בעיה עם רסיבר JVC RX5032V

• פותח הנושא clat
  • פורסם בתאריך

clat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום. ברשותי רסיבר JVC RX5032V כבן 12 שנה, מחובר לרמוקלים 5.1 (מוראל אם זה משנה) בזמן האחרון הוא התחיל להשתגע והווליום שלו אוטמט יורד ועולה לבד מדי פעם(לא משהו רציני - 3-4 ווליום למעלה למטה), ואתמול בשמיעת מוזיקה יצא אפילו מעט עשן מהחלק האמצעי שלו, וכרגע הוא "מזייף".
בשתי רמקולים הקדמיים- השמאלי והימני בצלילים מסוימים שומעים 'חירטושים' כאילו הרמקול מפוצץ או משהו כזה . הסנטר עובד רגיל.
הוא עדיין מתפקד ועובד, גם ווליום גבוהה עובד בסדר אם זה להדגיש את הקיק של הבאס בסאבוופר, אבל בתדרים מסוימים של צלילי מוזיקה לחדי אוזן ישמעו הזיופים או שמקריבים את הרמקול שומעים את זה (רעש של רמקול קרוע)

רציתי לדעת מה אני יכול לבדוק / להחליף בתוכו שאני אפתח אותו?
היכן ניתן למצוא חלקי חילוף?
בכל זאת הוא ישן
יש ידע באלקטרוניקה

תודה

נערך לאחרונה ב:

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
אין טעם להשקיע הרבה ברסיבר הזה , חבל על הזמן והכסף .
או שתביא איזה רסיבר חדש או שתחפש לך משהו בלוחות .

אם בא לך על איזה פרויקט אלקטרוני , אולי יהיה כדאי להוציא את כל הפנים של הרסיבר ולשתול בו שש ערוצי הגברה דיגיטאלים זולים מאיביי . ואת הפענוח לסראונד תעשה על ידי כרטיס קול של מחשב .

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
בזבוז זמן מוחלט.
גם כשהיה חדש הוא היה אחד הגרועים בשוק.
כל רסיבר בדרגת כניסה שמוכרים בדיוטי פרי ב 200 דולר (800 שח ) משאיר לו אבק...
יש גם לא מעט רסיברים ביד 2 במחיר דומה הרבה יותר טובים מרסיבר חדש בדרגת כניסה .

clat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לשניכם.

yehudaa,
חשבתי שזה משהו קטן שהלך ואפשר להחליף ב100-200 שקל גג. זה לא המצב לדעתך?
פחות בקטע של פרויקטים

ארז,
למה אתה מתכוון גם כשהיה חדש היה אחד הגרועים בשוק?
הוא שירת אותי מצוין 12 שנה רצוף, רק לא ממזמן התחילו הצרות, והאמת שהוא פחות משמש לקולנוע ביתי - הוא מחובר למחשב בחדר ומשמש למוזיקה בעיקר. ברור שאפשר גם להביא רסיבר ב3.5-5 אלף שקל, אבל זה לא הקציב שלי
והאמת, אין לי מנוי בדיוטי פרי :) אבל כן אשמח לשדרג ולקבל להמלצה לריסבר כמו שלי רק הרבה יותר טוב שהדגש הוא למוזיקה.
חדש/ יד 2, אליו מחוברים הרמקולים האלה :

http://www.pompa.co.il/product/סט-ר...מבית-morel-דגם-nova850-velvet?aff=Zap&aff_a=1

אותו סאב, רק הרמקולים עם 100W כל אחד עם טוויטר בלבד ולא יחד עם סאב.
בד"כ השתמשתי בחצי עוצמת ווליום ברסיבר 25 מתוך 50, לפעמים 28-30 אבל זה היה ממש חזק כך שאין צורך להשתגע.

תודה רבה !

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
ווליום זה לא הפרמטר החשוב או פרמטר שמעיד על איכות....
אם עיקר השימוש שלך זה מוזיקה אז מציע לך לנסות רמקולים מדפיים במקום הסטליטים שיש לך. אם תשים לב, מציעים את הסטליטים כסט לקולנוע ביתי ויש לזה סיבה טובה...
אני בטוח שתבחין בהבדל בקלות.
העובדה שהרסיבר שירת אותך 12 שנים אומרת ש:
1. היה לך מזל גדול כי בדרך כלל רסיברים בדרגות כניסה לא מחזיקים מעמד כל כך הרבה שנים.
2. אין לעובדה הזאת שום קשר לאיכות...
אם אופציה של יד אפשרית מבחינתך, אז תחפש בלוחות מכירה ותרשום כאן אפשרויות שבתקציב שלך ותקבל המלצות.

clat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי
לא התכוונתי שווליום הוא פרמטר שמעיד על איכות, התכוונתי שבווליום 25 מתוך 50 זה כבר חזק ועושה רעש לשכנים :)
בשבילי הרמקולים האלה בהחלט מספקים.
אני לא מתכוון להחליף כרגע את הסט רמקולים, אין תקציב
האמת בערך שנה+ המגבר הפנימי של הסאב נשרף והוא מחובר ישירות כמו רמקול ודיברתי עם מוראל, בשביל להחליף שם הם רוצים משהו כמו 300 שקל. סאב כזה נראה לי גג עולה 1000 שקל.לא יודע אם יהיה כדאי לי לתקן, לשדרג או מה בידיוק
אני יודע שזה יכול לעשות עומס יתר ובלגן, חייב לטפל גם בזה

יד שניה זאת אופציה, אבל אני לא יודע מה אני צריך לבדוק בידיוק חוץ מהעובדה ששומעים יפה אצל אותו בחור ונראה כי "הכל בסדר". התקציב הוא 500-800 שקל, גג 1000.
בן כמה שנים לקנות? חשוב שיהיה חשבונית? בכל מקרה זה משהו בלי אחריות , איך אני יודע שאקנה משהו שיעבוד לי שבועיים שלוש ופתאום ידפק לו משהו?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
בתקציב כזה אין לך מגוון אפשרויות רחב:
או חדש מהדיוטי פרי (או חנות שמוכרת בחיסול...) ב 200 דולר או משהו מיד 2 .
ביד 2 זה עניין של מזל...אתה רואה משהו שנכנס בתקציב שלך?

clat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
איזה חנויות מוכרות "בחיסול"?

אני לא מבין בזה.
שמתי מ350 עד 1000 שקל מאזור המרכז, יש 4 עמודים. אתה רואה פה משהו נורמלי שעונה לשימוש שלי?

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2Gall...ndition=0&fromPrice=350&untilPrice=1000&Info=

שמתי עוד פילטר, מצב מוצר; "כמו חדש"

42 מודעות, 2 עמודים

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2Gall...ndition=2&fromPrice=350&untilPrice=1000&Info=

משומש באזור השפלה

http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2Gall...ndition=3&fromPrice=350&untilPrice=1000&Info=

ו"כמו חדש" באזור השפלה
http://www.yad2.co.il/Yad2/Yad2Gall...ndition=2&fromPrice=350&untilPrice=1000&Info=

אם תוכל כמה דק' לעיין ולראות משהו שצד את עינייך מאוד יעזור לי

תודה רבה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
עשית חיפוש למגברים במקום לרסיברים...
מגברים נפוצים יותר לסטראו ורסיברים נפוצים לקולנוע ביתי שזה מה שאתה מחפש.

ראה למשל זה:
רסיבר חדש לגמרי - TEAC RECEIVER.אפשר גם לאסוף באזור הרצליה

•HDMI In x2•HDMI Out x1•Component Video In/Out 2, 1•Composite Video In/Out 3/2•Headphone Jack
050-7800477
יואב

אם זה אכן חדש אז גם צריכה להיות לו אחריות בתוקף...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
בעקרון, לא ממליץ לך לרכוש רסיבר ק"ב שאין בו חיבורי HDMI .
אם אתה מייעד אותו גם לק"ב, אז חיבורי HDMI ומפענחים של פורמטי האודיו של בלו ריי הם בחזקת מינימום.
אפשר לבדוק גם את זה :
פיוניר VSX-521 5.1 ערוצים כניסות אנלוגיות ודיגיטליות. HDMI 4 ל 1

מכשיר במצב טוב. תקין לחלוטין וכולל ערכה מקורית מלאה.
052-6769600
leon

clat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה!

למה אני צריך חיבורי HDMI ?
זה מחובר עם בננה רגילה לכרטיס קול במחשב, אין לי כניסת HDMI חוץ מהמסך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני מבין נכון שיש לך מחשב ישן ?
בכל מחשב יש היום יציאת HDMI או מיני HDMI.
לא נראה לי חכם לקנות רסיבר בלי זה.

clat

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
מחשב בן 3-4 שנים . קשה להגיד אם ישן אחרי שכל חודשיים יוצא מעבד וכרטיס מסך חדש, אין לזה סוף
אבל צודק,בעתיד הקרוב שישודרג בטוח זה יהיה סטנדרט.
החיבור עושה "פלאים" ?

בנוסף, מה הסיכוי נראה לך להשיג מEBAY או אתר בסגנון מגבר פנימי חלופי איכותי לסאב וופר לפי המפרט שביקשור?..
http://www.pompa.co.il/product/סט-ר...מבית-morel-דגם-nova850-velvet?aff=Zap&aff_a=1

משום מה יש לי תחושה שזה לא אמור לעבור את ה20-25$ גג ובארץ רוצים לתיקון 300+..

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
Hdmi זה חיבור ותקן סטנדרט. לא נראה לי חכם לרכוש היום רסיבר שאין לו את זה.
ה״פלא״ היחיד שהוא עושה זה העברת תמונה באיכות הכי גבוהה שיש עם פורמטי סאונד (רב ערוצי) של בלו ריי.
לגבי מגבר חלופי לסאב - DIY זה לא התחום שלי....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור