בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אקסטרא הכוונה פשוטה
רמקול של 88 דיבי , שמבקש 120 וואט, והוא עוד עשוי מקוולר. זה לא רמקול קליל אף פעם.

אבללללללללללללל
מה שכתבתי אחרי:
העכבה שלו נעה בין 8 ל 3.2 אוהם. ובשביל זה אתה חייב מגבר וואחד מגבר כי אין באמת הרבה מדיי מגברים שיודעים לנוע ככה בלי בעיה שלא נדבר על 3.2 אוהם.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
כדאי לציין כי ההגברה שכרמי שמע איתה MF A5 היא חזקה בהרבה לעומת הסטאפ שאתה קיבלת, רוי.

כן, אבל היה גם המגבר שלי, והוא היה בהחלט חזק מספיק. חייתי איתו זמן רב בעבר עם רמקולים קשים יותר בלי שום בעיה, ובדקתי איתו רמקולים רבים. ה- 805 לא עד כדי כך יוצא דופן גם אם הוא קצת קשה.
מהצלבת ההתרשמות משתי ההגברות (גם ה MF שהביאו לי בהחלט לא הרגיש חלש) עלו אותם חוסרים שאני לא מאמין שאף הגברה תפתור.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה הם עוצמות של המגברים, שלך וזה שיקבלת?
ה MF A5 מספק 250W והרמקול הזה דורש הגברה חזקה וחוסר בתחום תדרים מסויים יכול להיות בגלל הגברה לא מספיק חזקה.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
המגבר שקיבלתי דוחף 50 וואט ל- 8 אוהם.
המגבר שלי יותר מכפליים חזק יותר עם 100 וואט ל- 8 אוהם. יותר מכפליים, משום שהנצילות שלו היא מעל 90%, הגבוהה משמעותית מנצילות של מגבר טרנזיסטורי או מנורתי.
המגבר שלי דחף בעבר (ולמשך כשנה) בלי שום בעיה זוג וואנדרסטינים, בנצילות של 86 דציבל ועכבה שנעה בין 7 ל- 4 אוהם, כלומר קשים משמעותית מה 805S עם 88 דציבל נצילות (שמצויים על סקאלה לוגריתמית, לא לינארית) ועכבה של בין 8 ל- 4 אוהם.
ה- A5 אכן חזק יותר (250 ל- 8 אוהם אך פחות נציל מהמגבר שלי, כך שאלו אינם בדיוק "אותם וואטים"), אבל אם לשפוט לפי ביצועי המגבר עם הוואנדרסטינים וגם פשוט ממה ששמעתי בבדיקה הזו, זה לא עניין של כוח. כמו כן, קשה לי להאמין שבתנאים ביתיים יש צורך בכאלו עתודות כוח עצומות לזוג מדפיים, אפילו קשים יחסית.

אין בכך דבר להעיד כמובן על התאמת גוון צליל וכו' של המגבר לרמקולים, וייתכן שהם ממש לא זיווג טוב, למרות שלדעתי וניסיוני מה שאני שמעתי שום מגבר לא יתקן. כמו כן היה המגבר של מיוזיקל פידליטי להתרשמות גם כן (היבואן בהחלט היה יכול לשלוח משהו חזק יותר ובחר במגבר הזה). אז יכול להיות שמגבר א' חזק מספיק אך לא מתאים ומגבר ב' חלש מידי. ויכול גם להיות שהרצפה עקומה, האקוסטיקה בקנטים והכתב חירש באוזן אחת. הכל יכול להיות.

(נ.ב. לא לחשוש שהתעצבנתי חלילה. אני פשוט מנסה להבהיר שלפחות מהתרשמותי, טיעון "הרצפה עקומה" לא תופס במקרה זה).

נערך לאחרונה ב:

domnin

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
יופי של כתיבה (כרגיל), אתה מסתמן ככתב מוכשר מאוד!

המגבר שקיבלתי דוחף 50 וואט ל- 8 אוהם.
המגבר שלי יותר מכפליים חזק יותר עם 100 וואט ל- 8 אוהם. יותר מכפליים, משום שהנצילות שלו היא מעל 90%, הגבוהה משמעותית מנצילות של מגבר טרנזיסטורי או מנורתי.
המגבר שלי דחף בעבר (ולמשך כשנה) בלי שום בעיה זוג וואנדרסטינים, בנצילות של 86 דציבל ועכבה שנעה בין 7 ל- 4 אוהם, כלומר קשים משמעותית מה 805S עם 88 דציבל נצילות (שמצויים על סקאלה לוגריתמית, לא לינארית) ועכבה של בין 8 ל- 4 אוהם.
ה- A5 אכן חזק יותר (250 ל- 8 אוהם אך פחות נציל מהמגבר שלי, כך שאלו אינם בדיוק "אותם וואטים"), אבל אם לשפוט לפי ביצועי המגבר עם הוואנדרסטינים וגם פשוט ממה ששמעתי בבדיקה הזו, זה לא עניין של כוח. כמו כן, קשה לי להאמין שבתנאים ביתיים יש צורך בכאלו עתודות כוח עצומות לזוג מדפיים, אפילו קשים יחסית.

אין בכך דבר להעיד כמובן על התאמת גוון צליל וכו' של המגבר לרמקולים, וייתכן שהם ממש לא זיווג טוב, למרות שלדעתי וניסיוני מה שאני שמעתי שום מגבר לא יתקן. כמו כן היה המגבר של מיוזיקל פידליטי להתרשמות גם כן (היבואן בהחלט היה יכול לשלוח משהו חזק יותר ובחר במגבר הזה). אז יכול להיות שמגבר א' חזק מספיק אך לא מתאים ומגבר ב' חלש מידי. ויכול גם להיות שהרצפה עקומה, האקוסטיקה בקנטים והכתב חירש באוזן אחת. הכל יכול להיות.

(נ.ב. לא לחשוש שהתעצבנתי חלילה. אני פשוט מנסה להבהיר שלפחות מהתרשמותי, טיעון "הרצפה עקומה" לא תופס במקרה זה).

מהמרחק שהרמקולים האלה ישבו מולך, אין שום בעיה עם ההגברה. במיוחד לא בהגברה
איכותית של הלויתן עם נצילות מטורפת. הגברה לא מתאימה במקרה הזה היא "רצפה עקומה"
למי שלא יודע לרקוד.

מהנסיון שלי עם B&W הרמקולים שלהם מאוד מפורטים אבל עם זאת יבשים
בטרוף וחסרי "נשמה". אין לי אוצר מילים בפרמטרים טכניים להסביר את התחושה
אבל זו ההרגשה בכל פעם ששמעתי רמקול שלהם. אני מניח שבתמחור נכון יותר (בלשון
המעטה) יש לרמקולים האלה זכות קיום.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כל עוד לא בדקת עם מגבר חזק - אתה לא יכול להיות בטוח שזו בעיה של מגבר חלש

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
כרמי,

ראשית, כפי שכתבתי, בדקתי עם מגבר חזק, הרבה מעבר למה שסביר שצריך בתנאים ביתיים, שאני יודע שמסתדר היטב עם רמקולים קשים יותר.

שנית, הטיעון הזה בעייתי. כי אז, כל רמקול שישמע לא טוב עם הגברה בעוצמה מסויימת, תמיד ניתן יהיה לתרץ שהסיבה היא חוסר כוח מצד המגבר ("רצפה עקומה"). אתה בטוח ש250 וואט ל-8 אוהם זה מספיק? אולי 500? מתי זה מתחיל להיות חזק מספיק? אין לזה סוף. אני טרם נתקלתי ברמקולים שהמגבר שלי לא הספיק להם מבחינת עוצמה, והאמת, גם ה- 50 וואט של MF הספיקו יופי מבחינת כוח, לפי ההתרשמות שלי.
כמו כן, ברור לך שבהאזנה ביתית ממרחק של 2 מטר משתמשים אולי ב- 15 וואט וכל השאר זה רק לעתודות ופיקים רציניים, כן? ושים לב, הבעיות של הרמקולים האלו צצו לא רק במקומות כאלו, אלא גם במוזיקה רגועה לחלוטין שאיננה תובענית מבחינה חשמלית מי יודע מה.

שלישית, ניקח את זה רחוק יותר. שום רכיב שאתה בודק, אינך יכול להיות בטוח לחלוטין שעובדת הישמעו לא טוב איננה באשמת רכיב אחר. אבל בשביל זה יש ניסיון עם מערכת הבדיקה על הרבה רכיבים (רמקולים) אחרים, מערכת שלמה של היבואן לצורך הצלבת התרשמויות, ומידה סבירה של Common Sense.

בקיצור: זו לא הרצפה שעקומה, ועדיין זה לא צריך להפריע לך או לכל אחד אחר לאהוב את התוצאה.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חבל שלמשל לא שמת את זה על המגבר של נמר.
זה דוגמא.

אגב הB&W יורד עד ל: 3.7 אוהם.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
כן, בטח. נמר וכל היבואנים מתגודדים לי מחוץ לבית רק כדי שאקח את הציוד שלהם.
מלבד זאת יש גבול לכמה חופרים על זוג רמקולים. במונחים מעשיים, ציוד שלי + ציוד שסופק ע"י היבואן (ויש להניח שמומלץ על ידו, ואם סיפק ציוד בלתי מתאים אז זב"שלו) זה די והותר. רמקולים שאני שוקל לרכוש לעצמי לא נבדקים ככה.

כמו כן, אכן, ה B&W באמת יורד ל 3.7 אוהם ולא ל- 4, לא שזה משנה משהו.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
משנה משנה...:)

אני יודע שנמר לא..
אבל לדעתי ההתמקדות הזו על MF זה סתם כי כזכור לי הם מביאים את זה...
אני חושב שB&W למשל צריך לבדוק על מגברים כמו קלאסה, מה שהם עושים:)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מוצא שום בעיה באופן הבדיקה של רוי.

נתחיל במגבר האישי שלו {דיגיטלי} שלא אמורה להיות בעיית שליטה ברמקול. נמשיך באלקטרוניקה שקיבל מהיבואן שאמור להתאים לרמקול {אחרת היה מקבל אלקטרוניקה אחרת}.

אוסיף שבמקרה הזה רוי סקר לא מעט רמקולים על האלקטרוניקה הזו שברשותו ויש לו את הנסיון להבין מתי המגבר מהווה בעיה ומתי הרמקול מהווה בעיה.

אין לי שום מושג מדוע ישנן תהיות בנוגע לכתבה. אין דרך טובה יותר לנתח איכות רמקול מאשר שתי סוגי הגברות שאחת מהן הכותב מכיר היטב.

רוי.
כתבה מעולה, מעניינת ומקצועית ביותר.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
33
נקודות
28
תודה נמר.
כמו כן, אין שום בעיה, זו ההערכה שלי לאור כל ההתנסות עם הציוד שלי ושל היבואן.
מי ששוקל בדיקה של הרמקולים האלו לרכישה וזה עוזר למצפון האודיופילי שלו, שיבדוק אותם מלכתחילה עם מגברים סופר חזקים. אני לא מאמין שזה ישנה, אבל זה בהחלט ישלול אף יותר את סוגיית הדחיפה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
נמר,

אני מסכים איתך לחלוטין במשפט "נמשיך באלקטרוניקה שקיבל מהיבואן שאמור להתאים לרמקול {אחרת היה מקבל אלקטרוניקה אחרת}."

רוי שלא יהיה לך ספק - אני לא חושב שהסיקור שלך לא טוב נהפוך הוא - גם כתבתי כך, אני רק אומר שהרושם שלי מהרמקולים האלו היה שונה וזה מוזר לי.

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי, תבין - מסתבר שהרצפה אצלך עקומה ונוצרה סינרגיה עם רמקול עקום (lol)

עכשיו ברצינות. אם שמעת אותו מוגבר ע"י MF 5, אז התוצאה צריכה להיות מאוד אגרסיבית, לפחות לטעמי. B&W צריך מגבר חזק, אך נינוח. משהו כמו קלאסה - כמו שאורי כתב, או אלקטרו-קומפניינט.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
"המוניטור של סדרת ה- 800 ולפיכך המוניטור הגבוה ביותר והממש לא זול של החברה"????

ה-מוניטור של סדרת ה-800 הוא 800D, המשמש באולפנים כמו Abbey Road (מחירו גבוה בהרבה מזה 805S).

באולפנים עם תקציב נמוך יותר משתמשים ב-801D או ב-802D (ואלה שלא התחדשו, גם בסידרת נאוטילוס, לא D).

לא רק שה-805S הוא לא ה-מוניטור אלא הוא אפילו אינו משתמש בטכנולוגיות העכשוויות של B&W, כמו יהלומים תעשייתיים בטוויטרים (שמכאן באה התוספת D).

בקיצור, מדובר כאן *בתחתית* של סדרת ה-800, יותר "מיני מוניטור" מאשר "מוניטור" של ממש, ללא יומרות בעניין ירידה לצלילים נמוכים, ויומרות מוקטנות -- ללא ה-D -- בעניין הגבוהים.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
AK1 טוב שלא בחרת שרשור מלפני 8 חודשים...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כוונת המשורר כאן לא היתה לרמקול מוניטורי המשמש באולפנים, אלא לרמקול מדפי.
דגם זה משמש רמקול מדפי בסדרה הבכירה של B&W.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
כוונת המשורר כאן לא היתה לרמקול מוניטורי המשמש באולפנים, אלא לרמקול מדפי.
דגם זה משמש רמקול מדפי בסדרה הבכירה של B&W.

יש בעייה כשמשורר אינו משתמש במילים מדוייקות לתיאור כוונתו...

מוניטור היא מילה שמרבים לעוות את השימוש בה...:כועס:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
דווקא הרוב הגדול של רמקולים מוניטורים, מגיע בגודל פיזי דומה לזה של הדגם הנסקר, המונח "מוניטור" הפך כבר מזמן לשם תיאור כללי, חברות רבות משתמשות בו לתיאור רמקולים מדפיים.
האם ה- B&W 805 יכול להחשב כרמקול מוניטורי? אני מניח שהתשובה שלך לשאלה הזו היתה כן, במקרה בו היית יודע כי משתמשים ברמקול הזה באולפנים, אפשרות שאני לא הייתי פוסל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור