בשירות הוד מלכותה: רמקולים מוניטורים - B&W 805S - הביקורת

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
עמית, אני מאמין לך. על טעם וריח... אגב, 803S דורשים הרצה ממושכת מאד (אצלי הם נפתחו אחרי כ-8 חודשים). בהתחלה הם נשמעים לא משהו... אולי שמעת רמקול שעדיין לא עבר הרצה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
עוד נקודה חשובה: את 803S חייבים לשמוע ללא גרילים (הם נקודת התורפה של הרמקולים). אם שמעת אותם עם גרילים - לא שמעת כלום....

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
8 חודשים??? על זה עוד לא שמעתי...

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
היי יאיר,

אני שומע מוסיקה כ- 12-10 שעות בשבוע, כך שמדובר בכ-400 שעות הרצה. באיזשהו מקום קראתי שהרמקולים האלה נפתחים סופות אחרי כ-500 שעות.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
ויטלי
יגאל מפיוז אחלה בחור,אני מתייעץ איתו לא מעט
ובזמנו שמכרת את ה805 הוא הציע לי אותם אבל המחיר היה יקר מדי.
את ה803 יצא לי לי לשמוע כמה פעמים אם הגברה של ברייסטון
ומקור של מקינטוש אין ספק שהסאונד היה מרשים ביותר,טיפה עמום, יכול להיות בגלל שלא הסירו את הגרילים,לא ניראה לי אבל יכול להיות.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שהסאונד היה מרשים ביותר,טיפה עמום, יכול להיות בגלל שלא הסירו את הגרילים,לא ניראה לי אבל יכול להיות.
בדיוק כך - סאונד עמום, טיפה מרוח ולא מספיק מפורט - זה מה שהגרילים עושים לרמקולים :כועס:. עד שעליתי על זה...

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
ח'ברה, באמת לא ממקום של להוכיח אף אחד על כלום, אבל בחיאת, שימו לב איך זה נשמע:

הרמקולים נפלאים. יש להם רק כמה נקודות תורפה קטנטנות, שדי בכך שאחת לא תסתדר, כדי לגרום לרמקול להשמע רע:

1. הגברה מאוד ספציפית. כל הגברה השונה מזו שמתאימה להם בול (לרבות יקרה מאוד), והם משתנים ב- 180 מעלות.
2. סטנדים מקוריים עם הברגה. סטנדים אחרים? הלך הצליל. לחלוטין.
3. הרצה. הרמקולים חייבים לעבור חודשים של הרצה. שמעת אותם לפני שחלפו חודשי ההרצה והם נשמעו רע? זה לא הרמקולים! זו בסה"כ ההרצה. אין לך חודשים של סבלנות? לא רציני אתה.
4. גרילים, כמובן (!). הרי הטמבלים ב B&W תכננו את הגרילים כדי להרתיע את מי שלא אודיופיל מספיק כדי לדעת להוריד אותם. צליל שעובר כמו שהוא דרך בד לא דחוס? מה פתאום, לא ברמקול הזה.

הרמקול בסדר גמור. מה זה בסדר? מעולה. רק צריך לסדר את הדברים הקטנטנים האלו.
וגם אם כולם יקפצו על רגל אחת ויגידו "נחמן מאומן" בו זמנית המשיח יבוא. באמת, הוא אמר לי. זו רק קטנות האמונה של כולם המונעת ממנו להגיע. נו, קדימה, קפיץ קפוץ.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ברמקולים שלי (טוטם), היצרן טוען שהגרילים פוגמים בצליל, אבל הוא מלכתחילה לא מצרף אותם.
מי שרוצה בכל זאת גרילים, צריך לרכוש אותם בנפרד, אין להם אפילו שקעים בתיבת הרמקול, צריך להדביק מדבקות עבורם.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מעניין אם הזדמן לך לשמוע רמקולים במחיר 5000 ש"ח שהיו מתקרבים בסאונד שלהם ל-805S.. המחיר הרשמי באמת מופקע, אבל במעמד הקנייה אפשר להגיע למחיר סביר (הלא רחוק ממחיר חו"ל +מע"מ)..

(lol).
נו?!!!! וזה לא כת . מעניין איך שכולם אומרים את זה לתרץ את המחיר של הרמקולים (lol) מעניין למה הנקודה הזו כ"כ כאובה ?(lol)

עוד נקודה חשובה: את 803S חייבים לשמוע ללא גרילים (הם נקודת התורפה של הרמקולים). אם שמעת אותם עם גרילים - לא שמעת כלום....

נו ?!!! לא מספיק שאם אין המגבר המיוחד להם ואת האינטרקונקט ו.... אז גם אם הגריל נמצא אז הרמקול עמום ?!!! וזה לא וודו או כת ? (lol)
מעניין כמה תירוצים תמצאו לספר שהרמקול הזה טוב ושהרצפה של הבוחן עקומה (lol) ועוד יותר מעניין שמשתמש חדש נכנס בדיוק להגן על משתמש חדש קודם שגם הוא כנראה נרשם אך ורק לקעקע את תקיפות המבחן , שאמר שמלך ערום (lol)
רק דבר אחד אניאומר , מי שצריך כ"כ הגנה יש לו בעיה אמיתית , ואם הייתי צריך הוכחה שלא כדאי לבזבז זמן על שמיעה של הרמקולים האלו , אתם הוכחתם את זה סופית

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אין בעיה ליאור (אצלי, אגב, הם נשמעים אותו הדבר עם או בלי).
אבל עוד סיפור ועוד סיפור, סבירים יותר ופחות... מתחילים להישמע כמו אוסף של תירוצים.
אין בכל כמובן לשלול את זה שאני מאמין לחלוטין ובלי שמץ ציניות לוויטלי (או לכל אחד אחר) שהוא אהב את הרמקול.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מה שאני אומר זה, שאם היצרן חושב שמשהו עלול לפגום בצליל (למשל, גרילים), שיצהיר על זה ויתן ללקוח אפשרות לבחור (כמו בדוגמה עם טוטם).

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ליאור,

גם בחוברת של 803S כתוב שלמאזינים עם טעם מעודן מומלץ להוריד גרילים (הבעיה שלי שלא קראתי את החוברת בהתחלה)

Roy ו- truejoker,

אין לי חשק להמשיך את הדיון ברמה הזו – כאשר אתם שולפים שורות לא קשורות מהודעות שונות ועוד מעוותים את דברי בדרך. אינני מתכוון להוכיח לכם דבר כי פשוט לא חשוב לי מה אתם תחשבו על עמדתי, על בחירתי או על טעמי המוסיקלי . רק לצורך ההבהרה:

1.העירותי על הגרילים ועל שעות ההרצה הארוכות מתייחסות לרמקולים 803S שלא קשורות לדיון

2.הסטנדים המקוריים רק "מעמיקים" את הבאס ולא משפיעים על תחום אחר – ובטח שלא כתבתי שללא סטנדים "הלך הרמקול"

3.מי שרוצה לשמוע מוסיקה במערכת פשוטה שלא דורשת ניסיונות רבים בהתאמות רכיבי המערכת והשקעה ברכיבים שלא תמיד זולים – אין בעיה, לא כולם שואפים לשמוע מוסיקה באיכות המרבית . בלי לפגוע באף אחד, רבים גם לא שומעים את הניואנסים (אשתי, למשל) ובכלל לא מבינים ממה המהומה. וכמובן ששום דבר לא משפיע על התוצאה הסופית – לא כבלים, לא מקור, לא מגבר (העיקר שיהיה חזק) ולא מיקום הרמקולים :rolleyes:.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור ,היצרן לא אומר שהרמקולים נשמעים הכי טוב דווקה עם MF , הוא גם לא אומר שצריך דווקה 250W , והוא לא אומר כלום , אם לרוי שעשה את הבחינה היה פאראסאונד למשל שגם נותן 250W , אזי היה תירוץ אחר , וזה למרות שלענ"ד הפראסאונד עולה ו/או שווה לMF

לוויטאלי , לאף אחד לא אכפת לעשות סינרגיה , אבל גם לסינרגיה יש חוקים שכול היצרנים מצייתים להם כי עדיין מקובל במוקבלות שבלעדיהן אין שוק
1 - אתה צריך שהמקור וההגברה יהיו טובים אםא אתה רוצה רמקולים טובים שישקפו הכול
2 - אתה צריך לתת לרמקולים את דרישות היצרן
3 - צריך להיות קצת חופש או טולרנס כי לא כול הבתים דומים

כאשר אתה צריך דווקה הגברה ספצפית לרמקול ודווקה מיצרן מסויים , ולא שאומרים לך צריך הגברה חזקה ו/או צריך הגברה כך וכך ועדיף מנורות ו/או עדיף טרנזיסטורי , אלא יש מספר דגמים , אזי תנאי מספר 1 לא עובד שם

אם בגלל גריל שלא הורד הרמקול נשמע כ"כ גרוע , המשמעות היא שאין לו טולרנס בכלל
אז אתה אומר שרמקול שעולה כ"כ הרבה כסף , וצריך דווקה הגברה ספציפית (שהרי אתה מסכים שלא כול הגברה עובדת עליו ), ושגרילים במקום הורסים אותו וזה רמקול טוב ?
מצטער לא.

נערך לאחרונה ב:

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
וכמובן ששום דבר לא משפיע על התוצאה הסופית – לא כבלים, לא מקור, לא מגבר (העיקר שיהיה חזק) ולא מיקום הרמקולים :rolleyes:.

מיקום הרמקולים בחדר דווקא מאוד מאוד משפיע, וממש לא עומד באותה רמה עם הכבלים וכו'.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
מיקום הרמקולים בחדר דווקא מאוד מאוד משפיע, וממש לא עומד באותה רמה עם הכבלים וכו'.
רבים גם לא שומעים את הניואנסים:
או שהמערכת היא בעלת רזולוציה נמוכה כי במערכות ברמה גבוהה השפעת "הכבלים וכו'" יכולה להיות רבה מאד.

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
כן, ברור. הרזולוציה של כל אחד מהרמקולים שהיו אצלי אי פעם היתה כנראה נמוכה, חוץ משל ה- 805S. :rolleyes:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ויטלי, עם כל הכבוד, אם כבלים משפיעים יותר ממיקום, אז זה אומר שהכבלים המקוריים ששומשו על ידך הם ברמה נמוכה ביותר, ובנוסף יכול להיות שאלו שקנית הם פילטרים מטורפים שעשו שינוי לרמקול, לסוג הרמקול שאתה באמת רצית.

או כמובן שאתה מגזים, מה שנשמע לי הגיוני יותר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
מה יש לנו כאן?

אחד סוקר, שעשה בדיקה עם ציוד / תנאים אולי לא אופטימאליים, וכשמעירים לו על כך, במקום לקחת אחריות על זה, הוא נהייה ציני ומסביר שבמקרה, רק במקרה, הרמקולים וההגברה שלו מצויינים, ללא תחושת בעלות או משהו.

איש כתות אחד, ששכח באיזשהו מקום בדרך (או שמעולם לא ידע) שכת היא סוג של אירגון, וברגע שמסתדר לו בראש איזשהו מאפיין המתאים לכת שהוא המציא, הוא משייך אנשים לכת שלו. תהליך מעניין, מבחינה פסיכיאטרית. מעניין אם המציאו לזה מאפיין ב-DSM, או שזה סתם איזשהו ואריאנט מוכר של פאראנוייה.

איש אחד שבאמת הייה לו את הרמקול וסיפר את מסקנותיו.

איש אחר שלא הייה לו הרמקול, שרצה שייהייה לו את הרמקול אבל הייה יקר לו מדי, ושגם מצא עיסקה הרבה יותר טובה בכל הפרמטרים.

ועוד כמה שמעירים כל מיני הערות מכל מיני סוגים.

וכל אחד צודק, מה זה צודק! האמת נמצאת אצל כל אחד בכיס, רק שהמוזר הוא שהיא קצת שונה אצל כל אחד. ממש מוזר... :)

מה יהייה? :)
עמיר

נערך לאחרונה ב:

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
אחד סוקר, שעשה בדיקה עם ציוד / תנאים אולי לא אופטימאליים, וכשמעירים לו על כך, במקום לקחת אחריות על זה, הוא נהייה ציני ומסביר שבמקרה, רק במקרה, הרמקולים וההגברה שלו מצויינים, ללא תחושת בעלות או משהו.

סליחה ?? "העירו לי" (ברי סמכא מכובדים כמובן) ולכן אני צריך "לקחת אחריות"? אז מה אם "העירו לי"? על סמך מה? על סמך התנסות אישית שמשקלה לכל היותר זהה למשקל ההתרשמות שלי? האם במדריך האקדמי השלם והמחייב לרמקולים של B&W יש הוראות שחרגתי מהן? בנוסף, האם מישהו היה כאן ובדק את ההגברה והתאמתה ו/או את הרמקולים, שלי או אלו שנסקרו?
ההתרשמויות האישיות מה- 805S והן בלבד שוות בדיוק כמו אלו שלי, ומי שהתרשם אחרת יותר ממוזמן לציין זאת (ולא נראה לי שמישהו מתבייש).
כל השאר הם המון תירוצים וטענות באוויר שמשקלן בדיוק אפס.

מה זה השטויות האלה?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
סליחה ?? "העירו לי" (ברי סמכא מכובדים כמובן) ולכן אני צריך "לקחת אחריות"? אז מה אם "העירו לי"? על סמך מה? על סמך התנסות אישית שמשקלה לכל היותר זהה למשקל ההתרשמות שלי? האם במדריך האקדמי השלם והמחייב לרמקולים של B&W יש הוראות שחרגתי מהן? בנוסף, האם מישהו היה כאן ובדק את ההגברה והתאמתה ו/או את הרמקולים, שלי או אלו שנסקרו?
ההתרשמויות האישיות מה- 805S והן בלבד שוות בדיוק כמו אלו שלי, ומי שהתרשם אחרת יותר ממוזמן לציין זאת (ולא נראה לי שמישהו מתבייש).
כל השאר הם המון תירוצים וטענות באוויר שמשקלן בדיוק אפס.

מה זה השטויות האלה?

Roy היקר,

להלן התנצלותי המיידית בכתב:

אני מודה: דיברתי המון תירוצים וטענות באוויר שמשקלן בדיוק אפס, לא בדקתי את ההגברה שלך ו/או את זו שהיבואן סיפק ו/או התאמתן לרמקולים, שלך ו/או אלו שנסקרו, ואתה לא חרגת מאף אחת מההוראות במדריך האקדמי השלם והמחייב לרמקולים של B&W.

לפיכך ממש אין שום צורך ש"תיקח אחריות" בכל רמה שהיא.

הביקורת/סקירה שלך הייתה מושלמת, ומגיעה לך רק טפיחה על השכם, הן מחברי הכת והן מחברי האנטי-כת.

אתה מוזמן ליהנות מהצדק שלך ולא לתת לספיקות לפגום בהנאתך!
עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור