בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
וואו , דף 27 לביקורת שהחליטה שB&W לא טובים , וכמות הדיו האינטרנטי שבוזבזה ע"י שני חברים בכת (ומצטער אבל סגנון ההגנה שלכם על B&W בהחלט מזכיר לי כת חשוכה מאוד(lol)), לנסות להוכיח שהבוחן אשם , המגברים שלו אשמים , וכמובן עקיצה מרומזת שכול המערכות של אלו שלא סובלים את הרמקול הן פשוט לא חושפניות מספיק ולא טובות מספיק ע"מ להכיר ב"תרומתו הגדולה" לHIFI
וכול זה רק כדי לא להודות שמה נעשה אבל הרמקול הזה מסריח ?!!!
וכן אני בכוונה משתמש בלשון בוטה על הרמקול הזה , פשוט משום שההגנה שלכם אומרת שכול המערכות של אלו שלא מסכימים אתכם גם גרועות מידי מכדי להכיר ב"נפלאות הרמקול "

אז אני אחסוך לעצמי את הנסיון להסביר הלאה ותשארו עם הרמקולים העלובים של B&W , ואני שמח שאני כנראה אף פעם לא אצטרך להם כי אני בטוח אמצא רמקולים עדיפים בהרבה , בכול קטגוריית מחיר מהרמקולים שלכם

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
וואו , דף 27 לביקורת שהחליטה שB&W לא טובים , וכמות הדיו האינטרנטי שבוזבזה ע"י שני חברים בכת (ומצטער אבל סגנון ההגנה שלכם על B&W בהחלט מזכיר לי כת חשוכה מאוד(lol)), לנסות להוכיח שהבוחן אשם , המגברים שלו אשמים , וכמובן עקיצה מרומזת שכול המערכות של אלו שלא סובלים את הרמקול הן פשוט לא חושפניות מספיק ולא טובות מספיק ע"מ להכיר ב"תרומתו הגדולה" לHIFI
וכול זה רק כדי לא להודות שמה נעשה אבל הרמקול הזה מסריח ?!!!
וכן אני בכוונה משתמש בלשון בוטה על הרמקול הזה , פשוט משום שההגנה שלכם אומרת שכול המערכות של אלו שלא מסכימים אתכם גם גרועות מידי מכדי להכיר ב"נפלאות הרמקול "

אז אני אחסוך לעצמי את הנסיון להסביר הלאה ותשארו עם הרמקולים העלובים של B&W , ואני שמח שאני כנראה אף פעם לא אצטרך להם כי אני בטוח אמצא רמקולים עדיפים בהרבה , בכול קטגוריית מחיר מהרמקולים שלכם

אין ספק שתמצא בקלות רמקולים טובים לטעמך מאשר הרמקול המסריח הזה (החומרים ש-B&W משתמשים בהם -- משהו!) ומכל הדגמים האחרים של החברה שגורמת לאוהביה לבזבז דיו אינטרנטי ולהאשים את כל העולם, אשתו והחברים בפשלות שלהם. נורא, פשוט נורא!!!

אישית, אני מרגיש די פלצן, במסורת הכת שלא ידעתי שאני חבר כבוד בה עד שהואלת לגלות לי, על כך שאני עומד על כך שזכותך הדימוקראטית היא לומר את מה שאתה חושב ומרגיש. אז תמשיך חופשי!!!

אולי מאמציך הבלתי נלאים (למרות שאתה חוסך לעצמך בהסברים) ישכנעו את בעלי הרמקולים העלובים של B&W לזרוק אותם מהמרפסת, מה שייעזור לניקוי העיר -- כל העכברים יברחו מהסירחון!!! או שאתה באמת מעדיף שהם יישארו תקועים אתם, כדי שתוכל להשוויץ בעליונות הרמקולים שתמצא והם יאכלו את הלב? יש כאן הפסד מבחינת איכות הסביבה, אבל אולי בכל זאת עדיף לך.

אין ספק שתופעת הענבים החמוצים אוכלת אותך בתיאבון. חבל, אבל מהצד זה חצי-משעשע לראות את זה למרות שזה בעצם עצוב, כמו לראות מישהו שמחליק על בננה ברחוב.

בינתיים, כדאי אולי בלהתחיל לתקן סופסוף את המגבר שלך, כדי שתוכל לשמוע את הרמקולים הנפלאים שתמצא בכל קטיגוריית מחיר, ועד אז, תיהנה מהאייפוד והאוזניות!!!

עמיר

נ.ב., תראה כמה תשומת לב קיבלת! הייה שווה, לא?

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עמיר , אני נהנה מחדש לראות כמה רעל אתה מוציא כי נמאס לי לשמוע על ההגנה שלך לרמקולים , שכמעט כול הדוגמאות ששמעתי מהם (ואני מבין שגם אני שמעתי אותם בסטאפים שלא מתאימים להם(lol)אבל אז כמעט כול בעליהם לא יודעים מה הסטאפ המתאים (lol)), פשוט נשמעו לי בדיוק כמו שרוי תיאר .
ולגבי לתקן את המגבר , אני מציע לך לא להיות חולה ולהיות די צמוד לביית כשהמגבר שלך יתקלקל , כי אז אולי תלמד לא לעקוץ אחרים . פשוט מהנסיון שלך
מכול מקום תשאר בהחלט עם הרמקולים האלו , ואין לי בעיה שהמכונה השיווקית הנהדרת של B&W תשיג לך עוד חברים בכת , ובכלל אין לי בעיה שתשארו עם רמקולים , שמשום מה רוב חברי הכת שביקרתי אצלהם בזמנו (וכמובן שהם אינם מייצגים את הכת כי עובדה הם נתנו לרמקולים מערכת שאינה בנויה עבורם (lol))שומעים גרוע לטעמי
ורק דבר אחד אני אוסיף לידיעה שלך , שום רמקול בעולם שאינו עושה מיד טוב ומוודא ששום תדר לא יאפיל על המיד , ולא עושה מידבאס מודגש כדי לנפח את "הבאס שהוא מידבאס ", אינו יכול להיות רמקול טוב להאזנה של המון זמן . במקום ללכת ולהוציא רעל על אנשים שלא סובלים את הרמקול בגלל הבעייתיות הזו , לך ותבדוק על רמקולים שכן מוציאים מיד מאוזן . וזה אפילו לא משנה אם יש להם באס או לא . כי חסרון באס מפריע , אבל פחות מחסרון במיד

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר , אני נהנה מחדש לראות כמה רעל אתה מוציא כי נמאס לי לשמוע על ההגנה שלך לרמקולים , שכמעט כול הדוגמאות ששמעתי מהם (ואני מבין שגם אני שמעתי אותם בסטאפים שלא מתאימים להם(lol)אבל אז כמעט כול בעליהם לא יודעים מה הסטאפ המתאים (lol)), פשוט נשמעו לי בדיוק כמו שרוי תיאר .
ולגבי לתקן את המגבר , אני מציע לך לא להיות חולה ולהיות די צמוד לביית כשהמגבר שלך יתקלקל , כי אז אולי תלמד לא לעקוץ אחרים . פשוט מהנסיון שלך
מכול מקום תשאר בהחלט עם הרמקולים האלו , ואין לי בעיה שהמכונה השיווקית הנהדרת של B&W תשיג לך עוד חברים בכת , ובכלל אין לי בעיה שתשארו עם רמקולים , שמשום מה רוב חברי הכת שביקרתי אצלהם בזמנו (וכמובן שהם אינם מייצגים את הכת כי עובדה הם נתנו לרמקולים מערכת שאינה בנויה עבורם (lol))שומעים גרוע לטעמי
ורק דבר אחד אני אוסיף לידיעה שלך , שום רמקול בעולם שאינו עושה מיד טוב ומוודא ששום תדר לא יאפיל על המיד , ולא עושה מידבאס מודגש כדי לנפח את "הבאס שהוא מידבאס ", אינו יכול להיות רמקול טוב להאזנה של המון זמן . במקום ללכת ולהוציא רעל על אנשים שלא סובלים את הרמקול בגלל הבעייתיות הזו , לך ותבדוק על רמקולים שכן מוציאים מיד מאוזן . וזה אפילו לא משנה אם יש להם באס או לא . כי חסרון באס מפריע , אבל פחות מחסרון במיד

אני מבסוט שאתה נהנה -- זו הכוונה!

בקשר לרעל, אני פשוט מחזיר לך במטבע שלך, בדיוק כמו שאתה עונה בבוטות ובמגעילות כשמישהו מגיב על זה שאתה מוציא את הרעל שלך על B&W בפורומים ציבוריים. כל תלונה שלך על זה היא בחזקת "הכל התחיל כשהוא החזיר לי" אצל ילדים בגנון.

אם "נמאס לי לשמוע על ההגנה שלך לרמקולים" יש פיתרון פשוט ומומלץ -- אל תיכנס לפורום הזה ו/או לפורום שבו מדברים על B&W. לא שאסור לך, מותר לך, אבל אם יש לך בעייה בגלל זה, זה פיתרון אפשרי.

בקשר ל-"שום רמקול בעולם שאינו עושה מיד טוב ומוודא ששום תדר לא יאפיל על המיד , ולא עושה מידבאס מודגש כדי לנפח את "הבאס שהוא מידבאס ", אינו יכול להיות רמקול טוב" -- צודק 100%, לשם שינוי.

בקשר ל-"לך ותבדוק על רמקולים שכן מוציאים מיד מאוזן" -- בדקתי ומצאתי. הם אפילו ה-industry standard בתחום הזה. אבל אלה שפרנסתם תלוייה בזה לא מבינים כנראה בשיקולים האלה, וטעמך האישי הוא הקובע.

בשבוע שעבר אכן הייתי חולה והמגברים שלי נמכרו ולא הגיעו החדשים, אז אני מבין, ואני מקווה שתיהנה באמת, בלי ציניות, מהאייפוד והאזניות. אבל בשביל זה, ובשביל כל הנאה אחרת, אתה לא צריך להפיץ רעל על ציוד שאתה לא מעריך.

גם לי יש כל מיני חברות וייצרנים שאני לא מעריך, שמוציאים מוצרים בינוניים ומטה ולוקחים מחירים מופקעים, ואני לא הולך ומתערב בכל מקום שהם מוזכרים, משמיץ אותם ומעליב את אוהביהם. עברת כמה גבולות של טעם טוב, למרות שייש לך הזכות הדימוקראטית לעשות זאת.

להיות מגעיל זו לא בעייה, אפילו בשביל אוהב B&W, ובוודאי לא בשבילך. אם אתה רוצה התייחסות מכובדת מאנשים, מן הראוי להתייחס בכבוד לטעמם ולאהבותיהם, גם כשהם שונים משלך באופן מהותי. אם אינך עושה זאת -- ומותר לא לעשות זאת -- אל תתפלא על התוצאות.

עמיר

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
סה"כ רמקולים,מה המהומה?
מי שאוהב b&w שיהנה לו
ומי שלא, שיקנה משהו אחר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
סה"כ רמקולים,מה המהומה?
מי שאוהב b&w שיהנה לו
ומי שלא, שיקנה משהו אחר.

יש מקרה אחד ויחיד שאני מכיר שבו תרגום של שייקספיר לעברית עולה במשהו על המקור: שם המחזה "Much Ado About Nothing", שתורגם ל-"רוב מהומה על לא-מאומה" :)

עם זאת, יש כאן שני עניינים שונים: (1) האם הסקירה של 805S, העשוייה/עלולה להשפיע על אנשים בעד/נגד רכישתו או רכישת דגמים אחרים של B&W, הייתה סקירה הולמת (2) הפצת השמצות בלתי-תלויות על B&W ואוהביה.

יש קצת מהומות בעניין בכל זאת... :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
truejoker היקר,

אפרופו "אין לי בעיה שהמכונה השיווקית הנהדרת של B&W תשיג לך עוד חברים בכת", עלה בדעתי שאולי הסיבה לכך שלא היכרתי את הכת לפני שהואלת בטובך לספר לי עליה היא שלא גוייסתי בדרך הסטנדארטית של "המכונה השיווקית", אלא הגעתי במקרה, בדרך בלתי קשורה.

זה הייה בעת שהייתי, במסגרת עבודתי, לתקופה של כחודש ב-Houston, Texas, עיר לא קטנה שהיו בה לא מעט חנויות Hi-End רציניות. בשעות הפנאי ובסופי שבוע הרביתי לטייל ביניהן ובין המון חנויות הדיסקים. אני כבר לא זוכר אילו סוגי רמקולים שמעתי, כשכל מה שידעתי לפני כן על B&W הסתכם במה שרואים לעיתים קרובות בחוברות של דיסקים קלאסיים: "Recorded using B&W loudspeakers". היו שם Martin Logan ענקיים, ויותר קטנים, ועוד כל מיני חיות, קטנות כגדולות.

אבל מרגע ששמעתי את ה-B&W 801 Matrix 2, הסיפור נגמר וכל השאר נמחקו. זה פשוט הייה "זה" בשבילי.

באותו רגע הבנתי למה: הכל הייה פשוט כפי שהוא "במציאות", ללא תוספות, ללא ייפיוף, ללא "הילה" מסביב, ללא הדגשות, ללא החסרות, פשוט "שם".

כשהגעתי לארץ מיהרתי והזמנתי אותם, למרות שזה הייה המון כסף בשבילי, ומדי פעם שדרגתי, למרות המחירים.

מאז שמעתי המון תשבוחות והמון השמצות מכל הסוגים והכיוונים, כולל מידידי ויועצי הטובים ביותר. הטענות הנפוצות הן:
*** הם יבשים/משעממים
*** יותר מדי "בפרצוף", יותר מדי אימפאקט
*** יותר מדי "אנאליטיים"
אפשר לאהוב תכונות כאלה ואפשר בהחלט לא -- מקובל עלי.

מבחינתי, אלו בדיוק התכונות שמצביעות על ה-integrity וה-honesty הבלתי-מתפשרים של B&W. כששומעים למשל קלארינט סולו, זה צליל כמו מישהו שסתם עומד ומנגן שם, לא משהו "larger/better than life", לא משהו עטוף בהילת זוהר סופר/היפר "ריאליסטית" כמו שקורה ברמקולים מסויימים כמו horns. שומעים את כל גווני הגוונים של הכלי, את האוויר שיוצא או מחליק הצידה משפתי הנגן, את נקישות מוטות העזר, את הנשימות, את כל מה שהמיקרופון קולט. שומעים אחרת אם המיקרופון קרוב או רחוק -- הגוון שונה. אם המיקרופונים קרובים, מה שמאוד נפוץ, שומעים את כל האימפאקט שייש במרחק הזה מהמיקרופון. מרגישים אותו. כל הצליל קוהרנטי ואחיד מהבאס הנמוך ביותר על לפיקולו הגבוה ביותר. אין "חילופי רגיסטרים", לא מרגישים במעברים בין drivers, ושומעים גם את כל הפגמים בהקלטות. הכל בפרצוף -- כפי שלטעמי האישי "צריך" -- במרכאות כפולות ומכופלות -- להיות, ולא קיבלתי מאף סוג רמקולים אחר במידה שמתקרבת לזה. נראה שלא סתם הם הרוויחו את מעמדם הבלתי מעורער כ-industry standard של אולפני ההקלטות של מוסיקה קלאסית.

דרך אגב, גם את ה-remastering של Abbey Road של הביטלס עשו ב-1987 עם B&W, וכנראה שגם את ההוצאה החדשה של כל הקלטותיהם, שאמורה לצאת ב-9/9/09.

אז זה איך שאני הגעתי ל-B&W.

אם דרישות הקבלה לכת שסיפרת לי עליה אינן כוללות מעשים כמו להוציא את העיניים לחתולים שחורים במולד הירח, אשמח להצטרף לכת. אם כי מה בעצם ייצא לי מזה עדיין לא ברור לי. אולי אתה יודע? מי אנשי הקשר? משהו? איפורמאציה קונקרטית מעבר להשמצות בסגנון "כת חשוכה"?

עמיר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
עמיר - אני די מסכים איתך, רק שרוב דיירי הפורום הזה (ופורומים בכלל) לא ממש זכו להחשף ל-M801 או N802 או אפילו N800, כי אם לדגמים הזולים/נחותים יותר, כשהם מחוברים למערכות זולות ולא מחמיאות במיוחד, ועל כן הרושם שנחרט בזכרונם, ואם זה, תסכים איתי - אין מה לעשות...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר - אני די מסכים איתך, רק שרוב דיירי הפורום הזה (ופורומים בכלל) לא ממש זכו להחשף ל-M801 או N802 או אפילו N800, כי אם לדגמים הזולים/נחותים יותר, כשהם מחוברים למערכות זולות ולא מחמיאות במיוחד, ועל כן הרושם שנחרט בזכרונם, ואם זה, תסכים איתי - אין מה לעשות...

יאיר היקר!

אני די מסכים אתך :), רק שאני חושב שייש מה לעשות (אם בכלל צריך), או לפחות מקום להתחיל בו, אם מדברים כבר על נקודת כניסה לסידרה 800: להעמיד דברים על דיוקם.

אני לא מאמין שיש "בור" ב-805S -- ממש לא קונה את זה -- ולפיכך משהו כאן כנראה לא הייה נכון.

עמיר

נ.ב., אם כבר, עדיף 800D :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עברנו עכשיו לאמונות?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
זכורה לי כתבה בסטריאופייל על ה-M801S2, שעזרה לי בזמנו בהחלטה לקנות זוג שכזה. אחת המסקנות מהכתבה, ואני מסכים איתה לגמרי, הייתה שהרמקול זול מדי (כ-$6000), והמחיר הזול יפתה אנשים לזווג אותו עם הגברה זולה ונחותה...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עברנו עכשיו לאמונות?

עברנו להצהרת אי-אמון, BIG TIME, שזה לא בדיוק במחלקת "אמונות", טפלות, תפלות או אחרות, אלא מבוססת על הנתונים הבאים:

B&W היא אחת החברות המקצועיות והאמינות ביותר בשוק, ואם החברה אומרת 49Hz - 22kHz ±3dB on reference axis, אזי אין "בור" בשום מקום באמצע (והם גם לא יורדים מתחת ל-40Hz כפי שאמר Vitalyi, אלא בסטייה גדולה מ-6dB, כי נקודת המינוס 6dB שלהם לפי החברה היא ב-42Hz).

כשקראתי שוב את הסקירה ומסקינותיה, ראיתי שזו היתה קטילה די רצינית לכל אורך הדרך. אני טוען שהבדיקה לא הייתה לעניין ובהתאם לכך מסקנותיה.

אשמח לעזור/להשתתף בבדיקה חוזרת. אוכל לעזור בתחום של מקור והגברה נאותים לאחר שיגיעו המגברים שלי, אפילו לפני תום 400 שעות ה-break-in שהייצרן ממליץ, ובכל מקרה בדיסקים ובמיקום הרמקולים ונקודת הישיבה.

האם יש לכם אומץ/עניין בבדיקה חוזרת?

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
זכורה לי כתבה בסטריאופייל על ה-M801S2, שעזרה לי בזמנו בהחלטה לקנות זוג שכזה. אחת המסקנות מהכתבה, ואני מסכים איתה לגמרי, הייתה שהרמקול זול מדי (כ-$6000), והמחיר הזול יפתה אנשים לזווג אותו עם הגברה זולה ונחותה...

כן, זה אכן סוג הסיכון הצפוי כאן, וזה כנראה מה שקרה כאן עם ה-805S. כפי שאמרתי, אף אחד לא הייה מנסה לעשות כתבה "מקצוענית" עם צעצועים כאלה ל-Magico Mini, אך ורק בגלל שמחירו מתקרב ל-$30K, לא בגלל שהוא בהכרח הרבה יותר טוב... (אני מעריך ש-Magico יותר טוב, אבל לא פי יחס המחירים שלהם בחו"ל). ואני לא בטוח בכלל שההגברה הייתה הבעייה היחידה או העיקרית.

עמיר

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
פה אני כבר לא מסכים איתך (לגבי יחס הטיב ויחס המחיר :) )

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
פה אני כבר לא מסכים איתך (לגבי יחס הטיב ויחס המחיר :) )

שמעתי רק את המג'יקו (טובים, אבל לא הטעם שלי) ולא את ה-805S, אז בהינתן שזו רק הערכה, חד-צדדית ובלתי מבוססת, אני לא ממש עומד מאחוריה (לא במשמעות הסקסית של העניין :)), ואז ממילא זה מראש לא ממש אי-הסכמה... :)

שמעתי (בדקתי ברמה של בחינת אפשרות קנייה) גם את ההמג'יקו V3, שהם טובים מאוד, אבל לא הטעם שלי, ואני מעדיף (טעם אישי) בגדול את ה-N802, בפקטור גדול מהיפוך יחס המחירים :), שלא לדבר על ה-800D, שעדיין יותר זול מה-V3, ושם פקטור ההעדפה גדול בהרבה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עברנו להצהרת אי-אמון, BIG TIME, שזה לא בדיוק במחלקת "אמונות", טפלות, תפלות או אחרות, אלא מבוססת על הנתונים הבאים:

B&W היא אחת החברות המקצועיות והאמינות ביותר בשוק, ואם החברה אומרת 49Hz - 22kHz ±3dB on reference axis, אזי אין "בור" בשום מקום באמצע (והם גם לא יורדים מתחת ל-40Hz כפי שאמר Vitalyi, אלא בסטייה גדולה מ-6dB, כי נקודת המינוס 6dB שלהם לפי החברה היא ב-42Hz).

עמיר
תגיד אתה בכלל מבין מה אתה אומר ? אתה יודע מה המשמעות של 3DB ? ועוד של +-3DB ? זה הפרש של 6DB שזה למעשה כמעט פי 12 עוצמת המגבר מחולק ברגישות הרמקול . בהחלט יהיה בור רציני אם יש עליה לפני וירדה במיד וזה בדיוק מה שמצאה הבדיקה . שיש עליה במידבאס התחתון שמכסה על בור במיד
זה רק מוכיח מה האמונות שלך (lol)
וליאיר אני אומר לך רק דבר אחד , אולי הרמקולים זולים יותר מידי , אבל דבר אחד בטוח אפשר למצוא במחיר שלהם +ההגברה הנדרשת רמקולים אחרים שיתנו את כול מה שעמיר תיאר . אני בטוח שאתה יכול לבטח לשלוף כמה שמות . ואם הייתי בודק רמקולים בסביבות המחירים האלו הייתי מוצא

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
תגיד אתה בכלל מבין מה אתה אומר ? אתה יודע מה המשמעות של 3DB ? ועוד של +-3DB ? זה הפרש של 6DB שזה למעשה כמעט פי 12 עוצמת המגבר מחולק ברגישות הרמקול . בהחלט יהיה בור רציני אם יש עליה לפני וירדה במיד וזה בדיוק מה שמצאה הבדיקה . שיש עליה במידבאס התחתון שמכסה על בור במיד
זה רק מוכיח מה האמונות שלך (lol)
וליאיר אני אומר לך רק דבר אחד , אולי הרמקולים זולים יותר מידי , אבל דבר אחד בטוח אפשר למצוא במחיר שלהם +ההגברה הנדרשת רמקולים אחרים שיתנו את כול מה שעמיר תיאר . אני בטוח שאתה יכול לבטח לשלוף כמה שמות . ואם הייתי בודק רמקולים בסביבות המחירים האלו הייתי מוצא

יש סיכוי שאני כן בכלל מבין מה אני אומר :)

±3dB הוא ה-tolerance המקובל ברמקולים, ובדרך כלל ממש זניח לעומת השפעת החדר. השקעים והגבעות בעקומת ההיענות של חדר רגיל יכולים בקלות לעלות על 10dB (יחסית לסביבה, לא ל-,reference level, למשל כשייש גבעה ואחריה שקע, הטווח בין שיא הגבעה לתחתית השקע, כמו המצב שתיארת) ולהגיע למספרים גדולים עוד יותר.

יש מעט רמקולים שה-spec שלהם הוא ±2dB, וההבדל ממש זניח. זה דומה לעניין שמגבר עם 0.0001% THD לאו דווקא נשמע טוב יותר מכזה עם 0.1%, למרות שההבדל הוא של פי 1000, כי הרגישות לעיוות היא ממילא בסדר גודל של 1%. יש גם חברות (כמו Vienna Acoustics) שבכלל לא נותנות tolerance ב-specs שלהם, מה שאולי לא מראה על מקצועניות יתרה, אבל זה כבר עניין אחר.

הבנת את זה, ברוך? :)

אם נתון שאתה לא אוהב B&W, בוודאי שתוכל למצוא דברים זולים בהרבה שיתאימו לטעמך, אין שאלה ואף אחד לא מתווכח עם זה. לא יאיר ולא אני ולא אף אחד.

זכותך לטעמך האישי, אבל אין צורך להשמיץ טעמים אחרים לצורך כך. כולנו נקבל זאת בהבנה אם תגיד ש-Peerless או Morel קטנים, או מה שתבחר, הרבה יותר טובים לטעמך מ-B&W 800D, אפילו אם שמעת את ה-800D בתנאים הולמים (ויש לי ספקות בנושא הזה, אבל זה ממש לא חשוב).

שים לב אולי לזה שלי אין בעייה עם הטעם שלך, אבל שאתה מתעסק בלהוכיח שהטעם שלי לא לעניין ושאני לא מבין מה אני אומר. ממממ... נקודה למחשבה.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
תגיד אתה בכלל מבין מה אתה אומר ? אתה יודע מה המשמעות של 3DB ? ועוד של +-3DB ? זה הפרש של 6DB שזה למעשה כמעט פי 12 עוצמת המגבר מחולק ברגישות הרמקול

הדבר היחיד שכתבת שהוא נכון זה 3+3 = 6, את העניין של פי 12 לא הבנתי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר אחרי ככ הרבה עמודים עדיין לא הבנתי מה אתה רוצה
.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור