.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
ח

נערך לאחרונה ב:

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
כנס לפליקר, חפש camera finder ותראה איזה תוצאות אפשר להוציא גם מה"פשוטות". זה הרבה תלוי בצלם (וגם בעיבוד בתמונה שעושים אחר כך.... חפש serge ramili ותראה את הסרטונים הראשונים שלו , אני אהבתי את דרך ההסבר שלו) בקיצור ה A6000 מצויינת רק אחרי שתדע לשלוט בה באופן מלא. ותביו מתי באמת יש לך מגבלה שמחייבת לעבור לA7 או משהו כזה, תוכל לקבל החלטה נבונה.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
היצרנים "מכניסים" אותנו למירוץ השדרוג עם יותר פיקסלים, מעבדים חדשים, 4K ועוד ועוד [ אגב למרות זאת השוק מתכווץ בגלל הסמרטפונים] אז כן בגדול האיכות עולה ובחיישן גדול יותר נכנס יותר אור, אבל אין תחליף ליצירתיות של הצלם וברור שאפשר לצלם תמונות אמנותיות\ייחודיות שיעמדו במבחן הזמן, גם במצלמות גרועות טכנית מה - A6000.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אפשר לצלם תמונות מדהימות גם עם טלפון, רק צריך לדעת את מגבלות המצלמה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה הכוונה איכותית יותר או מדויקת יותר ?
איך מודדים איכות של תמונה?
איך מודדים דיוק של תמונה?
לדעתי אלו מושגים שאין אפשרות אמיתית למדוד אותם.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
תמונות צילמו עוד לפני העידן הדיגיטלי...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
איכותית עבורי כמה קרוב למציאות
בדיוק בצבע כמובן .וחדות לפרטים קטנים .
המדידה שלי היא בעין

כמו שאחד נהנה מMP-3 נייד עם אוזניות ממוצרט לא פחות מאחד שנהנה מאותו מוצרט במערכת של מליון

אתה מבין שאלו הגדרות אישית שלך
ואתה מבין שלגודל החיישן לא תמיד יש קשר ישיר לנושא הדיוק בצבע והחדות

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
חשוב להבין שגם המצלמה עושה עיבוד לתמונה ורוב המצלמות ניתן לשנות את ההגדרות האלו לקבל חדות או קונטרסט מודגש או פחות וכן לבחור גוונים כאלו או אחרים

cohen5538

חבר אתר
מעורבות
10
נקודות
8
יש כאן 2 שאלות בסיסיות:
1. מה אתה רוצה לקבל בתמונה? כמה שיותר חדות? כמה שיותר קרוב למציאות?
2. מה השימושים לתמונות שלך? להציג בסמארטפון?
אם התשובה לשתי השאלות היא: כן. אז מספיק שתסתובב עם סמארטפון ותצלם להנאתך. חוץ מאולי תנאי תאורה נמוכים.
כשתבין מעט יותר מה אפשר להוציא ממצלמה, תוכל לסחוב איתך את ה A6000 כשצריך. וכשתרגיש שהיא מגבילה אותך כי אתה רוצה להוציא ממנה דברים שהיא אינה מסוגלת, תוכל לחזור לשאלה המקורית בראש האשכול

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
... וכשתרגיש שהיא מגבילה אותך כי אתה רוצה להוציא ממנה דברים שהיא אינה מסוגלת, תוכל לחזור לשאלה המקורית בראש האשכול
לא אני פתחתי את האשכול, אבל... אם כבר.
יש לך דוגמא לתמונה שהיית רוצה לצלם עם A600 או מצלמה שוות ערך- והרגשת שהיא מגבילה אותך?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ניתן לצלם תמונות מרהיבות גם עם טלפונים ניידים, לא חסרות דוגמאות כפי שהביאו כאן מספר חברים.
למרות זאת, חיישן גדול יותר מאפשר קליטה שלי יותר אור ויוצר פחות רעש (פרמטר שתלוי בכמה פיקסלים נמצאים על חיישן ספציפי), נוסף על כך חיישנים קטנים מתקשים לצלם באיזו גבוהה.

אז נכון שהטכנולוגיה התקדמה והיום אנו מקבלים תמונות טובות יותר מבעבר בחיישנים קטנים אבל עדיין אם ניקח דורות מקבילים נראה שחיישנים גדולים יותר בד"כ יוציאו תמונה טובה יותר.
מעבר לכך יש הרבה מאוד גורמים לאיכות התמונה, החל בחיישן, דרך העדשה וכו...

את איכות החיישן במצלמה בשידוך עם עדשות שונות תוכל לראות באתר של DXO Optics

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נהוג לחשוב שחיישן גדול יותר מספק לנו יכולות עם טווח דינמי טוב יותר, אות נקי יותר מראש בערכי ISO גבוהים, ועוד יכולות
בגדול זה נכון.
אבל לא תמיד זה כך, ראו את האחת המצלמות האחרונות עם חיישן APS-C של קנון 80D מול המצלמה האחרונה של אולימפוס OMD-EM1 II בבדיקות של אתר DXOMARK שעושה בדיקות לחיישני המצלמה (קל לראות שברוב המקרים יש לאוליפוס עם חיישן קטן יותר יתרון מול הקנון)
https://www.dxomark.com/Cameras/Com...E-M1-Mark-II-versus-Canon-EOS-80D___1136_1076

בנוסף לכך לדעתי מי שמחפש רק איכות תמונה לפי חיישן המצלמה מפספס הרבה, יש נושא של מערכת פוקוס, מהירות תגובה של מצלמה, יש נושא של איכות העדשות, יש נושא שקשור לנוחות תיפעול ונושא של משקל וגודל שמשפיע רבות על זמינות המצלמה. למרות שיש שחושבים כך, אני לא תמיד לוקח איתי א ה DSLR לכל מקום איתי.
יש גם נושא של מחיר ונושא של יכולות וידאו ועוד הרבה נשאים שלדעתי חשובים לכל אחד ברמה שונה ולא תמיד אני ממליץ לאנשים על המצלמה עם איכות התמונה הטובה ביותר היות ולדעתי זה לא תמיד הנתון היחיד במשוואה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
@carmi כמו שרשמת, איכות תמונה מורכבת מפרמטרים שונים אבל לא הייתי פוסל כל כך מהר את ההייתרונות שבחיישן גדול.

1. חיישנים גדולים יותר בדר"כ מאפשרים רזולוציה גבוהה יותר מבלי לקבל רעש בגלל צפיפופת החיישן
2.לחיישנים גדולים יותר יש בד"כ ביצועים טובים יותר בתאורה מאתגרת
3. לרוב חיישן גדול יותר יהיה טווח דינאמי טוב יותר מחיישן קטן
4. חיישן גדול יותר מאפשר ליצור blur ביותר קלות
5. חיישנים גדולים יותר יוצרים פחות שבירה של קרני האור (דיפרקציה) כשעושים שימוש בצמצם סגור

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היות ולכרמי יש מצלמת FF, לא נראה לי שהוא חולק עליך...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
@carmi כמו שרשמת, איכות תמונה מורכבת מפרמטרים שונים אבל לא הייתי פוסל כל כך מהר את ההייתרונות שבחיישן גדול.

1. חיישנים גדולים יותר בדר"כ מאפשרים רזולוציה גבוהה יותר מבלי לקבל רעש בגלל צפיפופת החיישן
2.לחיישנים גדולים יותר יש בד"כ ביצועים טובים יותר בתאורה מאתגרת
3. לרוב חיישן גדול יותר יהיה טווח דינאמי טוב יותר מחיישן קטן
4. חיישן גדול יותר מאפשר ליצור blur ביותר קלות
5. חיישנים גדולים יותר יוצרים פחות שבירה של קרני האור (דיפרקציה) כשעושים שימוש בצמצם סגור

אני לא חולק עליך כלל לכן אני מצלם ב FF יש גם יתרון של עומק שדה רדוד, שלגודל החיישן יש יתרון בכך
השאלה האם באמת זה הנתון היחיד שחשוב זו הנקודה שאני מנסה להציג

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
היות ולכרמי יש מצלמת FF, לא נראה לי שהוא חולק עליך...

ליאור, אני יודע של @carmi יש מצלמת FF, אם אני זוכר נכון היינו בין הראשונים בפורום שרכשו מצלמות FF לפני מספר שנים (אז ההתלבטות בניינו היה בין קאנון לניקון ;) )

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני לא חולק עליך כלל לכן אני מצלם ב FF יש גם יתרון של עומק שדה רדוד, שלגודל החיישן יש יתרון בכך
השאלה האם באמת זה הנתון היחיד שחשוב זו הנקודה שאני מנסה להציג

ברור שגודל חיישן אינו הנתון היחיד, בייחוד כהדור האחרון של מצלמות ה APC מציג נתונים מאוד מרשימים, אבל לפחות עבורי הוא כן פאקטור משמעותי בבואי לבחור מצלמה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
היינו בין הראשונים בפורום שרכשו מצלמות FF )

סליחה???

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור