בעקבות הסיקור של BEL CANTO

• פותח הנושא web
  • פורסם בתאריך

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
ובכל זאת שאלה\ מחשבה
למרות הכל, כל המערכות ה"כבדות" (לפחות מה שאני מכיר\ רואה בפורומים) מוגברות עם מגברים די גדולים\ מושקעים\ כבדים\ יקרים, חלקם או רובם עם קדם + פאוור ולא עם הגברה מינימליסטית דיגיטאלית...
זה רק עיניין של תדמית?:כל-הכבוד:
לא נראה לי....

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
ההגברה הדיגיטלית רק בתחילת דרכה - בעוד שההגברה הטרנזיסטורית/מנורות וותיקה, ומיליונים על מיליונים של מגברים מסתובבים בשוק.זה רק עניין של זמן לפני שמגברים דיגיטליים יהפכו ליותר נפוצים, ולו מפאת העובדה שעלויות היצור שלהם תרד, והאיכות/כח/יעילות שלהם תגדל. כלכלה פשוטה.
החלוקה לקדם + מגבר תישאר, מאותן סיבות שהיא קיימת מאז ומתמיד: הרצון לעשות איפיון ואופטימיזציה של הסאונד, כל אחד לפי טעמו.
ואז...יש את עניין האסתטיקה והתדמית. פשוט.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ולו מפאת העובדה שעלויות היצור שלהם תרד, והאיכות/כח/יעילות שלהם תגדל. כלכלה פשוטה.
.
הכלכלה הפשוטה כנראה אומרת שהמחירים ל"היי אנד" יישארו יקרים.
אחרת אין קיום לחברות ה"היי אנד".
או שה"היי אנד" בתחום ההגברה יעלם (מה שלא נראה לי, כי זה לא רק עניין של צליל)

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
ובכל זאת שאלה\ מחשבה
למרות הכל, כל המערכות ה"כבדות" (לפחות מה שאני מכיר\ רואה בפורומים) מוגברות עם מגברים די גדולים\ מושקעים\ כבדים\ יקרים, חלקם או רובם עם קדם + פאוור ולא עם הגברה מינימליסטית דיגיטאלית...
לא נראה לי....
זוכר את תערוכת דיטאון האחרונה ? בחדר של זיו כולם התלהבו מהפורם פלור והסאונד המצוין. מה שפחות שמו לב זה שההגברה היתה ע"י אודיו אלכמי דיגיטלי.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
למה בעצם, גבי? אילו מגברים דיגיטליים שמעת שאתה יוצא מנקודת ההנחה הזו?
חייתי בערך שנתיים עם הבל קנטו המדובר, נהניתי מכל רגע.

ההחלפה הייתה לא כי לא הייתי מרוצה, אלא כי לא הייתה חלופה מעניינת אחרת ברמות המחיר שקפצתי אליהן. הדאק שם היה מעולה למחירו כחבילה, אבל לא יעזור - הייתי חייב לפצל את המערכת כדי למקסם כל רכיב בפני עצמו.

אגב, שמעתי לאחרונה את המונובלוקים של בל קנטו, רף 600, נשמעו נפלא לאוזניי.

בעיני, עזוב אותך סטיגמות. קפוץ לברקצ, שמע את הניופורס, קצת ליגאל - שמע את ה-C5I או את ה-600, בקר אצל זיפזיפ לאלכמי. מי עוד יש, עכשיו שחושבים על זה?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הכלכלה הפשוטה כנראה אומרת שהמחירים ל"היי אנד" יישארו יקרים.
אחרת אין קיום לחברות ה"היי אנד".
או שה"היי אנד" בתחום ההגברה יעלם (מה שלא נראה לי, כי זה לא רק עניין של צליל)

המכשירים שישמעו טוב יותר הם המכשירים שישרדו את התחרות..
אילו מכשירים קטנים וזולים יתנו תוצאה שוות ערך, אזי לא ישארו יצרני היי-אנד יותר.
המכשיר הנדון,ה-C5I, עם כל הכבוד, מכשיר מצוין, אך לא ברמה של לקסמן, PASS , או אודיו ריסרץ וכו..

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
לא יודע איך לצטת כמה אנשים ביחד... :מבולבל:

אפי
זוכר גם זוכר את ההגברה של הפורם פלור. המחשבה שלי היא לגבי מערכות "כבדות".
נניח תביא את בירד2 של שלמה, האם תמליץ לשדך לו את הבל קנטו? או את הטידל של נמר או של מתן?

רן
אין לי סטיגמות בקשר לשום טופולוגיה. רק לא שמתי לב שיש מערכות עם רמקולים גדולים ויקרים משודכים ל GIANT KILLER כזה או אחר (בלי להתייחס ספציפית לבל קאנטו)

בזמנו אייל פור ז"ל הביא לארץ ניפורס, הדגים בכמה תערוכות ויש גם חברי פורום עם מגברים אלה.
רק לא רואה אותו כמחליף למגברים שופעי וואטים.
כמובן שמול מגבר משולב לרמקולים קלים יחסית נראה כמו אופציה מצויינת.
האם נמר יחליף את ההגברה שלו למשולב הזה?
אם הוא כל כך טוב ומתחרה עם הגברה יקרה פי כמה, למה לא לחסוך כסף למשהו אחר?

אבל כמובהרבה היבטים של התחביב שלנו
על טעם ועל ריח....

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
web, מתחת לכל הודעה יש כפתור "ציטוט מרובה", תלחץ בהודעות שאתה רוצה לצטט ואז בחלון הודעה החדשה שאתה כותב יופיע למטה בצד ימין לחצן "טען ציטוטים מרובים".

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
אני בטוח שלא מספיק אנשים בוחנים באמת את ההבדלים בין סוגי ההגברות. אבל התחביב שלנו עוסק גם בידע לפי קריאה של מאמרים ומבחנים כאלו ואחרים.
יש בהחלט מצב שאם היו מצמידים מחיר גבוה משמעותית למגבר דיגיטלי הרבה יותר חובבים היו מיחסים להם משמעות.
לגבי האיכות לא יצא לי לבדוק ראש בראש ולכן אני מבין כמו רבים אחרים מדוע הולכים לישן והמוכר.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
המכשיר הנדון,ה-C5I, עם כל הכבוד, מכשיר מצוין, אך לא ברמה של לקסמן, PASS , או אודיו ריסרץ וכו..
אתה משווה מכשיר שעלותו כ- 25% מהמכשירים שאתה מנסה להשוות.
ועדיין נתקלתי לא פעם במערכות שעלותן כשליש ממערכות אחרות שנשמעו פחות טוב.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי סיבת הקנייה למוצרי "היי אנד" הם לא רק בגלל איכות הסאונד.
כנראה שתמיד ישארו יצרני היי אנד כי תמיד יהיו לקוחות לנישה הזאת מכח מיני סיבות.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
web, מתחת לכל הודעה יש כפתור "ציטוט מרובה", תלחץ בהודעות שאתה רוצה לצטט ואז בחלון הודעה החדשה שאתה כותב יופיע למטה בצד ימין לחצן "טען ציטוטים מרובים".

תודה ליאור, מכיר את הכפתור.
האתר בסדר גמור, זה אני שלא מסתדר... :)

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
תודה למגיבים

אני לא מדבר על סך כל המערכת זולה שנשמעת טובה יותר ממערכת יקרה יותר
את זה כולנו חווינו או שמענו...

ובחזרה לשאלה שלי
מישהו מכיר מערכת עם רמקולים "כבדים" ו\או "יקרים" עם הגברה מהסוג הנסקר?
נגיד תג מחיר של מעל 15K$ לרמקולים

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
א. להזכירכם בכפר המכביה השמיע יגאל את ה c5 הקודם עם רמקולים (אמנם רמת כניסה) של איזופון. לטעמי נשמע כבר אז נהדר. אני חושב ששם נזרעו בי זרעי הספקות ... ונפתח קצת הראש לדברים אחרים.
ב. במחיר דומה לבל קנטו (קצת פחות בעצם אבל בלי דאק) אפשר לשמוע אצל יגאל את האינטגרייטד של קרופט שגם הוא 50w בטופולוגיה מסורתית יותר וגם הוא מחולל פלאות.
ג. להזכירכם העליתי אך לא מזמן פוסט על התרשמות מהירה מאינטגרייטד של שינדק ב 3500 ש' - גם הוא עושה פלאות ... ובטח למחירו.
ד. אחרי הרבה נסיונות אצלי אני עם מונובלוקים של ניופורס. זו הגברה שעולה 5000$ חדשה (הדגם כבר לא מיוצר) - זה לא היי אנד ולא מתיימר להיות היי אנד. זו הגברה שמתמודדת בכבוד ויותר עם הגברה טרנזיסטורית מקבילה במחיר ואף יותר. ונותנת שליטה בתחום התחתון שקשה לקבל אחרת. למי שזה חשוב. וכמובן חייבת שילוב נכון ובטח לא תתאים לכל מערכת ...
ה. אני עדיין רוצה לשמוע את ההשוואה של המרנץ 7010 עם האינטגרייטדים האלה ודומים להם במחיר. האמנם הרסיברים בקבוצת המחיר הזו הדביקו את האיכות של המשולבים ? אני בהחלט מאמין להתרשמות של איציק, אבל אישית מסקרן אותי לראות השוואה מקיפה שכוללת כמה סוגי מוסיקה (האם טוב גם בקלאסית ?) , שימוש עם רמקולים שונים כולל כאלה קשים להנעה, סוגי מערכות מקורות וציוד נלווה שונים וכו.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
א. להזכירכם בכפר המכביה השמיע יגאל את ה c5 הקודם עם רמקולים (אמנם רמת כניסה) של איזופון.
הרמקול הזה אינו רמת הכניסה של איזופון -גאודר אקוסטיק.
יש את סידרת הארקונה שהיא סדרת הכניסה.
אחריה יש את סידרת הקרמיק,שהקאזינו שהושמע הוא הגבוה ביותר.
ולבסוף יש את סידרת הברלינה,שהיא הסדרה הגבוהה.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ובכל זאת שאלה\ מחשבה
לא נראה לי....
תראה,נמר כתב על מגבר בגזרת מחיר של 10,000 ש"ח.אני מאמין שהוא נשמע טוב יותר מהרסיבר שסוקר כאן לאחרונה.כל עוד אנחנו בליגה הזו של ההגברה לדעתי לא צריך,אין טעם,לא נכון להשליך התוצאה לפי נמר לרמות ההגברה שאתה נמצא בהן.ד"א השמועה אומרת שאתה בעצומו /אחרי הליך של רכישת הגברה חדשה...איפה שאתה נמצא זה עולם אחר ,סאונד אחר,חוויה אחרת.
בקיצור מכשירי אודיו זה כמו שחקני NBA ....:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור