכת על פרויקט כזה
בנתיים אפשר רק לקוות שהרמקול הבא לא נשמע מאוד טוב:d
http://www.bd-design.nl/forum/board_entry.php?id=11829

נערך לאחרונה ב:

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גידי

אנא, נסה לשתף אותנו בדעתך, טעמך, בנוגע להשוואת הצליל בין הרמקולים השופריים הטובים ששמעת לבין רמקולים "רגילים" טובים ששמעת.

במילים אחרות, מה מניע אותך ללכת על פרוייקט של רמקול שופרי.

שלמה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור