בקשת עזרה בנושא מערכת אודיו ביתית

YG2015

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם,

אני מנסה את מזלי פה, בתקווה שאוכל לקבל סיוע והדרכה בתחום בו אין לי ידע כלל, והייתי שמח לצבור בו מעט ניסיון מבעלי הידע והמקצועיות.

אני מאזין למוזיקה לא מעט (בין שלוש לארבע שעות ביום) בעיקר דרך הרמקולים (הפושטים) של המחשב הנייח שלי, או באוזניות דרך נגן המוזיקה שלי. לאחרונה אני ורעייתי רכשנו דירה, וחשבתי שזו תהיה הזדמנות טובה להשתדרג מעט ברמה האודיופילית, ולהשקיע במערכת מוזיקה ביתית.

מכיוון שאני בור למדי בנושא, הייתי שמח לקבל מכם מעט עזרה בתחום, בכדי להתחיל ולהבין לפני מה אני עומד, לדעת מה השיקולים שצריכים להלקח בחשבון, ולא לעשות טעויות שאני אצטער עליהן...

אז כדי שתוכלו לעזור לי באופן יעיל אנסה לתת קצת פרטים עלי, ואח"כ אציג את השאלות שלי;

קצת פרטים:

1. אני מאזין למוזיקה רק באמצעים דיגיטליים- כל המוזיקה שלי מאוכסנת על המחשב ולכן כל העסק צריך להיות מחובר למחשב ולהיות מתופעל דרכו.

2. אשמח אם המערכת תוכל גם לשמש לצפייה בסרטים. המחשב מחובר למקרן שבאמצעותו אנו צופים בסרטים, כך שארצה שהמערכת תוכל גם לשמש כחלק מקולנוע ביתי.

3. מכיוון שאיני מבין גדול מדי באודיו, קשה לי להבדיל בין מערכות "טובות" לבין מערכות "מקצועיות" בצליל, כך שמה שחשוב לי שיהיה לי מערכת טובה ואיכותית, שתספק צליל סביר ותחזיק מעמד לאורך זמן.

4. הדירה שלי לא גדולה (90 מ"ר פלוס מינוס) והמערכת רלוונטית לסלון-מטבח (40 מ"ר פלוס-מינוס) כך שלא צריך משהו עוצמתי מדי.

עכשיו לשלב השאלות (זהירות, זה לא קצר :) ):

1. איזה ציוד אני צריך?

I. כמה רמקולים מומלץ שיהיה לי?

II. מאיזה סוג (לא רק הרמקולים, אלא כלל הציוד)?

III. איזה חברות מתאימות לדרישות שלי?

IV. מה עדיף-רסיבר או מגבר? ולמה?

V. איזה כבלים צריך?

VI. האם יש צורך בכרטיס קול מיוחד למחשב?

2. מהם הנתונים הטכניים בכל אחד מהציוד הנ"ל שאותם צריך לבחון?

3. מהם הדברים החשובים ביותר במערכת עליהם לא לוותר ובמה ניתן להתגמש?

4. חשבתי להשקיע בכל העסק בסביבות 3,000 ₪- האם זה הגיוני? אם לא, מה הטוב ביותר שאני אוכל להוציא בסכום הזה? ומה הסכום שכן מתאים לדרישות שלי?

5. האם יש איזושהי נקודה חשובה ששכחתי לקחת בחשבון?

תודה מראש על העזרה? ואם יש מידע שהחסרתי וחשוב או שאלות והערות- אשמח לשמוע!

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני רוצה להבין, המחשב יושב בסלון?
אם חשוב לך לקבל חווית קולנוע ביתי מלאה, אזי תצטרך רסיבר וחמישה רמקולים, אבל לא רואה איך זה נכנס בתקציב שלך (אולי תצליח עם ציוד יד שנייה).
יכול להיות שהמחשב שלך כולל גם יציאה דיגיטלית (אופטית או קואקסיאלית), אם לא, אז תוכל להוציא רק סטריאו דרך יציאת האוזניות ולהשתמש ב-DAC (או ברסיבר) על מנת להוציא אות דיגיטלי רב ערוצי לסרטים.

YG2015

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
בתשובה לשאלות:
1. המחשב יושב בנישה שפונה לסלון , כך שניתן להגיד שהמחשב בסלון.
2. אין לי שום בעיה להסתמך על ציוד יד שנייה, השאלה היא אם כן, באיזה דגמים/חברות להתעניין?
3. נראה לי שלמחשב יש יציאה דיגיטלית (אני מצרף תמונה)

במידה ואהתקציב שלי מספיק לשני רמקולים בלבד- מה עדיף שיהיו אקטיביים או פסיביים? אם כן, על מה הייתם ממליצים בתקציב הנ"ל?

תמונות מצורפות

• IMG_20150624_203743230.jpg
    IMG_20150624_203743230.jpg
    KB 240.2 · צפיות: 457

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
התמונה ממש חשוכה,
תן עוד אחת יותר ברורה.

YG2015

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
מצרף

תמונות מצורפות

• IMG_20150624_212400952.jpg
    IMG_20150624_212400952.jpg
    KB 145.5 · צפיות: 431

YG2015

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על ההמלצה.

מה בדיוק ה-DAC עושה? צריך לחבר אותו לרמקולים פסיביים/מוגברים?

איך כל העסק עובד?

avilavi

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
DAC מוציא 2 ערוצים
הוא ממיר אות דיגיטלי לאות אנלוגי
ניתן לחבר אליו רמקולים מוגברים ישירות. או מגבר+רמקולים פאסיביים (זה אותו דבר בעצם)
בכל מכשיר שיש לו קלט דיגיטלי ופלט אנלוגי, בין אם זה טלויזיה או מחשב, יש בתוכו DAC
כאן אתה מקבל מכשיר ייעודי, שאמור להיות טוב יותר מהסטנדרט שמושתל במכשירים השונים

אבל לפני שהולכים לקנות דאק, יש להעמיד מערכת
מערכת ק"ב דורשת הרבה תשומת לב, השקעה בתכנון, בתפעול וגם במישור הפיננסי
צריך יותר ציוד, יותר רמקולים, להריץ עשרות מטרים של כבלים/לחצוב בקירות, למצוא מיקום אידאלי לסאב, רסיברים מאבדים ערך מהר יותר.. וזאת רק ההתחלה של המחלה

החיים קלים בסטריאו
ובתקציב נתון
יש להעדיף 2.0 על פני 5.1

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור